Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Jernej Damjan wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu ¦wiata w Zakopanem. Słoweniec uzyskał 134 metry i o 0,4 punktu wyprzedził Adama Małysza (131 m). Trzecie miejsce zaj±ł Harri Olli (128,5 m). W czołówce znaleĽli się także Bjoern Einar Romoeren (128 m), Martin Koch (127 m), Anders Jacobsen (125,5 m) i Roman Koudelka (124 m).

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zawodnicy skakali z belki nr 9,5. Poza Małyszem do konkursu awansowali: Stefan Hula (117,5 m i 26 pozycja), Kamil Stoch (116,5 m i 27 miejsce), Marcin Bachleda (115 m i 36 miejsce) oraz Łukasz Rutkowski (115,5 m i 38 lokata).

Ta sztuka nie udała się innym naszym zawodnikom. Najbliżej awansu był Maciek Kot, który zaj±ł pechowe, 41 miejsce. Klimek Murańka był ostatni z wynikiem zaledwie 88,5 metra.

Z czołowej dziesi±tki Pucharu ¦wiata, z 9 belki daleko skakali Wolfgang Loitzl (133,5 m), Simon Ammann (132,5 m) i Andreas Kuettel (131,5 m). Przed skokami czołowej czwórki wstrzymano zawody, aby oczy¶cić tory. W Zakopanem padał bowiem ¶nieg. Po wznowieniu skoków najlepszy okazał się Thomas Morgenstern z wynikiem 128 metrów. Janne Ahonen nie skakał.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Jernej Damjan (Słowenia)

134.0
136.2
2

Adam Małysz (Polska)

131.0
135.8
3

Harri Olli (Finlandia)

128.5
130.8
4

Björn Einar Romören (Norwegia)

128.0
130.4
5

Martin Koch (Austria)

127.0
126.1
6

Anders Jacobsen (Norwegia)

125.5
123.9
7

Roman Koudelka (Czechy)

124.0
120.7
8

Michael Uhrmann (Niemcy)

123.0
118.4

Dimitry Vassiliev (Rosja)

123.0
118.4
10

David Lazzaroni (Francja)

123.5
118.3
11

Jussi Hautamäki (Finlandia)

122.5
117.0
12

Kim Rene Elverum Sorsell (Norwegia)

122.5
116.0
13

Emmanuel Chedal (Francja)

121.0
114.8
14

Janne Happonen (Finlandia)

121.5
114.2
15

Martin Schmitt (Niemcy)

120.0
112.5
16

Jakub Janda (Czechy)

119.0
111.7
17

Robert Kranjec (Słowenia)

120.0
111.5
18

Sebastian Colloredo (Włochy)

119.5
111.1
19

Primoz Peterka (Słowenia)

119.0
110.2
20

Pavel Karelin (Rosja)

118.5
109.8
21

Ilja Rosliakov (Rosja)

119.0
109.7
22

Arthur Pauli (Austria)

118.5
109.3
23

Shusaku Hosoyama (Japonia)

119.0
109.2
24

Borek Sedlak (Czechy)

118.5
108.3
25

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

118.0
107.9
26

Stefan Hula (Polska)

117.5
106.5
27

Kamil Stoch (Polska)

116.5
105.7
28

Jan Matura (Czechy)

116.5
105.2
29

Yuta Watase (Japonia)

116.5
104.7
30

Andreas Vilberg (Norwegia)

116.5
104.2
31

Denis Kornilov (Rosja)

116.5
103.7
32

Jure Bogataj (Słowenia)

115.5
103.4
33

Guido Landert (Szwajcaria)

116.5
103.2
34

Stephan Hocke (Niemcy)

115.5
102.9
35

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

115.5
102.4
36

Marcin Bachleda (Polska)

115.0
101.5

Radik Zhaparov (Kazachstan)

115.0
101.5
38

Łukasz Rutkowski (Polska)

115.5
101.4

Oleksander Lasarovich (Ukraina)

115.5
101.4
40

Sami Niemi (Finlandia)

114.5
100.6
       
41

Maciej Kot (Polska)

114.5
100.1
42

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

114.0
99.7
43

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

112.5
97.5
44

Andreas Aren (Szwecja)

113.0
97.4
45

Kevin Horlacher (Niemcy)

114.5
96.6
46

Syota Tanaka (Japonia)

112.0
95.1
47

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

111.5
94.2
48

Gregory Baxter (Kanada)

111.5
93.7
49

Krzysztof Miętus (Polska)

111.0
93.3

Christian Ulmer (Niemcy)

111.0
93.3
       
51

Piotr Żyła (Polska)

111.0
92.3
52

Dimitry Ipatov (Rosja)

109.5
90.6
53

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

108.5
89.3
54

Jon Aaraas (Norwegia)

109.0
89.2
55

Martin Cikl (Czechy)

109.0
88.7
56

Johan Erikson (Szwecja)

109.5
88.1
57

Martin Mesik (Słowacja)

108.0
87.4
58

Anders Johnson (USA)

107.5
86.5

Alexey Korolev (Kazachstan)

107.5
86.5
60

Stefan Read (Kanada)

108.0
86.4
61

Dawid Kubacki (Polska)

107.0
84.6
62

Akira Higashi (Japonia)

105.5
82.4
63

Antonin Hajek (Czechy)

107.0
81.1
64

Andrea Morassi (Włochy)

106.5
80.2
65

Klemens Murańka (Polska)

88.5
46.3
66

Anders Bardal (Norwegia)

125.5

Michael Neumayer (Niemcy)

125.5

Simon Ammann (Szwajcaria)

132.5

Andreas Kofler (Austria)

126.5

Andreas Küttel (Szwajcaria)

131.5

Wolfgang Loitzl (Austria)

133.5

Tom Hilde (Norwegia)

124.0

Gregor Schlierenzauer (Austria)

127.5

Janne Ahonen (Finlandia)

DNS

Thomas Morgenstern (Austria)

128.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Żaneta
@paulka.lion
stoch-podim <lo>
Też bym chciała, ale czy to możliwe, a może....
(25.01.2008, 15:32)
paulka.lion
dobra
malysz w 10
stoch-podium
(25.01.2008, 15:26)
pepsiwódka
nie ma nigdze listy startowej do konkursu???
(25.01.2008, 15:11)
pepsiwódka
Jeeeeeeeeest!Peterka się dostał do konkursu:)Mistrzu musisz wygrać.
(25.01.2008, 15:03)
Henio
Każdy może mięć gorszy dzień?
Co gorsze?
130m Małysza w Harachowie,czy
88,5m Klimka w zakopcu?

Drodzy przyjaciele Klimka przecież wiecie:
1.Klimek nie ma "powera "w nogach( na k-20 przegrywa z rówie¶nikami),
2.Klimek nie skacze - KLimek lata!,
3.Przy wietrze z tyłu , Klimek dzi¶ nie jest wstanie ani w PK ani FC zrobić przyzwoitego wyniku!
PS.
1.Skoczk owie -lotnicy np.japończyk ITO przy tylnych wiatrach również nie kwalifikuj± się do 50-tki,
2.WypowiedĽ Lepistoe o KLimku uważam za skandaliczn±,
3.Skrócenie nart o 6 cm to jednak dużo(pewnie mato wpływ na technikę odbicia i lotu.)
4.Ciekawe czy gdyby dać Tomisławowi Tajnerwi i Tomkowi Pochwale narty o 100cm dłuższe -czy zostaliby MP?
(25.01.2008, 13:52)
Banan :)
Obstawiam małysz 8.
(25.01.2008, 11:54)
andbal
kwalifikacje
Rok temu też w kwalifikacjach do pierwszego konkursu przeszło 5 ciu zawodników: Małysz (miał PQ), Skupień, Bachleda, Stoch i Hula. W tym roku podobnie tylko nie dostał szansy Skupień to wszedł za niego Rutkowski. Teraz tylko musi zaj±ć takie miejsce jak Skupień w roku ubiegłym a może lepsze i będzie ok.
(25.01.2008, 10:35)
TOTTI
Fin - A skad ty to wiesz? Jestes pesymista?
(25.01.2008, 09:22)
xyz
@nielot
Jak nie skakało ,jak skakało.Tylko Ahonen się wycofał,a reszta skakała.
(25.01.2008, 09:06)
Klmkofan
@ Stokrotka
A coby¶ powiedziała jakby wiało "pod narty "
i Klimek swoje 125m by skoczył?
A co uważasz jest gorsze 130m Małysza w Harachowie czy 88,5m Klimka w Zakopcu?
(25.01.2008, 08:13)
Żaneta
@stokrotka
No 10 najlepszych może nie skakało w kwalifikacjach, ale w II Treningu skakali i Małysz był szósty, więc, do 10-tki pierwszej powinien wej¶ć.
(25.01.2008, 08:00)
stokrotka
Zachciało im się Klimków! To teraz maj±. Przecież było wiadome, że mały skoczy tak, że nie wystarczy na konkurs i cała uwaga przejdzie na Małysza. Tak trzymać. Małysz powinien im teraz pokazać, że nadal jest mistrzem i poszybować na nowy rekord skoczni!!!
(25.01.2008, 07:23)
nielot
tylko wezmy poprawke na to,ze 10 najlepszych skoczkow nie skakalo w kwalifikacjach
(24.01.2008, 23:37)
Xellos
Malysz moze miec problem z pierwsza 10tka :P

Moim zdaniem jutro Austria sie wezmie w garsc, ale ostatecznie wygra Amman. Ahonen bedzie blisko ale to nie jego dzien i skocznia. Co do reszty to jak do drugiej serii wejdzie Stoch to bedzie cud, Hula jak zje dobre sniadanie z rana to moze bedzie 29 albo 30sty :/ A reszta zenada.

Co do Klimka to ... chyba nie ma co komentowac :P nie wiem na ile to prawdziwe z tymi wydluzonymi nartami i nieprzepisowym kombinezonem ale w obliczu takich wynikow miało by to jaki¶ sens. Punktem odniesienia jest oczywi¶cie Kamil Stoch, który jako jedyny był w MP przed Klimkiem i to z niewielka strat± a teraz dzieli ich przepa¶ć. Czyzby jednak w jaki¶ oszukany sposób był tak wysoko w MP :/

A i jeszcze trzeba uwazac na Norwegow ale ich forma dopiero rosnie a jej apogeum bedzie na mistrzostwach w lotach. Widac, że na ta impreze sie szykowali.
(24.01.2008, 22:43)
Fin
Małysza nie będzie nawet w pierwszej 10tce.to nie jest wcale powrót do wielkiej formy!!!
(24.01.2008, 22:14)
Żaneta
@scholes
7 Hilde, 9 Hilde, jak to możliwe???//panda
(24.01.2008, 20:33)
Żaneta
A teraz moje, wiem, że nikt z tych nie pojawi się jutro na podium, a więc...
1. Małysz :))
2. Morgenstern
3. Ahonen :)) niech im będzie bo nie chce mi się z nimi kłócić
____________
10. Stoch
ymmm... a dalej to nie wiem ... xD
(24.01.2008, 20:31)
Adi93
Moje typy :

1Morgerstern
2Ammann
3Małysz

25Stoch
40Hula
45B achleda
48Rutkowski
(24.01.2008, 20:17)
TOTTI
Wlasciwie to chcialem napisac przekonaniami nie opiniami bo wtedy sens commentu sie zmniejsza.
(24.01.2008, 20:11)
TOTTI
Zapowiada sie niezly konkurs. Oby Adam wrocil do formy i nawet jesli tak sie stanie to nie sadze by wygral, bo wedlug mnie najlepszy jutro bedzie Janne. Co do Klimka, to wlasnie dlatego nie popieralem jego wystepu w Pucharze Swiata w tak mlodym wieku i po prostu wzburzylem sie kiedy zobaczylem na onecie taki news na jego temat, ze ojciec Klimka grozil, ze jesli Klimek nie dostanie szansy debiutu w P¦ w Zakopanem to on juz nie wystapi nigdy w Pucharze Swiata. Jesli to prawda to jest to jakies chore, bo ojciec powinien wiedziec, ze takimi opiniami moze narazic swojego syna na niebezpieczenstwo na przyklad w przypadku powazniejszego upadku co by sie moglo zakonczyl ciezka kontuzja po ktorej moglby sie nie podniesc.
(24.01.2008, 20:09)
FinnAir
@Quavertone
Grunt to poczucie humoru!
Pozdro:)
(24.01.2008, 19:58)
Jurek Kyć
Zapowiada się ciekawy konkurs!Bo zakwalifikował się Yuta Watase,który ostatnio zdobył punkty w P¶ w styczniu 2006!No i jaki¶ tam Shusaku Hosoyama...
(24.01.2008, 19:53)
Quavertone
@FinnAir
<ironia mode>Jako jedyny dostosował się do ogłoszonej przez prezydenta żałoby</ironia mode>

A tak na poważnie, stary chwyt psychologiczny, czyli ukrywanie swojej aktualnej formy i możliwo¶ci + zbieranie energii na decyduj±ce skoki. Te na treningach były czysto treningowe na rozpoznanie terenu, no i doszlifowanie paru szczegółów. Odległo¶ć miała znaczenie drugorzędne.
Dodajmy jeszcze dodatkowy odpoczynek przed jutrzejszym konkursem :)
Pozdro :)
(24.01.2008, 19:39)
FinnAir
@Quavertone
Jak my¶lisz, dlaczego Ahonen nie skakał w kwalifikacjach?
(24.01.2008, 19:30)
mięsista
komentarze coniektórych podczas quali na skokinarciarskie.live => ponizej pewnego poziomu ;]
co do Klimka zgadzam się z @scholes. Bez przesady. pierwsze koty za płoty. Uwazam, ze nie zaszkodził mu ten wystep, a tylko wzbudził apetyt na porz±dny trening. A ten jego marniutki wynik... mam nadzieję, ze przypomniał mu co to jest pokora ;) Następnym razem (kiedy by to nie nast±piło) będzie lepiej! osobiscie wierzę w to, bez dwóch zdań :D
co¶ tu niektórzy nisko sobie ceni± występ naszego mistrza: @Fin "A Małysz dopiero w drugiej dziesi±tce będzie" hę? powtórzę się: bez przesady!
(24.01.2008, 19:29)
kole¶
Jutro bedzie po staremu. Malysz bez pomocy psychologa w konkursie zle wypadnie, max 9 miejsce bedzie mial :(
(24.01.2008, 19:27)
jw.
klimek muranka...
(24.01.2008, 19:23)
FinnAir
@Quavertone
Jak sam wiesz, u nas wszystko jest możliwe :)
(24.01.2008, 19:17)
FinnAir
@scholes
Ja wystawieniu Klimka na P¦ byłem przeciwny od pocz±tku, kiedy tylko ten pomysł się urodził.
(24.01.2008, 19:01)
Quavertone
@FinnAir
Najwyżej jak się obrazi, to go Austriacy naturalizuj± ;)
(24.01.2008, 19:00)
FinnAir
@Quavertone
Chdziło mi o to, że jeżeli nadal będzie tak prowadzony (czyt. zaspokajał ambicje ludzi z PZN), to na pewno chłopaka zmarnuj±.
Zobacz Schlierenzauer już odnosi sukcesy w P¦, a jednak na mamuty go jeszcze nie wystawiaj±.
(24.01.2008, 18:58)
scholes
mysle ze te komentarze dotyczace klimka sa bez sensu owszem jest 13-latkiem ale przed dzisiejszym dniem wszyscy chcieli aby wystartował w konkursie a teraz jak juz mu sie nie udało to narzekamy za wczesnie i takie tam.moim zdaniem jest za wczesnie ale jak klimek by zajał miejsce powiedzmy w 15 to wszyscy by powiedzieli ze to było dobre posuniecie.wiec nie narzekajmy teraz ze nie udało mu sie dzis dobrze skakac bo to do niczego nie prowadzi.mysle ze to kolejne doswiadczenie dla polskich trenerow.mysle ze powinien dostac szanse moze za rok w zakopcu ale dla mnie realny wiek skoczka to 16 lat wtedy moze sporadycznie wystepowac klimek w puchrze swiata.mysle takze ze zle postapiono z mackiem kotem zeby on wystepował od poczatku sezonu do turnieju 4 skoczni(konca)to jest jakas paranoja ale z drugiej strony trzeba jasno powiedziec ze nie mamy duzego wyboru
(24.01.2008, 18:54)
Quvertone
@FinnAir
W przypadku Murańki jest zdecydowanie za wcze¶nie, żeby mówić o czymkolwiek, tym bardziej o zmarnowaniu... :D
(24.01.2008, 18:50)
FinnAir
No to Murańka sobie już poskakał (w kwalifikacjach 88,5m). Jak się mówiło, że to jeszcze za wcze¶nie dla niego na P¦ - to nie - bo go¶cie z PZN chcieli mieć najmłodszego zawodnika w historii w P¦, a skończyło się na tym, że chłopak będzie teraz miał traumę przez dłuższy czas. Przecież to jeszcze dzieciak i jego psychika jest pokroju bańki mydlanej (pęka przy najmniejszej przeszkodzie) Trzeba przyznać - talenty to my umiemy marnować.
(24.01.2008, 18:42)
Quavertone
@SoWhat
Przepraszam, to z przyzwyczajenia.
Dla Pana Jerneja Damjana też.
(24.01.2008, 18:35)
Fin
@scholes.Hilde 7 i 9?
(24.01.2008, 18:35)
Fin
Ahonen wygra.A Małysz dopiero w drugiej dziesi±tce będzie.Taka prawda.Po za tym liczyć się będ±:
Amman,Happonen,Jaco bsen,Koch lub Olli
(24.01.2008, 18:34)
scholes
1achonen
2morgenstern
3loitzl
4damjan
5a mmann
6małysz
7hilde
8jacobsen
9hilde
10romoren

23stoc h
25hula
41rutkowski
47bachleda
(24.01.2008, 18:33)
SoWhat
Damjan... j nie i :P zgadzam sie, ale nie widze Kuettela na trzecim miejscu..kogos innego..moze wlasnie Jerneja?!
(24.01.2008, 18:32)
lolopo
szkoda murańki, naprawdę mi go szkoda...
(24.01.2008, 18:32)
Fin
Oj kto wie czy Harry Olli nie sprawi niespodzianki.A jussi Hautameki chyba jakims fartem przeszedł kwalifikacje
(24.01.2008, 18:32)
uskotko
a mi iTVP zaskoczyła na 15 skoków przed końcem. Fajnie... Mamy XXI wiek, a ja wci±ż nie mogę skoków ogl±dać...
Quavertone, popieram i jestem za.
(24.01.2008, 18:28)
Antymurańka
No i widać, jaka była odpowiedĽ Małysza na stwierdzenie Klimka, :"Chce pokonać Adama w konkursie pucharu ¶wiata"->nie tym razem, w tym konkursie murańka nie wyst±pi! Oto wła¶nie przykład chorych ambicji rodziców. Klimek to utalentowany skoczek, ale musi mieć trochę pokory i do¶wiadczenia, a tego mu narazie brakuje. Dla tak młodego zawodnika taka decyzja dot. startu w konkursie P¦ może zaważyć na jego przyszłej karierze.
(24.01.2008, 18:26)
Quavertone
Typuję jutrzejszy konkurs (je¶li dojdzie do skutku):

1. Ahonen
2. Jacobsen
3. Kuettel
4. Morgenstern
5. Damian
6. Olli