Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2022
Najbliższe zawody
07.10.2022, godz. 16:45
Lake Placid HS-100
CoC K

Wczoraj świeżo upieczony trener polskiej reprezentacji, Łukasz Kruczek przedstawił ścisły sztab szkoleniowy, który będzie pracował ze skoczkami w najbliższych latach.

Pierwszym asystentem Kruczka został Zbigniew Klimowski. Jego zadaniem jest uczestnictwo w całym procesie planowania oraz w jego realizacji. Ma on również realizować zadania treningowe skoczków z Zakopanego między zgrupowaniami. Drugim asystentem będzie Robert Mateja, były reprezentant Polski. Będzie on miał kilka zadań. Musi on prowadzić wyznaczone jednostki treningowe (m.in. demonstracje ruchowe), rejestrować i analizować audiowizualną technikę skoków narciarskich, podpatrywać konkurencję oraz wprowadzać nowinki techniczne, pośredniczyć pomiędzy grupami szkoleniowymi w zakresie startów w Pucharze Kontynentalnym i Pucharze Świata oraz realizować taktykę startową ustanowioną przez zespół.

Fizjoterapeutą nadal będzie Rafał Kot, a serwismanem Maciej Maciusiak. Jednak to nie jest pełen sztab szkoleniowy - nazwiska kolejnych osób poznamy 16 kwietnia.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Henio
@ Wojciech
Masz rację, że jak słyszę o likwidacji Kadry C a dalej po świecie będzie biuro turystyczne Travel-PZN-Apolo woziło kadrę T&T ,to rzeczywiście jestem chory!!!
Prywata i nepotyzm nadtrenera jest karygodna.
(22.04.2008, 11:49)
Wojciech
@Henio
Ty już popadłeś w jakąs paranoję na punkcie tej kadry TT jak to mówisz,
to choroba, z której nie tak łatwo wyjdziesz,
Przestań już pisac te swoje pierdoły, bo niedobrze sie robi.
(21.04.2008, 10:30)
Henio
Sprawa oczywista
Jak do Kadry A czy B bedzie dookoptowana kadra T&T to na pewno w szkoleniu centralnym zabraknie miejsca dla Klimka,Zniszczoła,Byrta,G.Mięt usa itd.
Jest przecież wolne miejsce w kadrze C ,mozna też stworzyć kadrę D i dać w/wmłodzieży duże "możliwości" treningu na sali gimnastycznej i startów na K-20 w Łabajowie i Zagórzu!
Nieopatrznie już wcześnisj Apoloniusz z Kruczkiem stwierdzili w wywiadzie ,że w kadrze "A" ograniczy sie ilość młodzieży( czytaj w kadrę T&T tyle czsu "inwestowano" nie po to aby dziś nie było miejsca w kadrze dla zawodników którzy nota bene mają problem z wejściem do pierwszej 20-tki na MP)
(09.04.2008, 14:40)
Klimkofan
Miernoty w sztabie trenerskim i miernoty ......... będa w kadrze ,a dostana skrzydel Centra szkoleniowe i juz nie będzie problemów aby kadra T&T(dokooptowana do kadry A lub B) beż problemów zaliczała wycieczki do Japonii,USA,Kanady!!!
(08.04.2008, 11:06)
fan skoków
@Zula
Dokładnie to samo myślę co ty, z każdym słowem się zgadzam:)
(07.04.2008, 19:50)
Zula
@Fanka
Oby, oby ...
Ja im życze bardzo dobrze, mam nadzieję, że utrą nosa wszystkim, że będą wyniki, będą sukcesy. W końcu jestem fanką polskiej kadry i będę ich wspierać, trzymać kciuki. Ale taki sztab szkoleniowy jest bardzo ryzykowny.
(07.04.2008, 11:59)
Mateja jest nieszkodliwy
Mateja jest tam najmniej szkodliwy. Przecież on będzie na zasadzie "przynieś, wynieś, pozamiataj". To reszta jest 100 razy groźniejsza
(06.04.2008, 22:55)
fan skoków
Trzymajmy za nich kciuki też się nie uradowałem z wyboru Matei, ale co nam innego pozostało.
(06.04.2008, 21:15)
Oberguppenfuhrer
Kruczek... buhahaha
(05.04.2008, 20:17)
Wojciech
Jaki ścisły sztab, przeciez do obsadzenia pozostały jeszcze 4 miejsca,
a dzis w telewizji Pan Tajner powiedział, że Prof.Żołądż nie bedzie w sztabie.
Ma zbyt wiele zobowiązań na terenie całej europy, nie może tego zostawić.
No i co teraz ?
Kto fizjologiem ?
Psychologiem ma być Kamil Wódka.
(05.04.2008, 14:15)
sas
Zmiana trenera? Wygląda mi, że wciąż kisimy się w tym samym sosie. Z tym, że wyrzuciliśmy z niego najlepszy składnik.
Boże, Allahu, Zeusie, pozwól Matei być dobrym asystentem trenera.
(05.04.2008, 08:18)
Pokonamy Estonię?
@bedi
Narodzi się wielka klapa naszej druzyny. Może przegramy teraz i z Estonią?
(05.04.2008, 07:58)
Krzysztof
Jakoś nie widzę osiągniecia sukcesów przez polskich skoczków niezależnie od tego, kto będzie trenerem reprezentacji. Dopóki nie zmieni się system szkoleń mlodzieży w klubach i do skoków nie dotrą prawdziwe pieniądze na poziomie klubowym. Z drugiej strony odnoszę wrażenie, że prezes PZN szuka takich ternerów reprezentacji, którzy nie bedą w stanie swoimi osiągnięciami przebić jego własnych.
(05.04.2008, 01:18)
bolek
nowemu sztabowi szczerze życzę powodzenia. Oceną niech będą wyniki na MŚ. Marzę o poprawieniu 5 miejsca Roberta Matei na MŚ w Trondheim.
(04.04.2008, 23:33)
bedi66
ten sztab szkoleniowy jest trochę eksperymentalny, ale w tym momencie może sie narodzić coś wielkiego i dlatego życzę im z całego serca powodzenia
(04.04.2008, 20:21)
mich@ł
Wszystko jest ok, Może nareszcie pierwsze podium polaków w drużynówce bedzie
(04.04.2008, 13:12)
Tommy
Co to jest audiowizualna technika skoków narciarskich???
(04.04.2008, 13:00)
Rafcio
Wszystko jest ok, Może nareszcie pierwsze podium polaków w drużynówce bedzie ??
(04.04.2008, 12:52)
pawel
popieram lukasza kruczka a takze roberta mateje jesli bedzie tak dalej to wszystko bedzie ok
(04.04.2008, 12:31)
a może...
a może mimo wszystko to jednak prima aprilis... bo jakoś ciężko mi uwierzyć że taki sztab szkoleniowy może istnieć...
(04.04.2008, 12:10)
mięsista
@Adammo
z prowadzeniem treningów Mateja nie będzie miał najmniejszego problemu, z analizą skoków tez nie - robił te rzeczy przeciez jako skoczek przez wiele lat, więc nie rozumiem dlaczego uważasz, ze miałby z tym kłopoty. Co do reszty zadań... to chyba nie jest nic skomplikowanego. Inaczej nie dawaliby mu takich zadań. Chociaż faktem jest, ze tak jak powiedziała Zula Robert jest debiutantem. No i Kruczek, ale nikt poza tymi dwoma panami :|
(04.04.2008, 11:34)
SKI
@Zula
Maciusiak nie jest debiutantem. Pracował za czasów Lepistoe. Fin zaś wziął jeszcze początkowo do pomocy specjalistę ze swego kraju, u którego Maciusiak terminował do czasu, aż się nauczył tego fachu.
(04.04.2008, 10:44)
Fanka
@ Zula
Per aspera ad astra! (przez trudy do gwiazd).
(04.04.2008, 10:38)
Zula
Ścisły sztab- czyli zero rewelacji i niespodzianek. Polska myśl przewodnia przeważyła. Tak na prawde mamy zero specjalistów. Jeśli ktoś w tej kadrze zna się na czymś to może tylko Klimowski i Kot z racji wieku i doświadczenia zawodowego, reszta to debiutanci w swojej roli.
Czekają nas cięzkie chwile ...
(04.04.2008, 10:34)
Adammo
"Musi on prowadzić wyznaczone jednostki treningowe (m.in. demonstracje ruchowe), rejestrować i analizować audiowizualną technikę skoków narciarskich, podpatrywać konkurencję oraz wprowadzać nowinki techniczne, pośredniczyć pomiędzy grupami szkoleniowymi w zakresie startów w Pucharze Kontynentalnym i Pucharze Świata oraz realizować taktykę startową ustanowioną przez zespół"
Przy całym szacunku dla Roberta Matei, jakoś ciężko mi jest wyobrazić sobie go zajmującego się takimi rzeczami.
(04.04.2008, 09:21)
myszka55.sabcia
no coz.......powodzenia mimo wszystko...