Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Adam Krzysztofiak - znany przed laty skoczek narciarski z Zakopanego - zmarł w ¶rodę w wieku 57 lat.

Krzysztofiak urodził się 21 stycznia 1951 r., reprezentował kluby sportowe: SN PTT Zakopane i WKS Legia Zakopane. W jego dorobku sportowym s± m.in. br±zowy medal mistrzostw Europy juniorów, 6 złotych medali Mistrzowstw Polski juniorów i 4 seniorów. Skoczek był dwukrotnym olimpijczykiem z 1972 i 1976 roku. Dwukrotnie zwyciężał w Memoriale Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny (na Wielkiej Krokwi), wielokrotnie brał udział także w Turnieju Czterech Skoczni.

Karierę zakończył w 1980 roku. Potem przez prawie 10 lat był trenerem w zakopiańskim klubie sportowym Wisła Gwardia. Szkolił także grupę chłopców w Chochołowie, między innymi Roberta Mateję. Ostatnie lata życia spędził w domu pod Wielk± Krokwi± walcz±c z poważn± chorob± płuc. Jeszcze we wrze¶niu ubiegłego roku wzruszony dziękował za pamięć, gdy podczas akcji "Pomóżmy olimpijczykom" wręczano mu uzyskane podczas licytacji pieni±dze. Kolejna akcja miała się odbyć podczas tegorocznego Pucharu ¦wiata w Zakopanem...
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
syn
Oraz 6, zeby zobaczyc swego wnuka
(31.12.2011, 19:16)
Jurek
Adam Krzysztofiak (ur.21 stycznia 1951,zm.16 stycznia 2008).Żył niecałe 57 lat.Zabrakł mu 5 dni do 57 urodzin...
(05.10.2008, 13:33)
Jerzy
Ł±czymy się w smutku i bólu, rodzina od ¶p. Zbyszka Kasztelnika z Gdańska.
(21.01.2008, 22:45)
ss
[*][*][*]
(21.01.2008, 21:54)
necik
[*] Kondolencje [*]
(18.01.2008, 11:38)
Dziki
Moje KOndolencje MIchał
(18.01.2008, 11:04)
volkania
Wieczny odpoczynek racz mu dac Paniae a swiatlosc wiekuista niechaj mu swieci niech odpoczywa w pokuju wiecznym amen . ;;(
(18.01.2008, 08:36)
nieznany
@polak2008
To nie był dziadek Piotrka.Je¶liby nim był ,to musiałby nim zostać w wieku 36 lat.
(17.01.2008, 22:30)
paula.lion
tym razem bede powazna
naprawde bardzo mi przykro.
kondolencje dla jego rodziny.
pewnie kazdy z nas wie co to znaczy stracic bliska osobe?
(17.01.2008, 21:46)
krwisty
Przykra wiadomo¶c .Kondolencje dla rodziny zmarłego.
(17.01.2008, 21:29)
Zula
Bardzo mi przykro.
[*]
(17.01.2008, 20:24)
fan skoków
Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Szczerze pierwszy raz o nim słyszę, głównie dlatego, bo nie mogłem widzieć go w akcji. Przejrzałem jego wyniki z olimpiad III i IV dziesi±tka.
(17.01.2008, 19:49)
polak2008
oddjmy mu hold...a on byl dziadkiem Piotra Zyly?
(17.01.2008, 19:26)
Backstreet Girl
Był tylko niewiele młodszy od Hessa... Naprawdę przykro się robi, kiedy tacy ludzie odchodz±. Składam szczere kondolencje rodzinie zmarłego...

[*] [*] [*]
(17.01.2008, 18:35)
popek
szczere kondolencje dla rodziny
(17.01.2008, 15:56)
Jadwiga
W wieku pięćdziesięciu siedmiu lat. I nawet nie wiadomo na co.
(17.01.2008, 15:47)
Supermon
Złote zęby mam, komu je dam? Takie ¶mieszne zęby, takie straszne zęby.
(17.01.2008, 15:42)
Hitson
Tibia Rz±dzi!
(17.01.2008, 15:38)
Hitson
Jejku nie umiecie komętować spadajcie stond!
(17.01.2008, 15:37)
kociaczek555
[*]