Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Czy skoki narciarskie kobiet pojawią się w programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010 w Vancouver? Jest na to pewna szansa. A wszystko dzięki Kanadyjczykom, którzy walczą o wprowadzenie tej dyscypliny do programu Olimpiady.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski uważa, że owa konkurencja nie spełnia wszystkich kryteriów. Kanadyjczycy jednak nie załamują się. Powołano nawet komisję d.s. skoków narciarskich kobiet, której członkami są m.in. rodzice specjalizujących się w skokach dziewcząt. Od tego, czy ta dyscyplina pojawi się w programie Igrzysk zależy także decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. "Spotkamy się z jej przedstawicielami, zapoznamy się ze stanowiskami obu stron." - mówi Jana Willis, matka Katie Willis.

Jest jeszcze kilka problemów. Owe kryteria, których nie spełniają skoki pań to wymóg, aby przed ostateczną decyzją odbyły się już dwukrotnie Mistrzostwa Świata. Poza tym, decyzja o włączeniu do programu Igrzysk musi zapaść co najmniej cztery lata przed olimpiadą. Tych kryteriów w tej chwili nie da się spełnić.

Skoki narciarskie pań zadebiutują na Mistrzostwach Świata w Libercu, w przyszłym roku. Kanadyjczycy jednak owe wymagania uważają za przejaw dyskryminacji kobiet. Jak zakońćzy się ta walka? Miejmy nadzieję, że z pożytkiem dla skoków narciarskich.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
dżamper
przecież wystartują w Libercu... :P
(21.03.2008, 20:09)
skoczek
dlaczego panie nie moga startowac w mistrzostwach swiata>?? Przeciez maja do tego pelne prawo chyba nie?To nie jest sredniowiecze , ze mezczyzni moga wszystko robic a kobiety zostaja kurami domowymi! Wg powinny startowac!
(23.01.2008, 08:22)
pepsiwódka
Skoki pań też na pewno byłyby ciekawe, ale mogłaby je spopularyzować telewizja puszczając transmisje choćby raz na miesiąc z zawodów pań(np.Eurosport by to mógł zrobić).
(22.01.2008, 17:06)
katarzynka
Kamilek trzymam kciuki w zakomanym ;-)))
(22.01.2008, 13:13)
katarzynka
właśnie trzeba przyznać że kobiety jeśli chodzi o ten sport są dyskryminowane... kto powiedział że faceci moga skakać a kobiety nie .......... niech walczą o swoje prawa. Choć z drugiej strony ciekawa jestem jak to będzie wygladać ;-))
(22.01.2008, 13:11)
alisia.vet
niech kobiety pokażą co potrafią!!!
(22.01.2008, 02:26)
TAK
To same wymówki. Najpierw nie chcieli kobiecych skoków na MŚ a teraz mówią że 2 razy MŚ sie nie odbędą. A dyscyplina ta sama. I właśnie czemu nie pozwolili na p-oczatek wystartować kobietom i mężczyznom razem? Obawiali się, że przynajmniej 10 kobiet wejdzie do 50? I będzie wstyd, że im zakazuja skakać?
A nie jest to nowa dyscylina i niczego nowego nie wymaga, bo kobity skacza na tej samej średniej skoczni na której na IO skaczą mężczyźni. Nic nie trzeba przygotowywać oprócz dodatkowego kompletu medali, a to jest do wykonania w tydzień od zamówienia!
(21.01.2008, 19:23)
johnbegood
@TAK : jeśli jest ta sama dyscyplina do dlaczego kobiety nie skaczą razem z męzczyżnami? dobrze przeczytaj mój poprzedni komentarz
(21.01.2008, 19:12)
TAK
A skoki narciarskie sa dawno dyscypliną zimiową! To nie jest nowy sport! To tak jakby zakazac skakania na nartach ludziom starszym niz 25 lat, bo niszczy kości i stawy :P
(21.01.2008, 18:34)
johnbegood
@skokikobietTAK: Wierzę że powinno skoki traktować tak równo jak np biatlon ale są zasady ...ta dyscyplina nie spełnia 2 krytieria które są określone przez IOC. Mamy łamać zasady ? tu nie chodzi o to że akurat dotyczy kobiet (lubię oglądać kobiety:) tylko chodzi o to żeby np szachy na sniegu nie weszły do igrzysk zimowych:) Pozdrawiam
(21.01.2008, 18:25)
skoki kobiet TAK
Czym różnią się skoki narciarskie mężczyzn od skoków narciarskich kobiet?
Rozbieg ten sam, potem wybicie sie na progu, piekny stylowy i bezpieczny lot i lądowanie telemarkiem! Istnieje tylko jedyna różnica. Kobiety musza jechać z wyższego rozbiegu, by doleciec tam gdzie mężczyźni! I co toza różnica? Przecież jak warunki pogodowe sa nieprzyjajace, to również mężczyznom ustawia się tę sama belkę a w kombinacji norweskiej zawsze miewaja wyższe belki od tych ze skoków specjalistycznych.
No to w czym różnica?
Zresztą kobiety skaczą tylko na skoczniach K-100 i mniejszych (bo im zakazano skakania na innych) a kobiecy rekord przeciez to 200 metrów. Ilu Polaków skoczyło tak daleko? Czyli kobiety tez potrafia skakac i daleko i bezpiecznie.
W czym problem? A ryzyko? Przeciez mężczyźni tez ryzykują. Czyżby ich życie i zdrowie było mniej warte od życia i zdrowia kobiet?
(21.01.2008, 17:58)
mięsista
"równouprawnienie" znaczy tyle co "równe szanse dla wszystkich", a póki co w skokach narcirskich tego nie ma, jak widać... Bo niby po co opóźniać włączenie tej dyscypliny do olimpiady? Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa. Ten wymóg o 2-krotnym rozegraniu MŚ przed wlaczeniem dyscypliny jest bezcelowy. A dlaczego aż 4 lata muszą minac od podjęcia decyzji o właczeniu kobiecych skoków do programu? Żeby mogli sobie posiedziec i podumać co by tu jeszcze wymyślić aby dalej hamować rozwój kobiecych skoków? Przecież nic nowego nie trzeba przygotowywać.
(21.01.2008, 17:44)
antonia
jak ma być równouprawnienie to we wszystkich dziedzinach !!!
W skokach też !!!
(21.01.2008, 16:58)
popek
chcialbym zeby wlaczano ta dyscypline do programu zimowej olimpiady