Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Kilka dni temu Austriacki Zwi±zek Narciarski podał do wiadomo¶ci oficjalne składy kadr skoczków narciarskich na nadchodz±cy sezon. Jak można się było spodziewać, większych sensacji w obozie Austriaków brak. Z punktu widzenia polskiej dumy narodowej, najbardziej znacz±c± zmian± jest degradacja Arthura Pauli do kadry A, który w Kadrze Narodowej został zast±piony rokuj±cymi chwilowo większe nadzieje: Manuelem Fettnerem oraz Bastianem Kaltenboeckiem.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Głównym szkoleniowcem pozostaje Alexander Pointner, a jego praw± ręk± Marc Noelke. Obaj panowie niedawno zostali ojcami, a dzieci urodziły się nawet tego samego dnia. Ot na czym polega '¶cisła i owocna' współpraca 'po austriacku'.

Niemalże już kryzys zaobserwować można w¶ród Austriaczek. W kadrze A ci±gle te same nazwiska i ci±gle li tylko dwa. Kiedy¶ liczono na młode pokolenie skacz±cych kobiet, aktualnie panie w Austrii zatrzymały się niejako w pół-ge¶cie, który zamiast oznaczać 'witajcie' w¶ród swoich, zdaje się machać na pożegnanie. Duch feministyczny nadal aktywnie i konsekwentnie rozpala ciała i umysły Kanadyjek, Amerykanek i Norweżek, co daje niejako cień nadziei, iż ruch kobiecy w skokach narciarskich przetrwa, mimo wszystko..

Poniżej pełne składy kadr w Austrii:

Kadra Narodowa: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Martin Koch, Wolfgang Loitzl, Manuel Fettner, Bastian Kaltenboeck (trenerzy: Alexander Pointner, Marc Noelke)

Kadra A: Mario Innauer, Arthur Pauli, Roland Mueller, Stefan Thurnbichler, Balthasar Schneider (trenerzy: Klaus Huber, Wolfgang Weiler)

Kadra B: Thomas Thurnbichler, Nicolas Fettner, David Unterberger, Andreas Strolz, Markus Eggenhofer, Daniel Lackner, Manuel Poppinger, Johannes Lenz, Florian Schabereiter (trenerzy: Werner Rathmayr, Florian Liegl)

Kadra C: Lukas Bergmann, Michael i Stefan Hayboeck, Thomas Diethart, Lukas Mueller, Sebastian Sperl (trenerzy: Alexander Stoeckl, Harald Rodlauer)

Kadra A kobiet: Daniela Iraschko, Jacqueline Seifriedsberger (trener: Gerald Daringer)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan Kaisera
Gdzie jest Stefan Kaiser?
(24.05.2008, 21:01)
a
juz jest przytomny i podobno skory do żartów... wyliże sie z tego...
(24.05.2008, 19:05)
Usia
Artur Pauli miał groĽny wypadek na skoczni. Leży w szpitalu :(((
(24.05.2008, 16:41)
Żaneta
Aaa.... to dobrze.
(24.05.2008, 13:24)
fan skoków
@Usia
Korzystałem głownie ze strony FiS-u, możliwe że się pomyliłem, albo tam było zamiast Cup, Race. No ale zapewne to pierwsze.
Dzięki za poprawkę.
(24.05.2008, 08:13)
Usia
W Sapporo raczej Alpen Cupu nie było Raczej Fis Cup), ale na Michaela Haybecka to radze zwrócić baczn± uwagę. Ten chłopak ma wielki talent.
(24.05.2008, 07:50)
fan skoków
Rekordy życiowe Austriaków:
I.Kadra Narodowa:
Gregor Schlierenzauer: 233,5 metra w I serii konkursu drużynowego w Planicy 2008 (rekord Austrii).
Martin Koch: 229,5 metra w II serii II konkursu indywidualnego w Planicy 2008.
Thomas Morgenstern: 225,5 metra w kwalifikacjach do konkursów w Planicy 2005.
Andreas Kofler: 216,5 metra w II serii II konkursu w Planicy 2006.
Wolfgang Loitzl: 211,5 metra serii próbnej przed I konkursem Planicy 2007.
Manuel Fettner: 200,0 metrów na na jednym z nieoficjalnych treningów przed M¦L w Planicy 2004.
Bastian Kaltenboeck: 195,0 metrów na II treningu przed konkursami w Planicy 2003.
II.Kadra A:
Stefan Thurnbichler: 224,0 metry w kwalifikacjach do konkursu w Planicy 2003.
Roland Mueller: 219,0 metrów w II serii I konkursu COC w Vikersund 2004.
Balthasar Schneider: 216,5 metra w I serii II konkursu COC w Vikersund 2004.
Arthur Pauli: 206,5 metra na II treningu przed konkursami w Planicy 2007.
Mario Innauer: 144,5 metra na I treningu przed konkursami P¦ w Willingen 2007.
(24.05.2008, 02:29)
fan skoków
III.Kadra B:
Daniel Lackner: 202,5 metra na M¦L w Kulm 2006 (raczej jako przedskoczek).
Thomas Thurnbichler: 138,0 metrów w I serii II konkursu COC w Pragelato 2007.
Nicolas Fettner: 137,0 metrów w II serii II konkursu COC w Vancouver/Whistler 2008.
Markus Eggenhofer: 136,0 metrów w II serii II konkursu COC w Vancouver/Whistler 2008.
David Unterberger: 130,0 metrów w I serii I konkursu COC w Pragelato 2007.
Andreas Strolz: 126,5 metra w serii próbnej przed II konkursem COC w Trondheim 2008.
Manuel Poppinger: 116,0 metrów w II serii konkursu Mistrzostw Austrii 2006.
Florian Schabereiter: 114,0 metrów w I serii III konkursu Alpen-Cup w Sapporo 2008.
Johannes Lenz: 110,5 metra w II serii I konkursu Alpen-Cup w Kranju 2008.
IV.Kadra C:
Lukas Mueller: 109,5 metra w II serii I konkursu Alpen-Cup w Kranju 2008.
Michael Hayboeck: 109,0 metrów w II serii III konkursu Alpen-Cup w Sapporo 2008.
Lukas Bergmann: 107,5 metra w I serii I konkursu Alpen-Cup w Kranju 2008.
Stefan Hayboeck: 102,5 metra w II serii II konkursu Alpen-Cup w Kranju 2008.
Thomas Diethart: 100,0 metrów na II treningu przed konkursami Alpen-Cup w Hinterzarten 2008.
Sebastian Sperl: 92,5 metra w I serii II konkursu Alpen-Cup w Pragelato 2008.
(24.05.2008, 02:27)
fanka_austrii
@michal
morgi jest tak ambitny ze na pewno bedzie chcial caly czas wygrywac...mama nadzieje ze schlieri siegnie po kule chociaz nie wiem czy jest w stanie osiagnac to co morgi w poprzednim sezonie
(23.05.2008, 18:13)
Jadwiga
A dlaczego braci Fettnerów rozdzielono? Czyżby Mr. Rathmayr i Mr. Liegl stwierdzili, że Nicolas nie jest w stanie się zmobilizować, żeby osi±gać większe sukcesy?
(23.05.2008, 16:16)
Fanka
Już bez Widelczyka i Hoelliego. Ja się zapłaczę!!! :-(
(23.05.2008, 15:51)
Elite27.12.
A tam szkoda! Nie szło Mu, to Go przenie¶li do kadry A. Może tam zbuduje jako-tak± formę;) Przynajmniej nie będzie gadania spikerów, gdy Pauli pojawi się na belce startowej, że oto polskie korzenie, że mówi po polsku, ża ojciec Polak... Itd.... Mnie to zawsze żenuje, po prostu wkurza!
(23.05.2008, 11:24)
michał
szkoda ze arthura pauliego zabraknie w kadrze naronowej pauli ma cos niedobrego w locie poniewaz niektore skoki bardzo cieniutkie byly moe w kadrze a cos sie poprawi ciesze sie ze Gregor Schlierenzauer bedzie skakał moze w sezonie 2008/2009 zdobedzie kryształowa kule bardzo mu tego zycze pozdrawiam Gregora i gratuluje zdania mu prawojazdy morgi juz pod koniec sezonu zle skakal noj w sezonie 200/09 moze byc bardzo cieki
(22.05.2008, 17:15)
aut
no szkoda Arthura...ale wolałabym,żeby jednak do polskii nie przyjeżdżał...:P
(22.05.2008, 12:02)
fan skoków
@redakcja
Tak przy okazji, Szwedzi też ogłosili skład kadry, a dawniej Słoweńcy i Szwajcarzy.
(21.05.2008, 20:21)
Patrycja
Hehehe, niech Artur przyjeżdża do nas!!! Z pewno¶ci± będzie w w±skim składzie kadry narodowej ; p
(21.05.2008, 18:37)
:P
Ojej juz nawet skokinarciarskie odkryły, że Pauliego nie będzie w najważniejszej kadrze. Co za naddĽwiękowa prędko¶ć przekazu :P
(21.05.2008, 18:23)
mineczka
fajniutko że Morgi jeeeeeeeeeeest hihi ;)
(21.05.2008, 17:50)
Olka13
szkoda, że bez Arthura w kadrze narodowej :(