TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Martin Koch wygrał kwalifikacje do indywidualnego konkursu rozgrywanego w ramach Mistrzostw ¦wiata w lotach narciarskich. Austriak, który w pierwszej serii treningowej oddał najdalszy skok dnia (209,5 m), tym razem l±dował na 201 metrze i z duż± przewag± pokonał reprezentanta gospodarzy Michaela Uhrmanna (195 m). Trzecie miejsce zaj±ł Emmannuel Chedal (193 m), czwarty był obrońca mistrzowskiego tytułu Roar Ljoekelsoey (192,5 m), a pi±ty kolejny Niemiec Martin Schmitt (192 m).

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Nieco słabiej niż w treningach spisał się Adam Małysz - po skoku na odległo¶ć 191,5 metra zaj±ł szóst± lokatę. W konkursie zobaczymy jeszcze jednego naszego reprezentanta - Kamila Stocha, który uzyskał 177 metrów, co wystarczyło na 24 miejsce. Przez kwalifikacje niestety nie przebrnęli Piotr Żyła (165 metrów i 34 miejsce) oraz Marcin Bachleda (146 m, 45 lokata).

Najdalsze skoki kwalifikacji oddawali Norwegowie, którzy nie zostali sklasyfikowani, ponieważ zajmuj± miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata i nie maj± obowi±żku kwalifikacyjnego. Najlepszy z nich okazał się rekordzista ¶wiata Bjoern Einar Romoeren, który l±dował na 207 metrze. Natomiast 201,5 metra osi±gnęli Tom Hilde i Anders Jacobsen.

Z możliwo¶ci rezygnacji z udziału w kwalifikacjach zrezygnowali Janne Ahonen (drugi i pierwszy w treningach) oraz Simon Ammann.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Martin Koch (Austria)

201.0
193.7
2

Michael Uhrmann (Niemcy)

195.0
186.5
3

Emmanuel Chedal (Francja)

193.0
183.6
4

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

192.5
183.0
5

Martin Schmitt (Niemcy)

192.0
182.4
6

Adam Małysz (Polska)

191.5
181.8
7

Andreas Kofler (Austria)

191.5
181.3
8

Borek Sedlak (Czechy)

190.5
180.6
9

Matti Hautamäki (Finlandia)

189.5
179.4

Harri Olli (Finlandia)

189.5
179.4
11

Pavel Karelin (Rosja)

190.0
178.5
12

Janne Happonen (Finlandia)

189.5
178.4
13

Daiki Ito (Japonia)

188.5
178.2
14

Michael Neumayer (Niemcy)

190.5
175.6
15

Shohei Tochimoto (Japonia)

186.5
175.3
16

Noriaki Kasai (Japonia)

186.0
173.7
17

David Lazzaroni (Francja)

185.5
173.1
18

Guido Landert (Szwajcaria)

182.5
169.5

Jan Matura (Czechy)

182.5
169.5
20

Primoz Peterka (Słowenia)

182.0
168.9
21

Oleksander Lasarovich (Ukraina)

178.5
162.7
22

Robert Kranjec (Słowenia)

177.5
162.5
23

Georg Späth (Niemcy)

176.5
162.3
24

Kamil Stoch (Polska)

177.0
160.4
25

Dimitry Ipatov (Rosja)

172.5
156.0
26

Taku Takeuchi (Japonia)

173.5
155.2
27

Denis Kornilov (Rosja)

171.5
154.8
28

Sebastian Colloredo (Włochy)

170.5
153.1
29

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

170.5
152.1
30

Antonin Hajek (Czechy)

167.0
149.4
31

Dimitry Vassiliev (Rosja)

167.5
149.0
32

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

166.5
147.3
33

Martin Mesik (Słowacja)

166.0
146.7
34

Piotr Żyła (Polska)

165.0
145.0
35

Johan Erikson (Szwecja)

165.0
144.5
36

Andreas Aren (Szwecja)

163.5
143.7
37

Hyun Ki Kim (Korea Pd.)

158.0
136.6
38

Antoine Guignard (Szwajcaria)

159.5
136.4
39

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

159.0
133.8
40

Radik Zhaparov (Kazachstan)

154.5
130.9
    
41

Isak Grimholm (Szwecja)

152.5
129.0
42

Maksim Anisimov (Białoru¶)

149.0
124.3
43

Jurij Tepes (Słowenia)

147.0
122.9
44

Asan Tahtahunov (Kazachstan)

147.5
122.5
45

Marcin Bachleda (Polska)

146.0
115.2
46

Alexey Korolev (Kazachstan)

143.0
115.1

Carl Nordin (Szwecja)

143.0
115.1
48

Pierre Emanuel Robe (Francja)

140.0
112.5
49

Roman Koudelka (Czechy)

145.0
112.0
50

Vitaliy Shumbarets (Ukraina)

129.5
98.9
    
51

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

131.5
96.8
52

Andrea Morassi (Włochy)

119.5
81.4
53

Jernej Damjan (Słowenia)

184.5

Björn Einar Romören (Norwegia)

207.0

Simon Ammann (Szwajcaria)

DNS

Anders Jacobsen (Norwegia)

201.5

Andreas Küttel (Szwajcaria)

190.0

Anders Bardal (Norwegia)

189.0

Tom Hilde (Norwegia)

201.5

Janne Ahonen (Finlandia)

DNS

Gregor Schlierenzauer (Austria)

182.5

Thomas Morgenstern (Austria)

198.5


Martin Koch - 201.0 m


Michael Uhrmann - 195.0 m


Emmanuel Chedal - 193.0 m


Björn Einar Romören - 207.0 m


Anders Jacobsen - 201.5 m


Tom Hilde - 201.5 m


Adam Małysz - 191.5 m


Kamil Stoch - 177.0 m


Roman Koudelka - 145.0 m (problemy w locie)


Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
wik
Mój typ
1.Ahonen
2.Hilde
3.Jacopsen
4.Oli
5.Małysz
6.Romoren
7.Amman
(22.02.2008, 22:07)
Rudzik11
i jeszcze nie zauważyłem Włochów, Koreańczyków i Białorusinów. Je¶li wystartuj± Białoru¶ ostatnia, Włochy 12, a Korea miejsce przed Ukrain±
(22.02.2008, 15:15)
Rudzik11
1. Romoren 2. Jacobsen 3. Małysz 4. Ahonen 5. Morgenstern 6. Hilde 7. Amman 8. Damjan 9. Schlierenzauer 10. Bardal
15. Stoch
1. Norwegia 2 Finlandia 3. Austria 4. Słowenia 5. Niemcy 6. Rosja 7. Czechy 8. Japonia 9. Szwajcaria 10. Polska 11. Francja 12. Kazachstan 13. Ukraina 14 . Szwecja
(22.02.2008, 15:08)
katarzynka
a ja chce aby wygrał Rumoren ;p
(22.02.2008, 14:51)
bober
Hitson
Ahonen nie skoczył 250m tylko 240m
(22.02.2008, 14:24)
fan skoków
Nie przesadzajcie ze słabo¶ci± tak Lassorovicha, bo on naprawdę dobrze skoczył, nie tylko wyprzedził Stocha, a też Kranjca, Spaetha, 3 Rosjan, Colloredo, to od nich też s± tylko słabsi Bułgarzy i Chińczycy? Możliwe.
(22.02.2008, 14:19)
bober
moje typy to:
1.Romoeren
2.Koc h
3.Ahonen
4.Hilde5.Jacobsen
6.Morgenst ern
7.Małysz
15.-20. Stoch
(22.02.2008, 14:12)
martinoz6
Jak już Ukraińcy lepsi od naszych to niżej s± chyba tylko Chińczycy, Bułgarzy.
(22.02.2008, 14:10)
fan skoków
Ja obstawiam tak:
1.Koch
2.Romoer en
3.Małysz
4.Ahonen
1.Finlandia
2.Norwe gia
3.Austria
4.Rosj a
5.Niemcy
6.Słoweni a
7.Polska
8.Szwajca ria
9.Japonia
10.Cze chy
11.Francja
12.Ka zachstan
13.Szwecja
(22.02.2008, 12:41)
Gumiak
Lasarowich przed Stochem...A Bachleda pokonał takie gwiazdy skoków jak Nordin i Korolev.
(22.02.2008, 10:15)
Kama fanka Bernara
Bernar bravo bravo ale nie wiem sk±d nagle się znalazło tyle fanów Bernara?? wIADOMO KTO WYGRA ALE MAM DO¦Ć JUŻ TEGO mORGENSTERNA BO JUŻ WIE ŻE MA 1 MIEJSCE W KIESZENI I DALEJ SIE WYSILA NIECH DA SZANSE INYM POSKAKAĆ NO DOBRA NIE MÓWIE ŻE aHONENOWI ALE NP. mAŁYSZ?? W lotach to napewno Bernar 1 2 może Hautameki no a 3 Koch. To s± moje obstawienia no i mam nadzieja ża nasz Ada¶ bedziechociaż 10. Bernar musi wygrać. Ber rullez***
(22.02.2008, 10:00)
Hitson
Austria: Mog± mieć problemy w konkursie drużynowym. Morgenstern już nie jest w takiej formie, w jakiej był w Sapporo, Kofler słabo skacze na Mamutach a Schlierenzauer to debiutant i nie wiadomo za bardZo jak się będzie spisywał w Lotach, ale za to Koch jest ostatnio w wysokiej formie i jest znakomitym lotnikiem. Ale on i Morgenstern to za mało żeby my¶leć o zwycięstwie. Mój typ: 3 miejsce
Norwegia: Norwegowie s± ostatnio w wysokiej formie a w dodatku cała czwórka (Romoeren, Hilde, Jacobsen, Bardal) to fantastyczni lotnicy. Nie ma szans, żeby przegrali z kimkolwiek w konkursie drużynowym. Mój typ: 1 miejsce
Finlandia: Hautameki to były rekordzista ¶wiata ale jest bez formy. Natomiast pozostali skacz± obecnie dużo lepiej. Happonen już wygrał loty w Planicy kilka lat temu, Ahonen posiada na swoim koncie najdłuższy nieudany skok (250m) a Olli to potrafi skakać na Mamutach. Mój typ: 2 miejsce
Szwajcaria: Ammann i Kuettel potrafi± daleko latać na skoczniach Mamucich a Landert znakomicie skakał na Mamucie w Harrachovie. Guignard nie potrafi skakać ale to nie będzie duża przeszkoda by awansować do drugiej serii. Mój typ: 7 miejsce
Niemcy: Schmitt dobrze skakał w Harrachovie, a Uhrmann i Neumayer maj± rekord powyżej 225m. Speath jest zdecydowanie najsłabszy w¶ród Niemców. Mój typ: 5 miejsce
Słowenia: Damjan jest w wysokiej formie a poza tym to fantastyczny lotnik. To samo Kranjec. Peterka też nieĽle skacze na Mamutach. Najsłabszym ze Słoweńców jest Bogataj. Mój typ: 4 miejsce
Rosja: Vassiliev ma znakomity rekord życiowy, Kornilov też. Dużo gorszy od nich jest Rosliakov a Karelin to nie jest dobry lotnik. Mimo że Rosjanie maj± dobry, do¶ć wyrównany skład, s±dzę że ten konkurs zawal±. Mój typ: 6 miejsce
Polska: Polacy maj± bardzo słaby skład. Małysz jeszcze może być. Stoch ujdzie jak skacze na Mamutach. Natomiast Bachleda, Hula czy Żyła nie zasłużyli zupełnie by wzi±ć udział w tych mistrzostwach. Rutkowski by tu nic nie pomógł. Mój typ: 11 miejsce
Japonia: Oni akurat maj± solidnych skoczków, jednak na Mamutach s± ciency. Ito, Kasai, Tochimoto i Takeuchi doprowadz± do tego że Japonia będzie przed Polsk±. Mój typ: 9 miejsce
Czechy: Hajek jest zadowalaj±cym lotnikiem. Matura powiedziałbym że też. Koudelka, patrz±c na wyniki sondażu jest jednym z faworytów do mistrzostwa ale nie. Oraz Sedlak - i wszystko jasne. Mój typ: 8 miejsce
Francja: Lazzaroni fantastycznie skakał w Harrachovie a Chedal jest w wysokiej formie. Cóż to jednak da, jak Descombes i Robe s± dużo słabsi? Na pewno miejsce poza pierwsz± ósemk±. Mój typ: 10 miejsce
Szwecja: Szwedzi najlepsi s± w lotach. Ale nie w sensie że najlepsi ogólnie s± oni, tylko że lepiej się spisuj± w lotach niż w skokach na K-130 w dół. Mój typ: 12 miejsce
Ukraina: Chciałbym żeby byli przed Kazachstanem, ale nie wiem czy wystartuj±. Je¶li tak, to będ± za Kazachstanem. Mój typ: OSTATNIE miejsce.
Kazachstan: Karpenko, Koralov, Kazachov i Kornilenko to najlepsza obecnie grupa K4. Mój typ: ZA Szwedami
(22.02.2008, 09:48)
Fanka
Sędziowie wymiataj±! Neumayer ma 8. odległo¶ć kwalifikacji (jak B. Sedlak), a l±duje na 14-tym miejscu!
Ja tymczasem postaram się ożywić cudowne wspomnienia sprzed 5 lat i w ten sposób wspomóc Adasia. Powodzenia!
(22.02.2008, 08:36)
Klimkofan
Mam nadzieję że zamiast siedzieć bez sensu w O"hofie Hula i Żyła wystartuj± w PK w Ramzau!
Warto aby troche dużych pktów w CoC zdobyli a moze nawet weszli do 50-tki CRL!!!
(22.02.2008, 08:25)
Gumiak
Adam skoczył nieĽle... Oczywi¶cie uważam, że Romoeren wygra.
(22.02.2008, 07:52)
Andrzej
W Obersdorfie ma padać deszcz, a więc znów będzie rozciapana skocznia jak w Harrahovie, więc jestem pesymist± i sceptykiem.
(22.02.2008, 07:30)
Seba26
Romoren wygra ,drugi będzie Koch .Oby Małysz oddał wszystkie skoki równo około 195m,a Stoch z 185m i będize ok
(21.02.2008, 22:03)
ath
Jeżeli na M¦ w lotach wygra Niemiec lub Austryjak nie wnikajmy zrewanzujemy sie im w czerwcu na Mistrzostwach Europy 2008. Adam 4 dobre skoki i niech nikt od Ciebie nic nie wymaga wiecej, i tak tyle dokonałe¶
(21.02.2008, 22:03)
mała
ciekawe co Schmitt dalej zrobi. 150m czy 200...?
(21.02.2008, 21:42)
bolek
Nawet Małyszowi będzie trudno uzyskać taki wynik jak wy¶miewany przez wszystkich Robert Mateja (serdeczne pozdrowienia) dwa lata temu (19 miejsce). Kolejny odcinek serialu "Komromitacja polskich skoków" trwa.
P.S.
Dobrze, że Justyna Kowalczyk nie przejmuje się, że w mediach jest gorzej traktowana od Kotów, Stochów i Murańków. Ja na jej miejscu bym sie trochę wkurzył. Przypominam, że to ta sama dyscyplina "narciarstwo klasyczne"
(21.02.2008, 21:22)
uskotko
my¶lę, że porównuj±c dzisiejsz± formę Norwegów (3x ponad 200 m) oraz Finów (3x 189,5 m), do wniosku można doj¶ć tylko takiego, że walczyć będ± raczej o srebro :/ Finowie znaczy się. Ale do niedzieli jeszcze trzy dni.
(21.02.2008, 20:23)
rrrrrrrrr
janne góra ada¶ pierwsza 10
(21.02.2008, 20:10)
kas
licze na Romoerena :)!
(21.02.2008, 19:45)
Lintunia
@alunia
Co lepsze. Wszyscy Finowie skoczyli dokładnie tyle samo-189,5 m xD Widać maj± bardzo wyrównan± i dobr± drużynę. W niedzielę będ± walczyć z Norwegami o złoto :)
(21.02.2008, 19:44)
ami_unusual
Adam Małysz widzę, ze zaczyna trzymać do¶ć dobry poziom, dobry, ale jak na niego mógłby być lepszy.
(21.02.2008, 19:33)
gies
dlaczego żyła nie awansuje ? do konkursu 30+10
(21.02.2008, 19:29)
TOTTI
Ale Koch ------l i mozna sie po nim spodziewac na jutro i po kilku innych skokow ponad 200-210 metrowych. Adam bardzo dobrze, Schmitt widze ze sie sprezyl i oby to jutro potwierdzil. O ile wiem na loty kwalifikuje sie 30+10 najlepszych a nie 40 zawodnikow
co daje 50, nie rozumiem tego. Na M¦ w lotach jest inaczej czy co?
(21.02.2008, 19:17)
tommm
@Jasiek96
wchodzi 40 zawodników - pierwsza 30 kwalifikacji + 10 zawodników z czołowej "10" Pucharu ¦wiata, których wyniki w kwalifikacjach i tak się nie licz±
(21.02.2008, 18:57)
tommm
Vassiliev i Koudelka się nie zakwalifikowali, to jest niespodzianka...
(21.02.2008, 18:55)
Jasiek96
Przepraszam, jakim cudem Żyła nie dostał się? Przecież wchodzi pierwsza 40, no nie?
(21.02.2008, 18:54)
Rudzik11
Romoren będzie najlepszy. 100%
(21.02.2008, 18:30)
kinia
ALe jak się Roar obudzi....to może być groĽny ::)
(21.02.2008, 18:06)
damo
koch wygrał kwalfikacje a nie wygra konkursu
(21.02.2008, 18:05)
antonia
brawa dla NIEMCOW a przede wszystkim dla Maddina mam nadzieje ze pozbieral sie wreszcie po ostatnich startach ( w Willingen wyglandalo to fatalnie) !!!
:)
Ale i tak Rohwein powinien odejsc !!!
(21.02.2008, 18:05)
Kiler
rekord Ukrainy - 178,5 Oleksandr Lasarovich
(21.02.2008, 18:04)
kinia
Na moje to moze być wyrównana walka między Janne a Bjoernem.Niech wygra najlepszy!
(21.02.2008, 18:02)
alunia
Wszscy Finowie się zakwalifikowali bomba:D Tak Lintunia ¶więte słowa:D
(21.02.2008, 18:00)
mikecfc
MUszę wam powiedzieć że jest realna szansa na medal dla Adama !!

Hilde się spali
Ljokelsoey może być groĽny ale nie miał formy przez cały rok
Ahonen przedobrzy w którym¶ ze skoków
Koch to samo co HIlde
Jedynymi pewniakami jak na razie s± Jacobsen i Romoeren
Schlieri i Morgi s± dobrzy na wszystkim tylko nie na mamutach
(21.02.2008, 17:42)
uskotko
noo, David ładnie, ale się nie wysilał za bardzo. Manu trzeci! Brawo!
(21.02.2008, 17:38)
Lintunia
A ja wam mówię, że Janne wygra te mistrzostwa :P