TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Przygotowania naszych skoczków zaczęły się tuż po zawodach Pucharu ¦wiata na mamuciej skoczni w Tauplitz / Bad Mitterndorf. Grupa czterech skoczków - Małysz, Mateja, Bachleda i Tonio Tajner - pojechała do Ramsau, gdzie znajduje się skocznia o punkcie konstrukcyjnym - 90 metrów, ¶wietna do "szlifowania" formy. Nasi skoczkowie spędzili tam trzy dni i udali się do Polski. Następnie cała kadra, bez Adama Małysza zebrała się w pi±tek 7 lutego i wzięła udział w dwóch konkursach o Puchar Kontynentalny w Zakopanem. ¦wietne skoki oddawał Robert Mateja, dobrze spisywali się Pochwała, Bachleda i Tomisław Tajner. Nikt "nowy" nie pokazał się na tyle z dobrej strony by doł±czyć do kadry na Mistrzostwa ¦wiata - Val di Fiemme 2003. To oni teraz pod nadzorem całej ekipy szkoleniowej przygotowuj± się do najważniejszej imprezy sezonu. Już w ostatni czwartek i pi±tek odbyły się treningi na Krokwi. Najlepiej z trójki Mateja, Pochwała, Bachleda spisywał się ten ostatni. W tym samym czasie Małysz i Tajner odpoczywali w Wi¶le. Tomisław nadrabiał także zaległo¶ci w szkole. Ćwiczyli w hali i na powietrzu, ale nie weszli na skocznie. W sobotę cała ekipa udała się ponownie do austriackiego Ramsau. Adam i Tonio w niedzielę zaczęli treningi na skoczni. Reszta odpoczywa, a do trenuj±cych zawodników z Wisły doł±czy prawdopodobnie w poniedziałek. Kadra w ¶rodę przenosi się do Włoch, gdzie już w pi±tek zaczynaj± się zmagania skoczków narciarskich. Program zawodów przedstawimy niebawem.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Wypowiedzi:
Robert Mateja (o Mistrzostwach ¦wiata): Po pierwsze, trzeba będzie najpierw zakwalifikować się do naszej reprezentacji. Jedzie nas pięciu, a w konkursie może startować tylko czterech. (na K 90 pięciu - przyp. FS) O miejscach nie chcę mówić. W naszej konkurencji, tak bardzo loteryjnej, nie ma co stawiać prognoz, bo czasem wszystkie kalkulacje bior± w "łeb". Na pamiętnych dla mnie mistrzostwach ¶wiata w Trondheim w konkursie na dużej skoczni nieoczekiwanie medal wywalczył Szwajcar Freiholz. Niezły skoczek, który jednak nigdy przedtem nie stawał na podium w konkursach o P¦. Takich niespodzianek na mistrzostwach nigdy nie brakowało. A mistrzostwa maj± swoj± specyfikę, to jednak to nie to, co konkurs o Puchar ¦wiata. Widać u każdego ogromn± mobilizację. Poza tym na mistrzostwach... łatwiej o dobry wynik, bo z każdego państwa startuje tylko po czterech zawodników.

Tomasz Pochwała (o zakopiańskim COC): Wypadłem przeciętnie. Skakałem nierówno, w każdym konkursie miałem po jednym dobrym skoku, drugi był już gorszy. Raz to była moja wina, zepsułem ewidentnie skok, w drugim przypadku trafiłem na absolutn± ciszę, moim rywalom powiało i polecieli daleko. Miałem ostatnio bardzo ciężkie dwa tygodnie. Pięć startów w Pucharze Kontynentalnym, wcze¶niej trzy w Niemczech, gdzie zajmowałem 5., 23. i 25. miejsce. Mecz±ce podróże z jednej miejscowo¶ci do drugiej, powrót do kraju. Nie byłem więc w najlepszej dyspozycji fizycznej podczas konkursów w Zakopanem. To się odbiło na wynikach.

Tomasz Pochwała (o Mistrzostwach ¦wiata w Val di Fiemme): Chciałbym w nich wypa¶ć jak najlepiej, ale jak będzie - zobaczymy. W tym sezonie idzie mi ciężko. Odbija się ci±gle na mojej formie długa przerwa w letnich przygotowaniach spowodowana kontuzj±. Mam trochę zaległo¶ci treningowych. Muszę dużo pracować nad odbiciem. Mam nadzieję, że pożyteczne dla mnie będ± ostatnie treningi na skoczni w Ramsau. To bardzo fajna skocznia, na której bardzo lubię skakać.

Piotr Fijas (o przygotowaniach do Mistrzostw ¦wiata): Mieli¶my fantastyczne warunki do skakania. W czwartek, i w pi±tek - idealna pogoda, znakomicie przygotowana skocznia. W czwartek bardzo dobrze prezentował się Marcin Bachleda, a w pi±tek - może nie tyle on skakał gorzej, co lepiej Robert Mateja. Tomek Pochwała - też nieĽle, ale bez błysku. My¶le, że może jest trochę zmęczony, brak mu ¶wieżo¶ci. Spora dawka skoków w krótkim czasie - to musiało być męcz±ce. Żaden problem, bo teraz Marcin, Robert i Tomek będ± mieli dwa dni wolnego, więc ¶wieżo¶ć wróci. W niedzielę w Ramsau tylko Adam Małysz i Tomisław Tajner będ± skakać treningowo. Ta dwójka ma już prawo odczuwać głód skakania. W Ramsau będziemy do 19 lutego i tego dnia przenosimy się do Predazzo. Następnego dnia - oficjalny trening na dużej skoczni mistrzostw ¶wiata, a w pi±tek kwalifikacja do pierwszego z konkursów.

Apoloniusz Tajner (o Mistrzostwach ¦wiata): Uważam, że obniżkę formy mamy już za sob±. Dotyczy to nie tylko Małysza, ale całej grupy, co zaprocentować powinno w konkursie drużynowym. Za Adamem ustawiłbym teraz tak± kolejno¶ć: Mateja, Pochwała, Bachleda i Tajner. Przy zwykłych warunkach na skoczni, bez wiatru, ci pozostali indywidualnie wła¶ciwie nie maj± szans na miejsce w czołowej dziesi±tce. Ale przy zmiennym wietrze zawsze jest możliwe, że który¶ z nich wykorzysta dobre warunki.

Paweł Włodarczyk (o Mistrzostwach ¦wiata): Na pewno wyniki z Predazzo będ± miały bardzo duże znacznie. Je¶li jednak okaże się, że naszym skoczkom nie powiedzie się w Val di Fiemme, ale Adam wywalczy Puchar ¦wiata, ocena będzie pozytywna.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2003 - wszystkie artykuły
Komentarze
szwajcek
Malysz jest nalepszym skoczkiem swiata
(20.02.2003)
COOL SCHMITTKA
A ja wam mówię,że Martin Schmitt lub Sven Hannawald wygraj± M¦ a nie jakie¶ CHUCHERKO Małysz
(19.02.2003)
BASIA
apeluje do wszystkich idiotow zeby nie obrazali tu zadnych skoczkow bo czytajac komentarz jednego pana ze malysz jest gejem to stwierdzilam ze brakuje temu panu inteligencjii taktu i kultury pewnie sam jest gejem i dostal od adasia kosza a teraz nie moze sie z tym pogodzic.co do konkursu we wloszech musze przyznac ze wydaje mi sie ze adam moze wygrac slyszalam wypowiedzi tajnera powiedzial ze odpoczynek mu pomogl i jest teraz w bardzo dobrej formie.nie potrafie powiedziec jak bedzie wygladac 1 trojka ale w 1 piatce:adam hanni florian bjoern i thomas morg.
a wiec na koniec jeszcze raz zanim obrazicie skoczka to pomyslcie a jak tacy madrzy i odwazni jestescie to podajcie maila...
(19.02.2003)
Szmergiel04
Moim zdaniem kolejno¶c bedzie taka:
1.Withoelz
2.Małysz
3.Hannawald
Ale po tym co przeczytałem o treningach w Ramsau(zlamana narta)mam nadzieje ze wygra Małysz.Ja bardzo bym chcial zeby na podium stał razem z Małyszem Janne Ahonen.Największ± niespodziank± może być Tommy Ingebrigsten.To s± moje typy na K-120, bo K-90 za malo ogladam żeby typować wyniki.
(18.02.2003)
Justyna
Ja wierze w Adama bo niby jak nie on to kto miałby wygrać??? Sven-nieeeeeeee
I jeszcze jedno TOTOSZKO na idola Kuba do doktora!! jak mogli¶cie na Zalewskiego głosować. ADAM LEDZINY TRZYMAJA KCIUKI. LEEEEEEECCCCCCCCCCC..........
(17.02.2003)
LIKO
EROTYK TY JESTES GEJ A NIE MALYSZ
(17.02.2003)
Krytyk
O nich mówię własnie- ale zazwyczaj jesli dajecie np wywiad udzielony dla np Gazety Wyborczej- to piszecie ze to na podstawie Gazety. A tutaj połowa wypowiedzi jest z Tempa, reszta nie wiem skad (moze wlasna?), wiec powinno byc to jakos zaznaczone- chociazby w tekscie.
(17.02.2003)
Stawy
krytyk - Ty chyba mówisz o wypowiedziach skoczków, a takich chyba nie należy zmieniać :-)
(17.02.2003)
EROTYK
MALYSZ TO GEJ
(17.02.2003)
Krytyk
Przepraszam- ale połowę tych wypowiedzi czytałem w gazecie "Tempo" (słowo w słowo), podczas gdy tutaj Philipee pisze iż jest to w cało¶ci jego materiał. Tak chyba nie powinno się postępować.
tutaj przykład:

http://sport.onet.pl/10702 53,0,0,wia,651900,impreza.html
(17.02.2003)
Kibic
patrz±c realnie na pweno Swan Ligl i Adam. Bardzo bym sobie zyczyła dobrej formy naszego skoczka. Będe trzymała jak zawsze kciuki za miejsce na podium dla Małysza.
(17.02.2003)
Asia 1303730
Adam będzie najlepszy. Chciałabym żeby jesdno złoto zdobył on (k-120) a drugie Sven. To oni byli najlepsi w ostatnich 2 sezonach i oni zasługuj± na złoto.
(17.02.2003)
SVEN
Malysz nie wygra moj tata typuje tak
1.janne ahonen
2.andi widi
3.Adam malysz
aja typuje tak
1.Sven Hannawald
2.Matti Hautameeki
3.adam malysz
3.Florian leigl
(17.02.2003)
epi
A bedzie tak że wygra najlepszy
(17.02.2003)
żaba
Je¶li Adam poprawił swoj± formę na ostatnich treningach to zajmie pierwsze miejsca. Jedynym grożnym rywalem będzie Swen. Gdyby te zawody rozgrywały się 2 lata temu to nie ma w±tpliwo¶ci,że Małysz by wygrał.
(17.02.2003)
Milek
Jestem wielkim fanem Adama i tak wygl±da według mnie klasyfikacjakonkursów przedstawia się następuj±co:
1.Adam Małysz
2.Sven Hanawald
3.może F.Liegl
Trzymam kciuki za Adama i serdecznie go pozdrawiam.
(17.02.2003)
Milek
Żałowałem że Polacy zrezygnowali z udziału w konkursie w Wilingen Adam mogł stracić szansę na zdobycie kryształowej kuli , ale Sven nie wykorzystał tej szansy i Adam znów ma szansę i j± mam nadzieję wykorzysta .
(17.02.2003)
Kwa¶ny-Wysoka
Małysz będzie 4 na małej szkoczni, i 6 na duzej no cóż taka prawda
(17.02.2003)
JA
PIERWSZA CO¦ TU NAPISZĘ: pOLACY TRZYMAM ZA WAS KCIUKI, ALE DRUŻYNOWO NO TO WIELKICH SZANS NIE MA...
PANIE ADAMIE MAŁYSZU PROSIMY NA PODIUM W VAL DI FIEMME WSKOCZYĆ. POWINNO BYĆ TAK:
1. SVEN HANNAWALD
2. ADAM MAŁYSZ
3. JAKI¦ MŁODY AUSTRYJACZEK NP: MORGENSTERN
CO PRAWDA WOLAŁABYM PANA ADAMA NA 1 ALE JESTEM REALISTKˇ.
(17.02.2003)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Przygotowania Polaków
Przygotowania Polaków

Przygotowania Polaków

Kalendarium
Daniel-Andre Tande
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Bjoern Koch (1993)
Tego dnia w 2001 roku po raz pierwszy Polak startował jako lider Pucharu ¦wiata
Najbliższe zawody
24 stycznia 2019 (czwartek)
13:00
M¦J Lahti
seria próbna K
14:00
M¦J Lahti
konkurs ind. K
16:30
M¦J Lahti
seria próbna M
17:30
M¦J Lahti
konkurs ind. M
25 stycznia 2019 (pi±tek)
02:00
P¦ Sapporo
odprawa techniczna
08:00
P¦ Sapporo
oficjalny trening
09:30
P¦ kobiet Rasnov
odprawa techniczna
10:00
P¦ Sapporo
kwalifikacje
11:00
P¦ kobiet Rasnov
oficjalny trening
12:00
M¦J Lahti
oficjalny trening K
13:00
P¦ kobiet Rasnov
kwalifikacje
15:00
M¦J Lahti
oficjalny trening M
17:15
M¦J Lahti
odprawa techniczna K/M
26 stycznia 2019 (sobota)
07:00
P¦ Sapporo
seria próbna
08:00
P¦ Sapporo
konkurs ind.
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Raporty specjalne - wszystko w jednym miejscu
Zainteresowała Cię tematyka najnowszego artykułu i chcesz wiedzieć więcej? SprawdĽ nasze raporty specjalne...
Sonda
Kto wygra klasyfikację P¦ 2018/2019?
Ryoyu Kobayashi
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Stefan Kraft
Johann Andre Forfang
Robert Johansson
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Puchar ¦wiata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skacz± w najbliższym czasie »                        
ukryj »