Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Norwegowie Anders Bardal i Anders Jacobsen okazali się najlepsi w kwalifikacjach do pierwszego konkursu P¦ w Predazzo. Z 18 belki uzyskali 127 i 126,5 metra. Trzecie miejsce zajęli wspólnie Janne Happonen i Martin Schmitt (obaj 126 metrów). W czołówce byli także Jon Aaraas, Dmitry Vassiliev i Martin Koch.

NieĽle zaprezentowali się Polacy, którzy pełn± czwórk± awansowali do zawodów. Miętus i Bachleda trafili na znakomite warunki wietrzne i za skoki na 121,5 metra znaleĽli się na 16 i 17 pozycji. Kamil Stoch miał nieco mniej szczę¶cia i zaj±ł 22 miejsce. Adam Małysz w hotelu leczył ból głowy, miał nie wyst±pić w kwalifikacjach. Ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się jednak na skoczni i l±dował na 130 metrze. Był najlepszy w¶ród zawodników, którzy nie musieli kwalifikować się do konkursu. NieĽle zaprezentowali się także Kuettel, Ammann i Morgenstern. Schlierenzauer, Ahonen i Neumayer nie startowali.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Anders Bardal (Norwegia)

127.0
126.6
2

Anders Jacobsen (Norwegia)

126.5
125.7
3

Janne Happonen (Finlandia)

126.0
124.8

Martin Schmitt (Niemcy)

126.0
124.8
5

Jon Aaraas (Norwegia)

126.5
123.7
6

Dimitry Vassiliev (Rosja)

125.0
121.5
7

Martin Koch (Austria)

124.5
120.6
8

Denis Kornilov (Rosja)

124.0
118.7
9

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

123.0
117.9

Björn Einar Romören (Norwegia)

123.0
117.9
11

Robert Kranjec (Słowenia)

122.5
116.5
12

Sigurd Pettersen (Norwegia)

122.0
116.1

Jernej Damjan (Słowenia)

122.0
116.1
14

Antoine Guignard (Szwajcaria)

121.5
115.2

Taku Takeuchi (Japonia)

121.5
115.2
16

Krzysztof Miętus (Polska)

121.5
114.7
17

Marcin Bachleda (Polska)

121.5
114.2
18

Sebastian Colloredo (Włochy)

121.0
113.8
19

Antonin Hajek (Czechy)

120.5
113.4
20

Martin Cikl (Czechy)

120.0
113.0
21

Ilja Rosliakov (Rosja)

120.5
112.4
22

Kamil Stoch (Polska)

119.5
112.1
23

Arttu Lappi (Finlandia)

120.5
111.9
24

Emmanuel Chedal (Francja)

120.0
111.5
25

Jakub Janda (Czechy)

119.0
111.2
26

Jure Bogataj (Słowenia)

119.5
110.1
27

Arthur Pauli (Austria)

120.0
110.0
28

Guido Landert (Szwajcaria)

118.5
109.8
29

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

119.0
109.7
30

Jan Matura (Czechy)

118.0
108.9
31

Primoz Peterka (Słowenia)

118.0
108.4
32

Fumihisa Yumoto (Japonia)

118.5
108.3

Pavel Karelin (Rosja)

118.5
108.3
34

Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

117.5
107.5
35

Andreas Wank (Niemcy)

118.0
107.4
36

Borek Sedlak (Czechy)

117.0
106.6
37

Shohei Tochimoto (Japonia)

117.5
106.5
38

Sami Niemi (Finlandia)

117.0
106.1
39

David Lazzaroni (Francja)

117.5
105.5
40

Matti Hautamäki (Finlandia)

116.0
105.3
       
41

Roman Koudelka (Czechy)

115.5
103.9
42

Martin Mesik (Słowacja)

116.0
103.8

Georg Späth (Niemcy)

116.0
103.8
44

Severin Freund (Niemcy)

115.5
102.4
45

Noriaki Kasai (Japonia)

115.0
102.0
46

Felix Schoft (Niemcy)

114.5
101.1
47

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

114.0
100.2
48

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

114.0
99.7
49

Dimitry Ipatov (Rosja)

114.0
99.2

Andrea Morassi (Włochy)

114.0
99.2
       
51

Radik Zhaparov (Kazachstan)

113.5
98.3
52

Jens Salumäe (Estonia)

108.5
89.3
53

Oleksander Lasarovich (Ukraina)

109.5
89.1
54

Alexey Korolev (Kazachstan)

107.0
86.1
55

Michael Neumayer (Niemcy)

DNS

Andreas Kofler (Austria)

122.5

Simon Ammann (Szwajcaria)

127.5

Adam Małysz (Polska)

130.0

Andreas Küttel (Szwajcaria)

128.0

Wolfgang Loitzl (Austria)

124.0

Tom Hilde (Norwegia)

127.0

Janne Ahonen (Finlandia)

DNS

Gregor Schlierenzauer (Austria)

DNS

Thomas Morgenstern (Austria)

127.0


Anders Bardal - 127.0 m


Anders Jacobsen - 126.5 m


Martin Schmitt - 126.0 m


Janne Happonen - 126.0 m


Adam Małysz - 130.0 m


Andreas Küttel - 128.0 m


Thomas Morgenstern - 127.0 m


Krzysztof Miętus - 121.5 m


Marcin Bachleda - 121.5 m


Kamil Stoch - 119.5 m


Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@voteformalysz
Hehe, byłem już i zagłosowałem na... Smolarka!
(12.01.2008, 20:47)
voteformalysz
Prosze was bardzo - wejdzcie na strone www.sport.onet.pl. Przeprowadzane sa tam wybory na Sportowca Roku 2007. W finale mierz± się Adam Małysz i Ebi Smolarek. Smolarek nieznacznie prowadzi, ADAM potrzebuje naszych głosów!!!
Proszę oddajcie swoj glos na MAŁYSZA!
Pozdro i życzę naszym zawodnikom podium
(12.01.2008, 14:14)
hello
Mamm takie pytanie;D bo za niedługo pierwszy konkurs z cyklu Puchar Siwta w Lotach :D wiem ze te konkursy sie wliczaja do Pucharu Siwta :D i moje pytanie brzmi: czy lider puchary swiata w lotach ma jaki¶ specjlany plastron (koszulke ) albo co¶ ?
(12.01.2008, 13:02)
Hitson
Ale mistrzem w nerwowym skakaniu jest Czech Roman Koudelka którym tym razem nie zakwalifikował się nawet do konkursu.
(12.01.2008, 12:29)
Hitson
Norwegowie dobrze skakali. Dobrze skoczył szwajcar Antoine Gulgnard a zwłaszcza Ukrainiec Volodymyr Boschuk. Stoch skoczył słabo. Mało prawdopodobne aby oprócz Małysza który¶ z polaków zakwalifikował się do drugiej serii. Natomiast Małysz żeby wygrywać musi skakać mniej nerwowo.
(12.01.2008, 12:26)
Lintunia
Hehe... Matti powinien dostać nagrodę dla fuksiarza weekendu :) Cieszy, że Havu dochodzi do formy. Niestety, Mattiemu i Vellu jej brakuje :( A Ja¶ko się oszczędza na dzisiejszy konkurs :D
Co do Małysza to podtrzymuję swoj± opinię, że przy odrobinie szczę¶cia może stan±ć dzi¶ na podium :)
(12.01.2008, 10:58)
fionka
adasko po prostu szykuje sie na zakopane!!! alez bedzie sie dzialo! murowana euforia! :)))))))))))))))))))))))))
(12.01.2008, 10:09)
Niemiec
Bardzo mi się podobał skok Schmitta i Małysza dobrze skoczyli. Małysz nie do pokonania w Predazzo.
(12.01.2008, 09:01)
kole¶
Małysz jutro 6-9. Ludzie kwalifikacje nic nie mowia, Malysz po prostu jest zle przygotowany, tylko fuksem moze wejsc na podium :/
(12.01.2008, 00:01)
Pijana_powietrzem
Małysz w kwalifikacjach jak zwykle niezawodny.
Ciekawa jestem czy w konkursie pokaże to samo co zwykle w tym sezonie pokazywał...
(11.01.2008, 23:24)
Xellos
fan skoków, gdyby warunki były równe to zmie¶ciłby się w 50 pewnie kosztem Miętusa albo Bachledy :) Co moim zdaniem nie usprawiedliwia zawodnika, który tak wysoko stoi w klasyfikacji :P Tak samo porażka Hautameki :P Tych zawodników stać na więcej niż tylko przej¶cie kwali, bo raczej do 30-stki nie awansuje Matti z tak± form± :P

No nic, trzymajmy kciuki by znów zawiało naszym "talentom". Ja sie nie moge doczekać startu Klimka w Zakopanem, pewnie poza Małyszem i Stochem rozniesie reszte naszych nielotów.
(11.01.2008, 22:19)
Żaneta
Trzymam Shlieri mój kochany kciuki, z całej siły, mocno. Już dzi¶!!! :***********
(11.01.2008, 22:13)
Eesti
@Polonus
Niestety prawda. Zwłaszcza, że na tle pozostałej czwórki Polacy zaprezentowali się cienko.
(11.01.2008, 22:00)
Polonus
na uspokojenie tym wszystkim, których dzisiaj podniecili Miętus z Bachled±

Trzeba byc ćlepym by nie zauwazyc, że ci zawodnicy skakali wraz z jeszcze czterema w zgoła odmiennych od reszty warunkach. Dlatego jutro nie trzeba byc specjalnie zdziwionym jesli obaj nasi reprezentanci zajma miejsce w pi±tej dziesi±tce. czego im oczywi¶cie w żadnym wypadku nie zyczę, ale na co wskazuja wyniki treningów.

(11.01.2008, 21:41)
fan skoków
@redakcja
Sorki, że nie na temat ale kiedy rozstrzygnięcie konkurs na komentarz roku, głosowanie już się skończyło.
(11.01.2008, 21:30)
:D
Brawo Krzysiu:D:*
(11.01.2008, 21:21)
Janek
Brawo Miętus!!! Oby tylko tak w konkursie:/
(11.01.2008, 21:01)
fan skoków
@Xellos
Koudelka trochę ostatnio napewno stracił formę, na TCS też miał jak±¶ wpadkę.
Co do kwalifikacji Małysz miał pewny awans, a o Stocha ciężko było drżeć, skoro on ostatnio dobrze skacze. Ciesze się z wyników 2 pozostałych naszych, a zwłaszcza Miętusa. Małysz oddał znakomity skok co cieszy, my¶lę że teraz zacznie rosn±ć jego forma. Co do innych, no to niespodzianki in minus to: Koudelka, Spaeth, Kasai, Lindstroem, Descombes Sevoie i Morassi. Mnie żal: Spaetha, Lindstroema, Morassiego, no i tego jedynaka czyli Mesika. Niespodzianki in plus: Boschuk, Bogataj i Guignard. Mnie osobi¶cie dziwi że Włosi tylko 2 wystawili! Najbardziej mnie zaskakuje że Boschuk i Romoeren dostali dokładnie takie same noty za styl: każdy ¶rednio wychodzi 17,5. Zaskakuj±co mocny Jacobsen, a M.Hautamaeki niestety ledwo się zakwalifikował.
(11.01.2008, 20:58)
Orest
Będę kibicował temu ukraińcowi :)
(11.01.2008, 20:53)
Gabriel
Jeżeli chodzi o ¶lad. Nie chodzi mi o np. 3 miejsce i przez to najlepsze miejsce w sezonie tylko najtrwalszy DO TEJ PORY.
(11.01.2008, 20:49)
Gabriel
Co się stało. Obserwowałem konkursy i przeważnie po 3 kolesi występowało. Zawsze ten 4 nie awansował do konkursu. Miętus wprowadzony i jest 4 Polaków. Bachleda dziwnie się wypowiada. Ciekaw jestem czy to samo powie jak kiedy¶ skoczy 80 m na skoczni K-120 (to był dobry skok, miałem pecha). On celuje w miejsce 30. Skoro tak robi to niech się nie dziwi, że zajmie miejsce 31. Jak będzie celował w miejsce 20-25 to 26 miejsce jest ok. Kwalifikacje napawaj± optymizmem. Jednak nikt nie robi klasyfikacji w kwalifikacjach czy treningach. Jedne służ± do potrenowania dla pierwszej 10 P¦ a dla innych dla wzięcia udziału w konkursie a drugie służ± do trenowania. Mam nadzieję, że jutro Małysz zostawi najmocniejszy ¶lad w tym sezonie (1-3 miejsce). Życzę wszystkim ogromnych emocji w dniu jutrzejszym (tym, którzy będ± ogl±dać). Mam nadzieję, że pozostali Polacy będ± znacznie lepiej skakać w konkursie i pewnie awansuj± (niestety, na zbyt dużo nie mog± liczyć). Ciekawe wyniki maj± Norwegowie. Mam nadzieję, że powalcz± z Austriakami i Ahonenem (chciałbym, żebynie powalczył z Małyszem, z oczywistych względów).
(11.01.2008, 20:47)
ewsko
Ada¶ - klasa, Havu - rewelacja, Matti - fuksiarz:P
(11.01.2008, 20:41)
Canton
Szuka, szuka, ale znaleĽć nie może. O kim mowa? Nie, nie o Hilarym, który nie może znaleĽć okularów. Lecz o Hannu Lepistoe, który nie może znaleĽć mocnego numeru trzy w polskiej kadrze skoczków, o ile w ogóle istnieje mocny numer dwa. W gwoli ¶cisło¶ci Lepistoe też nosi okulary, tak jak pan Hilary.
(11.01.2008, 20:39)
przed-skoczek
Mistrz wraca do formy!!!
(11.01.2008, 20:12)
adamix
sssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuu pppppppeeeeeeeeerrrrr
(11.01.2008, 20:11)
wojteko10
Adam jestes WIELKI. Gdy będziesz robił szybko, tak jak teraz takie postępy, to postoisz jeszcze w tym sezonie na podium
(11.01.2008, 20:08)
uskotko
Boski Havu jest najlepszy.
(11.01.2008, 20:04)
policetomek
Jutro będzie Miętus w trzydziestce - nowa krew gór±!!
(11.01.2008, 19:54)
MarekEvil
jesli Miętus i Bachleda to fuks to Boschuk tym bardziej
(11.01.2008, 19:41)
FinnAir
My¶lę, że pierwsze w tym sezonie podium dla Małysza wielce prawdopodobne.
(11.01.2008, 19:35)
Xellos
Czyżby Małysz jak rok temu się obudził ?;) Stoch powinien wej¶ć do 30, dwóćh pozostałych to fuks napewno nie wejd± :P Jedyne zaskoczenie kwelifikacjii to odpadnięcie Kudelki, można mieć słabszy dzień czy stracić forme, ale żeby aż tak :o
(11.01.2008, 19:31)
adi16
9 Volodymyr Boschuk (Ukraina) 123.0 117.9
czekam na punkty :}
(11.01.2008, 19:29)
jakarolina
Zeby Małysz skoczył tak jak w tym samym miejscu rok temu...
(11.01.2008, 19:19)
Kaspersk
Super Małysz!!!
(11.01.2008, 19:12)