Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Adam Małysz skacze poniżej oczekiwań. Ostatnie trzy konkursy były fatalne - nie zdobył nawet jednego punktu do klasyfikacji generalnej i wypadł z czołowej "10" klasyfikacji Pucharu ¦wiata. "Nie spodziewałem się, że będzie tak Ľle. Wcze¶niejsze treningi w ogóle na to nie wskazywały. Wiem, że w Polsce jest 10 milionów specjalistów, którzy znaj± się na skokach lepiej ode mnie. My musimy jednak spokojnie przeanalizować błędy Adama." - powiedział główny trener polskiej kadry, Hannu Lepistoe.



Wiemy już, iż nie zobaczymy Adama w składzie na zawody w Sapporo. Będzie więc czas, aby przygotować się do najważniejszej imprezy sezonu - Mistrzostw ¦wiata w lotach. Może spokojny trening na skoczni K-90 w Ramsau pomoże? Nawet sami zawodnicy zaczynaj± się martwić o formę naszego mistrza z Wisły: "Wszyscy skoczkowie maj± ogromny szacunek do Adama. On przecież zrobił bardzo wiele dla skoków i dlatego jego słaba forma nas martwi" - mówi Anders Bardal. "Ja wierzę, że w Zakopanem trzeba będzie na niego uważać, bo znów będzie się liczył." - s±dzi lider klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata, Thomas Morgenstern.
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Trzymajmy więc kciuki za naszego zawodnika, dopingujmy go, lecz nie krytykujmy, kiedy mu nie wychodzi. Przecież dokonał tak wiele dla polskiego sportu.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
popek
ja sie spodziewalem ze tak bedzie lol
(23.01.2008, 19:08)
Lintunia
@Jaro
Ale ja się nie chcę kłócić. I tak każdy tutaj już zna moje zdanie :) Po prostu chcę wyja¶nić pewn± kwestię i tyle :)
(23.01.2008, 15:45)
necik
uff jak dobrze, że spór (przynajmniej na razie) zakończony. Kibicuję Janne, ale nie chcę się spierać w czym jest lepszy od Adasia, a w czym gorszy. Oni skacz± tak różnie od siebie, że ciężko ich porównywać ;)
(23.01.2008, 15:03)
<owca>
popieram...
(23.01.2008, 08:21)
Jaro
I na tym poprzestańmy...
(22.01.2008, 21:47)
FinnAir
Dajcie już spokój z tym kto jest lepszy (ten ma to, tamten nie ma tamtego).
Niew±tpliwie wielk± zalet± Ahonena jest to, że nawet jak ma gorszy sezon to nigdy jednak nie schodzi poniżej pewnego poziomu.
Natomiast to co osi±gn±ł w skokach Małysz zawdzięcza z pewno¶ci± przebłyskom geniuszu (nota bene trwaj±cym nieraz do¶ć długo).
Uważam, że obaj s± wybitnymi postaciami w tej dyscyplinie sportu i na stałe zapisali się w kartach historii skoków narciarskich zajmuj±c w nich należne miejsce.
(22.01.2008, 17:06)
Jaro
I znowu ten sam spór... Jak ze ¶więtami... A przecież każdy wie, że lepsze jest Boże Narodzenie i Małysz : )
(22.01.2008, 16:18)
MarekEvil
jezu i co z tego? ale Małysz ma te 4 kule jako drugi w historii skoczek a Ahonen tym sie pochwalic nie moze dobra w tym jest 4:2 dla Małysza , Ahonen wygral 5 TCS dobra jest 5:1 , Ahonen nie ma najwazniejszych medali z IO a Małysz ma 2! 2:0 wiec tu mozna spekulowac do białego rana...
(22.01.2008, 15:48)
Lintunia
@WIELKI FAN SKOKÓW
Może i Małysz ma 4 kryształowe kule, ale to Ahonen dłużej utrzymuje wysok± formę. W P¦ zadebiutował sporo przed Małyszem i jedynie w swoim debiutanckim sezonie nie był w 15 P¦!!
W pierwszej kolejno¶ci podaję miejsce Ahonena, w drugiej Małysza:
sezon 1992/1993: 50. - ns
sezon 1993/1994: 10. - ns
sezon 1994/1995: 3. - 51.
sezon 1995/1996: 3. - 7.
sezon 1996/1997: 8. - 10.
sezon 1997/1998: 9. - 57.
sezon 1998/1999: 2. - 46.
sezon 1999/2000: 3. - 28.
sezon 2000/2001: 5. - 1.
sezon 2001/2002: 15. - 1.
sezon 2002/2003: 4. - 1.
sezon 2003/2004: 1. - 12.
sezon 2004/2005: 1. - 4.
sezon 2005/2006: 2. - 9.
sezon 2006/2007: 8. - 1.
sezon 2007/2008: 2. - 12. (jak narazie)
A jak tak dalej pójdzie to Ahonen będzie miał t± 3 kulę :P
(22.01.2008, 15:31)
WIELKI FAN SKOKÓW
troche bezprecedensowe jest pytanie czy adam wygra w zakopanem... to skocznia jak kazda inna... moze oddal na niej duzo wiecej skokow niz na innych, ale jeszcze jest ramsau, oslo... tam tez adam czuje sie rewelacyjnie. poczekajmy. przeciez duzo jest takze w kalendarzu konkursow w austrii i niemczech i czy zawsze u siebie wygrywaja zawodnicy z owych krajów??
(22.01.2008, 13:56)
korniszon
,,Wiem, że w Polsce jest 10 milionów specjalistów, którzy znaj± się na skokach lepiej ode mnie."
Brawa dla pana Lepistoe :)
a co do Morgensterna to zgadzam sie z niecikiem...czasami takie zarty to przegiecie...
(22.01.2008, 13:55)
WIELKI FAN SKOKÓW
byc moze era małysza dobiegła końca. Ale kto przez tyle sezonów utrzymywał tak rewelacyjn± formę? przypominam że adam zaj±ł w P¦ 6. miejsce już w 1996 roku!!! 12 lat do dla mnie ogromnie dużo. jedynie ahonen może się do niego nieco porównać. Nieco, ponieważ wg mnie jak zdobedzie 4 kryształowe kule to dopiero pogadamy...:D:D:D
(22.01.2008, 13:52)
Lintunia
@necik
Masz rację, z tym autobusem to już Morgi przegi±ł.

Ale cieszy mnie to, że Harri Olli wraca do P¦ :D
(22.01.2008, 12:40)
necik
@ MATTI
masz rację. Morgi cieszy się ze zwycięstwa Ahonena w TCS, Morgi współczuje Małyszowi, taaa... Im więcej o nim czytam, tym mniej go lubię. A to dlatego, że jego żarty s± niesmaczne. W jednym z wywiadów powiedział, że nie przyjechał trenować do Polski bo bał się, że kto¶ ukradnie autobus kadry. To już ¶mieszne nie było!
(22.01.2008, 11:33)
Emilia Pustelnik
"Wiem, że w Polsce jest 10 milionów specjalistów, którzy znaj± się na skokach lepiej ode mnie. " jak ja llubię Pana Trenera ^^
(21.01.2008, 22:04)
fanka adasia m.
Adasia jeszcze na bardzo dużo stać nie oceniajmy go po tym że te 3 skoki były nieudane to poprostu był wypadek przy pracy! Ja niewierze w to że Małysz już sie wyskakał on jeszcze wszystkim tym którzy już w niego przestali wierzyć pokarze i zdobędzie na publiczno¶ci ten puchar, może nie teraz lecz za rok! Ja osobi¶cie wierze w Adasia i chce aby jak najlepiej skakał ale czasami sie nieudaje mówi sie trudno i skacze sie dalej! Ja na skoki nar. jade do zakopanego już sie nie moge doczekać kiedy wreszcie tam będe i zobacze adama małysza bardzo bym chciała od niego autograf i zrobić sobie z nim zdjęcie!!!KTO KOCHA MAŁYSZA TEN NIECH PISZE NA GG POD NUMER: 10381135
(21.01.2008, 21:33)
M.S.- Fan (Deutschland)
Adam will win in Zakopane!
(21.01.2008, 20:32)
M.S.- Fan (Deutschland)
Kto byl w Harrachovie? Proszę meldować!! Kto jeszcze kibic Martina Schmitta i Adama Małysza?
(21.01.2008, 19:53)
mięsista
@MATTI zwycieztwo smakuje lepiej je¶li walczysz o nie z godnym przeciwnikiem. Podczas konkursów czasem można zaobserwować jakie s± relacje między zawodnikami. Zdaje się, ze Morgi szanuje Małysza. My¶lę, ze mówił całkiem serio :)
(21.01.2008, 17:54)
kole¶
Spokojny czas na analize to moglbyc ale niestety Adam pojechal do Harrahova i nie dosc ze mu to w niczym nie pomoglo to zapewne dodatkowo wyniszczylo go psychicznie. Nie wiem jakim cudotworca musialby byc Lepistoe zeby cokolwiek tu zaradzic.
(21.01.2008, 17:31)
MATTI
Morgi tu gada że mu przykro a w głębi duszy cieszy się że taki wspaniały zawodnik na razie mu nie zagraża :/
(21.01.2008, 16:46)
Zdyn
dajcie se już na wstrzymanie. Co z Małyszem, gdzie jego forma ? uuuuu. Poczekajcie do Zakopanego.
(21.01.2008, 15:59)
Żaneta
Bosze i znowu o jego braku formy. Już mam tego dosyć.
(21.01.2008, 15:16)
MarekEvil
tylko za Kuttina Małysz nie mogl nawet spogladac na tak zwana kryształow± kulke =]
(21.01.2008, 14:13)
mięsista
"Wiem, że w Polsce jest 10 milionów specjalistów" - Brawo, Hannu! bez owijania w bawełnę :)
(21.01.2008, 14:09)
Glon
Trenerzy nie wiedz±, co mówi±, co robi±. Start w Harrachovie niepotrzebny, wszyscy to mówili. Nawet za Kuttina było lepiej, Małysz wchodził spokojnie do "30".
(21.01.2008, 14:02)
Polcia_fasolcia
Każdy ma przecież lepsze i gorsze dni. Nie powinni¶my obwiniać Adama za jego złe skoki. On jest tylko człowiekiem i moze sobie pozwolić na chwile słabo¶ci. Nikt przecież nie jest idealny! Nawet MISTRZ! Wierzę, ze Adam jeszcze stanie na podium w tym sezonie! Trzymam za niego kciuki i całym sercem jestem z nim! :-*