Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Stephan Hocke wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo na skoczni K-90. Niemiec oddał skoki na 95 i 97,5 metra i o 2,5 punktu wyprzedził reprezentanta gospodarzy - Yuta Watase, który oddał najdłuższy skok zawodów w II serii - 99,5 metra. Na trzecim stopniu podium znalazł się Bastian Kaltenboeck, a tuż za nim uplasował się Stefan Thurnbichler.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Bardzo dobr±, 5 lokatę zaliczył Piotr Żyła (93,5 i 92,5 metra). Stefan Hula był 9-ty, Tomisław Tajner 22-gi, a Tomasz Pochwała został zdyskwalifikowany.

Wyniki końcowe

zawodnik

odl. 1odl. 2pkt
1

Stephan Hocke (Niemcy)

95.0
97.5
252.5
2

Yuta Watase (Japonia)

91.5
99.5
250.0
3

Bastian Kaltenböck (Austria)

92.0
97.0
244.0
4

Stefan Thurnbichler (Austria)

90.0
95.5
237.0
5

Piotr Żyła (Polska)

93.5
92.5
235.5
6

Jure Sinkovec (Słowenia)

89.0
95.0
232.5
7

Shusaku Hosoyama (Japonia)

93.0
90.5
231.0
8

Balthasar Schneider (Austria)

88.0
96.0
229.0
9

Stefan Hula (Polska)

86.5
96.5
226.0
10

Daniel Lackner (Austria)

85.5
95.0
224.5
11

Rok Urbanc (Słowenia)

86.0
94.0
223.0
12

Hyun Ki Kim (Korea Pd.)

84.0
95.0
222.0
13

Christian Ulmer (Niemcy)

89.0
90.5
221.5

Syota Tanaka (Japonia)

85.5
94.0
221.5
15

Jörg Ritzerfeld (Niemcy)

92.5
86.5
218.5
16

Terje Hilde (Norwegia)

86.0
91.5
217.5
17

Ole Ingvaldsen (Norwegia)

86.5
91.0
216.0
18

Vegard Swensen (Norwegia)

83.5
93.5
215.5
19

Akira Higashi (Japonia)

83.0
94.0
215.0
20

Chil Gu Kang (Korea Pd.)

86.5
90.0
212.5
21

Johan Remen Evensen (Norwegia)

80.0
92.0
203.5
22

Tomisław Tajner (Polska)

81.5
88.5
198.0
23

Roman Trofimov (Rosja)

83.0
85.5
195.5
24

Petar Fartunov (Bułgaria)

81.5
84.5
189.5
25

Alexey Silaev (Rosja)

71.0
81.5
157.5
26

Evgeni Plekhov (Rosja)

72.5
77.0
153.0
27

Dmitriy Ponomarev (Rosja)

75.0
74.0
151.0
28

Tomasz Pochwała (Polska)

DSQ
DSQ

klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kont. Listy Rankingowej (CRL) »

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
popek
brawo piotrek tak trzymaj ...................... oby
(12.01.2008, 23:47)
Canton
Sapporo tradycyjnie obsadzone słabo. 28 zawodników... to malutko. Jutro będzie kilku więcej, ale to tylko zawodników z Japonii będzie więcej. Dzi¶ skakało czterech najlepszych z ich całej gromady. I jak się spisali? 2,7,13 i 19 miejsce. Kto był 19? Znany Akira Higashi. Co¶ mu już nie idzie.
Zaledwie 9 narodów zdecydowało się na udział w konkursach PK w Sapporo. Z czego w tej dziewi±tce s± takie narody jak: Korea Południowa czy Bułgaria.
Nowy trener Winterlich załatwia swoim skoczkom możliwo¶ć startów na innych kontynentach. Bo z tego co pamiętam, to bułgarskiego skoczka dawno nie ogl±dali¶my w tych jakże ciekawych zawodach poza Europ±.
Polacy? Na miarę możliwo¶ci. Liczyli¶my na jak±¶ niespodziankę w wykonaniu Pochwały czy Tonia, lecz tej niespodzianki nie sprawili.
No, mówiono, że Pochwała na pewno zdobędzie punkty do PK, bo skoczków nie będzie nawet trzydziestu. Skoro jednak nie zdobył punktów w konkursie, w którym miał jedynie 27-miu rywali, to nie wiadomo co robić. Wydaje się, że kiedy liczba startuj±cych wynosi 28, a punkty s± przyznawane za minimum 30-ste miejsce, no to jakie¶ punkciki będ±. Ale nie ma... Cóż, sztuka to nie lada.
Do Japonii polecieli Rosjanie. Ci to dopiero maj±. 23,25,26 i 27 miejsca - fenomen... Ale oni już zajmowali niejednokrotnie miejsca pod koniec stawki we wcze¶niejszych starach PK.
Przypomnę co kilku kiedy¶ mówiło o skoczku, który zaj±ł dzi¶ 21. lokatę. To będzie nowy Jacobsen, w tym sezonie wyskoczy jak Jacobsen, będzie tak na pewno - tak mówiono. No, ale Jacobsen to by z palcem w .... wygrał ten konkurs. A Evensen był trochę daleko.
Wielu też mówi, że ten konkurs z pewno¶ci± wygraliby Murańka czy Rutkowski. Oczywi¶cie byłoby to możliwe, choć przejazd z Europy do Azji może trochę zmęczyć oczywi¶cie.
Wygrał Hocke. Ostatnio to on punktów w P¶ nie zdobywał.
Żyła pi±ty, Hula dziewi±ty. A wiecie jaki jest największy sukces Tonia w PK? ósme miejsce. Gdzie? W Sapporo.


(11.01.2008, 16:33)
MarekEvil
to jest tragiczne jakim cudem oni skacz± dlaczego wysyłaja ich na takie zawody !! BA! w takich zawodach na 28 skoczkow Tajner jest 22 to jest skandal !! Ewidentny brak formy?! NIE BRAK TALENTU I PRACY! A w PZN daja im jeeszcze na bilety!!
(11.01.2008, 16:20)
Hitson
Hula dobrze skakał. A Tomisław i Tomasz s± słabi. Na nich miejsce bym dał juniorów.
(11.01.2008, 16:01)
Paweł Stawowczyk
co wy chcecie! Tonio zdobył punkty! :-)
(11.01.2008, 15:25)
Henio
@ Nebbia
Dla ciekawo¶ći powiem ż e do Tonia -nielota należy wł±¶nie rekord porażaj±cy na jednej z japońskich skoczni .Bodaj trzy lata nazad Tonio w jednym ze skoków niezbyt udanych uzyskał notę ujemn± ca -10pktów(sic!)
(11.01.2008, 15:03)
daf
Pochwała skoczył całe 79,5m. Więc może to i lepiej, że go zdyskwalifikowali, bo mimo wszystko lepiej to wygl±da w annałach... Zanim go DSQ był na 26 miejscu.
W drugiej serii zdaje się też skakał, zaliczył 86m. Nie zmienia to faktu, że wyższego niż 25 miejsca i tak by nie zaj±ł.

@nebbia
żartownisia milusia :)))
(11.01.2008, 14:40)
nebbia
@Tonio... wiem, co chciałe¶, ale tak zabawnie napisałe¶, że nie mogłam sobie odmówić... :)))) A swoja drog± to 22 miejsce jest porażaj±ce. Czasem Tonio T. ma przebłyski, bo jeden z jego skoków z ostatnich MP był całkiem niezły. Szkoda tylko, ze jako¶ nie jest to powtarzalne. Powtarzalne s± tylko bezsensowne dalekie podróże na skoki... I to z kolei poraża mnie i cał± masę sympatyków skoków....
(11.01.2008, 14:26)
Tonio
@ nebiba
Ja chciałem ,aby Tatko co¶ doradził,co¶ poradził
(11.01.2008, 12:54)
obserwator
Skoczyl tak pieknie ze wstydzili sie podac.I dlatego go zdyskwalifikowali.
(11.01.2008, 12:13)
miki@:)
a ile skoczył pochwała?
(11.01.2008, 11:54)
nebbia
@ Tonio... "tatko poraĽ" ??? już jeste¶ porażony, więcej nie trzeba :P
(11.01.2008, 11:39)
Tonio
Dzi¶ skacze aż 38 skoczków - co robić?
Szansena 1pkt minimalne -moze lepiej niech mnie zdyskwalifikuj± będzie mniejszy obciach?
Tatko poraĽ?
(11.01.2008, 11:01)
marmi
Skandal, pozostaje chyba pisać petycje do Ministra Sportu, bo to ci±głe wysyłanie beznadziejnych sportowo pociotków na wycieczki jest na pewno sprawk± prezesa PZN...
(11.01.2008, 10:14)
Klimkofan
Jak było do przewidzenia -tragiczny start Tomisława i Tomka(wyniki MP nie kłami±).
Trzech słabiutkich juniorów : bułgar Fartunow,rosjanie Trofimow i Ponomariem o¶mieszyło naszych Oldbojów!
(11.01.2008, 09:32)
TOTTI
A czemu Pochwala zostal zdyskwalifikowany?! I dlaczego o Tajnerze i Pochwale nic nie slychac od lat?
(11.01.2008, 09:28)