Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
14.12.2019, godz. 11:00
Ruka HS-142
CoC

W drugim konkursie FIS Cup w Szczyrku rozegrano tylko jedn± serię. Najdalej poszybował Piotr Żyła, ustalaj±c nowy rekord skoczni - 104,5 metra. Drugie miejsce zaj±ł Łukasz Rutkowski (104 m), a trzeci był Grzegorz Miętus. W czołówce z Polaków znaleĽli się jeszcze Wojciech G±sienica-Kotelnicki i bracia Kowalowie.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Dopiero 33 miejsce zaj±ł Dawid Kubacki, który po skoku na 87 metrów zaliczył upadek i zaprzepa¶cił szansę na kolejne punkty. Na uwagę zasługuje punktowane miejsce Chorwata Zamernika, który od dzi¶ ma prawo startu w Pucharze Kontynentalnym.

Dzięki dzisiejszym dobrym występom, Łukasz Rutkowski został liderem klasyfikacji FIS Cup. Polak ma 11 punktów przewagi nad drugim Austriakiem Markusem Eggenhoferem.

Wyniki końcowe

zawodnik

odl. 1pkt
1

Piotr Żyła (Polska)

104.5
135.5
2

Łukasz Rutkowski (Polska)

104.0
132.0
3

Grzegorz Miętus (Polska)

100.5
121.5
4

Evgeni Levkin (Kazachstan)

99.0
119.5
5

Miran Zupancic (Słowenia)

96.0
113.0
6

Branko Iskra (Słowenia)

94.0
111.5
7

Matj Dobovsek (Słowenia)

94.5
111.0
8

Wojciech G±sienica-Kotelnicki (Polska)

93.5
110.0
9

Dawid Kowal (Polska)

93.0
109.0
10

Kamil Kowal (Polska)

92.5
108.5
11

Jan Druzina (Słowenia)

93.0
107.0
12

Klemens Murańka (Polska)

91.5
104.0
13

Jakub Kot (Polska)

90.5
103.0
14

Jan Ziobro (Polska)

90.0
101.5
15

Tim Babnik (Słowenia)

92.0
101.0
16

Krzysztof Miętus (Polska)

90.5
99.5
17

Peter Prevc (Słowenia)

88.0
96.5
18

Alexey Pchelintsev (Kazachstan)

88.0
95.5
19

Paweł Słowiok (Polska)

86.0
92.5
20

Tomasz Byrt (Polska)

86.0
91.5
21

Mojmir Nosal (Słowacja)

85.5
90.0
22

Aleksandr Hancharou (Białoru¶)

85.5
89.5
23

Tomas Zmoray (Słowacja)

85.0
89.0
24

Mateusz Cie¶lar (Polska)

84.5
87.5

Urban Zamernik (Chorwacja)

84.5
87.5
26

Matus Mistrik (Słowacja)

84.0
86.0
27

Robert Kartik (Słowacja)

83.0
83.5
28

Kamil Czerwinka (Polska)

81.5
80.5
29

Anatoliy Karpenko (Kazachstan)

81.0
80.0
30

Adam Cie¶lar (Polska)

81.5
78.0
       
31

Aleksander Zniszczoł (Polska)

80.0
77.0
32

Denis Sindler (Słowacja)

79.0
76.0
33

Dawid Kubacki (Polska)

87.0
69.0
34

Roman Kuryavskiv (Kazachstan)

75.0
66.5

Sebastian Toczek (Polska)

77.0
66.5
36

Vasiliy Tomilov (Białoru¶)

74.0
60.0
37

Kamil Skrobot (Polska)

73.5
59.0
38

Yevgeniy Kharlov (Kazachstan)

71.0
58.0
39

Aliaksei Muravitski (Białoru¶)

70.0
52.0
40

Yauheny Mytskaniuk (Białoru¶)

65.5
42.0
41

Andrzej Zapotoczny (Polska)

64.0
38.0

klasyfikacja FIS Cup »

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
krwisty
w adresie strony słowo " obrazki " musicie napisac razem..bo tu mi odzieliło niestety
(18.02.2008, 17:54)
krwisty
http://www.fotosik.pl/moje_obr azki.php?page=1

(18.02.2008, 17:53)
krwisty
Zał±czyłem kilkadziesiat fotek z weekendowych skoków w Szczyrku jak macie ochotę to sobie popatrzcie na nie.Oczywi¶cie fotki amatorskie ale skocznie widać hi hi http://www.fotosik.pl/moje_obr azki.php?page=1
(18.02.2008, 17:45)
Klimkofan
Nasze brylanty super skacz±
A tak z ciekawo¶ci -dlaczego nie skakali :
Pochwał a i Długopolski?
TYomisław też pewnie nie zmie¶ciłby się w pierwszej 27-ce?



W kat 93r
1.G.Miętus -11m i 3m,
2.T.Byrt -23m i 20m,
w kat 94r
1.Klimek -7m i 12m,
2.A.Zniszczoł -26m i 31m.
(18.02.2008, 12:41)
tasio
Powiedzcie mi co sie dzieje z Chinczykami, zaczeli się pokazywać,a teraz ich nie ma, nie dobrze. Fajnie by było jakby sie skoki cały czas rozwijały!
(18.02.2008, 10:44)
Hitson
Krzysztof Miętus, Klimek Murańka i Jakub Kot całkowicie zawiedli. A tak na nich liczyłem. Natomiast je¶li chodzi o Rutkowskiego, to ro¶nie nam następca Stocha.
(18.02.2008, 10:13)
krwisty
@Usia daj mi swego maila to cos ci jutro prze¶le.Moj mail to robert.wojska@interia.pl.Pozdr awiam;-)
(17.02.2008, 22:06)
Usia
@krwisty
Zazdroszczę :P
A moze rzuć gdzies na net te swoje fotki i podziel się linkiem z nami ;)
(17.02.2008, 22:01)
krwisty
Byłem dzis i wczoraj w Szczyrku na zawodach.Wczoraj niestety chmury sniegowe z silnym wiatrem nie pozwoliły rozegrać konkursu.Za to dzi¶ swietna pogoda i dwa konkursy.Klimat zawodów całkiem różny od wielko-imprezowych konkursów PS.Luz totalny dla garstki kibiców,sam pobiegałem po skoczni to w górę to w dół robiac fotki gdzie popadnie.Nawet my¶lałem wdrapać sie na gniazdo trenerskie ale kolega odciagnał mnie od tego manewru.Strzeliłem sobie jedna fotke z Klimkiem i zagadn±łem co¶ do pana Apoloniusza ze czytam jego bloga na co usłyszałem od niego przeci±głe "taaak???" dobre i tyle jak na pierwsze w zyciu moje sam na sam z prezesem ha ha ha.Potem słuchałem gumowym uchem jak rozmawiał o tym że na skoczni powinno sie zamontowac jakie¶ ochrony przed wiatrem bo jak Adam tu kiedys skoczy i dostanie pod narty to może za daleko pofrunać.Jeden młodziutki skoczek glebe zaliczył ,aż go do karetki transportowano ale nie pamiętam który bo walczyłem z zamarzajacymi bateriami od aparatu i kamery he he.Kibic na takich konkursach czuje sie luzno prawie jak dziennikarz z akredytacj±,zero ochrony(była ale gdzies pochowana) i możesz podej¶ć i spytać skoczka czy trenera o co chcesz.Na przykład po odwołanym konkursie wczorajszym spytałem młodych skoczków co my¶la o projektach krytych skoczni?Chóralnie odpowiedzieli że s± za...czym uradowali moje serce bo ja tez jestem za:-)Z racji tego ze mieszkam w Bielsku bedę czesciej nawiedzał pobliski Szczyrk czy to latem czy zima i delektował sie treningami lub konkursami na nowym Skalite.Jak wykoncza ta skocznie ,zrobi± wyciag i trybuny to bedzie pieknie.Teraz skoczków na górę wywoziły samochody terenowe z łancuchami na kołach.Trzymam kciuki za młodzież trenujaca w przyszłosci na tym fajnym obiekcie;-)
(17.02.2008, 21:55)
tommm
Nie starszy Krzysztof tylko młodszy Grzegorz Miętus niespodziewanie pokazał klasę. Polskie podium, choć to jedynie FIS Cup, jednak cieszy :)

Nie będzie kryształowej kuli dla Adama, więc niech Ł.Rutkowski powalczy o zwycięstwo w FIS Cup, wystarczy wysłać go na parę konkursów i chociaż jakie¶ symboliczne trofeum w tym sezonie będzie nasze :D
(17.02.2008, 15:59)
Mateusz
Rutkowski liderem Fis Cup --------super
(17.02.2008, 15:42)
Eesti
No i s± pierwsze punkty FIS Cup dla Chorwacji! Super!
(17.02.2008, 14:45)
Usia
Wielkie gratulacje dla najlepszych, ale szczególnie dla 15-letniego Grzesia Miętusa. Widac, że ro¶nie nam kilku bardzo dobrych skoczków w gronie tych najmłodszych. Oby to zauważyli i decydenci i przestali wyznaczać kto jest talentem a kto nim nie jest. Im (naszym juniorom) trzeba konkursów krajowych i startów w zawodach miedzynarodowych bez ci±głego wyznaczania "następcy Mistrza". Nastpca, o ile taki juz skacze sam się znajdzie i za 2 -3 lata zxobaczymy kim on jest. Do tego czasu radzę pow¶ci±gliwo¶ć bez "pomagania" w zwyciężaniu jednym i dołowania innych. Zastosujmy metodę madrzejszych od nas czyli Austriaków, którzy nikogo z 12-16 latków nie promuja na siłę!
(17.02.2008, 14:33)
sas
Ach, jak przyjemnie mieć lidera generalki.
Konkurencja duża nie była, ale zadowoleni możemy być.
Zawody dały pewnie dużo rado¶ci Levkinowi i Zamernikowi.
(17.02.2008, 14:29)
Usia
Piotr Zyła chyba sie porz±dnie wkurzył po pierwszym konkursie, że ktos mu rekord odebrał ;)
A Łukasz udowadnia, że jego miejsce nie w FC i pora co¶ z tym zrobić panowie trenrzy! Chyba, że go chcecie zmarnowac, jak to zrobiono z jego bratem. Ale to nie jest tylko marnowanie Rutkowskich, to jest po prostu niszczenie polskich skoków, gdy się marginalizuje utalentowanych juniorów i spycha ich na dalszy plan po jednym, dwóch niezbyt udanych startach w PK czy P¦!
(17.02.2008, 14:27)
Paweł Stawowczyk
Sory, bł±d się wkradł. Nie Icim tylko Druzina :-)
(17.02.2008, 14:24)
to ja
Ooo Łukasz prowadzi w generalce!
(17.02.2008, 14:21)
egl
Ovidiu Ichim ?? to chyba jaki¶ żart , przecież my¶lałem że on nie skacze już kilka lat a wogóle dlaczego wystartował dopiero w drugich zawodach
brawo dla 15 letniego Levkina