Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Już bez Króla Turnieju, ale i tak w bardzo silnym składzie jad± Finowie na najbardziej prestiżow± imprezę pierwszej połowy sezonu. Janne Väätäinen ogłosił dzi¶ kadrę na Turniej Czterech Skoczni - obyło się bez niespodzianek i na obiektach niemieckich i austriackich walczyć będ± Matti Hautamäki, Kalle Keituri, Ville Larinto, Sami Niemi i Harri Olli.

Wszyscy ci zawodnicy punktowali już w tym sezonie. Co więcej, wszyscy poza Niemim plasowali się w pierwszej dziesi±tce zawodów Pucharu ¦wiata. "Cieszymy się z dotychczasowych osi±gnięć drużyny" mówi Väätäinen. "Wiemy jednak, że od teraz będzie już trudniej. Austria wróciła na swój poziom, Norwegowie s± coraz mocniejsi, także Niemcy odnotowuj± zwyżkę formy. My będziemy robić swoje" deklaruje szkoleniowiec Finów.

Aktualnie w najlepszej dyspozycji znajduj± się Larinto i Olli (miejsca 4 i 8 w klasyfikacji generalnej P¦). Z drobnymi problemami boryka się Hautamäki, który jednak jest najbardziej do¶wiadczonym zawodnikiem w odmłodzonej kadrze fińskiej i który w tym sezonie dawał dowody na powrót do dawnej formy. Keituri, który podczas ostatnich zawodów zaj±ł zasłużenie miejsce szóste, pokazuje, że nie zamierza być tłem dla kolegów. Kadrę dopełnia 17-latni Niemi, który udany debiut na Turnieju zaliczył przed rokiem.

Finowie nie maj± jeszcze na swoim koncie indywidualnego zwycięstwa w tegorocznym Pucharze ¦wiata, jednak to oni wła¶nie wygrali jedyne w tym sezonie zawody drużynowe, do czego głównie przyczynił się Matti Hautamäki. Janne Ahonen, aktualnie ekspert w stacji telewizyjnej MTV3, przepowiada, że to wła¶nie Hautamäki będzie podczas Turnieju niezwykle silny.

Czy Finowie zapisz± na swoim koncie kolejny sukces w Turnieju Skoczni Niemiecko-Austriackich? W klasyfikacji ogólnej imprezy maj± piętna¶cie zwycięstw - zaledwie jedno mniej od prowadz±cych w rankingu Niemców. Już za tydzień pierwsze zawody na skoczni w Oberstdorfie, które pozwol± nam zorientować się w tegorocznym rozkładzie sił.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
tomex
W¶ród Finów naprawdę s± sami niemi!
(27.12.2008, 01:08)
Zupa
michał - Naucz się pisać, albo doro¶nij. ;) Loitzl może wygrać, jest w wy¶mienitej formie od wielu lat. Należy mu się zwycięstwo. Chciałbym, żeby wygrał i ma na to duże szanse. Ja tam za niego trzymam kciuki.
(25.12.2008, 13:14)
michał
mysle ze finowie bedom sie liczyc w czolowych lokatachno,ale ja licze ze wygra Simon Aman bo on stoi na drodze po kryształowa kule i mam nadzieje ze nik mu nie odbierze bo jak sie nie myle poprzedni sezonie był dopiero 9 w klasywikacij generalnej pucharu swiata
(24.12.2008, 22:34)
ekrs12
Ammann albo Loitzl, ¶mieszny jeste¶ SKOCZEK120!
(24.12.2008, 17:18)
j
@zrazik
to że ma kontuzję to wiem, ale miał się pojawić w tym sezonie, dlatego pytam czy kto¶ co¶ wie
(24.12.2008, 14:00)
j
Harri Olli ma szansę na wygran±, o ile Vaatainen nie wyrzuci go z kadry po konkursie noworocznym...
(24.12.2008, 13:58)
Skoczek120
ekrs12- ja licżę na niespodziankę lub na zwycięstwo Ammanna lub Loitzla.
(24.12.2008, 11:23)
Viola
Suomi rulez! :D
(23.12.2008, 19:11)
ekrs12
skład finów jest dobry ale wygra Schlierenzauer
(23.12.2008, 17:49)
ekrs6me3
my¶le że Larinto to czarny koń TCS !
(23.12.2008, 15:12)
pestusTAG
mam pytanie Czy jezeli Bachlesa by spowrotem awansowal do 55 rankingu wrl polacy mogliby jechac do Ga-Pa w 5 osobowym składzie czy dopiero na konkursy w Austrii?
(23.12.2008, 13:17)
Zrazik
Happonen ma kontuzję i caly ten sezon nie bedzie skakał
(23.12.2008, 13:11)
Kto¶
Mam nadzieję, że Finowie, którym kibicuję stan± choć raz czy dwa na pudle.
(23.12.2008, 12:32)
deutsch95
Wła¶nie co z Janne Happonenem ?
(23.12.2008, 10:13)
fff
dlatego ze bachleda wypadł z 55 rankingu wrl
(23.12.2008, 10:12)
jm
Optymalny sklad.
(23.12.2008, 09:22)
do redakcji
Dlaczego na TCS jedzie 5 finów a polaków tylko 4 ?
(23.12.2008, 07:15)
uskotko
Havu sam ma nadzieję wrócić na skocznię pod koniec tej zimy.
(23.12.2008, 06:09)
Adrian
Dobry tytuł. Nie od dzi¶ wiadomo, że Finowie s± bardzo małomówni :)))
(23.12.2008, 00:37)
DOna
oby Matti uwierzył, ze potrafi daleko skoczyc no i zeby nie poddawał sie zanim skoczy..... Trzymam kciuki:)
(22.12.2008, 21:44)
j
Oby było dobrze. Trzymam kciuki. Harri Olli, Matti Hautamaeki i
Ville Larinto s± w stanie walczyć o podia na każdych zawodach. Szczególnie mocny wydaje mi się Olli.
Tak na marginesie, nie wie kto¶ kiedy do treningów wraca Janne Happonen?
(22.12.2008, 21:23)