Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Dimitry Vassiliev znakomicie skacze w Bischofshofen. Rosjanin wygrał kwalifikacje do ostatnich zawodów Turnieju Czterech skoczni l±duj±c na 137 metrze. Pokonał tym samym Andersa Jacobsena, który co prawda l±dował pół metra dalej, ale dostał gorsze noty od sędziów. Tym samym jutro Vassiliev zmierzy się z Ammannem, a Jacobsen ze Schlierenzauerem, ponieważ liderzy nie pojawili się dzi¶ na skoczni.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W czołówce kwalifikacji byli dzi¶ także Martin Schmitt (135,5 m), Wolfgang Loitzl (134 m), Andreas Kuettel (134 m), Anders Bardal (132,5 m) i Michael Neumayer (133,5 m).

Z Polaków najdalej skoczył Piotr Żyła - 120,5 metra, co dało mu 33 pozycję. Jutro zmierzy się z Noriakim Kasaim. Do konkursu awansowali także Kamil Stoch (37 miejsce i 119 m) oraz Maciej Kot (42 lokata i 118 metrów). Stoch stanie w szranki z Harrim Olli, a Kot zmierzy się z Thomasem Morgensternem. Odpadł Łukasz Rutkowski - 115,5 metra i 60 miejsce.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odlpkt
1

Dimitry Vassiliev (Rosja)

137.0
138.6
2

Anders Jacobsen (Norwegia)

137.5
138.5
3

Martin Schmitt (Niemcy)

135.5
135.4
4

Wolfgang Loitzl (Austria)

134.0
134.7
5

Andreas Küttel (Szwajcaria)

134.0
132.2
6

Anders Bardal (Norwegia)

132.5
129.0
7

Michael Neumayer (Niemcy)

133.5
128.8
8

Thomas Morgenstern (Austria)

130.0
125.5
9

Stephan Hocke (Niemcy)

129.5
123.6
10

Ville Larinto (Finlandia)

129.5
122.1
11

Jakub Janda (Czechy)

129.0
121.7
12

Martin Koch (Austria)

128.5
119.8
13

Yuta Watase (Japonia)

127.5
119.5
14

Harri Olli (Finlandia)

128.5
119.3
15

Daiki Ito (Japonia)

127.5
118.5
16

Michael Uhrmann (Niemcy)

127.0
117.6
17

Noriaki Kasai (Japonia)

127.5
117.5
18

Johan Remen Evensen (Norwegia)

126.5
116.7
19

Ilja Rosliakov (Rosja)

126.0
115.8
20

Roman Koudelka (Czechy)

126.0
115.3
21

Emmanuel Chedal (Francja)

125.5
114.4
22

Matti Hautamäki (Finlandia)

127.5
113.5
23

Tom Hilde (Norwegia)

125.5
113.4
24

Sigurd Pettersen (Norwegia)

123.5
111.3
25

Markus Eggenhofer (Austria)

124.5
110.6
26

Kalle Keituri (Finlandia)

123.0
108.9
27

Fumihisa Yumoto (Japonia)

122.5
108.0
28

Pascal Bodmer (Niemcy)

122.5
106.5

Balthasar Schneider (Austria)

122.5
106.5
30

Robert Kranjec (Słowenia)

121.5
106.2
31

Borek Sedlak (Czechy)

120.5
103.9
32

Denis Kornilov (Rosja)

120.0
103.5
33

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

120.5
103.4

Piotr Żyła (Polska)

120.5
103.4
35

Bastian Kaltenböck (Austria)

120.5
102.9
36

Sebastian Colloredo (Włochy)

119.5
101.6
37

Kamil Stoch (Polska)

119.0
101.2
38

Johan Erikson (Szwecja)

119.5
101.1
39

Taku Takeuchi (Japonia)

118.5
100.3

Pavel Karelin (Rosja)

118.5
100.3
41

Felix Schoft (Niemcy)

117.5
98.5
42

Daniel Lackner (Austria)

118.0
98.4

Maciej Kot (Polska)

118.0
98.4
44

Anders Johnson (USA)

117.5
97.5

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

117.5
97.5
46

Mitja Meznar (Słowenia)

117.0
96.6

Tobias Bogner (Niemcy)

117.0
96.6
48

Jernej Damjan (Słowenia)

116.5
95.7
49

Sami Niemi (Finlandia)

116.5
95.2

Rok Urbanc (Słowenia)

116.5
95.2
51

Andreas Aren (Szwecja)

116.0
94.8
52

Florian Schabereiter (Austria)

116.5
94.7
53

Manuel Fettner (Austria)

116.5
94.2
54

Shohei Tochimoto (Japonia)

115.5
93.9
55

Andreas Kofler (Austria)

116.0
93.3

Ondrej Vaculik (Czechy)

116.0
93.3
57

Andreas Strolz (Austria)

115.0
93.0
58

Matic Kramarsic (Słowenia)

115.5
92.9
59

Alexey Korolev (Kazachstan)

115.0
92.5
60

Łukasz Rutkowski (Polska)

115.5
92.4
61

Nicholas Fairall (USA)

115.0
91.5
62

Roland Mueller (Austria)

115.0
91.0
63

Alessio de Crignis (Włochy)

114.5
89.6
64

Kenneth Gangnes (Norwegia)

113.0
88.4
65

Ivan Karaulov (Kazachstan)

104.0
69.2
66

Simon Ammann (Szwajcaria)

DNS
DNS

Gregor Schlierenzauer (Austria)

DNS
DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Dominik
Polacy w tym sezonie bardzo słabo. Już od wielu lat nie było tak słabego występu.
(06.01.2009, 12:48)
Skoczek120
W sumie dobrze, że Ada¶ wycofał się z TCS. I tak by nic nie nawojował, a tak to będzie miał więcej czasu na odpoczynek i trening. Je¶li chodzi o naszych, to jestem pod bardzo dużym wrażeniem ich występu. Oby oby równie dobrze, a nawet lepiej spisali się w konkursie.
(06.01.2009, 11:41)
sss
Pary polakow sa miazdzacze poprostu;p
(06.01.2009, 10:51)
mam
@kibicc
bo to jest sport i naa tym to polega. ktos nie lubi to nic tu nie wypisuje, a juz na pewno nie po to zeby innych obrazac..
(05.01.2009, 23:46)
Fin
@ kibicc .Zgadzam się że Polacy s± bez najmniejszych szansssss . Powiedzcie mi jakie ma Atuty Żyła przeciwko Kasaiemu albo Stoch przeciwko Olliemu. A dwa miejsca lucky lusers s± już zarezerwowane dla przedostatniej i ostatniej pary. Po za tym jest jeszcze osiem mocnych par z których mog± się wyłonić potencjalni najlepsi przegrani. Ale fakt faktem to z tumanami to trochę przegiołe¶
(05.01.2009, 22:59)
kibicc
do fan skoków
Chyba popadne w depresje po twoich słowach.Dosłownie mnie zamurowało.Wy¶lij mi na poczte te słowa albo na czole wymaluj.

Niewiem co sie tak jaracie kto z kim będzie jak nasi przypominam będ± tam grali role przedskoczków.Czy Kot skoczy z Morgensterm czy Neuymayerem to na jedno wyjdzie.Będzie czyscicielem torów przed którym¶ z tych zawodników.Morgenstern skacz±c z jedn± nart± by wygrał na Neumayer z zamkniętymi oczami więc co sie jarać i przeżywać jakie¶ herezje!
(05.01.2009, 20:53)
marce93
przepraszam bardzo, ale mógłby mi kto¶ wytłumaczyć?
Kto ma rację? TVP, czy skokinarciarskie.pl?
(05.01.2009, 20:18)
TOTTI
mam - Schmitt zmierzy sie z Bognerem.
Brakuje mi tu Adasia, bez niego jakikolwiek konkurs czy ma forme czy nie to traci to wszystko swoj urok. Bez niego to nie to samo. Vassiliev bedzie zalowac ze wygral kwalifikacje bo jego szanse ze Schlierenzauerem sa niewielkie a Ammann cos zgubil forme i Jacobsen wcale nie jest bez szans. Martin oczywiscie jak zawsze solidnie, dobrze skoczyl i bedzie faworytem do podium a po ostatnim konkursie pewnie rozbudzil wszystkich swoich fanow takze i moje na wygrana bo wedlug mnie jego pierwsza od tylu lat wygrana jest juz tylko kwestia czasu, niefart musi sie skonczyc tak jak Loitzla ktory byl wiecznie drugi a Schmitt wiecznie czwarty lub piaty az w koncu stanal na podium i gdyby nie to troche zawalone wyjscie z progu to moglby wygrac ale co sie odwlecze to nie uciecze i jestem o tym przekonany. Uwazam ze wygra Schlierenzauerem przed Loitzlem, Schmittem (kolejnosc dowolna), Ammannem, Jacobsenem i Neumayerem taka szostke obstawiam.
(05.01.2009, 20:10)
mam
@cobra11
jesli to do mnie bylo ze sie na skokach nie znam, to przyznaje ze czasem mi sie trudno pokapowac
bo mi wychodzi ze jerneja damjana tez nie bedzie, ale wlasnie tego nie jestem pewna.. chcialam spytac.
a ze Adasia mi brakuje to mi chodzilo o to ze szkoda ze go nie ma, ze brakuje kogos w naszej druzynce, zwykle jak Adam nie skakal to reszta tez nie skakala naszych.
faktycznie jakos nerwowo tu ostatnio..
(05.01.2009, 19:37)
kasik
; / ...................nom Adama nie bedzie _____coż nietypowego schlierenzauer nie skakal na treningach i w kwalifikacjnach no i dobrze nawte bo zawsze na treiningach oddawal lepsze skoki a jak przychodzil konkurs to oddawal 2,3 metry keótsze mysle ze jutrzejszy pierwszy skok na skoczni bedzie perfekcyjny jak by to mial byc treningowy :)
(05.01.2009, 19:34)
fan skoków
@kibic
Czy jeste¶ tego ¶wiadom tego, że twój komentarz jest niezgodny z regulaminem bo obraża innych i to bez argumentów merytorycznych.
(05.01.2009, 19:30)
marce93
No wiedziałam, że Maciek nie zawiedzie ;)
(05.01.2009, 19:30)
cobra11
Adama nie ma w konkursie. Widze że niektórzy się interesuj± skokami ale nic o nich nie wiedz±
(05.01.2009, 19:08)
cobra11
Dobrze polacy. Sukces to juz że 3 będzie w konursie. Stoch może przej¶c do 2 serii. Widac ze vassiliev jest w formie, Loitzl co¶ słabo jak na to co pokazał wczoraj, ale to tylko kwalifikacje więc po co się wysiliac skoro on tak nie musi się kwalifikowac tak jak Ammann i Schli. To żenie wyst±pili wkwalifikacjach oznacza żekażdy z nich szykuje co¶ specjalnego i chce zaskoczyc rywala. Szkoda mi tych polaków, jak nie ma Małysza to już takie sierotki. Tak naprawdę to oprócz Adama nie mamy żadnego lepszego zawodnika,ale trzymam kciuki za Stocha i resztę. Morgenstern troche słabo ale powtórze żeto tylko kwalifikacje, a austriacy w końcu s± u siebie więc na pewno będ± chcieli dobrze się zaprezentowac.
Życzę szczę¶cia polakom, bo jest im bardzo potrzebne. :)
(05.01.2009, 19:07)
mam
takie pytanie mam: czyli schmitt z kim w parze???
jakos brakuje Adama.
(05.01.2009, 19:00)
seq4
Ja nie moge , s± słabi ci polaczki , zaden pewnie nie wyjdzie
(05.01.2009, 18:37)
jaaaaaaaaaaaaa
Tak dodam jeszcze, że par raczej też nie wygraj± :)
(05.01.2009, 18:33)
jaaaaaaaaa
Szanse s± póki co... W sporcie jak w życiu, wszystko jest możliwe... Nasi jak każdy inny skoczek maj±: swie ręce, dwie nogi i łep nna karku... Tylko, że nie oszukujmy się szanse s±, ale niewielkie! Jak nie wygraj± swych par, to jako lucku losers raczej nie wejd±... Chyba, ze jak przedmówca stwierdził będzie huragan, ale dla Jacobsena i Vasillieva w plecy!!!
(05.01.2009, 18:32)
kibic
Taaa oni wejd± do drugiej serii chyba jak huragan pod narty będzie.. zrozumcie ******z fanem skoków na czele że nie maj± oni żadnych szans na awans!! chyba że stanie sie katastrofa jaka¶.Stoch nawet jak odda skok sezonu, najlepszy w tym sezonie to nie wejdzie bo 2 miejsca w lucky lusers s± zajęte.Chyba nikt nie wyobraża sobie ze kto¶ z tej ostatniej 4 nie wejdzie do konkursu.Kto bronił Stochowi skoczyć te 4-5 m dalej?? Wtedy była by jaka¶ szansa tak to pozamiatane.
(05.01.2009, 18:27)
fankaMartina
Martin!!! :** nalezy ci sie wkoncu wygrana wracasz do formyy :) ¶licznie skaczesz
(05.01.2009, 18:08)
fan skoków
Spokojnie: Stoch i Żyła mog± wej¶ć jako lucky loser, s± w stanie. Zreszt± Evensen poza paroma konkursami na pocz±tku też nie jest w jakiej¶ rewelacyjnej formie.
(05.01.2009, 18:00)
Adii
stawiam ze moze stoch wejdzie jako szczęsliwy przegrany tak jak w innsbruku
(05.01.2009, 17:50)
Cris
kiepsko, trudne pary
(05.01.2009, 17:48)
Daiki Ito
Dobrze sakali Polacy.Mnie cieszy dobra forma Ito moze skoczy tak jak 4 lata temu :)
(05.01.2009, 17:48)
lucio
Z takimi przeciwnikami Polacy nie maj± żadnych szans