Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
22.02.2020, godz. 11:30
Ljubno HS-94
PŚ-k druż.

Nie milkną spekulacje na temat ewentualnej współpracy Adama Małysza z byłym trenerem kadry, Finem Hannu Lepistö. Małysz, który notuje dramatyczny spadek formy, zrezygnował po Turnieju Czterech Skoczni z konkursów w Bad Mitterndorf, aby udać się do Lahti i tam pod okiem Lepistö szukać i wyeliminować przyczyny swojej nienajlepszej dyspozycji. Podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem Małysz przyznał, że coraz poważniej myśli nad częściowym odłączeniem się od kadry i stworzeniem własnego teamu z Hannu Lepistö na czele, który przygotowałby go do ostatniej w jego karierze zimowej olimpiady w Vancouver w 2010 r.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Nawet jeśli PZN nie przyjmie tej propozycji, Małysz i jego menedżer Edi Federer zdecydowani są przeprowadzić ten plan na własną rękę. Przypomnijmy, że związek rozstał się z Hannu Lepistö w marcu zeszłego roku w dość zaskakujący sposób - Fin o nieprzedłużeniu z nim kontraktu dowiedział się jako ostatni, kiedy szukano już nowego trenera na jego miejsce. Zaznaczyć należy, iż wcześniejsze ustalenia PZN-u zakładały angaż Lepistö na dłuższy okres czasu, jednak po mniej udanym dla polskich skoczków sezonie zdecydowano się niespodziewanie zakończyć tę współpracę. Nie wzięto jednak pod uwagę opinii samego Małysza, który bardzo ufa swojemu ex trenerowi i ceni jego doświadczenie. Swój trening pod okiem Lepistö najlepszy polski skoczek skomentował: "Hannu od razu powiedział mi, co muszę zmienić w pozycji dojazdowej oraz przy wyjściu z progu, i to rzeczywiście pomogło. Tymczasem z Łukaszem wciąż szukaliśmy tej przyczyny i ciągle próbowaliśmy czegoś innego."

Rozmowy dotyczące powstania "Teamu Małysza" już trwają. Nie wiadomo na razie, kto miałby wejść w jego skład. Być może do Adama i Hannu dołączy obecny asystent Łukasza Kruczka, Robert Mateja. Czy znajdzie się tam również miejsce dla fizjologa Jerzego Żołądzia? Czas pokaże.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wojciech
@kibicc
Sam pieprzysz farmazony, chyba najlepiej pisać w twoim języku.Oslepłeś przed TV czy co ?
nasi poradzili sobie bardzo dobrze i jeśli Profesor Żołądż twierdzi, że moc mają a Fiński instytut to potwierdził w przypadku Małysza, to albo żeś głupiec albo masz się za mądrzejszego od naukowców, ale raczej to pierwsze.
Nasi przy tej mocy zagubili technikę, którą Kruczek zaniedbał, nie trenowali odbić ja powiedział Lepistoe to nieodłączny element treningu.
Kruczek nie potrafił wpaść na to co jest z techniką Małysza nie tak.
Ale na szczęście teraz palcem go już nie dotknie.
(22.01.2009, 18:24)
marmi
Użytkowniku kibicc, zalecam spokój :) Wszyscy twierdzą, że moc nasi skoczkowie mają, tzn. różni trenerzy, zawodnicy, wreszcie obiektywne testy. Nie ma więc powodu, żeby w to nie wierzyć. Problem jest z techniką, o czym też wszyscy mówią i dobrze to pasuje do tego, że słaby trener Kruczek nie potrafi właśnie techniki poprawić, przynajmniej w rozsądnym czasie...
(21.01.2009, 23:24)
Skoczek120
Moim zdaniem przywrócenie Lepisto byłoby dobrą decyzją ze strony PZN. Kruczek jest jeszcze młody, więc na razie mógłby uczyc się od zawodowca.
(21.01.2009, 22:04)
kibicc
Użytkowniku Wojciech pieprzysz farmazony.Gdzie była niby ta moc w niedzielę już w normalnych dla wszyskich warunkach a nie istnych tajfunach pod narty? Jeśli byli tak mocni to kto bronił Bachledzie Miętusowi,Huli czy innemu awansować do 30-stki? Warunki w piątek były trudne ale bardzo korzystne i nasi to wykorzystali za co należa się brawa (chociaż tyle potrafią, bo już nawet tego sie bałem że w tajfunie pod narty będą latać i tak na bulę).Co za potwierdzeniem tej "mocy" były wtedy piekne skoki Bachledy i Rutkowskiego w nieco gorszych warunkach.Gdzie niby była ta moc u Małysza w sobote gdy lądował na 118 metrze a czołowka odskoczyła na 10 prawie metrów? A ci najlepsi ponad 10 m.Nie trzeba wielkich obserwacji żeby nie widzieć że naszym brakuje sił.Odnośnie Matei nie chodzi mi o jego wyniki z przeszłości panie ekspercie a doświadczenie trenerskie czy jakie tam on pełnił będzie.No chyba że tam będzie pełnił rolę rzeczywiście kumpla,dobrego kolegi.
do roxnel
Czekon może Bekon?
(21.01.2009, 14:20)
stary człowiek i może
A co na to Iza?
(21.01.2009, 14:07)
miś
no szkoda że to będom ostatnie igrzyska zimowe Adama Małysza ,ale mam nadzieję że Adam Małysz nie zakończy kariery bo przecierz niema zastępcy ,moze nim bedzie Kamil Stoch czas pokarze
(21.01.2009, 13:42)
fan skoków
Swoją drogą taka osobna kadra może mieć podobny skutek jak odejście Ahonena z fińskich skoków. A pan Tajner jeśli zatrudni ponownie Lepistoe to powinien wziąć przykład z pana ministra Ćwiąkalskiego. Wreszcie w Polsce zaczęłoby się coś dobrego dziać:)
A pan Tajner niech dostanie jakąś posadkę z zakazem powiedzenia choćby 1 literki o skokach. Bierzmy przykład z innych.
(21.01.2009, 13:14)
daf
@roxnel
Gdzie się ten Czekon pojawił? Nad kadrą Włoch?
(21.01.2009, 12:02)
necik
A więc Lepistoe wróć!!! :)
(21.01.2009, 11:45)
necik
Heh, no to tak :)
Jak Kruczek moze uczyc kogoś skakać, choc sam nie bardzo umie???
Według mnie zmiana trenera Lepistoe za Kruczka to była głupa decyzja! Ale takich w Pzpn jest pełno :)
(21.01.2009, 11:44)
Wojciech
@kibicc

A ty badałaś tę moc u zawodników? że twierdzisz iż jej nie mają?
Więc jakim cudem w tak trudnych warunkach w Zakopanem z 3 belki tak dobrze sobie poradzili,co?
Jakby mocy nie milei, to byloby marnie,
Profesor pracuje dla całej kadry, nie tylko dla Małysza.
Po co tam Robert ? To nie ma nic współnego z Roberta wynikami jako zawodnika, ale jest przyjacielem Adama i jego pomoc w innych kwestiach, mu się przyda.
A reszcie też to odizolowanie wyjdzie na dobre, zobaczcycie, żę nasi zaczną skakać coraz lepiej.
Mają sztab i tym razem bardzo dobry a rozwalenie go, i montowanie od nowa wszystkiego nie ma sensu.
Bo trwało by to znowu kolejny rok.
U nas co dwa lata wszystko się rozwalało i stąd były te wyniki i zamiast zostawić Lepistoe, który podporządkował swe plany Igrzysko, lepiej było go wywalić.
Adam pod wodzą Lepistoe wszedł na szczyt, nikogo innego to zasługa nie była.
(21.01.2009, 11:05)
kibicc
Z resztą po tym jak Tajner w kulturalny sposób potraktował Lepistoe pod koniec sezonu to aż dziw że się zgodził na współpracę.No ale jak obecnie wiadomo z Tajnera teraz świętoszek będzie.
(21.01.2009, 11:02)
uskotko
dziwne - a mi sie wydawalo, ze za Lepistö Adam zdobyl czwarta Krysztalowa Kule, choc nikt juz go o to nie podejrzewal...
(21.01.2009, 10:45)
kibicc
Ten team Małysza to jest jakaś głupota.Jeśli powstanie nawet taki twór to w niczym on Małyszowi nie pomoże a może jeszcze zaszkodzić.A chyba nikt nie chce widzieć skaczącego na bule Małysza i kończącego jak Goldberger czy Ingebrigsten.Wszystko przez już przestarzałe metody Lepistoe który jest trenerskim emerytem.Był świetnym trenerem w przeszłości a już nie jest.I do czego Robert Mateja w tym tworze? Żeby podnosić kolegę na duchu? A Żołądź niech sie zajmie poostałymi naszymi skoczkami też, bo oni też potrzebują mocy a tej mocy im brakuje.Np Stochowi.Będziemy sie skupiać tylko na Małyszu a reszta popadnie w całkowitą szarość.
(21.01.2009, 09:43)
sss
@Jasiek96 masz racje:)
(21.01.2009, 09:09)
FIS Puchar Szczyrk odwołany- przenieście do Zakopane K85
lub do Karpacz K85
(21.01.2009, 08:02)
Jasiek96
@2006
Może go też zaprowadzic do zwycięstwa w Pucharze Świata oraz złota olimpijskiego zamiast złota MIstrzostw Świata.
(21.01.2009, 01:47)
2006
@Jasiek96
"może to pomóc samemu Adamowi" wrócić tam gdzie go zaprowadził Lepistoe, czyli na 12 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, i miejsca bez podium przez cały sezon. Cudowne zakończenie kariery...
(21.01.2009, 00:20)
Jasiek96
Nie jestem pewien, czy to na pewno dobry pomysł. Rozbijanie kadry może pogorszc sprawę. Jednak, z drugiej strony, może to pomóc samemu Adamowi.
(20.01.2009, 23:01)
roxnel
Grześ - Kojonkoskiego na pewno PZN nie przyjmie, bo są tam same skorumpowane dziady na czele z Tajnerem, zarobili kase na Małyszu to kładą lachę teraz. Sam uważam, że lepistoe jest bardzo doświadczony, wiem jakie sławy uczył - np. Nykkenen, wprowadził Morgiego, Koflera, za jego panowania nad kadrą Włoch pojawił się Czekon - najlepszy Włoski skoczek... Możma by jeszcze wymieniać, ale nie o to chodzi.

Co do kruczka - uważam, że nie powinien nikogo uczyć,
niech na razie se znajdzie jakieś hobby - łowienie ryb? Jest za młody i wyraźnie brakuje mu doświadczenia. Niestety Kruk to nie Poitner, nie radzi sobie.

Lepistoe wracaj do nas, a zarząd PZN niech ..,.,.,
(20.01.2009, 21:26)
Dżymek
Do pana o śmiesznym nicku ? Człowieku to nie jest portal o muzułmańskich imionach tylko o skokach narciarskich, więc spadaj i się nie odzywaj. A co do stworzenia Teamu Małysza to jestem jak najbardziej za.
(20.01.2009, 20:06)
grześ sikorka
Mika Kojonkoski powinien zostać trenerem Kadry A, natomiast trenerem kadry B powinien zostać Łukasz Kruczek !!!
(20.01.2009, 19:30)
?
Co za dziwaczne imię ma autorka. Jakieś muzułmańskie?
(20.01.2009, 19:01)