Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Klimek Murańka nie wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbęd± się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W weekend pod Giewontem zobaczymy aż 12 naszych zawodników. Skład to: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Jakub Kot, Dawid Kowal, Dawid Kubacki, Grzegorz Miętus, Wojciech G±sienica-Kotelnicki, Rafał ¦liż, Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała i Robert Mateja.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Trener Hannu Lepistoe zasugerował mi, by w CoC startowało jak najwięcej młodych skoczków. Oni musz± przygotować się do zbliżaj±cych się mistrzostw ¶wiata juniorów. To pocz±tek selekcji pod k±tem tych zawodów" - mówi Adam Celej. "Klimka nie biorę na razie pod uwagę. Nie chcę stresować tego młodego chłopaka. Po co ma znów pić wodę na siłę lub zakładać obci±żniki".

Cał± sprawę komentuje ojciec Klimka - Krzysztof Murańka. "Cała kadra trenera Celeja skacze gorzej niż Klimek. Chyba mój syn cierpi za karę przez ojca, który mówi otwarcie. O starcie w PK czy mistrzostwach ¶wiata powinna decydować forma tuż przez zawodami, a nie dużo wcze¶niej".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wojciech
Murańce można wyrz±dzić spor± krzywdę. To mówi± wszyscy rozs±dni ludzie, którzy wiedz± co się dzieje, ł±cznie z Adamem Małyszem. Dziecko jest wystawiane na... aukcję - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" psycholog sportowy Kamil Wódka.
Wódka podchodzi bardzo sceptycznie do zamieszania wokół 13-letniego Klemensa Murańki i obawia się, że cała sytuacja może poważnie zaszkodzić młodemu skoczkowi.

- Nie chciałbym wróżyć z fusów, ale boję się, że Klimek stał się ¶rodkiem do promocji. Start w Pucharze ¦wiata pokazał, że ambicje ojca w przypadku Kilmka niekoniecznie musz± się zrealizować. To dziecko to nie jest maszyn±, która zrealizuje zrobiony dla niej program, tylko żywym człowiekiem! I to jeszcze w takim wieku, że potrafi być bardzo wrażliwy na różne zjawiska i wydarzenia - powiedział Wódka.
- Dziecko jest wystawiane na... aukcję. Niestety. Im czę¶ciej będzie się pojawiał w mediach, tym jego warto¶ć dla reklamodawców będzie większa. Licz± się pieni±dze. Je¶li będzie traktowany w taki sposób, jego talent możemy zgubić. Najważniejsze powinno być czyste, ludzkie dobro dziecka - dodał Wódka.

Żaden ojciec czy rodzic nie powinien sie wtr±cac w to jak ma trenować jego dziecko, chyba, ze sam chce być jego trenerem i wie lepiej.Ja osobiscie nigdy nie spotkałem się z takim skandalicznym zachowaniem rodzica.
(04.02.2008, 13:04)
Adamigos
I dobrze ze nie skacze.. zblizaja sie MS Juniorow i nie powinien teraz skakac . Na zawody PK mozna go brac raz na jakis czas, dopiero w przyszlym sezonie powinien Klimek startowac juz regularnie w PK. I z dwa trzy razy w PS sprobowac. (Glownie w Zakopanem powinien skakac). A Jego ojciec wydaje m isie ze niszczy mu kariere. Kolejna jego wypowiedz w ktorej obwinia wszystkich naokolo tylko en iKlimka. Taka jest prawda ze jest za mlody i nie ma sensu zeby startowal skoro nie ma nawet wagi ciala dobrej tylko musi pic wode. A jak bedzie opity to nei skoczy i tak dobrze..
(01.02.2008, 23:33)
nebbia
@MK Gdyby cicho siedział jak radzisz, to Klimka dawno by zadziobano. Dobrze, ze walczy o niego. Przetrzyj okulary, a zobaczysz układy rz±dz±ce w tym sporcie. Mówienie w ciszy gabinetu jest tak samo skuteczne jak szeptanie głuchemu.
(01.02.2008, 08:43)
MK
Od ojca Murańki zieje straszn± agresj±. Przed zawodami P¦ w Zakopanem br. gdy pojawily się spekulacje na temat -czy Klimek wyst±pi, czy nie- tatu¶ w wypowiedzi dla R. ZET nie zostawił suchej nitki na...ludziach którzy przygotowywali listę zawodników do kwalifikacji na P¦.
Wg mnie, czy maja rację, albo czy nie, tzn. działacze, trenerzy - to w takim przypadku (ojciec, trener klubowy, itp.) w ogóle na forum publicznym nie powinien w taki sposób wyrażać się. Takie zachowanie jest poniżej krytyki. Takie jest moje zdanie.
(31.01.2008, 20:21)
Kajzer
Ten trener chce jak najwięcej młodych skoczków, to czemu skacze Mateja??Przecież on już nic nie zrobi, a Klimek mógłby skakać a szczególnie w Zakopanem!
(31.01.2008, 18:56)
xxx
Przepraszam bardzo ,a gdzie jest Kamil Kowal?Po co on jest w tej kadrze A?Po to,żeby ustępować miejsca w konkursach starszym,mało perspektywicznym zawodnikom?
(31.01.2008, 18:32)
xavier
Bez sensu!!! Przecież Klimek startował już w PK w Kranju! O.K. , w pierwszym konkursie został zdyskwalifikowany , ale w drugim zaj±ł 7. miejsce!!! Gdyby startował w Zakopcu , wydaje mi się , że zaj±łby (dwa razy) miejsce w pierwszej 10-tce! Klimek powinien skakać zamiast Roberta Matei , który już nic w karierze nie osi±gnie!
(31.01.2008, 17:52)
tommm
jako¶ w Kranju Klimek mógł wystartować (z bardzo dobrym skutkiem), więc czemu niby nie może wystartować u siebie w Zakopanem? bez sensu to...

jest lepszy co najmniej od 7 zawodników, którzy w Zakopanem wystartuj±...
(31.01.2008, 17:20)
daf
@obserwator
Niestety, szykuj± się kolejne konkursy, podczas których zamiast spokojnie zapewniać sobie większe limity w COC, Biuro Podróży PZN zapewnia rozrywkę "chłopakom z ferajny" - w planach na ten sezon jest przecież jeszcze lukratywna wycieczka do USA i Kanady. Ale czemu w Zakopanem? Punktów nie zdobęd± a tylko naraż± się na niewybredne okrzyki kibiców... Japonię, USA i Kanadę mogę zrozumieć (tam nawet jak wyzywaj±, to i tak pupilki nie zrozumiej±, więc się nie przejm±), ale w kraju? Niepotrzebny stres...
(31.01.2008, 17:03)
casprrr.
Ja osobi¶cie s±dzę, że Klimek mógłby wystartować w tych zawodach. Ale poczekajmy trochę, bo Klimek jest bardzo młody, trochę za wcze¶nie na taki szum medialny wokół niego.
(31.01.2008, 16:48)
wyrok ¶mierci?
@Klimkofan
To ojciec zmusza do skakania na długich nartach i to ojciec woli wlewać w dziecko litry wody. To do niego miej pretensje. Trenerzy zalecaja normalne narty, ale nikt ich nie słucha, dlatego boja się ryzykować. Upadek skoczka z pełnym żoł±dkiem grozi pęknięciem żoł±dka i ¶mierci± zawodnika> Czy o taka "sławę" chodzi pseudoprzyjaciolom Murańki?
(31.01.2008, 16:32)
obserwator
Tak myslalem ze prezesunio mnie nie zawiedzie.I poki on bedzie na swoim stanowisku to zawodzil nie bedzie.Czyli nasze dwie nadzieje moga sie juz powoli zaczac pakowac do Ameryki.
(31.01.2008, 16:27)
uskotko
mam nadzieję, że tym razem Dawid Kowal weĽmie udział w konkursie, bo podczas P¦ nie bardzo mu się to udało... :/
(31.01.2008, 15:52)
Skandalista
To Skandal! Na Pucharze Kontynentalnym w Kranju Klimek skakał najlepiej z Polaków. A taki Tajner czy Pochwała to się cały czas na PK kompromituj±. Nie wiem jak można być takim m±drym żeby zamiast Klimka wystawić takich starych dziadów bez przyszło¶ci jak wspomnieni już Pochwała i Tajner, którzy skacz± coraz gorzej.
(31.01.2008, 15:38)
Zula
Klimek na nartach krótszych o te 3 cm, czy ile tam, skakałby po buli, więc jaki jest tego sens?
(31.01.2008, 15:34)
Henio
Jak czytam celeja to widzę "wy¶wierzonego Apoloniusza" który bez umiaru stosuje w praktyce "Nepotyzm i prywatę"- jeden wielki skandal!!!
(31.01.2008, 15:19)
Klimkofan
Tenj Celej *****.Jakby nie można krótszych o 3czy 3cm nart założyć!!!
Przyznał by się od razu że dostał takiego polecenie od Apoloniusza aby umożliwić olbojom T&T zaliczenie buli a przy okazji uzasadnienie dalszych treningów i wycieczki do USA protegowanym Prezesa PZN.
Skandal !!!
(31.01.2008, 15:07)
Zula
Jak czytam wypowiedzi ojca Klimka to współczuje temu małemu chłopakowi takiego menadżera (żeby nie mówić ojca). Przykro się normalnie robi co ten facet wyczynia.
(31.01.2008, 15:03)