Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
PŚ druż.

Współpraca na linii Małysz-Lepistoe jest korzystna dla Orła z Wisły, czego dowodem są udane starty w Vancouver. Szkoleniowiec, który już raz doprowadził naszego najlepszego skoczka do Kryształowej Kuli, wraca we środę do Polski.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Z Adamem jest lepiej, niż było dotąd, ale ma jeszcze coś w rezerwie. Ciągle są pewne problemy na progu. Chodzi o budowanie szybkości i siły do odbicia, o jeszcze lepszy najazd i przejście do lotu" tłumaczy Lepistoe. Uważa, że to są właśnie powody, dla których Adam nie stanął w Kanadzie na podium. Skoro Fin wystawił już diagnozę i postanowił przyjechać do Polski, pozostaje mieć nadzieję, że pomoże Adamowi Małyszowi skorygować błędy jak najszybciej - w końcu zbliżają się Mistrzostwa Świata w Libercu.

Co może stanąć na przeszkodzie kontynuacji treningów Małysza z Lepistoe? Wydaje się, że nic, chociaż Fin musi jeszcze porozumieć się z Polskim Związkiem Narciarskim. "Na razie dyskutowałem (...) właściwie tylko z Adamem, jestem też w kontakcie z Łukaszem Kruczkiem, ale rozmawiam z nim o bieżących sprawach, a nie o przyszłości. Teraz pora na ustalenia z PZN. Nie jest na przykład jeszcze przesądzone, czy pojadę z Adamem do Liberca" wyjaśnia trener.

Obawy o współpracę Polaka z Finem są jednak jak najbardziej uzasadnione. Nie tak dawno Apoloniusz Tajner, prezes PZN, przyznał w wywiadzie dla sportowefakty.pl, że Lepistoe popełnił też sporo błędów, prowadząc polską kadrę. "Przeanalizowaliśmy jego sposób szkolenia i uznaliśmy, że był za bardzo ryzykowny" mówi Tajner, nie wyjaśnia jednak, na czym to ryzyko polegało. Można wszakże uznać, że to bez znaczenia - z ryzykiem czy bez, Małysz pod opieką Lepistoe osiągnął dużo więcej, niż trenując z Kruczkiem.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
SYMPATYK SKOKÓW
PRAWDĄ JEST, ŻE DOTYCHCZASOWE WYNIKI POLSKICH SKOCZKÓW SĄ NAJGORSZE W ODNIESIENIU DO OSTATNICH LAT.
PYTANIE DO TRENERA KRUCZKA I PANA TAJNERA POWINNO BRZMIEĆ: DLACZEGO PANOWIE DOPROWADZILIŚCIE DO TAK ZŁEJ SYTUACJI POLSKICH SKOCZKÓW MAJĄC WŁADZĘ, ŚRODKI I WOLNĄ RĘKĘ W PODEJMOWANIU WSZELKICH DECYZJI.
NA WASZYM MIEJSCU PODAŁ BYM SIĘ DO DYMISJI ALE POTO ABY TO UCZYNIĆ TRZEBA PO PROSTU MIEĆ JAJA A NIE PIEPRZYĆ FARMAZONY W RAMACH OCHRONY WŁASNEJ POSADY.
WSTYD I HAŃBA PANIE TAJNER I KRUCZEK.
(01.02.2009, 15:21)
Skoczek120
wierzę, ze perfekcja w końcu przyjdzie.
(28.01.2009, 23:08)
michał_anioł
Hannu Lepistoe to wyjątkowy gość i ma szanse Naszego Orzełka z wisły doprowadzić do kilku sukcesów.Może pan prezesik Apollo to przeanalizuje i zaangażuje Hannu w szkolenie i patronat nad pozostałymi skoczkami naszej kadry,Kamila Stocha ,Łukasza Rutkowskiego i innych.Przecież rośnie tam sporo skoczków Maciek Kot i jego brat.Tak a propos Maćka Kota to mi go bardzo szkoda że jeszcze nie zapunktował w Pucharze świata bo ma chłopak wielkie predyspozycje.
(28.01.2009, 16:53)
Afryka
Afryka
Zapomniałem dopisac.
Czy on żeczywiscie jest aktywny, czy to tylko bład FIS-u.
Chidziło mi o Chvykova oczywisce
(28.01.2009, 16:49)
Afryka
Mam pytanie czy Dimitrij Chvykov (Kirgistan) jeszcze skacze? Na stronie FIS-u jest zaznaczony jako ,,Active'',
więc z tego wynika że jest aktywny.
(28.01.2009, 16:48)
Afryka
@Do wszystich (w tym redakcja)
Dziś urodziny obchdzi Kakhaber Tsakadze. On podobno utworzył klub skoczków narciarskich. On funkcjonuje w Gruzji czy w innym miejscu? Nie widac śladów po żadnych skoczkach z Gruzji więc mi się wydaje że mógło coś mu nie wyjśc z tym jego klubem.
(28.01.2009, 16:14)
asad
Taka jest prawda, że nie wina Krucza, a tajnera...Bo co myslicie, że Kruczek sma podejmuje decyzje...oj nie nie pan tajner masza w tym swe paluchy.
A co Lepisto...mam nadzieję, że nasz pan kochany Apoloniusz nie POPEŁNI KOLEJNEGO BŁEDU nie zezwalajac na treningi Adama z Lepisto
(28.01.2009, 14:47)
Ćwikła
TAJNER POCZUŁ WLADZE I TERAZ GLUPIEJE ALE PRZEZ TAJNER TEZ POPELNIL BLENDY np zatrudniajac kruczka jako 1 trenera
(28.01.2009, 13:54)
Radek
Ciekawe w jakiej formie jest Olli?
(28.01.2009, 13:27)
kibicc
No ale Tajner już głupieje poprostu na starość.Sam byłem niezbyt pozytywnie nastawiony do tej współpracy Małysza z Lepistoe ale w Kanadzie już były efekty tej współpracy widać w co przynaje nie bardzo chiało mi się wierzyć.Ale Tajner niech się nie kompromituje stwierdzeniami że forma rosnąca Małysza to nie zasługa Lepistoe bo wystawia się na śmieszność.Jak Małysz zdobędzie medal na MŚ to ciekawe co wtedy wymyśli.
(28.01.2009, 12:57)
Michałeczek
no mam nadzieję,że poprawę będzie widać w MŚ w Libercu i,że Adam małysz stanie na podium jak na K90 i na K120 trzymajmy kciuki bo Adam może nas jeszcze zaskoczyć swoim wystepem życzmy naszym skoczkom powodzenia i żeby miescili,się w trzydziestce i zajmowali miejsca w pierwszej dziesiądce a mam nadzieję,że Kamil Stoch zaprezntuje sie z jak najlepszej strony i pokaże co potrafi.
(28.01.2009, 12:51)
Skoczek120
Oby udało Ci Adasiu dojśc do tej perfekcji!!!
(28.01.2009, 12:06)
Kasia
świetny artykuł Gosiu ;)
(28.01.2009, 11:35)