Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Tylko jedno zwycięstwo dzieli Thomasa Morgensterna od zdobycia kryształowej kuli. Na 7 konkursów przed zakończeniem sezonu Austriak ma 588 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Gregorem Schlierenzauerem. Je¶li wygra zawody w Willingen, które odbęd± się w przyszł± niedzielę, zapewni sobie pierwsze zwycięstwo w Pucharze ¦wiata. Byłby to także pierwszy triumf Austriaka w P¦ od 12 lat!

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Przewaga jak± ma Morgi nad rywalami wystarcza mu, aby bez większego stresu kończyć sezon. Je¶li będzie sukcesywnie plasować się w okolicach pierwszej dziesi±tki-piętnastki zawodów i zdobywać ¶rednio tylko 17 punktów na konkurs to jego dorobek po Planicy będzie wynosił 1706 punktów. Nawet je¶li Schlierenzauer wygra wszystkie konkursy do końca sezonu zdobędzie (999+700) 1699 punktów. Nie wydaje się to jednak możliwe, gdyż Schlieri nie ma do¶wiadczenia na skoczni mamuciej.

Większym rywalem mógłby być Janne Ahonen, który jako jedyny oprócz Gregora ma jeszcze matematyczne szanse na triumf. 647 punktów straty oznacza jednak, że przy 7 zwycięstwach Ahonena, Morgenstern musiałby zdobyć tylko 52 punkty w siedmiu konkursach, co daje ¶redni± niecałe 8 punktów na konkurs (23 pozycja).

Jedyne co może spowodować, aby Morgi nie wygrał najważniejszej klasyfikacji sezonu to kontuzja w Willingen, a i tak prawdopodobnie zdobyłby to trofeum. Miejmy jednak nadzieję, że będzie skakał z sukcesami do końca sezonu. W tej chwili na swoim koncie ma 6 wygranych pod rz±d, 10 wygranych w sezonie i 16 podiów. Dzi¶ mogę ¶miało powiedzieć - Thomasie Morgenstern! Gratuluję kryształowej kuli!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ necik
Tak, te żarty s± bardzo niemiłe. Np. nie chcieli podobno przyjeżdżać tym swoim rewelacyjnym autokarem do Zakopanego z obawy, że zostanie skradziony.
Albo tekst Morgensterna przed zawodami LGP w Oberhofie (na które nie mógł pojechać Adam) na wiadomo¶ć, że jest inny Polak, który może wygrać zawody - odpowiedział co¶ w rodzaju "Dobre sobie" czy "to niemożliwie". I kto wtedy stał na najwyższym stopniu podium? Kamil Stoch z Polski, o ile się nie mylę ;-).
A już szczytem było podzielenie sezonu: Schlierenzauer bierze TCS, Morgenstern P¦. Dobrze, że chociaż to pierwsze nie wypaliło. A z drugim (choć z przykro¶ci±) niestety trzeba się pogodzić. Może kolejny sezon będzie lepszy ;-).
(14.02.2008, 15:51)
necik
@Lintunia
a jak! ;)
(12.02.2008, 11:18)
Lintunia
@necik
Oby... Ja w to wierzę. Poza tym co¶ mu się od życia należy :D
(11.02.2008, 17:56)
necik
@antonia
wkurzaj± mnie ich wypowiedzi. Nie kontroluj± swoich, często obraĽliwych żartów.
@Lintunia
Janne Ahonen zdobędzie małego Kryształka za loty! Czuję to w ko¶ciach i w sercu ;)
(11.02.2008, 11:19)
Żaneta
paula.lion
Też się z Tob± zgadzam. Najlepiej jakby Ahonen był 4, ale wydaje mi się, że jednak będzie 3.
(10.02.2008, 19:16)
antonia
@necik
Dlaczego Austryjacy cie wpieniaja ??
(10.02.2008, 19:16)
Lintunia
@necik
Zgadzam się w pełni. A Aho ma jeszcze zdobyć Mał± Kryształow± Kulę za loty, bo jak na razie jest liderem tej klasyfikacji po zwycięstwie w Harrachovie :D
(10.02.2008, 18:17)
paula.lion
niech wygra.
wkoncu mu sie nalezy.chlopak swietnie skacze.zeby wygral.tylko mojej rodzince to przeszkadza ze tak caly czas wygrywa,no ale coz jest swietny, trzymam za niego kciuki za schlierusia tez ,no i za toma hIlde to moja 3(+ kamil stoch)
(10.02.2008, 18:17)
Żaneta
Mega-aga
No dobrze, dobrze, ja nic nie mówię. Ale 10 na pewno nie będzie, w tym sezonie to niemożliwe.
(10.02.2008, 18:08)
necik
No cóż, Morgenstern pewnie wygra więc pozostaje mi tylko wierzyć, że Janne Ahonen będzie drugi (na M¦ pierwszy!), trzeci Hilde a czwarty albo niżej Schlierenzauer. Jako¶ ostatnio Austriacy mnie wpieniaj±
(10.02.2008, 17:37)
Mega-aga
a ty żanetka przypadkiem moze dostała¶ jakies furii nie czepiaj się niewinnych ludzi.wyraziłam swoje zdanie i proszę sie nie czepiać
(10.02.2008, 16:55)
Żaneta
Mega-aga
Schlieri 10??
(10.02.2008, 13:30)
Żaneta
No Ahonen może być 2, ale nic niewiadomo.
Trzymam kciuki aby to Schlieri był 2.
(10.02.2008, 13:29)
Mega-aga
jak dla każdego już nie ma co liczyć na innego skoczka bo nikt w tym sezonie nikt dla Morgiego nie dorówna.Ciekawego po kim to ma:):):):)
(10.02.2008, 12:37)
Agne
Jak dla mnie pocieszaj±ca informacja:). Chylę nisko głowę, to co wyczynia mOrgi na skoczni jest fantastyczne! Szacuneczek..
(10.02.2008, 12:32)
Mega-aga
Mozna już ¶wietować.Piwo, wódka,.szampan,jakies fajawerki, impreza na całego.Morgi z kacem na skocznie wróci i tak wygra.ale poczekajmy do końca sezonu bo walka o 2 miejsce bedzie zacięta.ale wolałabym zobaczyć ahonena na 2 miejscu a Schlieriego gdzies pod koniec 10 chociaż to może być nie możliwe ale nikomu nie zycze Ľle.Niech atakuj± ¶wiatowe skocznie.Mi to lotto:):):):):):)Skoki to potęgai i rywalizacja o jak najwyższe podium ale Morgi może się już tym nie przejmować.czy wygra tera czy nawet pod koniec sezonu to i tak jest nalepszym w tym sezonie skoczkiem.zobaczymy za rok jak mu pójdzie.
(10.02.2008, 12:29)
A. Hepburn
Bez różnicy mi to bo obu nie lubie.
(10.02.2008, 12:16)
Lintunia
@antonia
Ja się zgodzę, z tym, że Aho z Schlierim zamieniłabym miejscami ;)
(10.02.2008, 12:09)
antonia
tylko po gratulowac Morgiemu KK
Podium P¦ 2007-08 (wedlug mnie)
1Morgenstern
2Schlieri
3Ahonen
(10.02.2008, 12:05)
Zrazik
morgi ma juz KK w kieszeni, ahonen bdzie 2, shliri 3, 4 pewnie hilde :D mysle ze małysz zdoła wejsc do pierwszej 10 :)
(10.02.2008, 11:39)
Żaneta
Dajcie se już ¶więty spokój, nikt juz nie ma szans, mamy już zdobywcę KK.
(10.02.2008, 11:04)
miodziu
Może się czepiam, ale ....

Jedno zwycięstwo Morgensterna to trochę za mało, aby zapewnić sobie kryształow± kulę...

Je¶li bowiem w Willingen Morgi wygrałby... ex equo ze Schlierenzauerem, wtedy jego przewaga będzie wynosić ci±gle 588 punktów i ten drugi ci±gle ma matematyczne szanse na końcowy friumf....

Nie zmienia to faktu, że jest to sytuacja bardzo mało prawdopodobna. Ale teoretycznie możliwa :)
(10.02.2008, 09:42)
Fin
Już teraz Można mu gratulować ponieważ Ani Ahonen ani Schlierenzauer ani Hilde nie s± w stanie wygrać kolejnych 7 konkursów z rzędu.
(10.02.2008, 07:35)
Xellos
Jaka tam kontuzja :P Ja jestem przekonany, że jeszcze jedno zwycięstwo odnotuje :D No i mam nadzieje, że panu choremu Gregorek utrze nosa w walce o drug± pozycje.
(10.02.2008, 01:37)
Zula
W końcu, po tylu latach startów w P¦ Thomas doczekał się KK.
Choć wolałabym widziec kogo¶ innego na jego miejscu- gratuluję serdecznie, bo KK pójdzie we wła¶ciwe ręce w tym sezonie. Zapracował sobie na ten sukces. Wielkie gratulacje :)
(09.02.2008, 22:30)
Żaneta
Paweł ja już dawno to powiedziałam, ty dopiero dzi¶...
(09.02.2008, 22:16)
Żaneta
Co¶ kto¶ kiedy¶ pisał, chyba ty @krwisty, że szlag trafi ta piękn± dyscyplinę, ogl±dam j± już ,,kupe" lat, ale jestem za.
(09.02.2008, 22:14)
Lilcia
No tak - gratulacje można mu na pewno już składać ;)
Więc - herzlihe GratulationenThomas! ^^
Swoj± drog± to taki paradoks - piewsze zwycięstwo Austriaka od 12lat! A w Puharze Narodów prowadz± i drużynówki zazwyczaj też sa ich ... ;P - w teamie siła! =D
(09.02.2008, 22:14)
krwisty
Paweł my¶lę tak jak ty że Morgiemu trza gratulacje juz składać.Te gdybania o jego kontuzji zostawił bym tylko w sferze gdybań i surrealistycznych wizji.Raczej bedzie sobie chłopisko skakać swoje w czołówce plasuj±c swoje ciało he he.W Planicy zamacha wszystkim kul± wokoło nochali zgarnie kase i pojedzie do ciepłych krajów relaksować gnaty w towarzystwie pieknej niewiasty.Boję sie bardzo o Adama że ten sezon jednak zapisze na straty i forma przyjdzie za póĽno dopiero w wakacje w LGP.Oby jej nie stracił za¶ w następnym sezonie bo schematy lubia się powtarzać.Paweł faktycznie co¶ redaktorzy osłabli nam.Gdzie Polonus,Dorotka i reszta? Ha?Kamil co¶ napisał ostatnio ,ale ty Pawle chyba nie drugi Małysz i sam nie musisz wózka skoków ci±gnać co?;-))))))))))))))))
(09.02.2008, 22:07)
Quavertone
Ja już mu gratulowałem dawno, nie wiem - po co to pisanie o tym, że jeszcze wygrana i kula. Morgi nie musi już zajmować miejsc na podium, żeby zwycięstwo w generalce dowieĽć. Poza tym jego forma wykazuje teraz tendencję zniżkow±. Do wygrywania szykuj± się Jacobsen i Schlierenzauer. Cały czas naciskaj± Szwajcarzy i Ahonen...
(09.02.2008, 20:35)
współczuj±cy
Wspólczuję szefowi portalu...
Współpracownic y zrejterowali, jak sezon w pełni?
(09.02.2008, 20:25)
Żaneta
a chyba że Janne...
(09.02.2008, 20:17)
Żaneta
żadnej porażki nie będzie
(09.02.2008, 20:17)
Janne dawaj
Czyli jest jeszcze szansa na jego porażke
(09.02.2008, 20:05)
Żaneta
Morgi ja już ci serdecznie gratuluje wygranej.
Ale mam mnadzieję, że Schlieri nie spadnie z 2-go miejsca!
(09.02.2008, 19:36)
Martina S
zgadzam się z tob± Paweł ja również składam najszczersze gratulacje Thomaskowi już dzi¶

Thomas gratuluje i pozdrawiam Martina S