Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Emmanuel Chedal wygrał kwalifikacje do konkursu P¦ w Kuopio. Francuz uzyskał 126 metrów i pokonał Fumihisę Yumoto oraz Adama Małysz (obaj po 125 metrów, ale Japończyk miał wyższe noty za styl). W czołówce znaleĽli się także Jon Aaraas, Daiki Ito, Andreas Kofler i Michael Neumayer. Wszyscy zawodnicy skakali z niskiego, 4 rozbiegu.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Do zawodów awansowało trzech Polaków. Oprócz Małysza byli to Kamil Stoch (15 miejsce i 112 m) i Stefan Hula (21 pozycja i 108,5 m). Łukasz Rutkowski zaj±ł dopiero 47 lokatę.

Z zawodników z czołowej dziesi±tki znakomicie skoczył Gregor Schlierenzauer - 130 metrów. Dobrze skakali też Ammann (123 m) i Loitzl (117 m). Słabiutkie, a wręcz katastrofalne wyniki zanotowali Ville Larinto, Dmitry Vassiliev, Anders Jacobsen oraz Harri Olli. Z trudem 100 metrów przekroczyli Matti Hautamaeki, Martin Schmiit i Thomas Morgenstern. Zawodnicy ci mieli jednak gorsze warunki wietrzne.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Emmanuel Chedal (Francja)

126.0
123.3
2

Fumihisa Yumoto (Japonia)

125.0
122.5
3

Adam Małysz (Polska)

125.0
121.5
4

Jon Aaraas (Norwegia)

121.0
113.8
5

Daiki Ito (Japonia)

120.5
113.4
6

Andreas Kofler (Austria)

119.5
113.1
7

Michael Neumayer (Niemcy)

121.0
112.8
8

Martin Koch (Austria)

119.5
110.6
9

Primoz Pikl (Słowenia)

118.5
108.3
10

Jakub Janda (Czechy)

116.0
105.8
11

Jernej Damjan (Słowenia)

115.0
102.0
12

Anders Bardal (Norwegia)

113.5
98.8
13

Johan Remen Evensen (Norwegia)

112.5
97.5
14

Takanobu Okabe (Japonia)

112.5
94.5
15

Kamil Stoch (Polska)

112.0
94.1
16

Jussi Hautamäki (Finlandia)

111.0
93.3
17

Michael Uhrmann (Niemcy)

111.0
92.8
18

Tom Hilde (Norwegia)

111.0
92.3
19

Robert Hrgota (Słowenia)

110.0
90.0
20

Sami Niemi (Finlandia)

109.0
89.7
21

Stefan Hula (Polska)

108.5
88.8
22

Shohei Tochimoto (Japonia)

108.5
87.3
23

Roman Koudelka (Czechy)

107.0
85.6
24

Kalle Keituri (Finlandia)

105.5
81.9
25

Pascal Bodmer (Niemcy)

106.0
81.8
26

Lukas Mueller (Austria)

104.5
81.1
27

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

104.0
80.7
28

Stephan Hocke (Niemcy)

105.0
80.0
29

Erik Simon (Niemcy)

104.0
79.2
30

Ondrej Vaculik (Czechy)

103.5
78.3

Ilja Rosliakov (Rosja)

103.5
78.3

Noriaki Kasai (Japonia)

103.5
78.3
33

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

102.0
75.6
34

Yuta Watase (Japonia)

102.0
75.1
35

Alexey Korolev (Kazachstan)

101.0
73.3

Kai Kovaljeff (Finlandia)

101.0
73.3
37

Mika Kauhanen (Finlandia)

101.0
70.8
38

Robert Kranjec (Słowenia)

101.5
69.7
39

Roberto Dellasega (Włochy)

98.0
68.4
40

Andreas Küttel (Szwajcaria)

97.5
67.5
       
41

Markus Eggenhofer (Austria)

98.5
67.3
42

Juha-Matti Ruuskanen (Finlandia)

98.0
66.9
43

Martin Cikl (Czechy)

97.0
66.6
44

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

98.0
66.4
45

Sebastian Colloredo (Włochy)

97.5
66.0
46

Kim Rene Elverum Sorsell (Norwegia)

95.5
62.4
47

Łukasz Rutkowski (Polska)

95.0
61.0
48

Anders Johnson (USA)

95.5
60.9
49

Hyun Ki Kim (Korea Pd.)

93.0
58.9
50

Alexandre Mabboux (Francja)

92.5
56.5
51

Pavel Karelin (Rosja)

93.0
56.4
52

Felix Schoft (Niemcy)

92.0
55.6
53

Johan Erikson (Szwecja)

91.5
54.2
54

Olli Pekkala (Finlandia)

86.5
45.7
55

Nicholas Fairall (USA)

84.5
40.6
56

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

83.5
35.8
57

Dimitry Ipatov (Rosja)

78.0
23.9
58

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

78.0
22.9
59

Olli Muotka (Finlandia)

57.0

Matti Hautamäki (Finlandia)

101.5

Ville Larinto (Finlandia)

98.0

Dimitry Vassiliev (Rosja)

93.0

Anders Jacobsen (Norwegia)

98.0

Harri Olli (Finlandia)

81.0

Martin Schmitt (Niemcy)

101.0

Thomas Morgenstern (Austria)

104.0

Wolfgang Loitzl (Austria)

117.0

Simon Ammann (Szwajcaria)

123.0

Gregor Schlierenzauer (Austria)

130.0
70

Anatoliy Karpenko (Kazachstan)

84.5
DSQ
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
pawel
dzięki ;p
(10.03.2009, 16:02)
Evill
Chedal mógłby się bujn±ć i potwierdzić swoje osi±gi z treningów i kwalifikacji w konkursie :/
(10.03.2009, 15:20)
Elite27.12.
@paweł
o 17.00.
(10.03.2009, 15:07)
pawel
Małysz się zdenerwował na powród Ahonena
(10.03.2009, 14:47)
pawel
kuttel zyskał na notach. a o której godzinie jest konkurs?
(10.03.2009, 14:45)
legol
No Rutkowski sobie nie poradził na tej trudnej skoczni.Ale warunki były też fatalne.Czemu przeprowadza sie kwalifikacje w tak± loterie.Ja na Rutkowskiego i tak licze w kolejnych konkursach w Norwegii.Zadebiutuje na mamucie i wcale nie musi sie tam najgorzej spisać z naszych.Co do kwlaifikacji najlepszy skok oddał Stoch, tak Stoch.Nie miał on wiatru pod narty i skakał w złych warunkach.Było widać jak na dłoni że mu narty opadaj± bo wieje w plecy a i tak wyci±gn±ł na 112 metr.Co do Małysza, to zasługa wiatru pod narty a nie jego formy więc nie liczcie na zbyt wiele dzi¶.Kolejnym fuksiarzem okazał sie Yumoto.To samo narty do góry bo huragan pod narty.Niech wyznacznikiem obiektywno¶ci kwalifikacji będ± wyczyny 10tki P¦ gdzie zdecydowana większo¶c miała problemy z osi±gnieciem 100 metrów.Zapomnieli jak sie skacze? W±tpie.Odpu¶cili sobie? W±tpie.Jedynie Gregor tak jak sie spodziewałem poradzi sobie i Ammann też.Ci skoczkowie jednakk s± najmocniejsi zdecydowanie od wszystkich i dzi¶ miedzy nimi roztrzygnie sie walka na zwycięstwo.A co do naszych.To najbardziej w Stocha wierze.Jak będ± równe warunki to on będzie najwyżej.Hula też może powalczyć.
(10.03.2009, 09:13)
Skoczek120
Schlierie nieĽle poleciał. Oby tylko tak nie było w konkursie. Brawo Adam!!!
(09.03.2009, 23:11)
marmi
Yumoto - na pewno mu podwiało, a Małysz sam powiedział, że musiał mieć fajny wiaterek na dole, że udało mu się jeszcze odlecieć, a krzywo wyszedł z progu...
(09.03.2009, 22:38)
fan skoków
Kot chyba jest jedynym naszym debiutantem na tej skoczni który przebrn±ł kwalifikacje. Niestety to był wyj±tek który potwierdził regułę. A tak poza tym dziwne s± te wyniki. Chyba wietrzyk przeszkadzał, ale do tego zd±żyli¶my się przyzwyczaić w tym sezonie. A Yumoto sk±d się nagle tutaj wzi±ł?
(09.03.2009, 22:06)
kamila__merry
o nie pomyłka łukasz rutkowski 47. *
(09.03.2009, 21:41)
kamila__merry
Polacy się zbytnio nie popisali no ale dobrze że chociaż się wszyscy zakwalifikowali ;)) szczerze też życze wkońcu zwycięstwa morgiemu, któremu ten sezon kompletnie nie wyszedł. przygotowywał się cały czas do liberca ale nie udało mu się tam odniesc wspaniałych suksesów.. szkoda mi go więc teraz zycze jemu najwyższego miejsca na podium.. powodzenia!! ;)
(09.03.2009, 21:40)
Sadzio105
@Jasiek96

Anatoliy zdyskwalifkowany został za kostium.
(09.03.2009, 21:17)
Jasiek96
Dlaczego Karpenko został zdyskwalifikowany?
(09.03.2009, 21:02)
Jasiek96
"Gorsze warunki wietrzne"? Oni chyba musieli miec z 10 m/s w plecy!
(09.03.2009, 20:50)
prawie_jak_ekspert
ooo Coloredo sie nie zakwalifikował... Heh zauważcie, że niewiele brakowało, żeby Kuettel nie wszedł!
(09.03.2009, 20:41)
cobra11
Tak się cieszyłem po treningu. Skoki Loitzla i Morgensterna nie skomentuje. Brawo dla Chedala. W Bad Mitterndorf tez wygrał kwalifikacje. Szkoda - dla niego, bo mi to zwisa - że nie przekłada tych wyników na konkurs.
(09.03.2009, 19:57)
Maarten
@Fin
¦ci¶lej rzecz bior±c - podczas jednego treningu :) Na drugim też zaj±ł ostatnie miejsce.
(09.03.2009, 19:51)
Elite27.12.
Poziom kwalifikacji pozostawiał sporo do życzenia, ale dobrze, że w ogóle zostały przeprowadzone i w dodatku bez przeszkód w postaci przerywników zwi±zanym z pogod± :)
Polacy nie najgorzej, Adam jak dla mnie w pełni zadowalaj±co :)
Bardzo ładnie Japończycy - oby tak było jutro w konkursie!
Co do czołówki - heh, musiały się zmianić warunki. Ale pod koniec wszystko wróciło do norny (ostatnie skoki).
(09.03.2009, 19:41)
Fin
Olli Muotka tak ¶wietnie skakał podczas treningów a teraz trema go zjadł±.HHHYYYYMMMMMMM no szkoda
(09.03.2009, 19:41)
Evill
Na Chedala liczę ze namiesza w czołówce, choć żadne racjonalne przesałanki tego nie mówi± bo te wyniki s± dziwne. Rutek niestety na swoim poziomie :(. CVzołówka miała chyba (nie wiem na pewno) coraz lepsze warunki, spójrzcie na progresje wyników od Schmitta do Schlieriego, zabawnie to wygl±da. Kuettel pokazał MISTRZOWSKIE umiejętno¶ci. Szkoda że Egi nie dostał wyższych not, to by było dopiero. Oj będzie chyba loteria. Do boju Polacy i Wolfgang!!!
(09.03.2009, 19:15)
diana_14x7
Schlieri RlZ;)
(09.03.2009, 19:06)
Sadzio105
Poziom kwalifikacji żenuj±cy delikatnie mówi±c. Że też 100 metrów pozwala kwalifkować się?? Oj Hofer, daj lepiej jutro wyższ± belke, bo wielu się ostro wkurzy jak zobacz± takie słabe skoki.
(09.03.2009, 18:57)
TOTTI
Co tak slabo skakala czolowka? Schlieri nokautuje wszystkich, to odkrycie na miare Nykaenena on ma szanse i to duze przebic go.
(09.03.2009, 18:55)
Bronka Biedronka
Veli się nie dostał do konkursu :(