Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Fińską kadrę prześladuje pech. Czerwcowa kontuzja na wiele miesięcy wykluczyła ze startów Janne Happonena. Teraz przed podobą perspektywą stoi Arttu Lappi.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
24-letni zawodnik Puijon Hiihtoseura doznał urazu kolana podczas treningu w Rovaniemi. Skoczkowi zakantowała narta i podczas próby jej doprowadzenia doszło do zerwania przedniego więzadła krzyżowego. Uraz wymaga zabiegu operacyjnego, który zostanie przeprowadzony za około trzy tygodnie. Po operacji skoczka czeka pięciomiesięczna rehabilitacja.

"Jestem bardzo rozczarowany całą sytuacją, ale nic nie mogę poradzić. Teraz będę musiał po prostu używać głowy, skoro nie mogę obciążać nogi" komentuje żartobliwie Lappi, który przez najbliższe miesiące zamierza skoncentrować się na studiach prawniczych.

Sympatycznemu skoczkowi z Kuopio życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni formy!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Aune
Napewno wróci i będzie groźny ;-)
(20.07.2009, 14:20)
Fanka
@ Łukasz, Bartt, uskotko
Dopóki zawodnik nie urządzi takiej imprezy, jak Janne w lipcu ub. roku w Lahti, to wszystko może się zdarzyć, jeśli chodzi o przebieg jego kariery. Przecież, cofając się wspomnieniami do lat 1998-2000 - ktoś mógłby powiedzieć, że Adam Małysz, to też taka "dobrze zapowiadająca się gwiazda dwóch sezonów". A potem nadszedł sezon 2000/2001 i następne...
Biedny Arttu, musi być dobrze i wrócić do nas na sezon olimpijski!
(04.03.2009, 14:02)
Degenerat
przez kłopoty z alkoholem?! Napisz zatem które niby sobie zmarnowały kariery alkoholem? Kompletne bzdury. Poza tym Skoczkowie pokroju Ville Kantee czy Harri Olli to nie "gwiazdy jednego sezonu" - gdybyś oglądał skoki trochę dłużej, byś o tym wiedział. Sami Niemi się nie rozwija?! Kompletne bzdury, młody chłopak, który na dobrą sprawę dopiero co zaczął karierę w PŚ....
No cóż...
(04.03.2009, 13:57)
uskotko
no chwila, ale chyba każdy kraj tak ma - popatrzcie na Niemcy, Norwegię, Szwajcarię... W tym sporcie (jak i w innych) rzadko zdarza się ktoś, kto rządziłby przez wiele lat. Większość zawodników ma zawirowania formy przez całą swoją karierę. Są bardziej utalentowani i mniej. Zwracanie uwagi na Finów może wynikać tylko i wyłącznie z faktu, że Finów w skokach oglądamy dużo i praktycznie w każdym sezonie pojawiają się nowe nazwiska. Natomiast ostatnie zdanie, Bartt, jakoby wielu zmarnowało karierę przez alkohol, jest bzdurą kompletnie wyssaną z palca.
(04.03.2009, 06:15)
Bartt
Finowie to są specjaliści od jednosezonowych gwiazd. "Jednosezonowych" w cudzysłowiu, gdyż nie zawsze chodzi o dosłownie jeden sezon, czasem są to 2-3 sezony bardzo udane, a potem w ogóle zniknięcie ze światowych skoczni. Począwszy od lat 90-tych mieli takich sporo: Vaesa Hakala, Janne Vaeaetaeinen, Kimmo Savolainen, Ville Kantee, Veli-Matti Lindstroem, Arttu Lappi, Akseli Kokkonen, Joonas Ikonen. Każdy z nich był stworzony do rzeczy naprawdę wielkich, ale w pewnym momencie wszyscy gdzieś poginęli. Wielu z nich zmarnowało sobie kariery przez kłopoty z alkoholem...
(03.03.2009, 23:07)
xxx
@Łukasz
Havu ,Olli czy Larinto to jednosezonowe gwiazdy?A od kiedy Ty skoki oglądasz?
(03.03.2009, 22:14)
hej
@Łukasz
Nam zostaje tylko pomarzyc nawet o takich "jednosezonowych" gwiazdach ;)
(03.03.2009, 20:27)
Grzmocisław the Viking
@Łukasz
A za przeproszeniem skąd wiesz, że Olli czy Larinto to jednosezonowe gwiazdy?
Są jeszcze na tyle młodzi, że mają czas na to, by się rozwijać. Skąd wiesz, czy nie zostaną koksami na miarę Ahonena czy Hautama?
Skandynawowie mają to do siebie, że się nie poddają.
(03.03.2009, 19:45)
Morten
wracaj do zdrowia Arttu
(03.03.2009, 19:18)
cobra11
Szkoda zawodnika, po takim zdażeniu będzie mu bardzo trudno wrócic na skocznie i odzyskac pewnośc podczas wykonywania skoku.
(03.03.2009, 17:42)
uskotko
a Polacy?
(03.03.2009, 17:00)
Łukasz
Zobaczcze ile w XXI w. Finowie mieli jedno czy dwu sezonowych gwiazd:
Jane Happonen, Artu Lappi, Tami Kiuru, Risto Jusilainen, Harri Olle, Ville Larinto, Kalle Keituri.
A takich porządnych:
Jane Ahonen, Matti Hautameki
(03.03.2009, 15:23)
Fanka
No nie!!! Jeszcze na 100% mocy nie wrócił Havu, a już następny zawodnik z Kuopio kontuzjowany :-(. Najgorsze jest to, że będzie to kolejna operacja Arttu (kilka lat temu złamał nogę w stawie skokowym, co też zakończyło się interwencją chirurgiczną) i kilkumiesięczną pauzą na skoczni. Zdrowiej, powodzenia w leczeniu i na studiach!!!
(03.03.2009, 08:02)
Bartt
Pech pechem, ale co w tym sezonie prezentował na skoczniach Lappi? Nic. Można mówić, że Finom szczęście nie dopisuje, ale po troszę sami są sobie winni. Co się dzieje z Lindstroemem, Lappim, jak rozwinęły się talenty Ikonena, Pekkali, Ylipulliego? Sami Niemi też się nie rozwija i gdyby nie nagły wystrzał Larinto nie byłoby nic. Jeszcze tylko Kaia Kovaljeffa można lekko pochwalić, reszta to tragedia. A młodzi skoczkowie nie dostają nawet szansy w FIS Cupach, Fińska kadra B nie jeździ na Puchar Kontynentalny... A największy fiński talent - Koivuranta - wybrał kombinację norweską. Skoki w Finlandii umierają...
(02.03.2009, 22:54)
Skoczek120
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
(02.03.2009, 22:04)
Jasiek96
Szkoda. Ale trudno, kontuzja to codziennośc w życiu sportowca. Życzę szybkiego powrotu do skakania!
(02.03.2009, 20:53)
Krófsko
Wielka szkoda!!!Życzę zdrówka i powodzenia na studiach!!!
(02.03.2009, 19:26)
Elite27.12.
Aj szkoda... Faktycznie, Finowie w tym sezonie mają pecha ;(
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy najsilniejszy fiński skład, tj. z Happonenem i Lappim, którzy w miarę sił będą wspomagać kolegów :)
Pozostaje trzymać kciuki za zawodników, a Arttu życzmy wytrwałości w nauce :)
(02.03.2009, 19:06)