Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Mimo wprowadzenia przez Prezydenta trzydniowej żałoby narodowej po katastrofie wojskowego samolotu CASA koło Mirosławca, w której zginęło 20 osób, zawody P¦ w Zakopanem odbęd± się.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"Komitet Organizacyjny Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich w Zakopanem informuje, iż w obliczu tragedii do której doszło w Mirosławcu, postanowiono o zmianach w organizacji międzynarodowych zawodów w dniu 25 i 26 stycznia. Zawody odbęd± się z ograniczeniem oprawy artystycznej oraz uczczeniem pamięci ofiar katastrofy. Ł±cz±c się w bólu z rodzinami i bliskimi tragicznie zmarłych, apelujemy o zachowanie atmosfery powagi" - brzmi komunikat zamieszczony na stronie internetowej TZN.

Żałoba narodowa będzie obowi±zywała albo od godz. 20 w czwartek, albo od pi±tku przez trzy dni.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Torunianin
APELUJEMY DO ORGANIZATORÓW O OPRAWE MUZYCZNˇ NA DRUGI DZIEŃ SKOKÓW, ŻAŁOBA SIĘ KOŃCZY O 19:00 TE DWIE GODZINY NIKOGO NIE ZBAWIˇ. OGÓLNIE ŻAŁOBA MOGŁA BYĆ OGŁOSZONA NA 1 DZIEŃ, APELUJEMY NIE PSUJCIE WIDOWISKA, MINUTA CISZY I NORMALNE SKOKI
(24.01.2008, 22:44)
Eesti
Decyzja w sumie słuszna, ale trochę szkoda. Dawno nie mieli¶my normalnych zawodów w Zakopcu :(
2006 - żałoba po tragedii w Katowicach
2007 - w sumie 1 seria, tragiczne warunki + upadek Mazocha
2008 - żałoba po tragedii samolotu
(24.01.2008, 19:09)
Sanczo
Nie wiem co o tym my¶leć ,zginęli ludzie w katastrofie samolotu i ta żałoba narodowa jest konieczna. Trzeba uczcić pamięć umarłych. Z drugiej strony Zakopane to ¦więto Skoków. Niepowtarzalna atmosfera ,kibice najlepsi na ¶wiecie , a co do oprawy artystycznej to warto zwrócić uwagę że ludzie odpowodaj±cy za to oprawę artystyczna przygotowywali się miesi±cami ,włożyli w t± wiele pracy ,serca jak również nakładów finansowych. Więc mam mieszane uczucia. I tak Ľle i tak nie dobrze.
(24.01.2008, 16:42)
Wierny kibic skoków
Bez przesady z tym. Rozumiem ludzie zginęli, ale co to ma do zawodów. Powinna być minutka i wszystko normalnie. 2 lata temu byłem na P¦ w Zakopcu jak się zawaliła hala w KAtowicach, wtedy zginęło ponad 80 osób i nie było wcale atmosfery, a dzień wcze¶niej była...
(24.01.2008, 16:04)
MATTI
na 100% jest pewne że się odbęd±
(24.01.2008, 15:41)
aga
chciałabym tak delikatnie zaznaczyć, że jednak ludzie zginęli... dobrze, wiem, że codziennie gin± itp. sama nie jestem do końca przekonana co do tej decyzji, ale skoro juz zapadła, trzeba j± uszanować. czy wy naprawdę myslicie tylko i wył±cznie o skokach? kocham je, ale potrafie zrozumieć pewne inne rzeczy.
jeszcze sie okazuje, że 20 osob to za mało... ile powinno być? rz±d setek, tysięcy? wtedy dopiero powinna być ta żałoba? może pomy¶lcie troche. nie tylko o zadowach.
(24.01.2008, 15:38)
kabumek
Nie chodzi o ilo¶ć ofiar. Zginęło 20 wojskowych, w tym wysocy rang±. W tym wypadku żałoba narodowa jest jak najbardziej na miejscu. Służ± oni wła¶nie narodowi.
Na tych, którzy płacz±, że to trzecie z rzędu nie udane zawody, brak słów. Opamiętajcie się! Wielu z was modliło się za Mazocha rok temu, zmówcie chociaż zdrowa¶kę za ofiary wypadku.
(24.01.2008, 15:35)
Dziwne
Każdy może zgin±ć. Bo uwierze, że teraz ludzie modl± się o nich i przejmuj± ich losem. Przejmujemy się wtedy gdy dotyczy to naszej rodziny i kto¶ od nas gdzie¶ zginie. A tak... W moim mie¶cie co miesi±c s± wypadki ¶miertelne. A na drogach to samo. Trochę przesada. Minuta ciszy ok, to miły i ładny gest, ale dalej powinno przebiegać wszystko normalnie. Już słysze komentatorów mówi±cych ciho i bez przejęcia. Paranoja.
(24.01.2008, 15:34)
Żaneta
Teraz znowu problem wszyscy maj± czy zawody się odbęd± ;(
(24.01.2008, 15:28)
Agnete
Przesada,wszystko to jest robione na pokaz,co to da,że w Zakopanem będziemy ogl±dać skoki w ciszy? To nie pomoże nikomu, ci ludzie i tak nie żyj± i ta żałoba im nie przywróci życia.
(24.01.2008, 15:18)
malcolm
Zawody powinny się dobyć !!! I to z cał± oprawom! Mimi żałoby narodowej, organizatorzy powinni pój¶ć na cało¶c, ilu ludzi przyjeżdża z zagranicy aby być na "¶więcie skoków" a tu 3 raz z rzędu lipa!!! Rozumiem tragedję jak± jest ¶mierć 20 osób " naraz" ale to jest mało w porównaniu z np. topielcami w wakacje tylko że tam to jest rozbite na pwien okres a przecież ból i smutek rodzin ten sam. Więc jastem jak najbardziej za pełn± par± w Zakopanem !!!
(24.01.2008, 14:57)
ALMASI
zalosne to jest.i co komu ta zaloba pomoze?nie lepiej byloby np przeznaczyc czesc dochodow z imprezy dla rodzin ofiar?Laczenie sie w bolu i psucie ludziom widowiska a zawodnikom odebranie radosci skakania nikomu nie pomoze.Poza tym jak tak dalej pojdzie to nigdy nie dadza nam prawa do organizacji Mistrostw Swiata o ktore sie staramy,bo nikt nie bedzie chcial przyjechac skakac do cichego i smetnego Zakopca,poza tym zawsze beda sie obawiac ryzyka ze znow prezydent wykombinuje zalobe i ewentualne mistrzostwa sie nie odbeda
(24.01.2008, 14:54)
Lintunia
@mateusz_rulez
Masz rację, Żałobę ogłasza prezeydent. Ale on może tylko apelować o odwołanie zawodów ;) A zreszt± czy to ważne? I tak decyzja od nas nie zależy ;)
(24.01.2008, 13:25)
MATTI
Ech co¶ zawody w Zakopanem szczę¶cia nie maj±. Jak nie targi katowickie 2 lata temu to ubiegłoroczny upadek Mazocha i jeszcze teraz ten samolot... Jeszcze się FIS wkurzy i wycofa Zakopiec z kalendarza P¦ a Kojo przestanie machać rękawic± "I LOVE zAKOPANE" Naprawdę jakie¶ fatum kr±ży nad tymi zawodami...
(24.01.2008, 13:20)
mateusz_rulez
@Lintunia i tu się mylisz, ostateczna decyzja należy do prezydenta. Poniższy news, który zacytowałem jest z godziny 12:51
(24.01.2008, 13:13)
Henio
Na wszelki wypadek powinni po kwalifikacjach jedn± serię finałow± pu¶cić dzisiaj!!!
(24.01.2008, 13:11)
Henio
Na wszelki wypadek powinni po kwalifikacjach jedna serię finałow± pu¶cić dzisiaj!!!
(24.01.2008, 13:11)
Lintunia
@mateusz_rulez
To jest zależne TYLKO i WYŁˇCZNIE od nich. Żałoba Narodowa to nie jest nakaz, tylko raczej sugestia, ale ostateczne decyzje należ± do organizatorów. Np. rok temu, gdy była żałoba w zwi±zku z tragedi± w Halembie, odbywały się imprezy (przynajmniej u mnie i nie wszystkie, ale jednak), chociaż powinno ich nie być, szczególnie, że mieszkam blisko miejsca tragedii. Sama byłam na koncercie rockowym i szczerze był to jednej z najlepszych koncertów na jakich byłam.
(24.01.2008, 13:11)
Bogin
Co za głupi ... Wyobrażacie sobie odwołanie zawodów w Zakopanem?
(24.01.2008, 13:10)
marianka
powiem tylko - ufff!!!
(24.01.2008, 13:05)
mateusz_rulez
Cytat z portalu sportowego gazety wyborczej "Organizatorzy wydali nawet specjalne o¶wiadczenie, że zawody się odbęd±. To jednak nie jest od nich zależne. Wskazanie warunków żałoby narodowej i okre¶lenie, jakie imprezy mog± się odbyć zależy od prezydenta"
A prezydent powiedzial dzisiaj, że wszystkie imprezy sportowe,. wł±cznie z P¦ maj± zostać odwołane. WIęc nie dzielmy skóry na niedĽwiedziu
(24.01.2008, 13:04)
popek
brawo za decyzje w sprawie konkursu
(24.01.2008, 13:02)
Klimkofan
Klimek skacze z nr 3!!!
(24.01.2008, 12:58)