Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2019
Najbliższe zawody
06.07.2019
Kranj HS-
CoC

Anders Jacobsen zdobył złoty medal na krajowych mistrzostwach, które odbyły się w Trondheim. Na podium stanęli także Tom Hilde i Anders Bardal, jednak ich strata do zwycięzcy była druzgocąca. Jacobsen ostatnio wraca do formy. Trzy razy stawał na podium Pucharu Świata. Teraz mistrzostwo Norwegii... zobaczymy jak będzie spisywał się w dalszej części sezonu.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Anders Jacobsen był bardzo zadowolony ze swojego występu: "Oddałem dzisiaj dwa świetne skoki, z których jestem bardzo zadowolony. Czuję, że wróciłem do dobrego skakania." - powiedział zwycięzca.

Vice-mistrz Tom Hilde stwierdził: "Jeśli Anders zaprezentuje się tak w Japonii, oczywiste jest, że to on wygra zawody."

"Pierwszy skok Andersa był perełką. 137,5 m to tylko metr mniej od rekordu skoczni, a dokonał tego we wręcz perfekcyjnym stylu (nota za styl 56,5 pkt - przyp. red.)" - powiedział zachwycony Clas Brede Bråthen.
Bråthen pytany, czy liczy na sukces Jacobsona w Sapporo, żartobliwie odpowiedział, że najpierw muszą tam dotrzeć. Kadra A od razu po zawodach musiała bardzo szybko przemieścić się do Oslo, skąd skoczkowie wylecieli do Sapporo.

W zawodach nie wzięło udziału dwóch czołowych skoczków Gangu Kojonkoskiego: Roar Ljoekelsoey i Bjoern Einar Romoeren, którzy udali się do Sapporo nieco wcześniej, by lepiej przejść aklimatyzację.

W konkursie jako "gość" skakał również Akseli Kokkonen, który uzyskał 128 i 121 m, i łączną notę 244,1 pkt.

W rywalizacji pań ponownie najlepsza była Anette Sagen - uzyskując 125,5 i 127 m wyprzedziła drugą Line Jahr (107 i 109m) o 61,2 pkt i trzecią Silje Sprakehaug (83,5 i 85m).


Wyniki konkursu:
1. Anders Jacobsen - 137,5/135,5 m - 288,5 pkt.
2. Tom Hilde - 128,5/131,5 m - 268,0 pkt.
3. Anders Bardal - 124/131 m - 260,5 pkt.
4. Jon Aaraas - 126/129,5 m - 256,4 pkt.
5. Henning Stensrud 124,5/125,5 m - 246,5 pkt.
6. Vegar H. Sklett - 128/121,0 - 242,7 pkt.
7. Sigurd Pettersen - 123/122,5 - 237,9 pkt.
8. Anderas Vilberg - 123/122 - 236 pkt.
9. Kim Rene Elverum Sorsell - 121,5/119,5 - 224,9 pkt.
10. Thomas Lobben - 119,5/121- 224,9 pkt.

Pełne wyniki tutaj.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Lintunia
Hmmm... Axu zająłby 6 miejsce, gdyby startował jako pełnoprawny Norweg. Może jego walka o miejsce w kadrze nie byłaby z góry skazana na niepowodzenie. Ciekawe kiedy się wyjaśni sprawa jego obywatelstwa...
(31.01.2008, 21:55)
maja88
Widać, że Jacobsen wraca do formy. Ale ciekawe jak to wszytko rozegra się w Sapporo po tej całej zmianie czasu..
(31.01.2008, 20:30)
Quavertone
@Skandalista
Skandalista Larry Flynt się znalazł. Phi!
Ja właśnie kibicowałem Jacobsenowi, żeby wygrał z Małyszem.
Kibicuję też Ahenowi, Kranjcowi i Stochowi, a więc zawodnikom z różnych krajów.

Brawo oczywiście dla Andersa, widać w końcu poprawił lądowanie :)
(31.01.2008, 20:10)
mateusz_rulez
Dodam, że panie skakały z belki 17, a panowie z 8 ;)
(31.01.2008, 19:53)
Martina S
gratulacje Anders przewaga imponująca

również dla Toma Hilde

widze ich obu na podjum tuż za Thomasem
(31.01.2008, 18:56)
koleś
Jacobsen jest bardzo ciekawym skoczkiem. Bez formy ma problemy z kwalifikacja do konkursow, mozna wrecz powiedziec ze skacze fatalnie. Natomiast w formie jest po prostu nie do pokonania.
(31.01.2008, 17:54)
adagio28
Nooo... Czyli wszystko wraca do normy!! =D Opłacało się ściskać kciuki heh. =P Zresztą - podium tgego konkursu nie powinno nikogo zaskoczyć. ;) Chociaż wiele usób bardziej na zwycięzcę typowałoby i typowało Toma, to jednak nie mmniej cieszy dyspozycja Andersa - przynajmniej mnie. =P ;)
(31.01.2008, 17:22)
lilcia
Gratulacje, choć szkoda, że nie wygrał Hilde =P
@Wiatrołap - słuszna uwaga, szczególnie że z tego co pamiętam, rok temu Jacobsen miał problemy z przyzwyczajeniem się do "trybu japońskiego"
(31.01.2008, 17:15)
wiatrołap
no brawo, tylko ciekawe jak Anders przejdzie podroz do Sapporo.. wg mnie to jakies nieporozumienie organizowac krajowe mistrzostwa 2 dni przed zawodami na innym kontynencie, czy finski i norweski ZN nie maja swiadomosci kalendarza PŚ? Nawet PZN miał...
(31.01.2008, 16:53)
uskotko
Ahonen jest w Finlandii, tak na marginesie
(Europy)
(31.01.2008, 16:37)
kazik
Arecek to jedz do norwegi
(31.01.2008, 16:34)
Arecek
i co z tego ze niepatriota...ja kibicuje Janne Ahonenowi i Jacobsenowi. Ciesze sie z sukcesow polaków ale nietak bardzo jak z sukcesów 2 wyzej wymienionych zawodników ;))
(31.01.2008, 16:16)
FinnAir
No, no! 20,5 pkt przewagi nad drugim zawodnikiem to faktycznie knock out.
(31.01.2008, 16:13)
uskotko
co ma partiotyzm do kibicowania sportowego? Ja kibicuję Janne Ahonenowi - od zawsze. Mam wrażenie, że poniższy komentarz napisał "patriota" okazujący swe uczucia narodowościowe baseballem na meczu piłkarskim. Idź się bawić na swoje podwórko, chłopcze.
(31.01.2008, 15:50)
Skandalista
Ej ty waldi, to pewnie w poprzednim sezonie kibicowałeś mu żeby wygrał z Adamem Małyszem, co nie? Taki to z ciebie patriota...
(31.01.2008, 15:44)
uskotko
lepiej późno niż wcale - jak mawia mądre przysłowie.
(31.01.2008, 15:37)
mateusz_rulez
brawo, co za refleks, zawody były wczoraj, a news dopiero
dzisiaj !