Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Pogoda nie sprzyjała skoczkom w Harrachovie. O 13:45 w sobotę przy silnie wiej±cym wietrze rozpocz±ł się konkurs lotów. Pierwszy skok oddał z 12 belki Dmitry Ipatov. Rosjanin poleciał na 161,5 metra, co nie było złym rezultatem. Stefan Hula poleciał na 164,5 metra, ale dostał niskie noty.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Pierwszy skok powyżej 170 metra uzyskał Jurij Tepes l±duj±c na 175 metrze i na dłuższy czas został liderem zawodów. Potem prowadzenie przejmowali Roland Mueller (180,5 m) i Michael Uhrmann (191,5 m). Znakomicie zaprezentował się także Kamil Stoch - 190,5 metra. To dało Polakowi pozycję za prowadz±cym Niemcem ze strat± 0,7 punktu.

Nowym liderem został David Lazzaroni po pięknym skoku na 195,5 metra. Nie cieszył się jednak długo prowadzeniem. 197,5 metra poleciał Janne Happonen. Warunki na skoczni znacznie się poprawiły i mieli¶my nadzieję na skoki 200 metrowe.

198 metrów poszybował Denis Kornilov, ale kiepsko wyl±dował i był na 3 miejscu. Tuż po nim skakał Martin Schmitt. Niemiec jako pierwszy uzyskał 200 metrów i znalazł się na czele tabeli. Drugim był Martin Koch (201,5 m), ale nie wyprzedził Schmitta. Do czołówki doł±czył też Dmitry Vassiliev (200 m).

Potem jury na chwilę przerwało zawody. Odbyło się spotkanie, po którym wznowiono konkurs. Skoki jednak nie były już tak dalekie. W grupie skoczków, którzy skakali słabo byli Neumayer i Bardal. Niesamowicie krótko skoczył Adam Małysz - tylko 130 metrów. To była ostatnia lokata!

To, że w tych warunkach da się skakać daleko, udowodnił Simon Ammann. 213 metrów było rewelacyjn± odległo¶ci±. Szwajcar jednak przysiadł przy l±dowaniu i dostał niskie noty za styl. Był trzeci.

To dało do my¶lenia organizatorom zawodów. Skok Ammanna wywołał wielkie poruszenie. Zdecydowano obniżyć belkę a wyniki serii unieważnono.

Wyniki anulowanej serii

zawodnik

odl. 1pkt
1

Martin Schmitt (Niemcy)

200.0
193.5
2

Dimitry Vassiliev (Rosja)

200.0
192.5
3

Simon Ammann (Szwajcaria)

213.0
191.6
4

Janne Happonen (Finlandia)

197.5
191.0
5

Björn Einar Romören (Norwegia)

197.0
189.9
6

Martin Koch (Austria)

201.5
189.8
7

David Lazzaroni (Francja)

195.5
188.1
8

Denis Kornilov (Rosja)

198.0
185.1
9

Michael Uhrmann (Niemcy)

191.5
181.8
10

Kamil Stoch (Polska)

190.5
181.1
11

Jernej Damjan (Słowenia)

192.5
179.0
12

Matti Hautamäki (Finlandia)

189.0
178.8

Emmanuel Chedal (Francja)

189.0
178.8
14

Anders Bardal (Norwegia)

185.5
174.1
15

Anders Jacobsen (Norwegia)

189.5
171.9
16

Roland Mueller (Austria)

180.5
167.1
17

Roman Koudelka (Czechy)

176.5
162.3
18

Jurij Tepes (Słowenia)

175.0
160.5
19

Guido Landert (Szwajcaria)

174.5
157.9
20

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

168.5
150.2
21

Ilja Rosliakov (Rosja)

165.5
147.1
22

Antonin Hajek (Czechy)

163.5
143.7
23

Michael Neumayer (Niemcy)

166.5
141.8
24

Borek Sedlak (Czechy)

161.5
141.3
25

Dimitry Ipatov (Rosja)

161.5
139.8
26

Stefan Hula (Polska)

164.5
137.9
27

Andrea Morassi (Włochy)

157.0
133.9
28

Lukas Hlava (Czechy)

153.5
130.7
29

Jan Matura (Czechy)

152.5
129.0
30

Christian Ulmer (Niemcy)

142.0
114.4
       
31

Andreas Aren (Szwecja)

140.5
113.6
32

Jon Aaraas (Norwegia)

136.0
107.7
33

Robert Kranjec (Słowenia)

140.0
107.5
34

Adam Małysz (Polska)

130.0
96.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
popek\
gdyby nie glupota organizatorow konkurs mogl by sie odbyc
(20.01.2008, 20:02)
Pijana_powietrzem
Kamil dzisiaj pokazał charakter
będ± z niego ludzie:)
a konkurs - totalna klapa
Hilde i Ahonen z nudów aż się porozbierali:P
(20.01.2008, 00:27)
Żaneta
@MarekEvil
Zgadzam się z Tob±. On jeszcze w swojej karierze 5 KRYSZTOŁOWˇ KULĘ zdobędzie.
(19.01.2008, 21:50)
pepsiwódka
No Simon mistrzu. Szkoda, że się podparłe¶, bo było pięknie. Może jutro nawet wygrasz czego Ci życzę wiecznie wesoły chłopaku :D Pozdrowienia dla Jego kibiców!
(19.01.2008, 21:42)
fan skoków
Dla mnie ten cały konkurs to była paranoja, zastanawiałem się tylko kiedy przerwi±. Najpierw skoczkowie skakali krótko, potem się poprawiły warunki i skoki 190 metrowe były cały czas, a potem 1 trochę, 1 dobrze tak na zmianę, aż w końcu 2 całkowicie różne skoki: Małysz całkiem zawalił, a Ammann piekielnie daleko. A konkurs przerwano na 6 skoków przed końcem. Szkoda mi Schmitta i 2 Stocha. Niemiec mógłby stan±ć na podium. Kamil mógłby być wysoko, trzeba to sobie powiedzieć szczerze on staje się powoli w naszej kadrze numer 1. Hula byłby w "30" gdyby nie bł±d przy l±dowaniu. Małysz- nie ma za bardzo czego komentować.
(19.01.2008, 21:02)
sadsa
Też zacz±łem ogl±dać na Eurosporcie, bo na Szaranowicze i inni s± tak nieobiektywni i nieprofesjonalni, że żal słuchać. Dzi¶ uznał szanowny komentator, że Ammann skakał w lepszych warunkach niż Małysz. Wydaje mi się, że tak nie było. Wówczas warunki były podobne. Zreszt± skakali po sobie.
(19.01.2008, 19:59)
Emilia Ross
Czy Wy nie macie innych zdjęć Simona ??
(19.01.2008, 18:36)
amaa
Byłam w Harrachovie i wydaje mi sie,że decyzję o unieważnieniu pierwszej serii podjęto pochopnie..nie mniej obawiano się o chłopaków,bo trochę zaczynało wiać..st±d niezrozumiałe dlaczego chcieli od nowa puszczać konkurs..no nic zrobili jak uważali...a Kamil Stoch dzi¶ pokazał sięz jak najlepszej strony i to nietylko na skoczni::))
(19.01.2008, 18:29)
marek005
Najlepsze było jak Szaranowicz i ten drugi chyba Jabłoński zaczeli się głupio tłumaczyć po wypowiedzi Stocha.
(19.01.2008, 17:45)
antonia
to było głupie rozwi±zanie anulować cał± serie gdy do końca było jeszcze tylko 6 zawodników !!! jury powinno wyci±gn±ć odpowiednie wnioski na przyszło¶ć bo takie zachowanie to istny skandal !!
A najgorsze jest to że skrzywdzili Martina Schmitta on powinien WYGRAĆ !!!
(19.01.2008, 16:46)
orz
oszukali Martina Schmitt. Martin jeste¶ wielki
(19.01.2008, 16:13)
nielot
mozna prosic o wstawienie tej wypowiedzi Stocha?? ogladalem konkurs na eurosporcie,bo juz mam dosyc TVP i Szaranowicza z steropianem zamiast mozgu

W.Szaranowicz podczas konkursu w Val di vame ,,a teraz na belce Klimek Bachleda,,
(19.01.2008, 16:10)
MarekEvil
Adam jest jak feniks odrodzi sie z popiołow i znow pokaze wszystkim niedowiarkom i zle mu zyczacym co to znaczy klasa, talent, praca i optymizm pokaze wszystkim ze on nie jest z tych co osiagaja wszystko i spadaja jak gwiazda . On wroci na szczyt!!!
(19.01.2008, 16:09)
Fin
Totalna porażka organizatorów!!!
(19.01.2008, 16:04)
Jasiek96
ADAM! O CO CHODZI! RATUNKU, NIE MORDUJ NAS! CAŁA POSKA TRZYMA KCIUKI! ODPOCZNIJ! BŁAGAM!!!
(19.01.2008, 16:04)
katarzynka
Adam co sie dzieje.......... Brawo Kamil ale że¶ powiedział dziennikarzom ;-)))) trzymam kciuki oby tak dalej bo skaczesz coraz lepiej ;-)))
(19.01.2008, 15:53)
latak
...mam tylko nadzieje ze sedziowie nie popelnia drugi raz tego samego bledu i rozegraja zawody w miare normalnie.

ps. za komentarz dzisiejszych zawodow moze posluzyc gest Morassiego. Mozna tylko popukac sie w glowe...
(19.01.2008, 15:43)
latak
harrahov = żal!

mieli 6 skoczkow do konca. musieli odwolac? oczywiscie, rozumiem, ze boja sie o morgiego, bo w tych warunkach moglby naprawde daleko skoczyc xD. ale czemu zaraz przerywac gdy do konca zostalo 6 skoczkow. A pozniej to kompletnie mnie rozsmieszyla decyzja o rozegraniu od poczatku. odrazu bylo wiadomo ze im sie nie uda tego rozegrac od nowa. no ale coz. czasami tak bywa. cdn...
(19.01.2008, 15:40)
juzer
ej może zmienicie ten banner "¶więta tuż tuż, masz prezent już"? a tak to niepotrzebnie Adam pojechał do Charachowa a ten konkurs chyba odwołaj±
(19.01.2008, 15:31)
dogmeat
no i odwołali...
(19.01.2008, 15:30)
linek10
adam zaczyna sie robic cienki ale za to stoch go zast±pi
(19.01.2008, 14:47)
linek10
ale za to stoch i to jak dobrze
(19.01.2008, 14:45)
linek10
adam cieniutko
(19.01.2008, 14:44)
kole¶
No niestety mialem racje byl to kolejny chyba najwiekszy blad w tym sezonie - wysylanie Adama do Harrahova. Nie bede sie juz powtarzal ale powiem jedno ci ktorzy mysleli ze Malysz i Lepistoe wiedza co jest najlepsze - mylili sie. Naprawde nie trzeba byc geniuszem strategicznym zeby wiedziec co w takiej sytuacji zrobic. Ja bym jutro Adama wycofal choc i tak nic to juz nie pomoze przed Zakopanem. Modlmy sie zeby przyszly sezon mial duzo, duzo lepsze przygotwanie Malysza i jego kolegow z reprezentacji... Naprawde smutno sie robi gdy Adam przez bledy trenera jest w tak ciezkiej sytuacji, wspolczuje mu bardzo :(
(19.01.2008, 14:41)
cube
wiem ze warunki nie sa rowne ale az zal patrzec na Adama - nie wiem kto zadecydowal o jego wyjezdzie do Czech ale decja ta to gigantyczny blad ktory bedzie sie mscil do konca sezonu. IMO nawet Zakopane nie pomoze :( Mimo to jak zwykle bede pod Wielka Krokwia!
(19.01.2008, 14:41)
ath17
Taki jest sport i to jest piekne
Adam a jak bedzie w zakopanym ja wierze