Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Istnieje możliwo¶ć, że zawody Pucharu ¦wiata w Zakopanem się nie odbęd±. Podobny los może czekać inne imprezy sportowe rozgrywane na terenie naszego kraju. Prawdopodobnie dzisiaj Lech Kaczyński ogłosi żałobę narodow± po katastrofie wojskowego samolotu CASA koło Mirosławca w Zachodniopomorskiem, w której zginęło 20 osób.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Dwa lata temu w Zakopanem zawody odbyły się bez oprawy muzycznej także z powodu tragedii. Wtedy na Międzynarodowych Targach Katowickich zawaliła się hala i zginęło wtedy 65 osób. Zawody odbyły się tylko dlatego, że prezydent ogłosił żałobę narodow± w dzień konkursu.

Je¶li zawody się odbęd± do pierwszego konkursu trenerzy powołali 10 naszych skoczków. Z jedenastki (Adam Małysz, Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła, Marcin Bachleda, Robert Mateja, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula, Klemens Murańka, Rafał ¦liż) jeden będzie rezerwowym i w drugim konkursie zast±pi najsłabszego w pierwszym.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Klimek Murańka dostanie szansę występu w kwalifikacjach.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
haliee
o¶mieszymy się przed innymi narodami? odbior± nam P¦? wy¶cie chyba się szaleju najedli. :/
(24.01.2008, 19:43)
mateusz_rulez
mateusz_rulez
Cytat z portalu sportowego gazety wyborczej "Organizatorzy wydali nawet specjalne o¶wiadczenie, że zawody się odbęd±. To jednak nie jest od nich zależne. Wskazanie warunków żałoby narodowej i okre¶lenie, jakie imprezy mog± się odbyć zależy od prezydenta"
A prezydent powiedzial dzisiaj, że wszystkie imprezy sportowe,. wł±cznie z P¦ maj± zostać odwołane. WIęc nie dzielmy skóry na niedĽwiedziu
(24.01.2008, 13:06)
Klimkofan
Jest lista -Mateja nie skacze.
A z nr 3 -----KLEMENS MURAŃKA
(24.01.2008, 12:47)
Pyza
Codziennie gin± ludzie...dlaczego ja mam cierpiec jak mnie to nie dotyczy....a gdy zginie mi ktos bliski Kaczor ogłosi załobe... bez sensu....
(24.01.2008, 12:40)
Lintunia
@mateusz_rulez
"Mog± się nie odbyć" to co innego niż 'nie odbęd± się"
A TZN napisał o¶wiadczenie już w zwi±zku z Żałob± Narodow± :) A brzmi tak:
"Komitet Organizacyjny Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich w Zakopanem informuje, iż w obliczu tragedii do której doszło w Mirosławcu, postanowiono o zmianach organizacji międzynarodowych zawodów w dniu 25 i 26 stycznia.
Zawody ODBĘDˇ SIĘ z ograniczeniem oprawy artystycznej oraz uczczeniem pamięci ofiar katastrofy.
Ł±cz±c się w bólu z rodzinami i bliskimi tragicznie zmarłych, apelujemy o zachowanie atmosfery powagi."
(24.01.2008, 12:33)
mateusz_rulez
@Litunia, o¶wiadczenie jest wydane przed wprowadzeniem żałoby. Tu daję info z itvp, z 11:44. "Wszelkie imprezy sportowe w naszym kraju w najbliższych dniach, ł±cznie z najważniejsz± – Pucharem ¦wiata w skokach narciarskich w Zakopanem mog± się nie odbyć. Prezydent RP Lech Kaczyński ma ogłosić żałobę narodow±.

Przyczyn± żałoby narodowej jest katastrofa wojskowego samolotu CASA koło Mirosławca w Zachodniopomorskiem, w której zginęło 20 osób.

Oznaczać to będzie automatycznie odwołanie wszystkich zawodów sportowych na terenie naszego kraju. (PAP)" Podkre¶lam, WSZYSTKICH IMPREZ MASOWYCH, bez wyj±tku
(24.01.2008, 12:24)
kiler
Siema. zna ktos listę startow± do dzisiejszych kwalifikacji?
(24.01.2008, 12:17)
Lintunia
@kuba_z_1994
Przed chwil± napisałam, że będ±. Będzie tak jak 2 lata temu, bez oprawy, imprez itp. :) Ale same zawody się odbęd± ;)
(24.01.2008, 12:10)
Kazik
Nie będzie po pan mały chciał się popisać
(24.01.2008, 12:07)
kuba_z_1994
Jak pisze interia:"W czasie żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostaj± opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Na czas trwania żałoby odwołane s± imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe". Wiec skoki będ± czy nie? ;/.
Mam nadzieje, że tak.
(24.01.2008, 12:06)
Lintunia
Skoki się odbęd±. Na stronie TZNu jest o¶wiadczenie w tej sprawie :)
(24.01.2008, 12:04)
alexia
ja też uważam ze skoki powinny się odbyć współczuje rodzinom zmarłych ale życie toczy sie dalej
(24.01.2008, 11:41)
Kazik
Tragedia wielka ale bez jaj z t± żałob±.Ja chce żyć normalnie .
(24.01.2008, 11:32)
kole¶
¦mierć 10 żołnierzy jest tragedia ale nie do **** narodowa! Naprawde takimi decyzjami Polska staje sie ciemnogrodem Europy, wstyd i jeszcze raz wstyd. Euro pewnie tez bys my odwolali gdyby zdechl kot Jaroslawa O.o
(24.01.2008, 11:22)
martula
@FinnAir masz racje w 100%
(24.01.2008, 11:13)
zuita
FinnAir zgadzam sie w 100%!!!
(24.01.2008, 11:09)
zutia
do "Murańka oszustem" ani nie mów,bo mnie dreszcze przechodz± jak czytam o Klimku,martwie się o chłopca-oby się tylko nie sparzył.... a na temat decyzji prezydenta no comments:/
(24.01.2008, 11:08)
FinnAir
Powtarzam jeszcze raz! Ludzie codziennie gin± w wypadkach i nikt z tego powodu nie ogłasza żałoby narodowej (i oby¶my tego nie doczekali).
Po drugie nie jest to powód aby odwoływać zawody sportowe RANGI MIĘDZYNARODOWEJ, bo jak tak dalej pójdzie (oby nie), to zabior± nam ten P¦ w Zakopanem, stwierdzaj±c, że Polska to jednak nie jest normalny kraj i nie się sama pogr±ża w żałobie przy każdej katastrofie.
(24.01.2008, 11:07)
Benek
Ja nie chce mieć żałoby :((( ja chce mieć konkurs!!
(24.01.2008, 11:05)
Luk
A najważniejsze że znów o¶mieszymy się przed innymi narodami
(24.01.2008, 10:58)
Luki
Zawsze załoba gdy jest poważny konkurs
(24.01.2008, 10:55)
??
Bez sensu...Co im to da? że odwołaja życia tym nie zwroca ofiara tragedii;/ a przy okazji psuja humor i nastroj innnych ale widocznie tak ma byc w polsce...
(24.01.2008, 10:55)
FinnAir
@andrzej
W czym¶ trzeba się wykazywać.
(24.01.2008, 10:40)
df
no i lipa:((
(24.01.2008, 10:38)
kibic
załoba niech będze ale niech skoki się odbędo bez zabawy ale niech się odbędo
(24.01.2008, 10:33)
kibic
jak skoki się nie odbędo ton za kark kogos powiece
(24.01.2008, 10:30)
Sandra
szczere kondolencje dla rodzin ofiar ... :*
(24.01.2008, 10:28)
MURAŃKA oszustem?
Trwaj± ostatnie przygotowania, by Klemens Murańka mógł z powodzenie zadebiutować w zawodach Pucharu ¦wiata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zawodnik ma kłopoty z kombinezonami, z tego też względu jest non stop ważony i mierzony - donosi "Przegl±d Sportowy".
- Nie może być żadnych problemów - powiedział Krzysztof Murańka, ojciec naszego cudownego 13-latka.

Sztab polskiej reprezentacji musi zadbać o to, by Murańka nie został zdyskwalifikowany - co mu się ostatnio zdarzało - za zbyt długie narty lub luĽny kombinezon.
- Słyszałem, że Klimek skakał na nartach za długich o sze¶ć centymetrów. Tak nie może być. Były tam jeszcze jakie¶ inne problemy. Przecież to jest młody chłopak, a juz teraz jest uczony, jak omijać przepisy i kombinować. To jest zwykłe oszustwo, tak jak doping. Dlatego dopiero je¶li wszystko będzie w porz±dku, zostanie skontrolowany i okaże się, że narty i kombinezon s± w porz±dku, to pozwolę mu wystartować w konkursie w Zakopanem - powiedział Hannu Lepistoe, trener kadry naszych skoczków
(24.01.2008, 10:27)
Sandra
buuu....dlaczego zawsze co¶ musi przeszkodzić w rozgrywaniu skoków w Zakopanem???...2 lata temu żałoba narodowa, rok temu wypadek Jana Mazocha.... ech.... strzasznego pecha mamy....;(