Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Współpraca na linii Małysz-Lepistoe jest korzystna dla Orła z Wisły, czego dowodem s± udane starty w Vancouver. Szkoleniowiec, który już raz doprowadził naszego najlepszego skoczka do Kryształowej Kuli, wraca we ¶rodę do Polski.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Z Adamem jest lepiej, niż było dot±d, ale ma jeszcze co¶ w rezerwie. Ci±gle s± pewne problemy na progu. Chodzi o budowanie szybko¶ci i siły do odbicia, o jeszcze lepszy najazd i przej¶cie do lotu" tłumaczy Lepistoe. Uważa, że to s± wła¶nie powody, dla których Adam nie stan±ł w Kanadzie na podium. Skoro Fin wystawił już diagnozę i postanowił przyjechać do Polski, pozostaje mieć nadzieję, że pomoże Adamowi Małyszowi skorygować błędy jak najszybciej - w końcu zbliżaj± się Mistrzostwa ¦wiata w Libercu.

Co może stan±ć na przeszkodzie kontynuacji treningów Małysza z Lepistoe? Wydaje się, że nic, chociaż Fin musi jeszcze porozumieć się z Polskim Zwi±zkiem Narciarskim. "Na razie dyskutowałem (...) wła¶ciwie tylko z Adamem, jestem też w kontakcie z Łukaszem Kruczkiem, ale rozmawiam z nim o bież±cych sprawach, a nie o przyszło¶ci. Teraz pora na ustalenia z PZN. Nie jest na przykład jeszcze przes±dzone, czy pojadę z Adamem do Liberca" wyja¶nia trener.

Obawy o współpracę Polaka z Finem s± jednak jak najbardziej uzasadnione. Nie tak dawno Apoloniusz Tajner, prezes PZN, przyznał w wywiadzie dla sportowefakty.pl, że Lepistoe popełnił też sporo błędów, prowadz±c polsk± kadrę. "Przeanalizowali¶my jego sposób szkolenia i uznali¶my, że był za bardzo ryzykowny" mówi Tajner, nie wyja¶nia jednak, na czym to ryzyko polegało. Można wszakże uznać, że to bez znaczenia - z ryzykiem czy bez, Małysz pod opiek± Lepistoe osi±gn±ł dużo więcej, niż trenuj±c z Kruczkiem.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
SYMPATYK SKOKÓW
PRAWDˇ JEST, ŻE DOTYCHCZASOWE WYNIKI POLSKICH SKOCZKÓW Sˇ NAJGORSZE W ODNIESIENIU DO OSTATNICH LAT.
PYTANIE DO TRENERA KRUCZKA I PANA TAJNERA POWINNO BRZMIEĆ: DLACZEGO PANOWIE DOPROWADZILI¦CIE DO TAK ZŁEJ SYTUACJI POLSKICH SKOCZKÓW MAJˇC WŁADZĘ, ¦RODKI I WOLNˇ RĘKĘ W PODEJMOWANIU WSZELKICH DECYZJI.
NA WASZYM MIEJSCU PODAŁ BYM SIĘ DO DYMISJI ALE POTO ABY TO UCZYNIĆ TRZEBA PO PROSTU MIEĆ JAJA A NIE PIEPRZYĆ FARMAZONY W RAMACH OCHRONY WŁASNEJ POSADY.
WSTYD I HAŃBA PANIE TAJNER I KRUCZEK.
(01.02.2009, 15:21)
Skoczek120
wierzę, ze perfekcja w końcu przyjdzie.
(28.01.2009, 23:08)
michał_anioł
Hannu Lepistoe to wyj±tkowy go¶ć i ma szanse Naszego Orzełka z wisły doprowadzić do kilku sukcesów.Może pan prezesik Apollo to przeanalizuje i zaangażuje Hannu w szkolenie i patronat nad pozostałymi skoczkami naszej kadry,Kamila Stocha ,Łukasza Rutkowskiego i innych.Przecież ro¶nie tam sporo skoczków Maciek Kot i jego brat.Tak a propos Maćka Kota to mi go bardzo szkoda że jeszcze nie zapunktował w Pucharze ¶wiata bo ma chłopak wielkie predyspozycje.
(28.01.2009, 16:53)
Afryka
Afryka
Zapomniałem dopisac.
Czy on żeczywiscie jest aktywny, czy to tylko bład FIS-u.
Chidziło mi o Chvykova oczywisce
(28.01.2009, 16:49)
Afryka
Mam pytanie czy Dimitrij Chvykov (Kirgistan) jeszcze skacze? Na stronie FIS-u jest zaznaczony jako ,,Active'',
więc z tego wynika że jest aktywny.
(28.01.2009, 16:48)
Afryka
@Do wszystich (w tym redakcja)
Dzi¶ urodziny obchdzi Kakhaber Tsakadze. On podobno utworzył klub skoczków narciarskich. On funkcjonuje w Gruzji czy w innym miejscu? Nie widac ¶ladów po żadnych skoczkach z Gruzji więc mi się wydaje że mógło co¶ mu nie wyj¶c z tym jego klubem.
(28.01.2009, 16:14)
asad
Taka jest prawda, że nie wina Krucza, a tajnera...Bo co myslicie, że Kruczek sma podejmuje decyzje...oj nie nie pan tajner masza w tym swe paluchy.
A co Lepisto...mam nadzieję, że nasz pan kochany Apoloniusz nie POPEŁNI KOLEJNEGO BŁEDU nie zezwalajac na treningi Adama z Lepisto
(28.01.2009, 14:47)
Ćwikła
TAJNER POCZUŁ WLADZE I TERAZ GLUPIEJE ALE PRZEZ TAJNER TEZ POPELNIL BLENDY np zatrudniajac kruczka jako 1 trenera
(28.01.2009, 13:54)
Radek
Ciekawe w jakiej formie jest Olli?
(28.01.2009, 13:27)
kibicc
No ale Tajner już głupieje poprostu na staro¶ć.Sam byłem niezbyt pozytywnie nastawiony do tej współpracy Małysza z Lepistoe ale w Kanadzie już były efekty tej współpracy widać w co przynaje nie bardzo chiało mi się wierzyć.Ale Tajner niech się nie kompromituje stwierdzeniami że forma rosn±ca Małysza to nie zasługa Lepistoe bo wystawia się na ¶mieszno¶ć.Jak Małysz zdobędzie medal na M¦ to ciekawe co wtedy wymy¶li.
(28.01.2009, 12:57)
Michałeczek
no mam nadzieję,że poprawę będzie widać w M¦ w Libercu i,że Adam małysz stanie na podium jak na K90 i na K120 trzymajmy kciuki bo Adam może nas jeszcze zaskoczyć swoim wystepem życzmy naszym skoczkom powodzenia i żeby miescili,się w trzydziestce i zajmowali miejsca w pierwszej dziesi±dce a mam nadzieję,że Kamil Stoch zaprezntuje sie z jak najlepszej strony i pokaże co potrafi.
(28.01.2009, 12:51)
Skoczek120
Oby udało Ci Adasiu doj¶c do tej perfekcji!!!
(28.01.2009, 12:06)
Kasia
¶wietny artykuł Gosiu ;)
(28.01.2009, 11:35)