Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Jeden z najbardziej cenionych trenerów skoków narciarskich Fin Mika Kojonkoski rozważa rezygnację z prowadzenia drużyny norweskiej. W wywiadzie dla norweskiego dziennika Verdens Gang Kojonkoski wyraził swoje rozczarowanie postaw± i wynikami drużyny Wikingów. Podkre¶la, że rezultaty osi±gane przez jego skoczków s± dalekie od oczekiwań.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Norwegowie mieli już momenty słabszej dyspozycji w trakcie Letniej Grand Prix. W obecnym sezonie zimowym także nie prezentuj± się najlepiej. Poczynania drużyny na Turnieju Czterech Skoczni zdaj± się potwierdzać załamanie formy. Gorycz Kojonkoskiego pogłębiły kwalifikacje do konkursu w Ga-Pa. Spo¶ród sze¶ciu skoczków jedynie trzech pomy¶lnie przebrnęło kwalifikacje. Zawiedli Tom Hilde, Roar Ljoekelsoey i Johan Remen Evensen. Trener szczerze przyznaje, że nie jest w stanie powiedzieć, co jest przyczyn± tegorocznych problemów drużyny.

Mika Kojonkoski uznawany jest za ojca sukcesów norweskiej drużyny, mówi się o nim jako o trenerze, który podniósł feniksa z popiołów. Prowadzi reprezentację Norwegii od 2002 roku i teoretycznie ma kontrakt podpisany do roku 2011. Jednak je¶li kolejne konkursy nie przynios± poprawy, Fin jest gotowy zorganizować spotkanie z szefami Norweskiego Zwi±zku Narciarskiego i poddać się analizie i ocenie swojej pracy trenerskiej. Jak sam podkre¶la, czuje się odpowiedzialny za słab± dyspozycję swoich podopiecznych i nie wyklucza wcze¶niejszej rezygnacji ze stanowiska.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
FF
Przecież i tak Tajner go nie weĽmie, nie wzi±ł Nikunnena, bo nasi biedacy mieliby trudno¶ci z porozumieniem się i byliby pod presj±. Kruczek to figurant, nic więcej. A nam przydałby się trener z prawdziwego zdarzenia, który by dał porz±dnego kopa naszym gwiazdorom :)
(04.01.2009, 12:39)
Fanka
Eureka!!! Ja wiem, co jest przyczyn± niepowodzeń norweskiej drużyny!! (Cóż, fałszyw± skromno¶ci± nigdy nie grzeszyłam, bo fałsz jest grzechem ;-). Jeżeli z kadry narodowej usuwa się zawodnika, który był 5. Norwegiem poprzedniego cyklu P¦ (a startował w połowie, albo i mniejszej ilo¶ci konkursów - z powodu kontuzji i chorób), a teraz wygrywa kolejne konkursy PK i przy okazji ustanawia rekord obiektu (niech będzie, że nieoficjalny - ale musiał "to" skoczyć i ustać), to pan trener powinien się liczyć z tym, że dobrze nie będzie! Oddawaj Sigurda do kadry, przywieĽ Go do Zakopanego, a zobaczysz, że będzie lepiej!!
@ deutsch95
Ich stimme Dir zu, aber: PETTERSENA!!!
(02.01.2009, 15:02)
fanka_Norge_Teamu
Wydaje mi się, że dziennikarze na podstawie kilku pochopnie wypowiedzianych przez Kojonkoskiego słów zrobili wielk± aferę.
To, co zrobił Kojonkoski dla Norwegów jest naprawdę mistrzowskie. Nie tylko odkrył wielkie talenty (np. Pettersen, Jacobsen, Hilde, etc.), ale i przywrócił do formy tych sprzed lat (Ljoekelsoey przegrał KK z Ahonenem o 10 pkt). I co - nagle chce wszystko tak zostawić? O ile pamięć mnie nie myli, to sam podkre¶lał, ile w Norwegii jest jeszcze do zrobienia. A kto to zrobi, jak nie Mika? I my¶lę, że je¶li Kojonkoski rzuci t± kadrę, to wszystko się zawali jak domek z kart. Poza tym ma tu swojego ulubieńca - Andersa J. ;) W±tpię, żeby chciał go opu¶cić. Zreszt±, jeszcze nie mamy nawet półmetku sezonu, więc wszystko się może zdarzyć - czyt. nagły wzrost formy. Nie ma co się załamywać :) Jeszcze będzie dobrze w Norwegii za kadencji Miki.
(02.01.2009, 14:22)
uskotko
dobre! Kojo mowi, ze jest rozczarowany postawa swoich skoczkow i dlatego zamierza odejsc? Co za burzujstwo wynika ze slow tego artykulu :PPP A tak na serio: jakos nie wydaje mi sie, by na podstawie jednego miesiaca slabszych wynikow mozna bylo mowic, ze powinni sie rozstac, bo maja siebie dosc. Czyli przez szesc lat bylo okej, a teraz nagle zupelnie sie soba zmeczyli? Eee...
(01.01.2009, 21:51)
sss
Kojon do nas!!!
(01.01.2009, 20:11)
Hono
Potrzebujemy prawdziwego trenera! ChodĽ do nas.
(01.01.2009, 16:05)
N.N.
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - co za dużo to nie zdrowo. Zarówno Kojonkoski jak i Norwegowie s± już sob± nawzajem zmęczeni. Rzadko zdarza się, by jeden człowiek tak długo trenował jedn± drużynę.

Byłoby naprawdę fajnie, gdyby Kojonkoski podj±ł się prowadzenia polskiej drużyny. Niby byłby tylko selekcjonerem, ale on jak nikt inny potrafił odsun±ć polityków Norweskiego Zwi±zku Narciarstwa od drużyny. Co tu dużo mówić - w Polsce jest taka sama sytuacja jak tam przed przyjazdem Miki.
Inna sprawa - wielko¶ć Norwegów opierała się na drużynie. Kojonkoski stworzył team, który wspierał się wzajemnie przez te wszystkie lata. Norwegowie zrozumieli, że skoki to także sport drużynowy. A w Polce? Mamy Małysza i cał± resztę. Zero współpracy. Zero wspierania się w ciężkich chwilach.
Jak skoczek ma czuć się dobrze na skoczni kiedy w drużynie czuje się Ľle?
(01.01.2009, 13:11)
maly0700
Cala prawda jest taka ze jak im idzie to jest jego zasluga i ciagle ma wywiady a jak im nie idzie to chce odejsc...
(01.01.2009, 12:42)
denzel
mika nie odchuć bo dopiero po norwegach
(01.01.2009, 12:37)
deutsch95
Albo lepiej....... Gangnesa i Petersena wzi±¶ć na P¦ za Hilde i Liopkeseya. :)
(01.01.2009, 11:13)
deutsch95
No. No. No. No. Ten trener przydałby się reprezentacji Polski. Szybko go zwalniajcie i do nas z Tajnerem porozmawiać. :)
(01.01.2009, 11:12)
TOTTI
Tak, pan M.R z ktorym wiazane ogromne nadzieje a jak to sie skonczylo, wszyscy wiemy. No sa inni, ale z nikim nie wiazalo sie takich nadzieji jak z Rutkowskim. A Muranka ma jeszcze czas i nie wiadomo jak z nim bedzie, zachwycac w juniorach moze ale P¦ to zupelnie inna liga.
(01.01.2009, 10:52)
!
Kojo za bardzo wi±że się na stare gwiazdy, zamiast od¶wieżać skład i dawać szansę innym skoczkom. No i prawda jest taka też, że czasami trzeba zmienić trenera, bo te same metody na tych samych skoczków przestaj± działać.
(01.01.2009, 10:04)
Andrzej92xp
norwegowie sie rozpadn± bez niego. mysile że powinien obj±ć polske ale szkoda łukasza kruczka hodziaż mugłby byci jego asystentem mysie że wiele by się przynim nauczył
(01.01.2009, 09:54)
Orgon
Teraz ich kadra powinna wygl±dać w ten sposób:
Jacobsen,Romoeren ,Hilde,Bardal,Pettersen,Gangne s
(01.01.2009, 09:04)
Jasiek96
@TOTTI
Czy ten "stracony ewentualny następca Adama Małysza" to pan M.R.? Jest jeszcze pan K.M. oraz inni!
(01.01.2009, 02:14)
Ania
Mika jeste¶ super trenerem:D
Polska na takiego trenera czeka:D
(01.01.2009, 00:10)
TOTTI
Gdyby odszedl, Norwegowie by sie raczej nie podzwigneli. Niestety gang Kojonkoskiego juz nie istnieje, tesknie za tym dream team z 2004 roku, 12 zwyciestw na 23 konkursy, ech... Szkoda mi jest Norwegow, ale Mika prowadzi juz ich wystarczajaco dlugo, nie wiem czy zatrudnienie Kojonkoskiego do nas cos da, gdyz obiektywnie patrzac Małysz wypala sie coraz bardziej i wyniki z Ga-Pa dla mnie narazie o niczym nie swiadcza o formie Małysza, i jesli Mika ma isc do Polski, to ze wzgledu na Małysza bo on jest sercem tej dyscypliny dla tego kraju a o reszcie lepiej mowic, bo juz jednego ewentualnego nastepce Adama stracilismy a ze Stochem jest tez blisko tego.
(31.12.2008, 22:55)
grze¶ sikorka
POLSKA CIEBIE POTRZEBUJE !!!
(31.12.2008, 21:57)
Jasiek96
Kojo! Choc do nas, zajmij się polskimi skokami!
(31.12.2008, 21:01)
hej
Zapraszamy do Polski!
(31.12.2008, 20:51)
?
No ! Przynajmniej jeden m±dry! Do nas Go!
(31.12.2008, 20:47)