Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Matti Hautamäki został Mistrzem Finlandii na skoczni normalnej. Zawody rozegrano dzi¶ na obiekcie Laajavuori HS100 w Jyväskylä. Drugie miejsce zaj±ł Harri Olli, trzecie - Tami Kiuru.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Odpoczywaj±cy od startów w Pucharze ¦wiata Hautamäki triumfował niepodzielnie - oddał skoki na 99 i 101,5 m. Wracaj±cy do wielkiej formy Olli uzyskał "zaledwie" 94,5 oraz 97 metrów i przegrał ze zwycięzc± o 18,7 pkt. Tami Kiuru, który przeszedł wielomiesięczn± rehabilitację po urazie kolana, l±dował na 95 i 95,5 m - stracił do lidera 27 punktów.

Za podium znaleĽli się krewni i koledzy Mattiego z klubu Puijon Hiihtoseura: Jussi Hautamäki, Juha-Matti Ruuskanen oraz Joonas Ikonen. Jussi oddał najdłuższy skok zawodów - 104 metry pozwoliły mu przesun±ć się z miejsca dwunastego na czwarte. Dobry występ odnotował Kimmo Yliriesto, zajmuj±c siódm± lokatę. Ósmego miejsca nie zaliczy za to do udanych Janne Happonen, któremu nie powiodło się w pierwszej próbie. O prawdziwym pechu może mówić Sami Niemi, który po pierwszej serii zajmował miejsce trzecie, jednak zupełnie nieudany skok w finale zepchn±ł go na lokatę 20-t±.

W zawodach z powodu choroby nie brał udziału Janne Ahonen.


Mistrzostwa Finlandii, Jyväskylä, HS 108

1. Matti Hautamäki - 99/101,5 - 233,9 pkt
2. Harri Olli - 94,5/97 - 215,2
3. Tami Kiuru - 95,5/95 - 206,9
4. Jussi Hautamäki - 83,5/104 - 205
5. Juha-Matti Ruuskanen - 90/95,5 - 200,5
6. Joonas Ikonen - 87/95,5 - 193
7. Kimmo Yliriesto - 85/95 - 192
8. Janne Happonen - 86,5/97 - 191,8
9. Kalle Keituri - 84/93 - 184,1
10. Jaakko Tallus - 93/81 - 175,2.

Pełne wyniki tutaj.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
marta
BRAWO MATTI !!!
(02.02.2008, 18:33)
Lintunia
@Clio
Wiem o czym mówisz ;)
Ale mam pro¶bę do Redakcji. Chodzi o sylwetki skoczków ;) Otóż Lauri Hakola powinien być już w 'Byłych skoczkach' , gdyż po sezonie 2006/07 zakończył karierę i został trenerem w Puijon Hiihtoseura :)
(31.01.2008, 21:28)
Clio
@mateusz_rulez
A może by¶ wzi±ł pod uwagę, że w redakcji ludzie nie siedz± 24 godziny na dobę, a poza tym maj± swoje własne obowi±zki? Pracujemy we własnym czasie i na tyle, na ile pozwalaj± nam inne zajęcia - czasami tego czasu po prostu nie ma, kiedy ma się na głowie pracę/studia/naukę/sesję egzaminacyjn±/dyżur w psychiatryku i tak dalej. Nie trzeba Redakcji o niczym przypominać ani tym bardziej wymagać, żeby działała niczym agencja informacyjna. Trochę cierpliwo¶ci i wyrozumienia.
(31.01.2008, 16:00)
mateusz_rulez
nareszcie :)
(31.01.2008, 15:35)
waldi
Lappi w ogól bez formy.
(31.01.2008, 15:18)
Lintunia
@mariolka
co chcemy? Chcemy by Finowie posłali do Sapporo skoczków, którzy s± w wysokiej formie, a po tym konkursie można przypuszczać, że Arttu w takowej nie jest ;)
@Fin
Zgadzam się, ale ja bym do grona faworytów dodała jeszcze Janne ;) Teraz sobie odpocznie a i forma powinna być, bo w Japoni go nie ma. W dodatku Janne nie ma złotego medalu z M¦L, więc można być pewnym, że da z siebie wszystko by go zdobyć :)
(31.01.2008, 14:07)
mariolka
Co wy wszyscy chcecie od Arttu Lappiego!!? Rozumiem że skoczyl nienajlepiej, ale po prostu ma chwilowy spadek formy. Moim zdaniem Lappi powinien jechac do Sapporo bo sobie radzi w rozgrywkach pucharowych a np. Jussi Hautamaeki w tych konkursach jest na szarych konńcach(jak oczywi¶cie sie załapiedo 50)! po prostu inaczej jest startowac na mistrzostwach swojego kraju a inaczej w konkursach pucharu ¦wiata. Nie powinnismy zbyt wiele wymagać od Arttu bo tak jak każdy skoczek ma słabsze i lepsze dni. Uważajcie, ten przyjemny fin może nas jeszcze zaskoczyć. Ja mocno w niego wierze i zawsze bede go wspierać chociażby na odległo¶ć! WIERZĘ W CIEBIE!
(31.01.2008, 13:45)
kamila
A gdzie Arttu Lappi? Nie rozumiem czemu go tu nie ma. Czyżby nie skakał? Je¶li ktos z was zna odpowiedż na to pytanie to niech sie ze mn± koniecznie zkontaktuje. Proszę. shakira_8@o2.pl
(31.01.2008, 13:26)
mateusz_rulez
Jeszcze raz przypominam redakcji, że wczoraj odbyły się mistrzostwa Norwegii. Może by jaki¶ "news" (chociaż to już nie będzie "news") zwi±zany z tym wydarzeniem
(31.01.2008, 13:25)
Fin
Już powoli widzę faworytów do mistrzostw ¶wiata w lotach:
Jacobsen i Romoren będ± najmocniejsi.No i wła¶nie Czy Hautamaeki?mam nadzieje że jak najbardziej tak!!!może jeszcze Olli i Koch
(31.01.2008, 09:20)
uskotko
brawo dla Andersika!! :)))
(30.01.2008, 20:40)
devil
no w końcu jaka¶ dobra wiadomo¶ć!!!
brawo Matti!!! :)
(30.01.2008, 20:35)
mateusz_rulez
Nie wiem czy redakcja wie, ale dzi¶ odbyły się też mistrzostwa Norwegii. Wygrał bezkonkurencyjnie Anders Jacobsen po skokach na 137 i 135m, drugi Tom Hilde, trzeci Anders Bardal
(30.01.2008, 20:19)
uskotko
pytanie o Joonasa mnie rozwaliło. Brawo! :DDD
(30.01.2008, 18:28)
Lintunia
@Canton
Wiem, że decyzja zapadła przed mistrzostwami, ale przecież Tommi mógł j± zmienić ;) Poza tym, czy on nie widział w jakiej formie jest Arttu? Obym się myliła, ale wydaje mi się, że on tam jedzie wył±cznie na wycieczkę :|
Co do Jussiego. To on doleciał tylko do 104 metra. Przeceniłe¶ go trochę :) Ale moim zdaniem to Jussi albo Tami, a nie Arttu powinien lecieć do Japoni.

@BM
Wy obraĽ sobie, że nie. On jest w tzw. Vancouver Team :)
(30.01.2008, 13:54)
BM
To ikonen nie skończył kariery???
(30.01.2008, 13:44)
Canton
@Lintunia
Lappi jedzie do Japonii, bo decyzję podjęto jeszcze przed rozegraniem mistrzostw.

Do Sapporo jad± więc: do Sapporo jad± Olli, Happonen oraz Lappi.
Tylko ten pierwszy zdobył medal na mistrzostwach kraju. Wice mistrz ¶wiata i wice mistrz Finlandii przegrał jedynie z Mattim Hautamekim, u którego ostatnio formy nie było. Wypadł nawet z kadry Pucharu ¦wiata.
Happonen zaj±ł 8. miejsce, a Lappi w gronie 42. skoczków zdołał wyprzedzić tylko dziewięciu. A jak już niżej wspomniałem, Lappi bronił tytułu.
Warto zerkn±ć na wynik Jussiego Hautamekiego. Starszy z niesamowitych braci choć był w ubiegłym roku drugi i w tym uplasował się tuż za podium, to jednak skoczył najdalej w tym konkursie. Uzyskał aż 104, 5 metra.
(30.01.2008, 13:43)
Lintunia
@Canton
Nie dominuje, bo nie startuje :P
Ale szczerze, nie rozumiem dlaczego Tommi posłał do Japoni Arttu, który był dopiero 33 O_o
(30.01.2008, 13:27)
Canton

Obrońca tytułu - Lappi - dopiero na 33. pozycji, a startowało 42. skoczków. Tak było rok temu:
1. Arttu Lappi 249,0
2. Jussi Hautamäki 242,5
3. Kalle Keituri 238,0
Ahonen po upadku zaj±ł wtedy czwarte miejsce. Teraz nie startował z powodu choroby. Jest on najlepszym Finem w skokach, lecz nie dominuje w swoim kraju tak, jak czyni to Adam Małysz.
(30.01.2008, 13:22)
xxx
@klaudia
Od Kamila wła¶nie trzeba wymagać.
(30.01.2008, 12:09)
klaudia
nareszcie matti wraca do dawnej formy (obym nie zapeszyla:-]) i mam nadzieje ze powalczy o medal w ms cie beznikowiec zeby adas byl jego najgrozniejszym przeciwnikiem ale co do janne to bym nie chciala bo nie przepadam za nim
ale podium bylo by slodkie w takiej kolejnosci
1.adam malysz
2. matti hautamaeki
3. kamil stoch a jesli by sie kamilkowi nie udalo to moze byc jacobsen
bo w koncu od kamila tak duzo nie mozna wymagac
(30.01.2008, 11:52)
beznikowiec
Matti powalczy o medal na M¦ w Lotach. Oby jegonajgroĽniejszymi rywalami byli Janne i Ada¶ :)
(30.01.2008, 08:13)
muhammad
Skocznia K100 i przelicznik 1,8
Czy to nie powinna byc juz skocznia duza a nie normalna?
(30.01.2008, 07:57)
crazy21
hurrrrraaaaaaa! brawo Matti! Mam nadzieję,że teraz będziesz walczył z czołówk±!
(30.01.2008, 07:07)
Fin
¦wietnie Hautamaeki!!!brawo-wysokie noty za styl to chyba cos znaczy.Może to jeszcze nie jest ta jego wielka forma kiedy to seryjnie wygrywał konkursy.]
Chciałbym żeby to Matti królował w tej czę¶ci sezonu niepodzielnie-należy mu sie.A co do reszty to Olli chyba troche zawiódł ale forme ma.Martwie sie o Happonena.A kiuru jeszce jest słaby
(29.01.2008, 23:22)
popek
brawo jakko tallus
(29.01.2008, 22:46)
lilcia
No! Hautamaeki! - wracaj na P¦! ;)
(29.01.2008, 22:13)
juzer
zobaczcie w pełnych wynikach który jest Arttu Lappi - 33! a w poprzednim sezonie trochę lepiej mu szło tak samo Jussilainen - 22...
(29.01.2008, 21:37)
mięsista
może za to Tami Kiuru się pozbiera i niedlugo doł±czy do drużyny na jaki¶ konkurs... Miłoby było go znowu zobaczyć, chociaż noty za styl cieniutkie.
(29.01.2008, 21:22)
mięsista
Risto Jussilainen w połowie stawki - 22 pozycja na 42 startuj±cych. To chyba nie wystarczyłoby nawet na PK. Mimo wszystko trochę szkoda, ze tacy zawodnicy musza kończyć karierę, nawet je¶li maj± godnych następców...
(29.01.2008, 21:20)
Quavertone
Nooooo, Matti! Do roboty! Medal M¦ w lotach czeka! Dawaj, dawaj, czekamy wszyscy na Twoj wielki powrót!
(29.01.2008, 21:18)
Dona
Brawa dla Mattiego, moze w koncu wyjdzie z tego kryzysu!!!tylko moze niech nie jedzie do Japonii...
(29.01.2008, 20:48)
Martina S
Gratulacje Matti .

Tomi powinien zabrać go za Jane do Sapporo .
(29.01.2008, 20:46)
mk
Ihan oikeesti, onnellinen oon..:D