Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Pojawił się pomysł, aby Adam Małysz trenował oddzielnie niż reszta naszej kadry. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł?

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Od kilku lat pojawia się taki pomysł, żeby stworzyć "Team Adam Małysz" i resztę ekipy oddzielić od Adama Małysza, ale przede wszystkim sam Adam jest sceptycznie do tego nastawiony. On twierdzi, że jednak jest czę¶ci± drużyny, że ci zawodnicy, koledzy, s± jemu też potrzebni w treningu i w czasie zawodów. Nie wydaje mi się, żeby to miało aż tak znacz±cy wpływ na to, żeby ta forma pozostałych zawodników miała nagle bardzo mocno wzrosn±ć, jeżeli Adama by w¶ród nich nie było, oni ci±gle skakaliby ci±gle w tych samych zawodach, w tych samych warunkach, także moim zdaniem to jednak, że on jest maj± się od kogo się też uczyć, maj± kogo podpatrywać, nie każda reprezentacja ma takiego mistrza, z którego może korzystać i my¶lę, że powinni z tego czerpać więcej korzy¶ci, niżeli przynosiłoby to jakie¶ negatywne efekty" - powiedział Grzegorz Mikuła, sekretarz generalny PZN.

Z pewno¶ci± Mikuła ma dużo racji - je¶li Adam Małysz trenuje razem, z wszystkimi, to pozostali maj± kogo podpatrywać, ale przecież potrzebny mu jest również kolega do treningu. Na pewno w tej sprawie zdania będ± jednak podzielone, lecz raczej lepiej by było zostawić to tak, jak jest.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
kika
Ada¶ mistrzem jest niech się reszta uczy adam jest najlepszy a stoch niech forma mu wróci
(29.02.2008, 17:05)
Mega-aga
Wszyscy niech się trzymaj± razem.Każdy powinien siebie nawzajem spierać i pomag±ć.
(29.02.2008, 16:28)
Patryczek@
nie ma co ich rozdzielać niech wszyscy skacz± gdzie indziej w dobrych warunkach i sie ucz± od mistrza bo w dobrych warunkach Adam możę skoczyć dlaeko a oni będ± go na¶ladować
(29.02.2008, 15:54)
lele
żle zrobi±
(29.02.2008, 14:53)
beznikowiec
U nas nie ma dr7uzyny. Wszystko robi się pod Małysza i trenerów rozlicza i chwali tylko za Małysza.
Nawet plany treningowe sa pod Małysza. Tak nie może byc dalej. Młodzi potrzebuja innych planów a trenerzy powinni byc rozliczani i za brak formy u reszty> Już Rosjanie, Czesi i Francuzi udowodnili, że punktowac moga nawet przeciętnie utalentowani skoczkowie, trzeba ich tylko porz±dnie przygotować.
Jakie to ma znaczenie, że Adam oficjalnie byłby pod opieka kogo¶ innego? Przeciez często mogliby treneowac razem (jesli plany na pewnych etapach byłyby zbieżne). Co za problem dac Adamowi jednego trenera a grupie 10 dalszych skoczków 2. I tak liczba trenerów byłaby 3 czyli taka sama.
Je¶li nie rozdzielimy Adama od młodych to będa tracić i oni, ale najwięcej straci Adam Małysz. Może już teraz pożegnac sie z sukcesami i medalem olimpijskim...szczególnie je¶li trenerem wszystkich pozosytanie Lepistoe w asyscie Kruczka. To takie 2 gwoĽdzie do trumny kariery Małysza. rzyklepnijmy te "łebki" jeszcze na 2 lata a po Vancouver nawet pogrzebu nie będzie komu robić, bo nasze skoki umr± ¶miercia naturaln±.
(29.02.2008, 14:33)
Orlo
Czego to ludzie nie wymy¶l±...
(29.02.2008, 14:26)
Jaro
Nie ma czego¶ takiego jak "nasza kadra" (była kiedy¶ "Nasza szkapa", a obecnie nasza-klasa.pl, ale to już inna bajka). Jest, był i będzie Adam Małysz oraz "ci pozostali".
(29.02.2008, 11:59)
haliee
tylko nasi mogli co¶ takiego wymy¶lić...
(29.02.2008, 11:23)
Zula
Drużyna to nie jeden zawodnik przecież. Jaki¶ niezbyt trafiony ten pomysł. Chodzi o wspólne dopingowanie się, treningi, poza tym młodsi zawodnicy mogliby od Adama wiele się nauczyć.
(29.02.2008, 10:35)
Wojciech
Bardziej głupiego pomysłu nie czytałem.
Ale za to czytałem kiedys wypowiedż samego Adama na ten temat.
On nigdy sie nie zgodzi na to aby trenować samemu, kiedy trenuje sie w grupie jest większa chęć i motywacja a pozostali zawodnicy mog± brać z niego przykład.
Jak Adam by się czuł, osamotniony w treningach ? Jak palec !
I wtedy miałby lepsze wyniki ? Napewno, nie.
Ale co do samej osoby Adama i tego, że ma skakac jeszcze aż do olimpiady i je¶li marzy o medalu a wiem, ze tak, jego treningi powinny być inne, on ma juz 30 lat, nie powinien być tak forsowany jak 20-sto latek,
bo siły w sobie ma do¶ć, sęk w tym żeby kto¶ m±drze ułozył plan treningów dla niego, aby wci±z skakał na wysokim poziomie potrzebny jest trener z głow±.
Jestem pewien, ze Adam potrafi jeszcze bardzo dobrze skakać, na wysokim poziomie, ale nie mog± go tak przemęczać kazać mu skakać we wszystkich treningach, seriach próbnych itd. po co ?
Podejrzewam, że on nigdy się na to nie zgodzi aby trenowac w odosobnieniu, ale z kolegami.
(29.02.2008, 09:59)
fan skoków
Wow, wspaniały pomysł. Powtórzyliby¶my to co było we Włoszech: 1 Cecon i nic, nawet na P¦ w Predazzo jako przedskoczkowie byli młodzi Słoweńcy. A jak Cecon zapowiedział zakończenie kariery to sobie przypomniano, że kogo¶ by należało poszukać. Jakby powstał Team Małysza to jeste¶my w stanie to powtórzyć.
(29.02.2008, 09:38)
szwajcarka
Drużyna to drużyna! może zamiast ja rozdzielać, popatrzcie na Norwegów!
(29.02.2008, 09:17)