Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
12.08.2022, godz. 16:30
Frenstat HS-106
FIS Cup

Znany dobrze wszystkim polskim kibicom trener - Heinz Kuttin, jest w¶ciekły na decyzję niemieckiego zwi±zku DSV, który zdecydował, że szkoleniowcem seniorskiej reprezentacji Niemiec będzie Werner Schuster, a nie on. W dodatku nie przedłużono z nim umowy na prowadzenie kadry juniorów Niemiec, z któr± nie tak dawno na M¦J zdobył dwa złote medale!

Austriacki trener niedawno prowadził reprezentacje Polski, a ostatnio kadrę B Niemiec. Z juniorami zawsze odnosił sukcesy. Dlaczego więc decyzja o zwolnieniu go z pracy?

"Nie podano mi powodów takiej decyzji, ale mogę przypuszczać, że stało się tak dlatego, bo mówiłem prawdę. Sukcesów nie można jednak zdeprecjonować, a osi±gn±łem w tym roku takie, jakich jeszcze w Niemczech nie było. Teraz siedzę sfrustrowany w domu" - mówi Kuttin.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Robert
Bardzo dobrz, że go zwolnili.
Kuttin to słaby trener.
Trenuj±c Małysza i kadręA polskich skoczków nic nie osi±gnoł
(17.04.2008, 17:34)
wspaniała
Ale mi szkoda Kuttina!!! Był ¶wietny!!!
(14.04.2008, 15:24)
mięsista
@BMI
stary, chyba przesadziłe¶... z twojej wypowiedzi wynika, ze hannawald nie miał talentu, co jest bzdur±!
(04.04.2008, 23:14)
BMI
Hannawald wygrywał dok±d był chudym, patykiem lataj±cym na nartach. Wtedy miał i ładny styl (duża powierzchnia no¶na) i latał daleko. Jak musiał skrócić narty i dostosowac je do masy swojego ciała, to stał się nielotem.
BMI wykonczyło wielu, którzy wygrywali tylko dzieki odpowiednim parametrom ciała a nie dzięki wielkiemu talentowi.
(04.04.2008, 14:49)
Emilia Pustelnik
@Bartt
pojedyncze zwycięstwa s± nieistotne, nie zrealizował najważniejszego zobowi±zania. Zapewniam Cię, że Staiert się do upadku Hanniego przyczynił, jak i do upadku kilku innych osób. Nie chcę się zagłębiać w kwestie personalne bo te informacje nie s± do upublicznienia. Prosiłabym nie oceniać trenerów i tego co zrobili tylko po ilo¶ci zwycięstw, bo to nie jest cała praca trenera.
(04.04.2008, 12:23)
Fin
A może Heinz Kuttin jest tylko specjalistau juniorów a puzniej.............niewiadomo .
(04.04.2008, 07:06)
Bartt
@Emilia Pustelnik
Steiert pokazał w Niemczech, że jest dobrym trenerem. To, że akurat za jego kadencji rozsypał się Hannawald to nie jego wina. Z drugiej strony za Steierta wła¶nie swoje pierwsze zwycięstwo w karierze zanotował Uhrmann. Za Steierta po raz pierwszy na podium w P¦ stawali Mechler i Herr. Również za Steierta swój najlepszy sezon w życiu zanotwał Spaeth. Z tym że wtedy Niemcy, rozpieszczeni seryjnymi zwycięstwami Hannawalda, czy wcze¶niej Schmitta, nie potrafili tego docenić. Tymczasem w żadnym kolejnym sezonie Niemcy nie byli już tyle razy na podium, co wtedy kiedy prowadził ich Steiert.
(04.04.2008, 02:30)
mięsista
ehh tam jest zdecydowanie gorzej niż u nas ;] w polsce jest jaki¶ plan dzialania, a tam....rozpacz. chociaz kiedy podano do informacji, ze Robert Matej jest drugim asystentem trenera to naprawde my¶lałam, ze to dowcip primaaprilisowy;]
kto bedzie trenerem finów?
(03.04.2008, 23:08)
Emilia Pustelnik
Kwestii Steierta proszę nie poruszać, on sam nie był ¶więty kiedy miał szansę pokazać jakim jest trenerem. Zwolnienie Kuttina to kolejny idiotyczny krok, tam już nic mnie nie jest w stanie zdziwić. DSV od dawna jest na dnie, tlyko teraz widać to jak na dłoni.
(03.04.2008, 16:51)
paranoja
Niemcy znów pokazali, że dla nich nie warto pracować.
Oni szanuja tylko ludzi co nic nie potrafi±, dlatego ostatnio nie licza sie w skokach.
Ich zwi±zek narciarski opanowały tumany podobne do naszych.
Steiert musi mieć niezły ubaw.
(03.04.2008, 15:35)