Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Martin Koch wygrał kwalifikacje do konkursu w Sapporo. Austriak poleciał na 120,5 metra i uzyskał notę 114,9 punktu. Tuż za nim z niewielk± strat± i t± sam± odległo¶ci± znalazł się Stefan Hula. Kolejne miejsce należały do Shohei Tochimiti (116 m), Janne Happonena (115 m), Manuela Fettnera (114,5 m) i Dmitry Vassilieva (113 m).

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Kamil Stoch uzyskał 104,5 metra, co dało mu dopiero 28 lokatę. Oczko niżej znalazł się Marcin Bachleda (103,5 m), a Piotr Żyła zaj±ł 33 miejsce (101 metrów). Wszyscy awansowali do konkursu, gdyż odpadł tylko jeden zawodnik - Arttu Lappi, który po krótkim skoku upadł i musi czekać na niedzielne zawody.

Z zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować najdalej poleciał Thomas Morgenstern - aż 132 metry. NieĽle skakali też Romoeren - 125 m i Kofler - 118,5 m.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Martin Koch (Austria)

120.5
114.9
2

Stefan Hula (Polska)

120.5
113.4
3

Shohei Tochimoto (Japonia)

116.0
103.8
4

Janne Happonen (Finlandia)

115.0
103.5
5

Manuel Fettner (Austria)

114.5
102.6
6

Dimitry Vassiliev (Rosja)

113.0
99.4
7

Michael Uhrmann (Niemcy)

113.0
97.9
8

Daiki Ito (Japonia)

112.5
97.5
9

Jure Bogataj (Słowenia)

112.5
97.0
10

Robert Kranjec (Słowenia)

112.0
96.6
11

Martin Schmitt (Niemcy)

111.5
95.7
12

Harri Olli (Finlandia)

111.5
94.7
13

Emmanuel Chedal (Francja)

110.5
94.4
14

Noriaki Kasai (Japonia)

109.5
93.1
15

Denis Kornilov (Rosja)

110.0
92.5

Fumihisa Yumoto (Japonia)

110.0
92.5
17

Bastian Kaltenböck (Austria)

110.5
92.4
18

Stephan Hocke (Niemcy)

109.5
91.1
19

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

109.0
90.2
20

Primoz Peterka (Słowenia)

108.5
87.8
21

Pavel Karelin (Rosja)

106.5
85.7
22

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

106.5
85.2
23

Taku Takeuchi (Japonia)

106.0
84.3

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

106.0
84.3

Jurij Tepes (Słowenia)

106.0
84.3
26

Dimitry Ipatov (Rosja)

105.0
82.5
27

Guido Landert (Szwajcaria)

105.5
82.4
28

Kamil Stoch (Polska)

104.5
81.6
29

Marcin Bachleda (Polska)

103.5
78.8
30

Arthur Pauli (Austria)

101.5
75.7
31

Kazuya Yoshioka (Japonia)

102.0
75.6
32

Yuta Watase (Japonia)

100.5
73.9
33

Piotr Żyła (Polska)

101.0
73.3
34

Akira Higashi (Japonia)

100.0
72.0
35

Takanobu Okabe (Japonia)

96.5
65.7
36

Yukio Sakano (Japonia)

96.5
64.2
37

Taro Takayanagi (Japonia)

92.0
54.6
38

Maksim Anisimov (Białoru¶)

91.0
54.3
39

Syota Tanaka (Japonia)

89.5
51.6
40

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

88.0
44.4
       
41

Arttu Lappi (Finlandia)

96.0
43.8
42

Björn Einar Romören (Norwegia)

125.0

Michael Neumayer (Niemcy)

114.0

Anders Jacobsen (Norwegia)

115.5

Andreas Kofler (Austria)

118.5

Simon Ammann (Szwajcaria)

116.5

Andreas Küttel (Szwajcaria)

116.5

Anders Bardal (Norwegia)

100.0

Wolfgang Loitzl (Austria)

113.0

Tom Hilde (Norwegia)

112.0
       

Thomas Morgenstern (Austria)

132.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
Teoretycznie powinien przynajmniej raz wygrać Ljoekelsoy, to jego skocznia. Czy Morgi wygra oba konkursy. Napewno nie można już tego założyć, może tak jak 3 lata temu wyskoczyć znowu jaki¶ Funaki.
Dla przypomnienia podwójni zwycięzcy z ostatnich lat w Sapporo:
2000/2001: Adam Małysz
2001/2002: Andreas Widhoelzl
2003/2004: Roar Ljoekelsoey
Czy będzie kto¶ następny, ciężko powiedzieć, wydaje się że Morgenstern.
Co do Stocha, nie przejmowałbym się tak bardzo tym wynikiem, ostatnio w kwalifikacjach skacze poprostu tyle żeby awansować.
(01.02.2008, 21:10)
Xellos
Dokładnie najwyżej się rozleguluje, ale w przypadku takiego zawodnika z tak± form±...rozregulowanie oznacza i tak miejsce pod koniec pierwszej 10tki <lol> A po dwóch wygranych tutaj to sobie może do końca sezonu takie miejsca zajmować, bo przewaga będzie potężna.

Nie oszukujmy się, z tak wielkiej formy nagle na bule nie będzie spadać jak Mateja. Co prawda Małysz tak z dnia na dzień się stoczył ale migrena i takie tam, poza tym to nie sezon Małysza tylko Morgensterna.

Poza tym M¦L nawet jakby odpocz±ł i tak by mógł nie wygrać, loty to jednak co innego niż zwykłe konkursy i tam mimo dziwnej formy w Japonii i tak stawiam na Norwegów i może Matti Hautameki się przebudzi.

A co jak co, ale startuj±c w Japonii, Morgi zwiększa swoj± ilo¶ć pudełek i wygranych. A przecież s± różnego rodzaju statystyki etc...a tutaj już może dwa łatwe zwycięstwa zdobyć do nich i gonić najlepszych bo my¶le, że jeszcze w nie jednym sezonie będzie on stał na podium.
(01.02.2008, 20:45)
krwisty
@finnair -tak to jest juz duzy komfort uczciwie przez niego wyskakany.Zasłużył to ma.Lecz czysto hipotetycznie- Morgi skacze w pierwszym konkursie w Sapporo i skreca kostke(nie zycze mu tego) co go dyskwalifikuje do konca sezonu i co wtedy?Drugi Aho lub Szliri odpuszczajac Japonie łapie ¶wieżo¶ć i zaczyna wygrywać moze nie wszystkie ,ale wystarczy cztery konkursy do końca sezonu i Morgi ma po kulce.Z tego punktu widzenia Thomas nie ma jeszcze komfortu psychicznego tak na 100 procent.Lecz gdy wygra dwa razy w Japonii to o wiele spokojniej bedzie spał.Wiem,wiem to jest czarny scenariusz mało realny,można też powymy¶lać wiecej takich scenariuszy ale nie ma co gdybac.Morgi skacze tam bo chce ,ma forme ciesza go skoki i nie ma co na siłe zostawiać go w Europie lub wycofywać potem z jaki¶ konkursów.Ten sezon to jego chwila i niech j± w pełni wykorzysta,daj±c sobie i nam wiele rado¶ci.;-)
(01.02.2008, 20:21)
Żaneta
Je¶li Schlieriego nie ma, to MORGI jutro musi wygrać, Ahonena nie ma, który czasem zaskakuje, to spokojnie.
(01.02.2008, 19:46)
Żaneta
@Tomson_10
Czy Hula wielki to ja nie wiem, ale najlepsi nie skakali.
(01.02.2008, 19:42)
Tomson_10
Spodziewałem się czego¶ więcej po kamilu. BRAVO! Stefan Hula jeste¶ wielki, tylko teraz nie zawal konkursu.
(01.02.2008, 19:12)
mait
stefan hula 2 dobrze jak na niego czyli jutro bedzie w pierwszej 30 jak odda taki sam skok :)
(01.02.2008, 18:58)
Jaro
Morgi nastawił się na Puchar i dobrze robi. M¦ w lotach to impreza drugiej rangi, bez porównania mniej ważna od zdobycia Kryształowej Kuli. Zreszt± Morgi ma formę od pocz±tku sezonu, więc może j± utrzymać do końca. A je¶li nie, to trudno. Puchar i tak zdobędzie : )
(01.02.2008, 18:37)
FinnAir
@krwisty
Ponad 400 pkt przewagi w P¦ na 9 konkursów przed końcem sezonu (japońskich nie liczę) to chyba wystarczaj±cy komfort psychczny.
(01.02.2008, 17:54)
bolek
lista startowa zwala z nóg
(01.02.2008, 17:48)
krwisty
@FinAir- start Morgiego w Japonii nie jest oznaka pazerno¶ci lecz zwykł± strategia trenersk±,jeżeli uda mu się wygrać dwa konkursy lub przynajmniej zaj±ć miejsca na pudle to jego przewaga wro¶nie nad Ja¶kiem znacznie- co Morgiemu na resztę sezonu moze dać tylko komfort psychiczny.My¶lę że celem Morgiego najważniejszym i najbardziej realnym na ten sezon jest wła¶nie upragniona pierwsza kulka z kryształu do której ma coraz bliżej.Gdyby Ja¶ko naprawdę posiadał w tym momencie super forme to z pewno¶ci± jechał by za Morgim do kraju sko¶nookich w celu pokrzyżowania mu planów.Oczywiscie Thomas ryzykuje troche ze sie rozreguluje po tej zmianie czasu lecz takie jest ryzyko dalekich wyjazdów i zmian stref czasowych.Jestem dobrej my¶li i ufam ze to mu nie zaszkodzi znacznie.Nawet gdy Morgi nie zdobędzie MS w lotach i wypadnie tam bardzo słabo to nie oszukujmy sie kulkę i tak zdobędzie ,wycałuje j± w Planicy czulej niz kochankę i postawi na honorowym miejscu w domu by cieszyć nia oko namiętnie sie w ni± wpatruj±c i robić sobie smaka na przyszłoroczn±.
(01.02.2008, 17:39)
lilcia
Brawo Stefan! ;)
(01.02.2008, 16:55)
paula.lion
Brawo Hula!!!
2 w kwalifakacjach,zeby tak bylo w konkursie.miec jakiegos polaka na podium."najblizej"w tym konkursie ma kamil.Mimo slabego skoku w kwalifikacjach napewno pokaze na co go stac!!
(01.02.2008, 16:21)
FinnAir
@Xellos
Na kulę z pewno¶ci± Morgi zasługuje (i będzie j± miał), ale czy będzie się trzymał tak cały sezon to się okaże po powrocie z Japonii, bo co¶ czuję, że na M¦L będzie klapa. Moim zdaniem skoro wiadomo było, że Ahonen i Schlierenzauer nie jad±, to Morgi też mógł odpu¶cić sobie Sapporo bez konsekwencji w P¦, ale chyba stał się za bardzo pazerny.
(01.02.2008, 16:02)
wojtekbonk
W Japonii wyniki s± dziwne.Tak jest od lat.Kto¶ ze ¶cisłej czołówki jest na podium a reszta metod± chybił-trafił tam trafia.Tam forma nie ma znaczenia.Prawdziwy totolotek ;)
(01.02.2008, 15:22)
Mr.Otóż to nie prawda
Stoch miał tylko chwilow± formę podczas lata a teraz juz niby czas na niego. Hula jest formie i on może wygrać w zakopanem. LOL
(01.02.2008, 14:57)
Justynka
Tochimoto
(01.02.2008, 14:57)
daf
@rozs±dny
A widziałe¶ wyniki tej pierwszej dziesi±tki? Na jakiej podstawie wnosisz "z automatu" że byliby lepsi od Huli?
Realnie oceniaj±c, z uwzględnieniem czołówki byłby 4-5 (zależnie od not Kofflera, bo Hulę oskubali równo z punktów).
(01.02.2008, 13:44)
rozs±dny
drugi w kwalifikacjach-niby prawda , ale brzmi głupawo
De facto jak by nie patrzec , t± dziesi±tkę trzeba dolicz± yć i wychodzi cio¶ koło 1`2-tu,no nie?
To też nie brzmi Ľle ale jakby b.semsownie?
(01.02.2008, 13:38)
Janek
Shohhej Tocjimoto!!! - Czy możę zmienił nazwisko na Tochimitti?

(01.02.2008, 13:28)
uskotko
to nie fair - Koch wygral notami :(( nie zebym go nie lubila czy cos, ale fajnie by bylo, gdyby Stefan wygral kwalki! ech ta austriacka mafia! jestem pewna, ze ta dsq Davida w Zakopanem to tez byla ustawiona! :[
(01.02.2008, 12:57)
wojtekiki
o tej zmianie nie iwedziałem :/ czyli jakby Adam skakał w tych zawodach, miałby pewny udział
(01.02.2008, 12:41)
brak aklimatyzacji
Bardal i reszta to chyba prosto z samolotu trafili na kwalifikacje :) Przeciez w ¶rode mieli u siebie Mistrzostwa kraju :)
(01.02.2008, 12:12)
Andrzej Mysiak
@wojtekiki - już kiedy¶ pisałem w serwisie o tych zmianach; teraz jest nie tak, że kwalifikację maj± zapewnion± zawodnicy z czołowej dziesi±tki klasyfikacji generalnej P¦, tylko dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników startuj±cych w kwalifikacjach
(01.02.2008, 12:07)
wojtekiki
po Stochu spodziewałem się więcej... mam nadzieję, że w zawodach pójdzie mu lepiej.
jak to jest, że Romoeren i Neumayer, mimo iż zajmuj± miejsca poza 10 mieli awans bez kwalifikacji? Przecież jak nie ma Ahonena i Schlierenzauera to powinno wchodzić 8?
(01.02.2008, 12:00)
Martina S
phi tam nasi jak zwykle CDD. Huli się fukslo

THOMAS jest go¶ć pokazał kto tu rz±dzi i jak się skacze
(01.02.2008, 11:54)
Backstreet Girl
I odczepcie się od Bardalka:p:p
(01.02.2008, 11:47)
Backstreet Girl
Nieeee no, szacunek dla Stefanka:D Jeszcze dzisiaj mam przed oczami te jego nieudane skoki, ale chyba puszczę to w niepamięć.... W koknursie napewno bedzie rewelacyjnie:D Jak tak patrzę, to sobie na trzecie miejsce gdzie¶ skoczył... ie no reszta Polaków też napewno nie zawiedzie:D:D Powodzenia, chłopaki:D
(01.02.2008, 11:47)
Xellos
Straszna rozbieżno¶ć w wynikach :D Tylko czterech zawodników przekroczyło 120m, cieszy że jest w tym gronie Stefan zobaczymy jak poradzi sobie w konkursie :D Zastanawia mnie tylko czy to oznacza, że tam tak nierówno wieje czy poprosty wszyscy stracili forme, bo patrz±c na skok Morgiego to on tam nie ma żadnej konkurencji i nie ma co się picować, że Janne Ahonen by co¶ tu zdziałał, nawet jakby wygrał z Morgim w obu konkursach to odzyskał by aby 40pkt. bo Thomas na bank by był wtedy drugi :D Tu nie ma poprostu innych rywali, którzy mu zagrażaj± ;) Zreszt± to chyba nie wiatr bo treningi też wygrał a przecież 3 razy pod rz±d jednemu zawodnikowi nie wieje...

Co do Stocha i reszty to nie wiem czy skoczyli słabo czy nie, bo np. Bardal ma tylko 100m ... a ledwo co wygrał w Zakopanem...

Co się stało więc z Norwegami :D Klimat nie służy ?:P Będ± jaja jak się rozreguluj± na dalsze konkursy a tymczasem Morgenstern się czuje jak ryba w wodzie i mu niedowiarki mog± naskoczyć bo on naprawde trzyma się cały sezon i zasługuje na t± kule.
(01.02.2008, 11:43)