Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
PŚ druż.

Ruka w fińskim Kuusamo będzie otwierać sezon skoków narciarskich aż do roku 2014 - taką decyzję podjęto podczas październikowego zjazdu FISu w Zurychu. Choć plan zostanie ostatecznie zatwierdzony w listopadzie, Finowie mogą mieć powody do radości. Inauguracja sezonu narciarskiego odbywa się w Kuusamo nieprzerwanie od roku 2002, a miejsce to cieszy się przychylnością zarówno działaczy, jak i samych zawodników.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Nic więc dziwnego, że w obiekty sportowe w Ruce inwestuje się duże pieniądze. W ubiegłym roku zmodernizowano trasy biegowe, zaś na skoczni zamontowano drugą osłonę od wiatru. To zresztą nie był koniec ulepszeń - w ubiegłym miesiącu na rozbiegu największego obiektu skokowego Finlandii zainstalowano system chłodzący, który umożliwi utrzymanie torów najazdowych w doskonałym stanie niezależnie od warunków temperaturowych. Koszt obu operacji wyniósł 256 000 euro i niemal w całości pokryty został z budżetu samorządu prowincjonalnego.

Tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w Ruce 28 listopada.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Aune
Ja tam sobie nie wyobrażam, żeby sezon miał się zaczynać na jakiejkolwiek innej skoczni. To juz tradycja! Nic dziwnego,że tyle w to inwestują... RUKAAAAA ! ! !
(07.11.2008, 18:46)
necik
No i super, że w Kuusamo będzie jeszcze tyle inauguracji :) :) :) przyznam szczerze, że już się do początku sezonu PŚ rozpoczynanego w Finlandii przyzwyczaiłam =)
(30.10.2008, 15:14)
Kama fanka Bernara
Ta skocznia to jest ładny obiekt ale nie sądzę żeby skoczkowie ją lubili bo tam pół konkursu ustalają warunki pogodowe....
(22.10.2008, 13:04)
grzeeechu
Rozpoczęcie sezonu w Zakopanem??? To chyba musieliby nam to dać za kare :-))
(21.10.2008, 19:06)
kociaczek555
Ciekawe,czy Zakopane się kiedyś takiego czegoś doczeka...
(21.10.2008, 18:47)
?
@Luk
Rzeczywiście nie jasno się wyraziłeś.Jest różnica pomiędzy "idiotyczne Kuopio" a "nie podobają mi się te skocznie"
(21.10.2008, 11:22)
Luk
Ale jeszcze lepiej byłoby, jakby rozpoczęcie sezonu było w USa (np. Park City) czy w Kanadzie
(20.10.2008, 13:41)
Luk
@Clio

Może niedokładnie się wyraziłem - skocnzie w Kuopio mi się nie podobają, skocznia duża jest tam mniejsza niż skocznia w Kuusamo, i ogólniej jest mniej ciekawie, a do samego miasta Kuopio nic nie mam
(20.10.2008, 13:39)
grzeeechu
Wieje czy nie wieje ale jedno jest pewne że pod koniec listopada tam na "białych niedzwiedziach" zawsze beda lepsze warunki do skakania niż gdziekolwiek indziej. Dlatego jestem "ZA" rokroczną inauguracją w Kuusamo.
(20.10.2008, 07:44)
Clio
Hej, ja tu mieszkam! Byłeś kiedykolwiek w Kuopio, Luk, żeby się tak wypowiadać o tym mieście? Co to w ogóle za określenia? Wyjątkowo nie na poziomie i z księżyca chyba wzięte... Poza tym w Kuopio szanse na inaugurację PŚ są mało realne, ponieważ śniegu jest zwykle niewystarczająco. Nie znaczy to, że z organizacją Kuopio poradziłoby sobie gorzej - przeciwnie: PŚ w Finlandii, niezależnie od miejsca, organizowany jest na najwyższym poziomie, zwłaszcza porównując do zawodów w Europie Środkowej czy innych krajów skandynawskich.
(18.10.2008, 13:05)
Luk
Ja wolę żeby w Kuusamo była nadal inauguracja PŚ, lepsze to niż idiotyczne Kuopio które było do 2001 roku
(18.10.2008, 11:49)
Osama
no tak oczywiście, przecież lubić jakieś miejsce, którego NIE LUBI @kara dla idiotów jest GRZECHEM ŚMIERTELNYM. Jedyne i słuszne jest Ruki niecierpieć, a kto sądzi inaczej, na pohybel mu !!!

@ ;) Ludzie nie macie innych problemów, jak tylko czepiać się słówek???
(18.10.2008, 10:51)
kara dla idiotów
Mam nadzieję, że tym skoczkom co tak uwielbiają Rukę powieje 10 m w plecy w czasie skoku i wylądują na 30 metrze. Była by to odpowiednia kara za stwarzanie niebezpieczeństwa dla kolegów i zabieranie kibicom widowiska w postaci normalnych zawodów na innej skoczni (np. w USA).
(18.10.2008, 10:33)
;)
jak moze Ruka otwierac sezon? czy to jakas osoba? :)
(17.10.2008, 20:57)
Elle
@Ile zapłaciło Ruka działaczom?
Rozumiem, że masz dowody na to, że z taką łatwością posądzasz kogoś o dawanie, a kogoś innego branie łapówek?? widać od razu, że nigdy nie miałeś/łaś doczynienia z żadnym finem, natomiast polskie, być może własne zachowania chętnie przenosisz na innych.... żenada jak mawia boski havu....
(16.10.2008, 15:51)
kaisa
@Radek
taaaa... zwłaszcza że przez ostatnie dwa lata podczas zawodów w Kuusamo były plusowe temperatury... Co zaś do wiatru - akurat napisane jest, że osłony od wiatru są aż dwie.
A na komentarz poniżej szkoda nawet słów.
(16.10.2008, 15:44)
Ile zapłaciło Ruka działaczom?
Ooooooooo znaczy skoczkowie lubia jak im silno wieje> Super! to niech w Kuusamo skacza przy wietrze 10m/s skoro im sie to tak podoba.
A prawda jest taka, że działacze FIS dostali spore "wziątka" od właścicieli centrum sportów zimowych w Ruka i głosuja za tym miejscem wbrew zdrowemu rozsądkowi.
(16.10.2008, 14:58)
Radek
Akurat w Kuusamo bardziej przydałyby się jakieś olbrzymie osłony przeciwwiatrowe a nie system chłodzący torów. Po co chłodzic tory jak końcem lisopada jest tam -20 do -5st?
(16.10.2008, 14:51)
Jadwiga
Ciekawe, czy te ulepszenia sprawdzą się we właściwym czasie, w listopadzie, kiedy przyjdzie czas na ich zastosowanie.
(16.10.2008, 12:46)
C.
w kazdym razie najpiekniejsza :D