Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

Po emocjach zwi±zanych z porannym konkursem lotów narciarskich w Harrachovie, już za półtorej godziny czekaj± nas (mamy tak± nadzieję) kolejne wrażenia. Przypomnijmy, że po tym, jak wczoraj odwołano konkurs, organizatorzy i jury podjęli decyzję o rozegraniu dzisiaj dwóch konkursów.

Pierwotnie planowano, że przed drugim konkursem odbędzie się seria próbna, jednak zrezygnowano z tego pomysłu - większo¶ć zawodników i tak już oddała wiele skoków na tym obiekcie, a każdy kolejny start jest dużym obci±żeniem dla skoczka.

Drugi konkurs rozpocznie się o 13:45 i wystartuje w nim czterdziestu zawodników. Jako pierwszy na starcie stanie Stefan Hula, ponadto z naszych reprezentantów zobaczymy jeszcze Kamila Stocha (numer 18).

AKTUALIZACJA

Po słabych występach Adama Małysza wczoraj i dzisiaj sztab szkoleniowy polskiej kadry zdecydował, że polski skoczek nie wyst±pi w drugim z konkursów w Harrachovie. Trenerzy uważaj±, że kolejny start mógłby pogłębić błędy popełniane przez Małysza, dlatego najlepszym rozwi±zaniem będzie odpuszczenie kolejnych skoków na skoczni mamuciej.

W oczekiwaniu na drugi konkurs zachęcamy do obejrzenia filmików z porannych zawodów - dział FILMY »

Lista startowa

zawodnik

1

Stefan Hula (Polska)

2

Christian Ulmer (Niemcy)

3

Lukas Hlava (Czechy)

4

Andreas Aren (Szwecja)

5

Ilja Rosliakov (Rosja)

6

Jurij Tepes (Słowenia)

7

Borek Sedlak (Czechy)

8

Antonin Hajek (Czechy)

9

Andrea Morassi (Włochy)

10

Jon Aaraas (Norwegia)

11

Dimitry Ipatov (Rosja)

12

Jan Matura (Czechy)

13

Roland Mueller (Austria)

14

Guido Landert (Szwajcaria)

15

Robert Kranjec (Słowenia)

16

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

17

Michael Uhrmann (Niemcy)

18

Kamil Stoch (Polska)

19

Emmanuel Chedal (Francja)

20

David Lazzaroni (Francja)

21

Denis Kornilov (Rosja)

22

Janne Happonen (Finlandia)

23

Martin Schmitt (Niemcy)

24

Matti Hautamäki (Finlandia)

25

Martin Koch (Austria)

26

Dimitry Vassiliev (Rosja)

27

Björn Einar Romören (Norwegia)

28

Roman Koudelka (Czechy)

29

Anders Jacobsen (Norwegia)

30

Adam Małysz (Polska)

31

Jernej Damjan (Słowenia)

32

Anders Bardal (Norwegia)

33

Michael Neumayer (Niemcy)

34

Simon Ammann (Szwajcaria)

35

Andreas Kofler (Austria)

36

Andreas Küttel (Szwajcaria)

37

Wolfgang Loitzl (Austria)

38

Tom Hilde (Norwegia)

39

Janne Ahonen (Finlandia)

40

Thomas Morgenstern (Austria)

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pigmej
Niech Adam Małysz idzie na sportową emeryture i zacznie prowadzić kadre Polską.Kamil Stoch został mistrzem Polski w skokach narciarskich i bardzo by się nadawał na lidera Polskiej reprezentacji w skokach narciarskich!
(21.01.2008, 21:22)
mięsista
uważam, ze na PK powinni być wysyłani młodzi bez do¶wiadczenia i oldboye, którzy nie maja już szans na P¦. A Małyszek niech trenuje SAM, a nie w konkursie, miedzy innymi zawodnikami.
(21.01.2008, 13:24)
popek
napewno konkurs sie nie odbedzie
(20.01.2008, 20:01)
kuba_z_1994
Ci co pisz± takie komentarze jak wysłanie Małysza na PK itp.niech lepiej tego nie robi± bo za¶miecaj± strone. Bez obrazy
(20.01.2008, 16:13)
Rafał
Wierzę w Adama Małysza,nie można go skazywać na przegraną,ponieważ każdy może mieć chile słabości!
(20.01.2008, 14:21)
Troka
Według mnie Adam Małysz musi potrenować itak liczę na Kamila Stocha
(20.01.2008, 14:15)
cube
dokladnie - lepiej pozno niz wcale... szkoda ze tej decyzji (wycofanie Adama) nie podjeto tydzien temu! Wycofanie sie dzis to na dobra sprawe powiedzenie "ok, nie ma sensu sie juz bardziej kompromitowac", a nie zyskanie czasu na spokojny trening i nabranie pewnego dystansu do tego co sie robi... Sytuacja jest bardzo, bardzo zla - zero formy, czasu malo, samopoczucie Adama fatalne :(
(20.01.2008, 13:08)
WIELKI FAN SKOKÓW
teraz to tylko ramsau... a jesli i to nie pomoze to wisla malinka i pomoc prof. zoladzia... malysz moze nie bedzie juz tak wielki jak w sezonie 2000/2001 i 2006/2007 ale taki mistrz nie moze z dnia na dzien nie miescic sie w czolowej 30.! wg mnie wroci , jesli nie na szczyt to przynajmniej do pierwszej 10. ...
(20.01.2008, 13:08)
WIELKI FAN SKOKÓW
myslalem ze lepistoe to madrzejszy trener. swietnie poprowadzil malysza w ubieglym sezonie a teraz widac ze malysz nie jest soba. trzeba mu dac odpoczac, potrenowac... wg mnie zupelnie niepotrzebna byla wizyta w harrachovie...
(20.01.2008, 13:02)
Jaro
A co jest złego w starcie w PK? Hoellwarth ostatnio tam skakał (i wygrał) i jako¶ korona mu z głowy nie spadła. Poza tym Małysz już startował w CoC (latem 2004).
(20.01.2008, 13:00)
Quavertone
Przypominam, że Widhoelzl, Hoellwarth i Schmitt - również wielcy zawodnicy startowali w PK, więc nie ma mowy o jakim¶ "sztucznym stwarzaniu sytuacji do laurów".
(20.01.2008, 13:00)
popek
dobra decyzja
(20.01.2008, 12:58)
haliee
Lepiej póĽno, niż wcale... Tylko po co było go ci±gać do tego Harrachova i zmuszać do oddania tylu skoków na mamucie?! Największy laik wie, że jak skoczek nie radzi sobie ze skoczniami dużymi, to na mamucie może się tylko jeszcze bardziej rozregulować! Eh... aż się zapowietrzyłam.
(20.01.2008, 12:58)
zuza
szkoda ze malysz nie wystepuje bo zawsze byl najlepszy ale moze nastepnym razem pojdzie mu lepiej pozdrowienia dla malyszaxd
(20.01.2008, 12:56)
mięsista
Adam Malysz nie jest zawodnikiem, który nadaje się do PK! halo! to jest 4-krotny zdobywca krysztalowej kuli. Skoczek takiego pokroju nie będzie startowal w zawodach niższej rangi niz P¦. Jemu potrzebny jest spokojny trening, a nie jakie¶ sztucznie stwarzane sytuacje do zdobycia laurów w PK.
(20.01.2008, 12:55)
maly
wedlug mnie dobrze zrobilize malysz nie skacze dzisiaj poniewaz musi sobie odpaczac
(20.01.2008, 12:52)
mafcinf
malysz wygral prawie wszystko i już ga¶nie powoli ale my¶lę ze następny sezon będzie lepszy ale nie sadze aby już wygrał klasyfikacje
(20.01.2008, 12:49)
Quavertone
@MarekEvil

To jest nawet dobra my¶l, ale w polskiej ekipie szkoleniowej zdrowy rozs±dek raczej nie rz±dzi...
(20.01.2008, 12:42)
Jaro
Trzeba to było zrobić znacznie wcze¶niej... I tak było wiadomo, że Kuli nie obroni, więc trzeba było stawiać na mniejsze sukcesy (Zakopane, M¦ w lotach, poszczególne konkursy). Ale do tego potrzebny był trening i spokój. A teraz to już sam nie wiem... Wszystko się posypało, a może być jeszcze gorzej.
(20.01.2008, 12:35)
quiq
wg mnie dobry pomysł o odpuszczeniu skoków dla Adama, lecz trochę spóĽniony. Najlepsz± decyzj± byłoby w ogóle nie zabieranie Adama na loty, tylko spokojny trening i budowanie formy w Zakopanem. A tak mam wrażenie że Adam tymi lotami strasznie się męczył i już pojawiły się oznaki przemęczenia skokami w tym sezonie. Życzę ponadto udanych występów Kamila i Stefana Huli.
Pozdro!
(20.01.2008, 12:31)
MarekEvil
Może Adamowi przydałby sie start w PK...