Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

Najbardziej utytułowany zawodnik w historii skoków narciarskich, Fin Matti Nykänen, wci±ż zamierza skakać. Nykänen wrócił na skocznię ubiegłej zimy, za cel stawiaj±c sobie mistrzostwa weteranów. Na czempionacie zaprezentował się bardzo dobrze i wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej.

Matti zapowiedział, że zamierza kontynuować na nowo podjęt± karierę skokow± - a zapału starcza nawet na zawody letnie. Matti zgłosił swój udział w konkursie skoków, który odbędzie się w najbliższ± niedzielę na obiektach Herttoniemi w Helsinkach. "Nie wiem, czy można mówić o skakaniu - bardziej o zjeżdżaniu. Chcę po prostu wzi±ć udział i nic sobie nie zrobić. Po zawodach w Taivalkoski w ogóle nie trenowałem, byłem w domu i zajmowałem się podwórzem. Na formę nie narzekam."

Zawody zbiegły się czasowo z tras± koncertow± Mattiego, który w weekend występuje w Hämeenlinna i Hanko. "Program jest napięty, ale dam radę" mówi legenda skoków.

Ogranizatorem imprezy jest klub Helsingin Mäkihyppääjät. Konkursy odbęd± się na wszystkich trzech skoczniach (K15, K22, K46) i w licznych kategoriach wiekowych. Nykänen także tym razem wyst±pi w kategorii weteranów. Udział w zawodach zgłosiło około 70 zawodników.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
michał
jakby był młodszy o 9 lat toby wymiatał u seniorach
(27.05.2008, 09:55)
lol
extra matti nykenen zowu wrócił
(22.05.2008, 19:34)
raf
lepiej zeby matti nykanen nie wracał bo malysz moze przegrac to co zewygrał tyle razy niikynen teraz nie lezy na łuzku i odpoczywa i niech pielegnuje w ogrudzku
(22.05.2008, 11:30)
necik
Mam nadzieję, że Janne za jaki¶ czas też zechce startować w zawodach weteranów ;0)
(20.05.2008, 08:54)
Fanka
Prawda, to jest ¶roda. Ale co to przeszkadza, by rozegrać wtedy pożegnalny konkurs Janne Ahonena? Podobno wła¶nie z uwagi na planowany udział Nykaenena ma odbyć się na mniejszej skoczni w kompleksie w Lahti.
(19.05.2008, 08:33)
Wojciech
Ale jak skacze ?
To jest tak napisane jakby powrócił do sportu na dobre czyli bedzie brał udział w zawodach P¦, M¦ itd.
Tego juz nigdy nie bedzie on jest weteranem, nic więcej.
(17.05.2008, 10:31)
Usia
Tak się zastanawiam co to niektórym przeszkadza, że Nykennen nadal skacze? Przeciez na nartach można skakać nawet jak sie ma więcej niż 15 lat i tak robia ludzie w ¶wiecie. Najstarszy skoczek (czynny) ma około 80 lat i chyba nawet skacze na skoczniach typu K-70. Skoczkowie- hobby¶ci (nie zawodowcy) maja nawet swoje zawody i swoje Mistrzostwa ¦wiata (kategoria Masters). Ta idea skoków -oldbojów jest bardzo piękna i warta popularyzacji również w Polsce. Mamy przeciez sporo mniejszych skoczni.
Bo polska rzeczywisto¶c jest troche smutna. Do klubów przyjmuja tylko dzieci poniżej 10 roku zycia, a jak nie trafi kto¶ potem do kadry, to na stałe kończy ze skokami. Nie za bardzo rozumiem czemu skoki narciarskie nie można trochę "umasowić" i zachęcic nawet amatorów do skakania organizuj±c dla nich osobne kategorie w juz istniej±cych zawodach. Czy naprawde winny tylko brak funduszy na nagrody, czy tylko brak dobrej woli organizatorów?
(17.05.2008, 09:52)
xxx
No i co z tego,ze ¶roda??
(16.05.2008, 21:28)
Sadzio105
Temu alkohol to już zupełnie uderzył do głowy
(16.05.2008, 20:32)
Krzysiu Zbyrad
a poza tym 9. lipca to ¶roda
(16.05.2008, 19:38)
Krzysiu Zbyrad
fanka@
to chyba żart co nie
(16.05.2008, 19:36)
Fanka
No i podobno ma byc 9. lipca w Lahti.
(16.05.2008, 18:47)