TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Znamy już składy faworytów na najważniejsz± imprezę tego sezonu - Mistrzostwa ¦wiata w lotach, które rozpoczynaj± się już za pare dni w niemieckim Oberstdorfie. Większo¶ć ekip jedzie w sile pięciu, jednak tylko Norwegia będzie mogła wystawić wszystkich zawodników w konkursie indywidualnym. Obrońca tytułu - Roar Ljoekelsoey - ma bowiem dodatkowe miejsce. Reszta ekip może robić jedynie rotacje składu na drużynówkę i zmagania indywidualne.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W ekipie faworytów - Norwegów - zabraknie Larsa Bystoela, jednak nie jest to żadna nowo¶ć. Lars od jakiego¶ czasu występuje głównie w Pucharze Kontynentalnym, a jego dobre występy w II lidze skoków, nie zrobiły wrażenia na Mice Kojonkoskim.

Norwegia:
Roar Ljoekelsoey
Bjoern Einar Romoeren
Anders Jacobsen
Tom Hilde
Anders Bardal

W¶ród Austriaków zabraknie do¶wiadczonego Wolfganga Loitzla. Zamiast niego Alexander Pointner powołał młodego Arthura Pauli. Jego występ w drużynówce jest jednak mało prawdopodobny. "Wolfgang Loitzl jest co prawda szósty w klasyfikacji generalnej P¦, ale jego forma nie jest w tej chwili optymalna, co było widoczne podczas ostatnich zawodów. Porozmawiali¶my i doszli¶my do wniosku, że lepiej, by teraz skupił się na treningu i na walce w Pucharze ¦wiata. Jako zawodnik zastępczy na M¦ jedzie Pauli, który potrafi oddawać ¶wietne skoki, a loty s± jego specjalno¶ci±." - mówi trener Austriaków.

Austria:
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
Andreas Kofler
Martin Koch
Arthur Pauli

Tommi Nikunen do Niemiec zabiera najrówniejsz± ekipę z Pucharu ¦wiata. Fin nie miał zbyt dużego pola manewru. Jako rezerwowy na M¦L pojedzie Arttu Lappi.

Finlandia:
Janne Ahonen
Matti Hautamäki
Janne Happonen
Harri Olli
Arttu Lappi

Do¶ć duży kłopot maj± Niemcy. Po nieudanym konkursie w Willingen nie s± zaliczanie do faworytów. Licz± jednak na podium. Peter Rohwein, podobnie jak Nikunen, nie miał dużego wyboru i postawił na tych samych zawodników. Do ekipy doł±czył Joerg Ritzerfeld. Zapomniano o Stephanie Hocke, jednak ten o wiele gorzej spisuje się na mamutach niż Ritzerfeld.

Niemcy:
Michael Neumayer
Michael Uhrmann
Martin Schmitt
Georg Späth
Jörg Ritzerfeld

Szwajcarzy na loty zabieraj± pewn± czwórkę:

Szwajcaria:
Simon Ammann
Andreas Küttel
Guido Landert
Antoine Guignard
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@bolek
A czy przypadkiem to FiS nie finansuje wyjazdu: Małysza, Stocha, Żyły i M.Bachledy? Bo na P¦ napewno..
(20.02.2008, 14:03)
fan skoków
Loitzl nie jest lotnikiem, dlatego nie startował na swojej skoczni w Kulm, zreszt± na M¦L startował tylko w Planicy. Ritzerfeld też mnie zaskoczył. Reszta normalka.
(20.02.2008, 14:02)
TOTTI
dawdzior - A ja nie. I bardzo dobrze ze wzieli Ritzerfelda i on powinien zastapic w druzynowych Schmitta, ktory jest za slaby a na dodatek nie jest Martin lotnikiem a jego najlepszy skok od czasu 224 metrow w Planicy w 2002 roku zreszta z wyrazna podporka to 204 metry rok temu w Planicy a malo prawdopodobne jest to by przekroczyl 200 metrow w Oberstdorfie.
Neumayer, Uhrmann, Ritzerfeld, Spaeth takich bym wzial na druzynowke.
(19.02.2008, 19:53)
dawdzior
Jestem zdziwiony że nie będzie skakał Wolfgang Loitzl i że Niemcy wzieli Jörga Ritzerfelda.
Hmm to ciekawe
(19.02.2008, 17:21)
magda
Do tych którzy pisza że tylko Małysz jedzie:
Na onecie jest napisane, że jest on jedynym PEWNYM wyjazdu na M¦ skoczkiem. A nie, że tylko on jedzie.
(19.02.2008, 16:41)
Kkimkofan
@ cienki Bolek
Masz racj ale Ci co ewentualnie wystartuja w M¦ to przynajmniej w PK s± w stanie walczyć o podium , natomiast Kadra T&To 10 lat starsza od Miętusów,Byrtów czy Klimka ) nawet w CoC nie jest wstanie punktować a poróżuje po swiecie na koszt podatników! To dopiero granda!!!
(19.02.2008, 15:34)
bolek
proponuję aby na M¦ w lotach polscy zawodnicy (z wyj±tkiem Małysza) pojechali na własny koszt. Niech chętni zadeklaruj± wolę zapłacenia za przejazd i zakwaterowanie w Obersdorfie. Je¶li chętnych będzie więcej niż 4 to wybrać tych najlepszych. Wysyłanie reprezentów w obecnej formie sportowej to pewno¶ć kompromitacji zarówno w zawodach drużynowych jak i indywidualnych (żadnej szansy na "8" w drużynie - do "40" indywidualnie pewnie wejd± bo wszystkich skoczków będzie góra 45.
Tak więc jak zapłac± to przekonaj± się ile i za co płaci za nich podatnik czy sponsor co zmusi ich do zastanowienia czy dać se spokój ze skokami a poszukać nowego zajęcia niekoniecznie w sporcie.
(19.02.2008, 15:09)
kto¶
A z Polaków jedzie Adam Małysz,Adam Małysz,Adam Małysz i Adam Małyszoczywi¶cie Polska ma najsilniejsz± czwórkę;)))hahaaha
(19.02.2008, 14:36)
martinoz6
A Murańka nie powołany na M¦ Juniorów!
(19.02.2008, 13:19)
martinoz6
@obserwator
Faktycznie onet tak pisze! Moim zdaniem do Japonii można było jechać, żeby zdobyć troche punktów, np. Stoch, a to że naszym się nie udało to inna sprawa.
Tylko wydaje mi się że Stoch, Hula nie musieli startować w Willingen a spokojnie się przygotowywać do M¦, był tylko 1 konkurs indywidualny, a w drużynówce wiadomo było, że nie namieszaj±.
(19.02.2008, 13:17)
obserwator
martinez i Henio
Dajcie juz spokoj z tym PK.Najwazniejsza impreza w sezonie a Stocha nr 2 w polskiej kadrze wysylacie na zawody drugiej ligi??? Juz to widze jak Stoch i reszta chca tam jechac.Chlopaki pewno pala sie na mamuta i mam nadzieje ze Lepistoe nie sprawi im przykrego psikusa.
(19.02.2008, 13:17)
obserwator
A onet podal rewelacje ze Lepistoe zastanawia sie zeby wyslac na ms w lotach tylko Malysza.Mam nadzieje ze to plotka tylko bo najwazniejsza impreza w sezonie a nawet Szwedzi planuja wystawic druzynowke.Po co bylo wysylac do Japonii Stocha i reszte? Zeby teraz nie skakali na ms? Paranoja.
(19.02.2008, 13:11)
lilcia
No wła¶nie co¶ Loitzlowi ostatnio nie idzie - a szkoda ;(
...
Ljoekelsoy nie prezentuje niczego ciekawego w tym sezonie
(19.02.2008, 12:11)
Fanka
@ obserwator, Gumiak
¦ledzimy, ¶ledzimy...
Ale co ja poradzę, że mam słabo¶ć do Andiego, zwłaszcza po P¦ w Zakopanem w 2005 r.?
A teraz - pozdrawiamy ;-).
(19.02.2008, 10:26)
Hitson
Molingor jest kontuzjowany.
(19.02.2008, 10:24)
Hitson
Ja s±dzę że podczas konkursu indywidualnego Norwegowie zdobęd± komplet medali. I do tego oczywi¶cie złoto w drużynówce. Natomiast je¶li chodzi o Polaków to Stoch i Małysz na pewno powinni jechać na te mistrzostwa, natomiast Hula po tym że skoki mu się udawały tylko na treningach załamał się i ostatnio nawet na treningach nie skacze najlepiej. Ja bym wzi±ł Łukasza Rutkowskiego zamiast niego i może Piotra Żyłę który ostatnio jest w niezłej formie. A Hula, Bachleda, Mateja i ¦liż niech się męcz± w Pucharze Kontynentalnym. A Stoch powinien jechać na te mistrzostwa bo nieĽle skakał na mamucie w Harrachovie, a poza tym ma rekord życiowy 210,5. Loty s± stworzone dla niego. A Widhoelz w poprzednim sezonie pokazał że nawet jak jest bez formy potrafi na mamucie latać. Po pierwszej serii prowadził a w drugiej serii spadł tylko na 6 miejsce. Natomiast Małysz s±dze że ma szansę na pierwsz± dziesi±tkę ponieważ w ostatnim konkursie udowodnił że potrafi poci±gn±ć skok. Latał nisko ale za to prawie doskakiwał do 140 metra. Ale i tak s±dze że Hula ma pewne miejsce na M¦ w lotach. Niestety. A Rutkowski rzeczywi¶cie chyba jest trochę za stary żeby rywalizować z dziećmi. Natomiast Oberstdorf to najlepsze miasto w Niemczech. Maj± drugiego w wielko¶ci mamuta na ¶wiecie i ciekawe skocznie K-120 i K-90. Natomiast Niemcy nie maj± chyba za bardzo na co liczyć na tych mistrzostwach bo ostatnio w Willingen czyli u siebie Niemcy mieli tylko dwóch skoczków (Neumayer i Uhrmann) w drugiej serii i obaj zajęli miejsca w trzeciej dziesi±tce, jak się nie mylę.
(19.02.2008, 10:19)
Klimkofan
W Zakopcu na M¦J powinni skakać:
Ł.Rutek,
G.M ietus,
K.Murańka,
K. Miętus
rez.
D. i K.Kowale
(19.02.2008, 10:16)
adam
a trener szwajcarów zapomniał o Molingerze!!!
(19.02.2008, 10:13)
Gumiak
@Fanka
Widhoelzl to nawet przedskoczkiem nie powinien być.

A tak w ogóle to już lepiej by Niemcy wzieli Hocke, a nie Ritzerfelda
(19.02.2008, 10:09)
karoli$$$
super ze kofi jedzie;-)jestem za nim;-) super sklad austria...finowie... sredni... norwegia tez taki sobie;-)) pzdr
(19.02.2008, 10:07)
Henio
@ martinez
Też jestem zdania aby w M¦ startował tylko Małysz.
Strt reszty to stratya czasu i pieniędzy !!1
Lepiej niech skacz± w PK i choć skromne punkty może zdobęd± , bo obsada w Ramsau będzie 5x silniejsza niz w Japonii czy USDA?
(19.02.2008, 09:59)
obserwator
@Fanka
Widhoelz jest w takiej formie ze przecieralby bule albo moglby sobie zrobic krzywde.Nie sledzimy widze jego wynikow w PK gdzie tez nie blyszczy.Nawet w USA przy obsadzie dosc przecietnej bez rewelacji.To juz lepszy nielot mamutowy Kofler, przynajmniej wyciagnie ile sie bedzie dalo.
(19.02.2008, 09:48)
martinoz6
Najlepiej to było pare lat temu. Przed M¦ w lotach nasi też nic nie prezentowali i Mikleska się wkurzył i wysłał wszystkich na PK, żaden nie pojechał na M¦, wiec teraz nie miałbym nic przeciwko, gdyby tylko Małysz pojechał. Co nam z drużynówki, żeby walczyć o 10 miejsce z Francj±, bo taka jest prawda, na takim poziome s± teraz Polacy.
(19.02.2008, 09:48)
ani
Ciekawe kogo Aut wystawia na MSJ ???
(19.02.2008, 08:43)
Fanka
Panie Pointner, a gdzie srebrny medalista ostatnich M¦ w Lotach, niejaki Andi Widhoelzl? Nie pamiętasz, jak popisał się Kofler w drużynówce, co?
Mam nadzieję, że Norwegia zgarnie złoto drużynowo i przynajmniej 2 medale indywidualnie!
(19.02.2008, 08:24)
Henio
Zupełnie poważnie
Na M¦ powinni pojechac poza Małyszem Pochwała ,Tajner i Długopolski! ew.Bachleda
Dlatego ,że nasi najlepsi Stoch ,Hula ,Żyła i Mateja winni skakać w PK w Ramsau aby wej¶ć do 50-tki CRL bo sa jeszcze duże szanse na zwiększenie limitu na lato nawet do 6-ciu miejsc w COC!!!
(19.02.2008, 08:05)
iRiS
żeby się pożegnali w ten sposób z wielkim skakaniem =o)
(18.02.2008, 23:46)
iRiS
Moim zdaniem Polacy po prostu nie maj± kogo zabrać teraz na te mistrzostwa bo nie ukrywajmy że Stoch jest kompletnie bez formy a Hula,Kot czy Bachleda nic praktycznie nie pokazali w tym sezonie. W tym wypadku nie ma nic do stracenia i można wysłać weteranów jak Mateja czy Skupień
(18.02.2008, 23:45)
obserwator
Wiadomo ze pojada Malysz,Hula i Stoch, ale jako 4 trudno jest wytypowac.Zyla wydaje sie chyba najrozsadniejszym wyborem.Bo inni albo nie umieja skakac na mamutach (Sliz,Bachleda) albo sa na to za mlodzi.Rutkowski moglby sie sprawdzic na mamucie, stylowo lata podobnie do Kocha z Austrii.No ale on bedzie pelnil role dziadka na ms juniorow.Bo 20 latek powinien skakac na mamucie na ms a nie meczyc sie na 90-tce z dziecmi.
(18.02.2008, 23:20)
Żaneta
no może Żyła, może Hula, albo Bachleda
(18.02.2008, 22:45)
adesław
Ja Arthura lubie i sie ciesze że nie brali wolfganga,ciekawe kogo polska wezmie na mistrzostwa swiata w oberstdorfie bo małysz i stoch na bank pojad±,ja my¶le że żyła i mateja lub rutkowski
(18.02.2008, 22:35)
alunia
Ja się bardzo ciesze, że bior± Arthura :D A Co do mojej ukochanej Finlandii to Tommi Nikunen faktycznie nie miał zbyt dużego pola manewru ;/
(18.02.2008, 22:15)
Żaneta
no ale mogliby wzi±¶ć Wolfganga
(18.02.2008, 22:08)
Żaneta
Spoko
(18.02.2008, 22:07)
szwajcarka
żeby się Austriacy nie zawiedli na tej młodzieży... Przynajmniej jednego dorosłego by wzięli...
(18.02.2008, 21:50)
Żaneta
A co Roar tak± minę zrobił? :D
(18.02.2008, 21:31)
austriaczka07
a ja sie cieszę,że jedzie Pauli...;)
(18.02.2008, 21:22)
Żaneta
No, szkoda.
(18.02.2008, 21:09)
Mariusz
Ale lipa Wolfgang nie jedzie;/
(18.02.2008, 20:44)
Asica
Myslalam ze Wolfgang zamiast Arthura pojedzie... Ale mile mnie zaskoczyli :)
(18.02.2008, 19:58)