Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Aż trzech Polaków awansowało do noworocznego konkursu skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen. Konkursu, który - jak prawie zawsze w Turnieju Czterech Skoczni - rozgrywany będzie w systemie KO (zawodnicy podzieleni zostali na pary, lepszy z każdej przechodzi do finału; ponadto pięciu przegranych z najlepszymi wynikami). Czy Polacy będ± mieli trudno¶ci z pokonaniem swoich przeciwników? Przyjrzyjmy się, z kim będ± rywalizować.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Kamil Stoch, który wystartuje jako pierwszy, konkurować będzie na skoczni z Ilj± Rosliakowem z Rosji. Z Piotrem Żył± o awans do drugiej serii rywalizować będzie Daiki Ito. Z kolei Adam Małysz, który zaj±ł wysokie ósme miejsce w kwalifikacjach, trafił na Andreasa Wanka (skoczka, który w Oberstdorfie zasłyn±ł z tego, że wszedł do finału dzięki upadkowi Andersa Bardala, mimo bardzo słabego skoku).

Do ciekawszych par należy zaliczyć dwóki: Keituri-Hocke, Kasai-Larinto, Romoeren-Watase, Koudelka-Kuettel. Jednak największym hitem będzie ostatnia dwójka, w której rywalizować będ± Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer.

Szwajcar, lider Pucharu ¦wiata i Turnieju Czterech Skoczni, zrezygnował z udziału w kwalifikacjach. Ze względu na wysok± pozycję zajmowan± w P¦ awans do konkursu miał zapewniony, został więc sklasyfikowany na ostatniej pozycji. Z kolei Austriak został zwycięzc± kwalifikacji. W my¶l zasad systemu KO ci dwaj zawodnicy trafili więc na siebie. Ciekawe, który z nich okaże się lepszy. Mało prawdopodobne jednak, żeby którego¶ z nich zabrakło w finałowej rundzie - z pewno¶ci± przegrany wejdzie do drugiej serii jako "szczę¶liwy przegrany".

Lista startowa

zawodnik

1

Kamil Stoch (Polska)

2

Ilja Rosliakov (Rosja)

3

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

4

Robert Kranjec (Słowenia)

5

Ondrej Vaculik (Czechy)

6

Michael Neumayer (Niemcy)

7

Primoz Pikl (Słowenia)

8

Matti Hautamäki (Finlandia)

9

Anders Bardal (Norwegia)

10

Denis Kornilov (Rosja)

11

Piotr Żyła (Polska)

12

Daiki Ito (Japonia)

13

Nicholas Fairall (USA)

14

Michael Uhrmann (Niemcy)

15

Tobias Bogner (Niemcy)

16

Shohei Tochimoto (Japonia)

17

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

18

Thomas Morgenstern (Austria)

19

Primoz Peterka (Słowenia)

20

Andreas Kofler (Austria)

21

Sebastian Colloredo (Włochy)

22

Martin Schmitt (Niemcy)

23

Emmanuel Chedal (Francja)

24

Jernej Damjan (Słowenia)

25

Kalle Keituri (Finlandia)

26

Stephan Hocke (Niemcy)

27

Fumihisa Yumoto (Japonia)

28

Pascal Bodmer (Niemcy)

29

Noriaki Kasai (Japonia)

30

Ville Larinto (Finlandia)

31

Björn Einar Romören (Norwegia)

32

Yuta Watase (Japonia)

33

Daniel Lackner (Austria)

34

Dimitry Vassiliev (Rosja)

35

Andreas Wank (Niemcy)

36

Adam Małysz (Polska)

37

Roman Koudelka (Czechy)

38

Andreas Küttel (Szwajcaria)

39

Andrea Morassi (Włochy)

40

Martin Koch (Austria)

41

Taku Takeuchi (Japonia)

42

Anders Jacobsen (Norwegia)

43

Felix Schoft (Niemcy)

44

Jakub Janda (Czechy)

45

Johan Erikson (Szwecja)

46

Wolfgang Loitzl (Austria)

47

Andreas Aren (Szwecja)

48

Harri Olli (Finlandia)

49

Simon Ammann (Szwajcaria)

50

Gregor Schlierenzauer (Austria)

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
michał
no mniej stresu i bedzie dobrze
(01.01.2009, 08:20)
mati
popieram
(31.12.2008, 18:21)
grze¶ sikorka
Małysz , Stoch i Żyła s± faworytami swoich pojedynkjów, natomiast Bachleda powinien na nastepny konkurs TCS i¶ć pieszo !!!
(31.12.2008, 17:57)
Maestro
@kevin
Amann nie zabiera nikomu szansy bycia lucky loser. Przeciwnie, dzięki temu że on walczy ze Schlierenzauerem, kto¶ inny ma szansę wygrać bezpo¶redni pojedynek.
(31.12.2008, 17:51)
Fin
Może to trochę dziwne co teraz powiem ale niektórzy skoczkowie zasługuj± na pewne trofea np.Olli od pocz±tku sezonu wygrał już bodaj że 3 razy kwalifikacje,w konkursach też ¶wietnie się spisywał a wci±ż nawet na podium nie stał.Drugim z bohaterów jest Loitlz któremu wszyscy życz± zwycięstwa i mam nadzieję że i w końcu do niego szczę¶cie się u¶miechnie a nie cały czas Ammanowi. Trzecim skoczkiem jest niezmiernie lubiany Martin Smith.Dwa lata temu ostatnio stał na podimu w Lahti(3) ale ten sezon niezwykłym jest dla tego sympatycznego zawodnika i teżwci±ż się ociera o czołówkę.Po za tym my¶lęże jeszcze w tym sezonie pozytywnie zaskocz± nas :Janda,Małysz,Stoch,Hautamaeki oraz Koch
(31.12.2008, 17:48)
Fin
Szliri wygra na pewno.Jeszcze w Engelbergu nie był w pełni sił, w Obersdorfie nie doszedł do swojego rytmu a teraz jest już w całej okazało¶ci wysokiej formy.Mam nadzieję że Olli stanie na podium wreszcie.
(31.12.2008, 17:41)
Sadzio105
Czas, żeby Austriaczki się skończyły i wkroczyła Finlandia i Niemcy!
(31.12.2008, 17:39)
Sadzio105
A moim zdaniem Ammann wygra ze Sralenzauerem i wygra konkurs przed Morgim i Schmittem a Sralenzauer wyjdzie za podium.
(31.12.2008, 17:36)
;)
Moim zdaniem też wygra Schlierenzauer ;***
(31.12.2008, 17:24)
Jasiek96
Ciekawe parz.

SZCZʦLIWEGO NOWEGO ROKU 2009 DLA STRONY SKOKINARCIARSKIE.PL ORAZ CZYTELNIKÓW !!!
(31.12.2008, 17:12)
?
A kiedy Ammann był fer wobec kolegów ze skoczni?
(31.12.2008, 16:36)
kevin14
mnie sie wydaje ze jest to nie fer ze ammann nie skakał (wiem ze nie musi) ale innym zabiera szanse bycia Lucky Luser bo swoja pare by wygrał.
(31.12.2008, 16:24)
Sakano
Ciekawe pary...

Szczę¶liwego Nowego Roku 2009!!!
(31.12.2008, 16:14)
fan skoków
Żyła tylko w kwalifikacjach był gorszy od Ito, na wszystkich treningach lepiej skakał. Stoch raz był lepszy raz gorszy. Wanka to już nawet nie sprawdzam.
(31.12.2008, 15:54)
fan skoków
A ja uważam że nasi nie s± bez szans w tych parach.
(31.12.2008, 15:49)
cobra11
no zapowiada się wspaniały konkurs, już się nie mogę doczekac. Para Ammann Schlierenzauer dostarczy nam dodatkowych emocji. Co prawda zapewne obaj wejd± do 2 serii (jeden jako szczę¶liwy przegrany) ale liczy się kto wygra ten pojedynek, zobaczymy kto jest lepszy. Ja stawiam na AMMANNA, ale chciałbym żeby MORGI wygrał ten konkurs, odrobił straty do prowadz±cego Ammanna i odzyskał t± wspaniał± formę z zeszłego sezonu. Oby Morgensternowi starczyło odwagi i uklasyfikował się chocby na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej w tym sezonie, bo na 1 lub 2 miejsce nie ma raczej szans. Ammann i Schlierenzauer nie oddadz± Kryształowej Kuli. NIe życzę Ľle Loitzlowi, ale na podium s± tylko 3 miejsca. Ammanna nawet lubię, Loitzlowi należy się podium, no i mój faworyt w skokach Morgi, więc Schlierenzauer papa. Nie lubię go taki cwaniaczek!
(31.12.2008, 15:45)
Fin
Finowie do Boju !!!
(31.12.2008, 15:30)
kasik
nom małysz dobrze napewno wygra twn pojedynek,,.....ale co to bedzie z 2 ostanich uch bez kitu ^^^^ zapowiada się fantastyczny konkurs ;p
(31.12.2008, 15:25)
deutsch95
Małysz dobrze trafił. Niemcy też..... Szczę¶liwego Nowego Roku 2009 !!
(31.12.2008, 15:21)