Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Tylko 54 skoczków zgłoszono do kwalifikacji w Vancouver/Whistler, gdzie już w ten weekend odbęd± się kolejne zawody Pucharu ¦wiata. Będzie to pierwszy poważny test skoczni olimpijskiej przez Igrzyskami w 2010 roku.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Z zawodników z czołówki ¶wiatowej zabrakło tylko Harriego Olli, który robi sobie dłuższ± przerwę w startach. W Kanadzie nie ma też Neumayera, Jandy, czy Eggenhofera. Jest za to Adam Małysz, który dzi¶ wystartuje wspólnie z Kamilem Stochem, Piotrem Żył± i Stefanem Hul±.

Na uwagę zasługuje też powrót do Pucharu ¦wiata Takanobu Okabe. Do¶wiadczony zawodnik zast±pił Taku Takeuchi.

Treningi już o 20:00 czasu polskiego. Kwalifikacje rozpoczn± się o 22:00. Relację z nich przeprowadzi nasz serwis. Kwalifikacje będzie można obejrzeć także na antenie Eurosportu.

Lista startowa

zawodnik

1

Trevor Morrice (Kanada)

2

Eric Mitchell (Kanada)

3

Pascal Bodmer (Niemcy)

4

Borek Sedlak (Czechy)

5

David Lazzaroni (Francja)

6

Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada)

7

Andrea Morassi (Włochy)

8

Cestmir Kozisek (Czechy)

9

Anders Johnson (USA)

10

Takanobu Okabe (Japonia)

11

Stefan Read (Kanada)

12

Andreas Aren (Szwecja)

13

Piotr Żyła (Polska)

14

Martin Cikl (Czechy)

15

Johan Erikson (Szwecja)

16

Stefan Hula (Polska)

17

Mitja Meznar (Słowenia)

18

Severin Freund (Niemcy)

19

Sebastian Colloredo (Włochy)

20

Pavel Karelin (Rosja)

21

Felix Schoft (Niemcy)

22

Primoz Peterka (Słowenia)

23

Jernej Damjan (Słowenia)

24

Kamil Stoch (Polska)

25

Denis Kornilov (Rosja)

26

Daiki Ito (Japonia)

27

Björn Einar Romören (Norwegia)

28

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

29

Shohei Tochimoto (Japonia)

30

Robert Kranjec (Słowenia)

31

Yuta Watase (Japonia)

32

Ilja Rosliakov (Rosja)

33

Stephan Hocke (Niemcy)

34

Adam Małysz (Polska)

35

Tom Hilde (Norwegia)

36

Noriaki Kasai (Japonia)

37

Fumihisa Yumoto (Japonia)

38

Kalle Keituri (Finlandia)

39

Johan Remen Evensen (Norwegia)

40

Roman Koudelka (Czechy)

41

Emmanuel Chedal (Francja)

42

Andreas Küttel (Szwajcaria)

43

Michael Uhrmann (Niemcy)

44

Anders Bardal (Norwegia)

45

Matti Hautamäki (Finlandia)

46

Anders Jacobsen (Norwegia)

47

Martin Koch (Austria)

48

Dimitry Vassiliev (Rosja)

49

Ville Larinto (Finlandia)

50

Thomas Morgenstern (Austria)

51

Martin Schmitt (Niemcy)

52

Wolfgang Loitzl (Austria)

53

Gregor Schlierenzauer (Austria)

54

Simon Ammann (Szwajcaria)

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
grze¶ sikorka
dlaczego tylko 4 kanadyjczyków ? a gdzie pula dla gospodarza ?
(24.01.2009, 15:31)
justysiek
Okabe jest niesamowity! W tym roku skończy 39 lat, a nadal startuje.
(24.01.2009, 11:12)
sielu
Kwalifikacje na eurosporcie o 22.00 , z checia obejrze i licze na dobry wystep polakow
(23.01.2009, 20:26)
michał_anioł
Nie liczmy zbytnio na Stefana Hule i Piotra Żyłe bo moim zdaniem w zakopanem to mieli troche fuksa.Co innego Kamil Stoch,widać że chłopak zaczyna do¶ć fajnie skakać i oby tak dalej.A co do Adasia to życze wszystkiego najlepszego ,ale nie spodziewam sie jeszcze Adama w pełnej formie.Wygra oczywi¶cie najlepszy
(23.01.2009, 20:14)
michał_anioł
pierwszy będzie takanobu okabe
(23.01.2009, 20:01)
TOTTI
Ja obstawiam tak:
1.Loitzl
2.Amma nn
3.Schmitt
4.Morge nstern
5.Schlierenzauer6.Jacobsen lub Vassiliev
Moze troche zaszalalem, ale mam jakies dziwne przeczucie ze Schlieriemu tym razem sie nie poszczesci. Ammann musi sie przelamac jesli mysli o krysztalowej kuli a takze musi sie przygotowac na Mistrzostwa Swiata ktore za ledwo miesiac sie odbeda a Simi bedzie glownym faworytem na sredniej skoczni. A co do naszych to tak obstawiam:
13.Małysz
20.Stoch
27.Żyła
37 .Bachleda
41.Hula
(23.01.2009, 19:01)
emjot
mam nadzieję, że wygra Schlierenzauer i zapewne tak wła¶nie będzie :P
(23.01.2009, 19:01)
Jadwiga
Moim zdaniem pierwsza trójka będzie taka:
1. Gregor Schlierenzauer
2. Wolfgang Loitzl
3. Simon Ammann
(23.01.2009, 18:33)
sssasssss
1.małysz
2.stoch
3.h ula
4.żyła
5.bachled a
moje marzenie!
(23.01.2009, 18:02)
xado
1.schlirenzauer
2.loitzl< br>3.amman
4.schmitt
5.olli
=======
10 małysz
18 stoch
28 żyła
36 hula
(23.01.2009, 17:24)
Ekserez
Macie wszyscy punktować !!!
(23.01.2009, 17:18)
skoczek11
Moim zdaniem

1.Chedal
2.Evensen
3.Małysz

18.Stoch
33.Hula< br>34.Żyła

a z pierwszej 10

1.Shlienzauer
2.Koch
3.Ammman,Jacobs en
(23.01.2009, 16:52)
lysy1988
zobaczymy co nasi pokaż±
(23.01.2009, 16:18)
Skoczek120
***wyniki
(23.01.2009, 16:14)
Skoczek120
@hjgb
- no w porównaniu do wcze¶niejszych wyników, to te ostatnie były przeciętne. Ale masz rację, gdyby chociaż jeden z naszych miał takie wynuki
(23.01.2009, 16:14)
hjgb
@ hehe Simon Ammann byl pr\zecietny.. takiej przecietnosci zycze chociaz jednemu z naszych skoczkow...
(23.01.2009, 14:49)
sielu
Wspaniale to by bylo gdyby skakal tak jak kiedys :)
(23.01.2009, 14:47)
Sadzio105
Wspaniale to by było gdyby Małysz był w dziesi±tce.
(23.01.2009, 14:43)
cobra11
@KUBA_Z_1994
Jedno to się zt ob± zgadzam w 100% to 50. miejsce Schlierenzauera!!! Barwo!!!
(23.01.2009, 14:11)
Skoczek120
Oby tuta Małysz i reszta się na serio odrodzili. Liczę również na powrót do pełni formy Ammanna, bo w Zakopanem i Kulm było do¶c przeciętnie.
(23.01.2009, 13:36)
spiderman
Okabe jest w wielkiej formie, wygrał w wielkim stylu dwa konkursy COC i mistrzostwa krajowe, pokonuj±c Noriakiego Kasai, który przecież na TCS plasował się w I dziesi±tce.
(23.01.2009, 13:12)
marmi
@redakcja: czas najwyższy chyba aby dodać informacje o tej skoczni do odpowiedniego działu...
(23.01.2009, 12:39)
marmi
Konkurencja do konkursu nie jest duża, ale dostać się do 30 nie będzie już naszym łatwo, poza Małyszem - tu liczę na miejsce w 15.
Nie wiem czy wiecie, że Whistler to miejscowo¶ć leż±ca ok. 120km na północ od Vancouver, które z kolei leży nad oceanem. Także pisanie o skoczni w Vancouver to większa gafa niż gdyby pisać o skoczni w Krakowie zamiast w Zakopanem :) Nie jest to uwaga do portalu, tylko tak ogólnie piszę...
(23.01.2009, 12:35)
kibicc
Awansować do 30-stki powinni Małysz i Stoch.Pozostali bez większych szans.Chyba że któremu¶ podwieje.
(23.01.2009, 12:32)
sielu
Ochlonelismy po Zakopanym , mozna miec lekki niedosyt ze Adam chociaz na podium nie stan±ł ale coż sie dziwić, forma nie przyjdzie nagle ale mysle ze z konkursu na konkurs bedzie coraz lepiej, także inni nasi zawodnicy pokazali sie z dobrej strony w Zakopanem tylko szkoda tego ze w treningach i kwalifikacjach skacza niezle a w konkursie chyba nie radz± sobie ze stresem bo maja strasznie nierówne swoje skoki..Jestem dobrej mysli jesli chodzi o Vancouver trzymam kciuki :)
(23.01.2009, 12:30)
daf
@Polonus
Przynajmniej możemy być prawie spokojni, że cała czwórka wejdzie do konkursu głównego.
No i ważne, żeby Stoch uciułał kilka punktów. Pozostali nawet je¶li co¶ zdobęd±, to i tak nic to nie da... poza satysfakcj±.
(23.01.2009, 12:30)
AA
Mi by pasowało tak:
1.Martin Schmitt
2.Adam Małysz
3.Simon Ammann
(23.01.2009, 12:29)
tm_faren@onet.eu
Jesli chodzi o naszych moje typy sa takie

6.Małysz
15.Stoch
29.Hula
40.Żyła
(23.01.2009, 12:29)
Polonus
W formie sprzed kilku lat wszyscy Polacy mogliby się znaleĽć w 30-tce. A teraz?
Teraz im po prostu trzeba dużo mocniej kibicować.
(23.01.2009, 12:22)
kuba_z_1994
A ja chce tak
1MAŁYSZ
2Ammann
3Stoch
----------------
50.schlierenzauer
(23.01.2009, 12:18)
mariusz
A moje marzenie to:
1. Małysz
2. Ammann
3. Loitzl
Ale to tylko marzenie. Ale fajnie by było jakby sie spelnilo
(23.01.2009, 11:42)
pestusTAG
Wszyscy polacy powinni bez problemu wejsc do konkursu.Moim zdaniem w kwalifikacjach przepadna Cestmir Kozisek
Eric Mitchell
Mackenzie Boyd-Clowes
Trevor Morrice
(23.01.2009, 10:46)
krwisty
No ciekawe z wygl±du skocznia podobna do Wisły Malinki.Jeżeli to sie okaże prawd± i profil skoczni będzie bardzo podobny do naszej, to będzie to ¶wietny atut do trenowania przedolimpijskiego wła¶nie w Wi¶le.
(23.01.2009, 10:09)
cobra11
1.Thomas Morgenstern
2. Wolfgang Loitzl
3.Adam Małysz
4. Simon Ammann
Moje marzenie :)
(23.01.2009, 09:47)