TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Zaplanowany na sobotni wieczór konkurs Mistrzostw Finlandii w skokach narciarskich na dużej skoczni został odwołany z powodu silnego wiatru. Za wyniki zawodów mistrzowskich uznano zatem rezultaty wczorajszego konkursu krajowego.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Oznacza to, że swój ostatni medal - i tytuł mistrzowski - w skokach zdobył Janne Ahonen, który wygrał wczorajsze zawody. Srebro przypadło Janne Happonenowi, za¶ br±z Mattiemu Hautamäkiemu.

Tym samym oficjalnie zakończył się fiński sezon skoków narciarskich 2007/2008. Skoczkowie powróc± do szkół, miejsc pracy b±dĽ wyjad± na zasłużone urlopy - by wczesnym latem pojawić się na skoczniach i trenować przed kolejnym sezonem.

Wyniki końcowe

zawodnik

odl. 1odl. 2pkt
1

Janne Ahonen (Finlandia)

132.0
138.0
287.5
2

Janne Happonen (Finlandia)

128.5
134.0
274.0
3

Matti Hautamäki (Finlandia)

124.0
118.0
233.6
4

Jussi Hautamäki (Finlandia)

120.0
121.0
231.3
5

Kimmo Yliriesto (Finlandia)

113.0
116.0
205.7
6

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

110.0
103.0
175.9
7

Olli Pekkala (Finlandia)

110.0
104.5
174.1
8

Tami Kiuru (Finlandia)

101.0
111.0
169.6
9

Sami Niemi (Finlandia)

99.0
111.0
168.5
10

Juha-Matti Ruuskanen (Finlandia)

105.0
103.0
164.9
11

Jarkko Maeaettae (Finlandia)

101.0
104.0
158.5
12

Ville Larinto (Finlandia)

94.5
112.0
157.7
13

Joonas Ikonen (Finlandia)

99.0
101.0
145.5
14

Olli Muotka (Finlandia)

93.0
105.5
144.8
15

Kai Kovaljeff (Finlandia)

92.0
101.0
131.9
16

Niko Petjala (Finlandia)

97.0
92.0
124.7
17

Mika Kauhanen (Finlandia)

91.5
97.0
119.8
18

Timo Leppaenen (Finlandia)

96.0
89.0
117.0
19

Sami Heiskanen (Finlandia)

84.0
93.5
97.0
20

Jesper Ruuth (Finlandia)

83.0
92.5
96.4
21

Joonas Haapala (Finlandia)

81.5
91.5
91.4

Sami Saapunki (Finlandia)

93.0
80.0
91.4
23

Anssi Ylipulli (Finlandia)

84.0
89.5
90.8
24

Mika Kulmala (Finlandia)

81.0
91.0
88.1
25

Alexander Lehto (Finlandia)

84.0
80.0
73.7
26

Mikko Taskila (Finlandia)

93.0
74.0
73.6
27

Emppu Karhu (Finlandia)

79.0
81.5
65.4
28

Tommi Hokka (Finlandia)

78.0
81.0
61.2
29

Jere Kykkänen (Finlandia)

79.5
80.5
60.5
30

Teemu Partanen (Finlandia)

78.0
76.0
46.7
     
31

Jussi Kaerkkaeinen (Finlandia)

77.0
26.6
32

Ville Vaaranmaa (Finlandia)

78.0
24.9
33

Mika Koskensaari (Finlandia)

71.0
10.8
34

Marko Isokangas (Finlandia)

68.0
5.9
35

Niko Moilanen (Finlandia)

67.0
0.6

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
wiatrołap
a mnie to odpowiada ze serwis jest rzekomo profiński ;)
(01.04.2008, 20:08)
necik
Bravo Janne!!!Do końca najlepszy...
(31.03.2008, 11:21)
Quavertone
@Andrzej Mysiak
Co Ty nie powiesz xD
(31.03.2008, 00:14)
Agu¶
ja tylko zaproponowałam ;) i nie mówiłam o wszystkich wywiadach jakie s± podane w mediach fińskich... a że to jest profiński serwis też nie uważam:P no nic to tak tylko żeby nie wyszło że jaka¶ fanatyczka finów jestem ale byłam ciekawa co to za wywiady były :P Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony :)
(30.03.2008, 22:56)
Andrzej Mysiak
@Quavertone - redakcja się nie przejmuje :P
(30.03.2008, 21:46)
Quavertone
@Ski
M±dra wypowiedĽ. Ale te "oskarżenia o profińsko¶ć" serwisu padały ze strony ci±gle tej samej grupki 4 czy 5 osób, więc my¶lę, że redakcja za bardzo się nimi przejmuje ;-)
(30.03.2008, 21:07)
SKI
@Clio
Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że snc ma opinię profińskiego serwisu.
Snc ma możliwo¶ć być po prostu najlepiej poinformowanym, a dzięki temu najrzetelniej i najszybciej informuj±cym o wydarzeniach w fińskich skokach portalem.
Inne portale mog± Wam tego tylko pozazdro¶cić. Tym bardziej, że np. wczoraj konkurencja w pierwszej wersji artykułu nie do¶ć, że napisała, że w sobotę w Kuusamo (29.03) odbyły się(!) mistrzostwa Finlandii, to wygrał je na dodatek 32(!)-letni Ahonen. ;d;d;d Na skutek komentarzy forumowiczów póĽniej artykuł poprawili. A te komentarze były przecież możliwe tylko dzięki wcze¶niejszemu zapoznaniu się z informacjami zawartymi na snc.
Niniejszy mój komentarz nie jest żadn± wazelin±, a tylko stwierdzeniem faktu. Je¶li chcę uzyskać więcej informacji nt. skoków fińskich- wiem, że tu je znajdę. Życzę powodzenia w dalszej pracy i dziękuję za przekazywan± wiedzę.
P.S. Też uważam, że nie ma potrzeby mnożyć wywiadów, które nic nowego nie wnosz±.
(30.03.2008, 20:24)
Lintunia
Miałam napisać dokładnie to samo xD
(30.03.2008, 19:48)
Quavertone
@Clio
Ale na forum do tematu o Janku mogłaby¶ dać ;-)
(30.03.2008, 19:14)
Clio
Mam tłumaczyć każdy wywiad i rozmowę z Janne, jakie opublikowane zostan± w fińskich mediach? Dziękuję. Wystarczy, że już snc ma opinię profińskiego serwisu, gosh...
(30.03.2008, 18:49)
Agu¶
@Clio

to te wywiady z Janem może nie na główn± a do wywiady i opinie by wkleić?;)
(30.03.2008, 17:29)
Clio
Nie, Finowie nazywaj± Małysza Kolibrem z Wisły.
Odno¶nie szans Nikkoli - trudno jest spekulować. Decydenci oczywi¶cie niczego nie zdradzaj±. Tommi Nikunen na przykład gor±co poleca Janne Väätäinena - a opinia Tommiego zawsze się bardzo w Hiihtoliitto liczyła.
(30.03.2008, 12:28)
SKI
@Clio
Dziękuję za wyja¶nienia.
Ale mam jeszcze jedno pytanie. W Wikipedii w fińskiej wersji artykułu o Adamie Małyszu jako przydomek podane jest "Wislan kolibri". Czy nie powinno być "Wislan kotkat" lub co¶ koło tego?
(30.03.2008, 11:53)
Lintunia
@Clio
Nie wiadomo, ale największe szanse ma chyba jednak Nikkola :P
(30.03.2008, 11:52)
Clio
Nie mam pojęcia, czemu to zrobił.
Nie i nie - nie wiadomo co z Nikunenem i nie wiadomo, kto zajmie się Finami. Jak pisałam wcze¶niej, do 11.4 przyjmowane s± zgłoszenia.
Streszczenie wywiadów? hmm... Nie wydaje mi się dobrym pomysłem pisanie kolejnego artykułu o Janne, skoro na głównej stronie znajduje się ich już pięć... Oba wywiady były podobne: pytano o motywy zakończenia, o odczucia, o przyszło¶ć i dalsze plany (wci±ż niesprecyzowane).
(30.03.2008, 11:40)
SKI
@Clio
Wczoraj przed powtórk± z pi±tkowych zawodów zaprezentowano wywiad z Nikunenem, po zawodach za¶- wywiad z Ahonenem. Czy możemy liczyć na streszczenie tych wywiadów?
Czy jest wiadome, czym będzie się zajmował Nikunen? Czy już wiadomo, kto będzie nowym trenerem Finów?
I jeszcze jedno: Ahonen po finałowym skoku najpierw pomachał publiczno¶ci, a potem ... wykonał gest Kozakiewicza. Dlaczego tak się zachował?
(30.03.2008, 10:48)
Gumiak
Obaj s± weielcy ale Ada¶ the best
(30.03.2008, 09:47)
misz
Obaj s± wielcy...

I już pax ;)
(30.03.2008, 01:53)
Jane
Małysz nigdy nie będzie lepszy od Ahonena !!!
(30.03.2008, 00:03)
kwlaz
kasia troche przesaza Malysz jest lepszy
(29.03.2008, 19:17)
Kasia
Bravo Janne!! Niewiem co powiedzieć może powiem tylko to że wierzyłam w Ciebie jeste¶ wspaniały!!!Taki sam jak Adam Małysz!!!
(29.03.2008, 18:50)
Quavertone
Tak, jako że uznano wyniki wczorajszych zawodów to pokazali wczorajsze.
(29.03.2008, 18:15)
dudlej
ale była transmisja live mam pytanie to były wczorajsze zawody?
(29.03.2008, 18:13)
Quavertone
@Jaro
Jam nie jajko gotowane 10 minut :P
(29.03.2008, 17:56)
Jaro
@Quavertone
Nie becz jak panienka. Twardym trza być... : )
(29.03.2008, 17:50)
Quavertone
No i jest tak, jak miało być powinno. Gratulacje dla obu Ja¶ków: mistrza i następcy :)

"Tym samym oficjalnie zakończył się fiński sezon skoków narciarskich 2007/2008. Skoczkowie powróc± do szkół, miejsc pracy b±dĽ wyjad± na zasłużone urlopy - by wczesnym latem pojawić się na skoczniach i trenować przed kolejnym sezonem."

Ale bez Janne... ja tego nie przeżyję :(
(29.03.2008, 17:39)