Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Patrz±c na czołówkę dzisiejszego konkursu w Wi¶le, możnaby pomy¶leć, że odbyły się tam zawody Pucharu ¦wiata. Ale nic z tego - przynajmniej na razie najwyższa ranga zawodów rozgrywanych w miejscowo¶ci Adama Małysza to Puchar Kontynentalny.

Nie zmienia to jednak faktu, że na li¶cie startowej mieli¶my bardzo znane nazwiska. Gwiazdy nie zawiodły. Triumfował Andreas Kofler, który co prawda po pierwszej serii był dopiero trzeci, ale ¶wietny skok w finale (126 m) pozwolił mu przesun±ć się w klasyfikacji i z wyraĽn± przewag± wyprzedzić Bjoerna Einara Romoerena (124,5 i 123,5 m). Norweg z kolei znalazł się tuż przed swoim rodakiem Jonem Aaraasem (123,5 i 125 m).

Za podium uplasowali się Kim Rene Elverum Sorsell i lider klasyfikacji generalnej CoC Stefan Thurnbichler.

Polacy spisali się nieco lepiej niż wczoraj, jednak ich dzisiejszy występ także rozczarowuje. Najlepszy z naszych reprezentantów był Rafał ¦liż - skoki na odległo¶ć 120,5 i 118,5 metra dały mu czternast± lokatę. Dwudziesty był Klemens Murańka, a w miejsca w trzeciej dziesi±tce zajęli Marcin Bachleda i wczorajszy bohater z Liberca Stefan Hula.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Stefan Thurnbichler powiększył przewagę nad Lukasem Hlav±, do którego z kolei zbliża się Christian Ulmer.

Wyniki końcowe

zawodnik

odl. 1odl. 2pkt
1

Andreas Kofler (Austria)

124.0
126.0
249.0
2

Björn Einar Romören (Norwegia)

124.5
123.5
245.4
3

Jon Aaraas (Norwegia)

123.5
125.0
245.3
4

Kim Rene Elverum Sorsell (Norwegia)

122.0
125.0
242.1
5

Stefan Thurnbichler (Austria)

124.5
121.0
240.4
6

Christian Ulmer (Niemcy)

124.0
121.5
238.9
7

Pascal Bodmer (Niemcy)

125.0
120.5
235.9
8

Borek Sedlak (Czechy)

120.5
123.0
234.3
9

Balthasar Schneider (Austria)

121.5
120.5
230.1
10

Atle Pedersen Roensen (Norwegia)

118.5
122.5
228.8
11

Andreas Stjernen (Norwegia)

120.0
121.0
228.3
12

Roman Sergeevich Trofimov (Rosja)

120.5
119.0
227.1
13

Matic Kramarsic (Słowenia)

118.5
121.5
226.5
14

Rafał ¦liż (Polska)

120.5
118.5
226.2
15

Sigurd Pettersen (Norwegia)

118.0
121.5
225.6
16

Jan Matura (Czechy)

117.5
121.0
224.8
17

Thomas Thurnbichler (Austria)

119.0
118.0
222.6
18

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

119.5
118.0
221.0
19

Florian Schabereiter (Austria)

114.5
118.5
211.9
20

Klemens Murańka (Polska)

116.0
114.5
208.9
21

Julian Musiol (Niemcy)

117.0
114.5
208.2
22

Erik Simon (Niemcy)

116.0
116.0
208.1
23

Marcin Bachleda (Polska)

114.0
116.5
207.9

Peter Prevc (Słowenia)

114.0
116.5
207.9
25

Roland Mueller (Austria)

114.0
116.5
207.4
26

Anze Damjan (Słowenia)

113.5
117.0
206.9
27

Danny Queck (Niemcy)

114.0
115.0
203.2
28

Stefan Hula (Polska)

114.5
111.0
197.9
29

Richard Freitag (Niemcy)

114.0
110.0
194.7
30

Georgiy Chervyakov (Rosja)

113.0
109.5
190.0
         
31

Michael Hayboeck (Austria)

113.5
98.3
32

Pascal Egloff (Szwajcaria)

112.0
97.6
33

Adrian Schuler (Szwajcaria)

112.0
97.1
34

Nicolas Mayer (Francja)

112.0
96.6
35

Ziga Mandl (Słowenia)

111.5
95.7

Manuel Fettner (Austria)

111.5
95.7
37

Stanislav Oshepkov (Rosja)

111.5
95.2
38

Nicholas Alexander (USA)

110.5
94.4
39

Vegard Sklett (Norwegia)

110.5
93.9
40

Robert Kuban (Czechy)

110.5
93.4

Michael J Glasder (USA)

110.5
93.4

Robert Johansson (Norwegia)

110.5
93.4
43

Oleksander Lasarovich (Ukraina)

111.0
93.3
44

Andreas Wank (Niemcy)

110.0
93.0
45

Remi Francais (Szwajcaria)

109.5
91.1
46

Vitaliy Shumbarets (Ukraina)

109.5
90.6
47

Antoine Guignard (Szwajcaria)

107.5
88.0
48

Maximilian Mechler (Niemcy)

109.0
86.7
49

Cestmir Kozisek (Czechy)

106.5
85.2
50

Julien Dorme (Francja)

101.5
75.7
51

Jaan Juris (Estonia)

99.0
70.2
52

Dmitriy Ponomarev (Rosja)

97.5
67.5
53

Christopher Lamb (USA)

93.0
55.9
54

Illimar Paern (Estonia)

DNS

Vladimir Zografski (Bułgaria)

DNS

Aleksandr Hancharou (Białoru¶)

DNS

Petar Fartunov (Bułgaria)

DNS

Wesley Savill (Kanada)

DNS

klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ Kama
Ale wiesz, że Bjoern nie jedzie do Lahti i Kuopio? Poł±czyło nas czekanie na powrót naszych Ulubieńców (bo Siggena też nie ma). Wspólna nadzieja ł±czy. Heia Norge!!!
(06.03.2009, 11:36)
Kama fanka Bernara
@Fanka
Dzięki za poparcie może i racja jest super skoczkiem a do tego ¶wietny facet. Już mi się marzy jego wielki powrót:-) I ten cud miód i coca-cola:D
(06.03.2009, 11:01)
Evill
@fan skoków
Ratzenbergera też pamiętam i też żałuję, że tak krótko go "znałem".
(03.03.2009, 15:07)
daf
No i Klimek ponownie bardzo dobrze. Niech wreszcie do tego Celejowego łba dotrze, że ten chłopak jest na dzień dzisiejszy lepszy niż jego kadrowicze... Ciekawe, czy kto¶ wyci±gnie wnioski z weekendowych zawodów w Wi¶le i czy nadal na wycieczki będzie jeĽdził Żyła z Bachled±...
(03.03.2009, 10:02)
fan skoków
@Evill
Ja Laudę też, ale wiem że naprawdę był dobry. Wurza oczywi¶cie też znam, ale raczej przeciętniak. No i znałem też ¶.p. Ratzenbergera, ale krótko.
(02.03.2009, 22:05)
Kibic
Szacun dla Klima jak on już pójdzie kiedy¶ do Pucharu ¦wiata to będzie w nim półtorej dekady (albo dwie) czego mu z całego serca życzę.. i może będzie P¦ w Wi¶le-Malince, ma na tej skoczni chyba najlepsze wyniki ze stodwudziestek
(02.03.2009, 20:59)
Evill
@Fanka
Nie możet byc eto szutka :). Zreszt± z Rosjanami mamy podobne znaki niewerbalne, np dotknięcie szyi oznaczaj±ce chęć wspólnego atakowania darów Bożych z procentami. Oni s± swoje chłopaki :)
(02.03.2009, 16:37)
Fanka
@ Evill
Przeprosiny przyjęte.
Jak to: alfabet rosyjski nie pokrywa się z naszym? "A" jest takie samo, "o" też, a polskie "c" to rosyjskie "s". Trochę jest tych podobieństw. Pamiętam, jak nauczycielka uwielbiała robić z tego zagadki, tudzież na zbieżno¶ć słów w tych dwóch językach. Np. polskie słowo kawior (pycha!!!) napisane literami rosyjskimi oznacza w języku Dimy, Ilji and Co. - dywan (taki na podłogę). Priviet!!!
(02.03.2009, 15:40)
Evill
@fan skoków
Laudę znam tylko z opowie¶ci, a pamiętam Bergera i Wurtza :)
@Fanka
Przeprasza m za to, że mi nie wyszła realizacja szczwanego planu. Jeszcze ¶mieszniej by było jakby Ruscy zaż±dali aby ich pisać bukwami (dla niewtajemniczonych literkami alfabetu Rosyjskiego, które się zupełnie nie pokrywaj± z naszymi).
@wolfi
Zga dzam się, niesamowite jest dla mnie twierdzenie, że w drużynówce były równe warunki, a w tym twierdzeniu jeste¶my w mniejszo¶ci, wyimaginuj sobie :). Podobnie jak w twierdzeniu, że aby Hulę i Stocha okrzykn±ć ¶wietnymi skoczkami potrzeba mniej jednorazowego sukcesu (sukcesów wła¶ciwie)
@GRUBY
Sk upień jest to już człowiek sędziwy i nie wiem czy by się skupił :)
(02.03.2009, 15:06)
Henio
Klimek znowu najlepszy z naszych!
Może najwyższy czas wzi±¶ć Go do kadry "A" a Bachlea może powoli i¶ć w ¶lady "Tonia i Pochwaly?
(02.03.2009, 15:05)
Skoczek120
Oooo, kogo my tu mamy! Kofi i Romoeren! Powodzenia w kolejnych konkursach!
(02.03.2009, 13:17)
GRUBY
a kto pojedzie z naszych, bo Rutkowski Hula hop i Stoch to chyba pewniakowie? Na Finlandie wzi±ł bym też Skupnia bo by sie skupił na skokach co on potrafi? czas zdobywać szczyty i kolejne wyzwania przed nimi,niech tylko natura będzie błogosławiona i da sobie robić,tzn żeby odbywały sie tam konkursy i normalnie tam sie to wszystko odbywało, ale jaki pewniakowie będ± skakać z Polaków? Czy jest szansa w tej historii na jakie¶ osi±gniecie naszej kultury i sportu, fajnie że będ± tam skakać? A Fanka ty naprawde chcesz kibicować Norwegowami.A ja też nie chce??
(02.03.2009, 12:48)
wolfi
hulofani i stochofani: ochłonijcie. ani stefan ani kamil nie s± w czołowce, ba nie s± nawet blisko czołówki. liberec przejdzie do historii jako mistrzostwa fuksow. przypadki, przypadki, przypadki. tylko k90 było "w miarę" równe. resztę pomińmy milczeniem.
Formę Stocha i Huli zweryfikuję kolejne zawody P¦.
Występ Stefana w wi¶le po prawie 500km drodze kilkanascie godzin po konkursie drużynowym - jest lekko zastanawiaj±cy.
(02.03.2009, 10:48)
Fanka
@ Kama
Ale pamiętaj, że dzięki dobrym wynikom w PK (po tamtym periodzie byl liderem cyklu) trener musiał dopu¶cić Sigurda do startu w P¦ w Zakopanem. I to było (jak to się mówi?): cud, miód i orzeszki!!!
(02.03.2009, 10:29)
Kama fanka Bernara
a ja się zastanawiałam dlaczego go w Libercu:) :) Niby mu gratuluję ale PK to chyba nie ten poziom:( Nadal trzymam kciuki:)
(02.03.2009, 10:12)
Fanka
Je¶li już tak męczycie nazwisko biednego Aaraasa, to - jako osoba bardzo pilnie ucz±ca się norweskiego - pozwolę sobie zauważyć, że Jego nazwisko pisze się w tych dwóch miejscach przez takie "a" z kółeczkiem na górze - i jest to ostatnia litera alfabetu norweskiego. Nie będę próbowała wstawiać jej na forum, bo wtedy wychodz± jakie¶ dziwaczne znaczki, podobnie, jak np. gdyby chciało się poprawnie napisać nazwisko Roara - z tym przekre¶lonym "o", dlatego pisze się je również przez "oe". Zatem doceńcie, jak grzeczn± osob± jest Sigurd, że nie musimy się martwić o poprawny zapis Jego imienia i nazwiska :-).
(02.03.2009, 10:01)
sss
No Bobby w sumie racja:)
(02.03.2009, 07:08)
sss
Muranka po raz kolejny dobry start no byc moze wlasnie juz czas na Koflera i Romorena ...
(02.03.2009, 07:01)
Bobby
Niestety na olimpiadach zimowych graj± je¶li nie pierwsze to na pewno czołowe skrzypce ;p
(01.03.2009, 22:55)
fan skoków
@Evill
Hehe, dobre. Ale w F1 niegdy¶ mieli. Laudę, no i Berger był niezły.
(01.03.2009, 22:26)
Evill
@nannerl
Ooo, cyfra szatana.

Ale ciekawe jest to, że austriacy opanowali już nawet CoC, czy oni musz± wszystko wygrywać? Na szczę¶cie w F1 ich nie ma, i w piłkę nożn± s± dobrzy tylko tam gdzie jest sędzia Łeb :)
(01.03.2009, 19:38)
nannerl
Mam nadzieję, że Kofler i Romoeren powróc± do wielkiego skakania. Zawsze tej dwójce kibicowałam i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie pokaż± fajne skoki.
@Evil ilo¶ć literek "a" w nazwisku Aaraas stanowi dokładnie 66,(6)% całego nazwiska ;)
(01.03.2009, 19:30)
Bobby
Ten Stefan to trochę nie za szybko? Dopiero wczoraj wieczorem na mistrzostwach skakał, a teraz już tu... chociaz nie ma co się tłumaczyć przemęczeniem z drugiej strony, bo je¶li kto¶ jest dobry to i tak by skoczył tutaj na ,,5" , ale cóż no ...nieważne
(01.03.2009, 18:38)
Elite27.12.
Faktycznie się porobiło - takie gwiazdy i startuj± w PK ;[ Ale coż - może to ich taktyka. Tu potrenuj±, uspokoj± formę, odreaguj± psychicznie i powróc± do P¦ (choć w tym sezonie może już być trochę za póĽno)
Ale i tak gratulacje, bo przecież małymi krokami też można zbliżać się do czołowki :) Powodzenia!
(01.03.2009, 18:01)
Miałem
Ale się dzieje...
(01.03.2009, 17:36)
cobra11
Co się stało??? Kofler wicemistrz olimpijski. Romoren najdłuższy skok ¶wiata. Teraz wygrywaj±, ale PK. Gratuluję Romorenowi, też go lubię i kibicuję mu. Z tej wygranej to się nie ma zbytnio co cieszyc :/
(01.03.2009, 16:47)
Evill
Jak głosi tytuł artykułu: PK Wisła prawie jak P¦. No jak Aaraas (matko jaki on ma procent literek "a" w nazwisku) jest na podium to tytuł powinien być prawie jak P¦ w Kuusamo :). Niestety także zważywszy na wysokie jak na P¦ lokaty naszych. I co jest najgorsze, bior±c pod uwagę wyniki wszystkich skoczków (wygrali najlepsi) warunki musiały być w misrę równe :(
(01.03.2009, 16:40)
Miałem
¦liża to oszukali na K120 :(. Popieram Rafała, trzeba go było zdj±ć jeszcze 20 razy :/
(01.03.2009, 16:35)
Sadzio105
@Ja

Hula od razu musiał wracać do Polski. Mogło to go przemęczyć i żył jeszcze mistrzostwami i rado¶ci±, bo ¦liż zbijał b±ki przy zwiedzaniu Liberca, a taki diabełek nic nie pokazuje nie mówi±c o wczorajszym dniu.
(01.03.2009, 16:30)
Ja
Ruscy pewnie żałuj± że nie wzieli Trofimowa na M¦, może by jako¶ weszli do ósemki. Ukrainiec Boschuck mnie zadziwia, najpierw finał M¦, teraz przyzwoicie w CoC.
@Sadzio 105
Diabełek wypadł lepiej od Huli, więc co go tu przeganiać do Fiskapu?
(01.03.2009, 16:28)
Evill
Jak pisałem, ze Hula w Libercu miał trochę wyróżniaj±ce warunki to wszyscy twierdzili, nieprawda, nasi o mało nie maj± medalu tacy s± swietni. Ja my¶le że po tych wynikach poznacie jaka loteria panowała na drużynówce w Libercu, je¶li 7 tam zawodnik przegrywa z Muelerem i Anze Damjanem i ledwo zdobywa punkty CoC. No, i tak jest lepiej niż wczoraj.
(01.03.2009, 16:24)
Sadzio105
No już "trochę lepiej" ale Hulę można zrozumieć: ciężka droga i już na skocznie trzeba skakać, a Diabełek do Fis Cupu. Tam jest jego miejsce.
(01.03.2009, 16:20)