Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Klimek Murańka to bez w±tpienia talent z najwyższej półki. Już w wieku trzynastu lat zdobył punkty Pucharu Kontynentalnego, zajmuj±c siódm± pozycję. Był także medalist± Mistrzostw Polski seniorów.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Ostatnio wiele mówi się o starcie Klimka w Pucharze ¦wiata. Jednak byli trenerzy polskiej kadry: Heinz Kuttin i Stefan Horngacher przestrzegaj± polski sztab szkoleniowy: "Pamiętam go z czasów, kiedy trenowałem Polaków. Robi duże postępy. To ogromny talent, ale trzeba bardzo uważnie go prowadzić. W Słowenii był najmniejszym i najlżejszym skoczkiem i to był jego duży atut. Nie wiadomo jednak, czy wkrótce nie przytyje zbyt wiele." - ostrzega Heinz Kuttin.

"Byłem trenerem w Polsce i wiem, że oczekiwania mediów oraz kibiców w waszym kraju s± bardzo duże. Już teraz chcieliby¶cie mieć następcę Małysza. Ale przecież Murańka to dzieciak. Dajcie mu jeszcze trochę spokoju." - s±dzi Stefan Horngacher.

Czy więc austriaccy szkoleniowcy maj± rację? Trudno powiedzieć. Może warto jednak odczekać jeszcze kilka lat i dopiero wtedy wystawić Klimka na zawody Pucharu ¦wiata? Miejmy nadzieję, iż nasi trenerzy podejm± odpowiedni± decyzję. Klimek może wystartować już w tym roku w Zakopanem.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kibiccc
Nie wiem czy to dobra decyzja. Ale czym sie rozni puchar swiata od kontynentalnego ?? No wiadomo presja wieksza. Ale on jej nie ma. Jezeli Warunki beda Swietne Moze startowac bez wachan :D
(13.01.2008, 15:40)
fan skoków
@daf
Być może masz rację, nie wiem bo trenerem nie jestem. Tylko poprostu apeluję o rozwagę żeby zbyt pochopnych decyzji nie podejmować. Zdecydowano że wystartuje, mam nadzieję że trenerzy wiedz± co robi±.
(11.01.2008, 21:02)
Polonus
@Lady
Przestań juz w końcu paplac o tym Murańce. Masz swoje dzieci to się nimi zajmij a nie mieszaj sie komus w wychowywanie dzieci. Miętolisz temat jak w maglu.
Nie masz się za czyich rodziców zabrać? to ja ci temat podrzucę. Rodziców toncia i Tomcia wex na tapetę.
I daj mi juz swięty spokój z tym Klimkiem. nie potrafisz docenic wielko¶ci chlopaka to nie. Tylko nie kaz innym byc równie slepymi. Bez odbioru. Amen.
(11.01.2008, 19:48)
05kwiecien
niech wystartuje i tak przecież tam skacze.Nie musi być przedskoczkiem
(11.01.2008, 17:31)
daf
@Daria
Więcej w "SuperExpressie". Nic dodać, nic uj±ć.
(11.01.2008, 14:33)
Dawid
Niech startuje w zakopanem , a jak będzie słabo skakał to nie
będzie startował jest wicem misztrzem Polski przecież , a ty nie mów ,że będzie zły wiatr ,a jak będzie zły wiatr to odwołaj± k±kurs.
(11.01.2008, 14:30)
patryk
moim zdanie klimek nie powinien startowac w zakopanem ..........jest za mlody a po zatym moga byc zle warunki i mozr siie przewrucic i nie powruci juz na skocznie..... :(
(11.01.2008, 14:01)
Daria
@Polonus
A to zajarzysz ? czy tez nie:
Kreuje się go na następcę Adama Małysza.Ma wielki talent i ambicje. Teraz wyszło na jaw, że z tej ambicji Klemens Murańka narażał zdrowie, aby wystartować w zawodach, które otworzyłyby mu bramę do startów w Pucharze ¦wiata.
Aby wyst±pić w P¦, Murańka musiał skakać w Pucharze kontynentalnym w Kranju. Na miejscu został zdyskwalifikowany, bo był za lekki w stosunku do długo¶ci nart. A był za lekki, bo nie mógł je¶ć z powodu choroby. Trenerzy o tym nie wiedzieli.

- U nas w domu mieli¶my wielki szpital. Jedna osoba od drugiej łapała wirusa. A Klimek przed wyjazdem do Kranja nie dał po sobie poznać, że jest chory - mówi ojciec Murańki.
Nikt mi nie wmówi, że rodzic nie wie, ze jego dziecko się zle czuje, to zwyczajnie nie mozliwe, kto jak kto, ale matka czy ojciec, odrazu, widz±, ze jest cos nie tak.
I to ma byc odpowiedzialno¶c ojca ? On nie może się doczekać kiedy jego syn wskoczy w P¦ i nie ważne jakim kosztem i jakie będ± tego następstwa póżniej, liczy sie tu i teraz.
Chce zrobić z syna twardziela, nie zważaj±c na to, ze to jeszcze dziecko i ma swoje słabo¶ci.
Żenada.
(11.01.2008, 14:00)
jakarolina
Uważam Ze Klimek jak najbardziej może już startować w P¦.Szczególnie , iż te zawody odbęd± się na skoczni , na której bardzo często on skacze. Tak więc jest to dla niego to samo. Co najwyżej można go wycofać go z belki w sytuacji , w której byłby mocny wiatr. Pod każdym innym pozorem s±dzę , że mółby jak najd\bardziej brać w tym udział.
(11.01.2008, 12:01)
Polonus
@Daria
Cieszę się, że zdecydowalas sie mi już tego nie tłumaczyć. I tak bym nie zajarzył. Pozdro
(11.01.2008, 09:57)
qrczak
Skokinarciarskie.pl znowu przemilczały kolejnego newsa niewygodnego dla za¶lepionych zwolenników skręcenia sobie karku przez smarkacza.
http://www.one t.pl/177-47872091
(11.01.2008, 09:56)
Daria
@Polonus

To zgło¶ przy okazji jeszcze kilka pzypadków, takich jak : Moka Kojonkoski, Horngaher, Pointner i wielu innych, acha ,miedzy innymi psychologa sportu, który w TV przestrzegał, jest jeszcze wiele autorytetów, oni tez musza sie leczyc prawda ?
Głupia chęć udowodnienia czegos całemu ¶wiatu nie wystarczy, trzeba spojrzec na tę sprawę z innej strony, jakiiej ? przy okazji spytaj psychologa jak juz tam bedziesz, bo ja nie zamierzac Tobie tego juz tłumaczyc.
(11.01.2008, 09:24)
tskamil
ja jednak chce aby Klimek wyst±pił w P¦ w Zakopcu bo to bedzie dla niego taki minisprawdzian jego mozliwosci. Niech się chłopak uczy i kto wie czy za jakis czas bedzie najlepszym polskim skoczkiem. Trzeba dawac szanse i jestem zdecydowanie na "tak"
(10.01.2008, 20:55)
Cristiano Ronaldo
Optymistyczny i calkiem mozliwy scenarusz:Start Klimka w Zakopcu dwa razy first thirty odpoczynek w PK i zaszczytna rola:Zastapianie tego komu nie idzie w PS
(10.01.2008, 19:24)
Reyes19
Klimek powinien wyst±pić w Zakopanem??? Dlaczego??? Sama chęć wyst±pieni w tak ważnych i prestiżowych zawodach, niech zobaczy jak to funkcjonuje, niech za 5 lat powie "W wieku 14 lat skakałem w jednych zawodach Pucharu ¦wiata z 5krotnym zwycięsc± TCS czy też 4krotnym Mistrzem ¦wiata". Niech zobaczy, ile pracy go jeszcze czeka, bo niektórzy już z niego zrobili zawodnika na miano pierwszej dziesi±tki. Zakopane to skocznia gdzie oddaje z 50 skoków tygodniowo, niech skoczy na swojej skoczni, w domu, dla tysięcy kibiców. Nie s±dze by spoczywała na nim presja, może mała chęć pokazania się, ale on tu nic nie może stracić, a zyskać dużo. Nie chodzi tu o to, że znać go będ± na całym ¶wiecie, że będ± za nim biegać dziennikarze. Chłopak zdobędzie do¶wiadczenie, o któe Małysz w jego wieku mógł tylko pomarzyć. PóĽniej zostanie oczywi¶cie Fis Cup, może Puchar Kontynentalny, ale pojedyncze starty, nie ma co się spieszyć, ma jeszcze ze 3 lata czasu na zaczęcie skakac z najlepszymi. Niech uro¶nie, dojrzeje, poprawi technikę, a przede wszystkim moc, bo technikę na wyborn±. Fajnie by było gdyby pokazał się w M¦J. Na razie nie ma jaki¶ fenomenalnych talentów, jedynie Koudelka czy Pauli, bo Schlierenzauer i tak pewnie nie pojedzie. Fajnie by było jakby powalczył o jakie¶ miejsce, a jak nie to poczekamy do następnego roku.
(10.01.2008, 19:22)
ziuta535
a niech muszczom klimka w zakopanym niech pokarze co potrafi<<<klimek do boju>>>
(10.01.2008, 19:14)
patryk.n
taki mały a tak skacze mateja wstyd dla ciebie
(10.01.2008, 19:04)
Janek
Dlaczego ma nie skakać? Musi skakać jak najszybciej musimy mieć następce Małysza:)
(10.01.2008, 18:43)
katarzynka
nio niech wystartuje w Zakopanem ;-)))) zobaczy sie czy jest dobry ;-))))
(10.01.2008, 18:39)
popek
w zakopanem musi wystaryowac
(10.01.2008, 14:46)
Polonus
@nebbia
Masz jak w banku. Nie zdradzę:)
@Lady
Wybi eram się do psychologa, fakt. muszę mu powiedzieć o Twoim przypadku.
(10.01.2008, 11:23)
Owieczka:)
Nie wiem czu trzeba go wystawiać
(10.01.2008, 11:02)
nebbia
Czytam i czytam te komentarze i nie wiem już, czy jestem na stronie o skokach, czy to też jakis kabaret. Niektórzy maja słab± pamięć i nie pamiętaj±, że Murańka juz raz pokonał Małysza :) Nie o to jednak chodzi. Wierzę w to mocno i wiem, że mam rację, że kto jak kto, ale Adam nie ma nic przeciwko temu, aby kto¶ z młodych wreszcie zacz±ł go przeskakiwać. Traumę z tego powodu ma nie nasz mistrz z Wisły, ale niektórzy krzykacze, którym idzie ciężko czytanie ze zrozumieniem :). Małysz to pogodny człowiek kochaj±cy skoki, ktory tyle juz zrobił dla tego sportu, ze teraz jego gorsze występy nie powinny być dla nikogo sol± w oku. On sam doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że w skokach możliwe jest prawie wszystko. Jesli więc jest młody, zdolny i odważny Murańka, którego technika lotu juz zadziwia ¶wiat, to niczyja ambicja nie zostanie przydeptana, je¶li to młodemu przytrafi sie wygrana.Oczywi¶cie to tylko rozważania teoretyczne, nigdy nie kibicowałam Murańce przeciwko Małyszowi, ani Małyszowi przeciwko Murańce. Nie o to przecież w tym sporcie chodzi. Małysz ma klasę i jako sportowiec , i jako człowiek. Starajmy się być chociaż do niego podobni w tym ostatnim. Akurat decyzja PZN dotycz±ca wystawienia Klimka jest rozs±dna. Chłopiec zna tę skocznię, trenuje przecież na niej. Sport taki jak skoki to sport niezwykle widowiskowy, to nie szachy w sali. Dlatego pozwólcie Klimkowi skoczyć w ¶wietle jupiterów, przy dopingu gardeł wszystkich kibiców. To przecież NASZ zawodnik, tak samo jak Adam, jak Kamil. Wierzę, że organizatorzy i szkoleniowcy Klimka zadbaj±, aby startował w bezpiecznych warunkach. Nie mówię tu, ze siostra Warszawska ma zaklinać pogodę. Po prostu w gorszych warunkach Klimek zostanie odsunięty od startu. @Polonus... Mareczku! Kto¶ Cię pyta o Twoje sny. Nie zdradzaj! !!! :))))Co¶ mi to Freudem zalatuje..... :D
(10.01.2008, 10:54)
Daria
@Polonus

Ty chyba miałe¶ sen :))
Nawet za dwa lata Klemens nie wygra z Małyszem ani w Zakopanem ani nigdzie ,
popatrz sobie jak skacze Adam z ajkiej belki sa puszczani zawodnicy, Adam z belki 15-tej podczas LGP skoczył 139,5 metra omało nie przeleciał skoczni.
Nie będa ryzykowac aby zabić naszego najlepszego zawodnika.
Tu nie o to chodzi aby Klemens go przeskoczył, bo zanim to bedzie miało nastapic Adam zakończy już karierę,
ale chodzi o co innego, zmarnuja tego chłopaka zanim zacznie regularne starty w P¦ , zobaczysz.
A czy ty mu zagwarantujesz warunki odpowiednie w Zakopanem ?
Już wszyscy zapomnieli co sie stało z Mazochem ? Albo z tym 14-sto latkiem w Niemczech ?
Wszystko sie może zdarzyć dlatego trzeba dmuchac na zimne.
Ale zarówno ty jak i te buce z PZN chca rekordu, będa go mieć.
Ciekawa jestem czy gdyby chodziło o twoejgo syna w tym wieku, czy pozwoliłby¶ na to.
Polecam jego rodzicom dobrego psychologa. Tobie tez.
(10.01.2008, 09:25)
Daria
No a ta swoje:)

@nebbia
Gdzie Klimek skacze na K-40 ?
Bo w PK, to bylo chyba K-90, a moze sie myle ?
W PK, skacz±, własnie na takich obiektach i większych.
M¦ juniorów to powinien byc cel numer jeden dla tego chlopca i jego trenerów, to na te imprezę głównie powinni go przygotować.
Nie cieszyła by¶ sie gdyby został Mistzrem ¦wiata ?
Bo ja tak !
Natomiast co mu da start w P¦, jeden czy dwa ? Nic !
Ale Pacany z PZN chc± rekordu, no to będa go mieć, tylko co dalej ?
Przy takim podej¶ciu do sprawy nie wróżę mu długiej kariery ona jak szybko się zacznie to jeszcze szybciej może zakończyć.
(10.01.2008, 09:17)
daf
@fan skoków
Jak chłopak będzie miał słaby charakter, to "Rutkowskim" zostanie bez względu na ewentualne sukcesy. Kto wie, czy sekowanie go wła¶nie nie spowoduje większej deprechy niż nieudany start.

Ja generalnie starałem się unikać tematu, ale w sumie co mi tam - moja "oferta" jest taka - w tym sezonie Murańkę wysyłać na zawody PK i P¦ na skoczniach ¶rednich i nromalnych (nie sprawdzałem, ale P¦ już na takich skoczniach się chyba wyczerpał) plus Zakopane zarówno w PK jak i P¦.
To powinno wystarczyć na ten rok. A w przyszym może warto wysłać go już na kilka dużych, uchodz±cych za bezpieczne, obiektów.
(10.01.2008, 01:25)
fan skoków
Zgadzam się z Austriakami trzeba uważać w prowadzeniu Murańki ma przecież dopiero 13 lat, łatwo tak młodego chłopaka zepsuć. Nie jestem trenerem i nie wiem co należy robić. Ale apeluje o rozwagę, uważam że zanim się podejmie decyzję o starcie trzeba się bardzo poważnie, spokojnie zastanowić, bo nie chcę mieć drugiego M.Rutkowskiego.
(09.01.2008, 23:11)
Emilia
Polonus "Klimek jest za slaby na regularne starty w P¦." nie czytalam wszystkich wpsiow ale czy ktos na prawde myslal o regularnych startach? O_o i nic więcej w tej kwestii ;)
(09.01.2008, 21:49)
Polonus
O co te kłótnie id±? Jeszcze raz powtarzam. Klimek jest za slaby na regularne starty w P¦. chcecie żeby wypadał jak Maciek ? ja nie chcę. Natomiast start w zakopcu to zupełnie inna spiewka. On tu moze punkty zdobyć! I to jest warte zachodu. I nic złego z tego tytulu mu się nie stanie. Więc dlaczego ma nie startowac? Tylko dlatego, żeby nie wyprzedził innych Polaków? @Lady Ty się nie bój. Z Małyszem jeszcze nie wygra, możesz spać spokojnie. Dopiero za jakie dwa lata (pod warunkiem, ze Zakopiec bedzie miał jeszcze homologację) to Klimek wygra w Zakopcu z wszystkimi. Z Adamem też. Więc dzi¶ nie musisz jeszcze kopii kruszyć:)
(09.01.2008, 21:14)
KIBIC
Moim zdaniem - dlaczego nie ? Niech poskacze w Zakopanym . My¶lę że to jest dla niego cel na najbliższych kilka lat. Powinien tam pokazac się z dobrej strony i zdobyć punkty do kolekcji punktów z P¦ . W wieku 15 lat , je¶li nadal będzie się tak dobrze rozwijał powinien pojechać na te 2- 3 konkursy ( szczególnie K-90 ) . Gdy osi±gnie wiek 16 lat wystawiać się go powinno regularnie tak jak np. G.Schlizenzauer , M. Kot czy w swoim czasie . Achonen - choć pamiętaj±c , że zbyt duża ilo¶ć konkursów mogłaby zamęczyćnasz talent . A póĽniej co roku az do skończeni trzydziestki , mierzyć w coraz wyższe cele . Po trzydziestce powinien starać się być w jak najlepszej formie i zdobywać punkty P¦ . Do ukończenia 30 lat my¶lę , że powinien mieć na swoim koncie : 2 - 4 wygranych TCS ; 1 - 4 kryształowych kul ; 3 małe kryształowe kule ; M¦ ( k-90 , k-120 ) ; kilka medali M¦ ; Medale M¦ w lotach oraz sukcesy Olimpijskie . Tego mu życzę i uważam , że jest w stanie to zrobić . Ai jeszcze ok.40 zwycięstw w P¦ i 100 podium .
Trzymam kciuki Klemens !!! :) :) :)
(09.01.2008, 20:55)
fordern
a czemu nie? niech spróbuje w zakopcu, zna t± skocznię więc powinno mu się udać, i tak co roku do osi±gnięcia 17 lat (2011 rok) kiedy powinna pojawic sie systematycznosc
(09.01.2008, 19:38)
TOTTI
Wedlug mnie jeszcze za wczesnie. Ma dopiero 13 lat a on ma jeszcze mnostwo czasu zeby sie wytrenowac poza tym jest zdecydowanie za mlody by debiutowac w Pucharze Swiata, bo podczas zawodow za bardzo sie zestresuje co jest bardzo mozliwe i zezre go presja bo za bardzo bedzie chcial zaimponowac i zgadzam sie z tym co sadzi Stefan Horngacher. Malysz jeszcze sie nie skonczyl i wierze ze to on z Ahonenem bedzie rywalizowal bo Gregor i Morgi tyle formy juz zuzyli a jeszcze jest II polowa sezonu i powtorzy sie sytuacja sprzed roku, jak to bylo z Jacobsenem ktory nie wytrzymal koncowki.
(09.01.2008, 19:17)
nebbia
@krwisty... Czemu wirtualnie? Nie będzie Cię w Zakopanem? (328401 moje nowe gg)
(09.01.2008, 19:01)
nebbia
@ja... No tak. Tak samo Małysz, Morgenstern, Ahonen i reszta. Po jakiego diabła oni startuj±? Oich istnieniu wie juz cały ¶wiat, doswiadczenia też nie musz± zdobywać... :P
(09.01.2008, 18:58)
krwisty
@nebbia fakt trochę to czarno-białe lecz tyle jest zdań kibiców ile samych kibiców także uj±łem tylko te najbardziej skrajne,ale oczywi¶cie każdy może dopisać swoje kategorie.Dorotka my¶le że tego szampana wypiję z Toba wirtualnie po starcie Klimka w Zakopanym.Pozdrawiam:-)
(09.01.2008, 18:58)
ja
Po co ma startować w Zakopcu?Przecież zna tę skocznię i niczego nowego się na niej nie nauczy,bo zna j± jak własn± kieszeń(a przecież co niektórym chodzi o to by zdobywał do¶wiadczenie na skoczniach).A argument,żeby pokazać go ¶wiatu do mnie nie przemawia.O jego istnieniu wiedz± już praktycznie wszyscy.
(09.01.2008, 18:54)
jasio ;] tylko niezalogowany ;]
nie zgadzam sie z kurczaiem....niechcieli shliriego puscic ,,bo jeszcze najlepsze lata ma przed sob±" ale puscili i co? to nie jest mlody skoczek to Super gwiada!!
(09.01.2008, 18:49)
qrczak
Murańka póki co najwięcej potrafi beczeć. To męski sport*. Podro¶nie - zobaczym, teraz to jego sukcesy polegaj± tylko na korzystniejszych warunkach fizycznych, które ma nie dzięki treningowi, tylko temu że jest smarkaczem. Też mi wyczyn.

* - z całym szacunkiem dla pań, które skacz±. Aczkolwiek też raczej tych przynajmniej pełnoletnich.
(09.01.2008, 18:40)
nebbia
@krwisty... Twoja klasyfikacja podoba mi się :), chociaż jest taka biało-czarna, no może trochę z odcieniem szarego... :) Od czerni do bieli jest jednak tak daleko jak od entuzjastów przez sceptyków do przeciwników :)... Wła¶nie szukam sobie miejsca w Twojej klasyfikacji i stwierdzam, że trochę mi uwiera tu i tam :)... Daleka jestem od umieszczenia Klimka na stałe w P¦, jeszcze na to przyjdzie czas. Nie jestem jednak zwolenniczk± dopuszczania Klimka jedynie na K-40.... O jego psychikę jestem bardziej spokojna niz o psychikę niektórych internautów. Klimek w Kranj udowodnił, że do jego psychiki nie powinien nikt się czepiać. Nie tu pies pogrzebany. Występ na P¦ w Zakopanem przy dobrych warunkach i na skoczni, na której najczę¶ciej skacze nie niesie przecież jaki¶ niecodziennych zagrożeń. No, chyba że różnej ma¶ci Fanki czy Darie obawiaj± się o psychikę Adama... Uważam jednak, że i Klimek , i Adam poradza sobie z tym wszystkim ¶wietnie. Nie szukajmy dziury tam, gzdie jej nie ma. A co do czarnowidztwa austriackich trenerów, to powiem tylko, ze oprócz Stefana Krafta (rok starszego od Klimka) Austriacy nie maja żadnego młodego zawodnika, który mógłby rywalizować z Klimkiem. Kraft jednak już od 2 lat musi uznać wyższo¶ć Klimka ( dowodem jest ich wspólny start na Fis Youth i od 2 lat pierwsze miejsce naszego w klasyfikacji generalnej). Dlatego zalecam spokój, wyhamowanie dyskusji, a decyzję o startach Murańki zostawmy jemu samemu, jego rodzicom i szkoleniowcom. My lepiej zrobimy jak bedziemy po prostu mocno trzymać kciuki za tego utalentowanego chłopca, bo inaczej to faktycznie zostanie nam tylko sól na slimaki (@krwisty, jestes boski!!!) albo kubeł zimnej wody na łeb. A ja przeciez wole szampana!!! i powód do jego picia!!!:))))))))
(09.01.2008, 18:36)
yo
w zakopanem powinien startować ale tylko z zakopanym
(09.01.2008, 18:06)
dj_piter
wiecie co,moim zdaniem mozna dac chlopakowi szanse skakac w P¦ w Zakopanym,to tylko 2 konkursy wiec duzo niestraci i moze skakanie na malych skoczniach w kontynentalnych.Niech chlopak pojezdzi i poprubuje,co to 2 czy 3 konkursy.Niepodoba mi sie tylko temat ,,szkola,, mlody kot ma 16 lat i jezdzi i nic mu niemuwi±,to samo teraz jest z miętusem wiec nierozumiem choc oni wiecej jezdz± od muranki
(09.01.2008, 17:52)
krwisty
@Emilia jak sie nie podpisujesz pod żadnym to rozszerz ten rys o jakie¶ inne portrety ,może być ciekawie;-)
(09.01.2008, 17:51)
Emilia Pustelnik
krwisty- ale zanalizowałe¶. jakie piękne portrety psychologiczne, strach się bać ;D nawet nie pytam do której ja sie zaliczam :P
(09.01.2008, 17:42)
krwisty
Dopiszę jeszcze że zawsze w takich sprawach tworz± sie różne obozy ,które swoich racji bronić będ±.Może tak debate publiczn± na ten temat trzeba zrobić.Referendum ogolnokrajowe tez by można było zorganizować i niech rzesze rodaków popędz± do urn wyborczych zagłosowć za startem lub nie w PS naszego małego gwiazdora;-)
(09.01.2008, 17:41)
krwisty
Sorry już to raz pisałem ale zdania i podejscia do Klimka i zamieszania wokoło niego nie zmieniłem,a mianowicie -"Wrogów Klimka podzielił bym na dwie grupy.Jedna nazwijmy ich kreaturami ,to ci którzy ogólnie zazdroszcz± mu talentu,osiagnięć w tak młodym wieku i rosnacej popularnosci i dlatego nie chca by startował na duzych imprezach(zawistne kreatury).Druga grupa nazwijmy ich slimakami to ci ktorzy nie chca ,by startował na tychże imprezach, bo sie boja, ze on taki mały ,chudy,niedo¶wiadczony połamie sie ,lub nie daj Boze zginie jak ostatnio młody Jermo Ribbers.Chc± by jego kariera toczyła sie wolniej(¶limaki ob¶lizgłe).I tu własnie obie te grupy kreatur i ¶limaków staraja sie siać niezdrow± atmosferę wokół chłopca,tworzyć swoje tezy,szerzyć swoje pogl±dy -kolokwialnie mieszac i bić piane.Moim zdaniem kreatury trzeba tępić zajadle w samym zarodku ,by ich destrukcyjne podejscie nie stalo sie obiegow± opinia.Slimaki z racji tego, ze kieruje nimi wrodzona troska(nadwrazliwosc) to bym oszczedził ,lekko tylko sol± posypał ,by pianę wytworzyly, ale na swojej osobie nie na Klimka.Trzecia grupia nazwijmy ja modliszkami...ta oto grupa wrecz przeciwnie nie hamuje ,lecz za wszelka cene chce Klimka widziec na szczycie teraz ,nie zważaj±c na nic ,nawet kosztem zdrowia fizycznego i psychicznego skoczka.To sa reprezentanci tzw.lansowania,fali,parcia na szkło itp;to oni wrzeszcz± najgłosniej Klimek nastepca Adama!!!Tym samy tworz± chor± atmosferę sukcesu wokól dzieciaka..zapominajac ze trzeba mu spokoju i normalnego rozwoju.Modliszki chca go wykorzystać i pochł±n±ć im też mówie stanowcze stop!!!Traktuje ich mocnym srodkiem owadobójczym:-)Staram sie od poczatku trzymac swego zdania ,ze nie nam kierowac jego kariera, lecz jest to rola rodziców,trenerow i samego zainteresowanego o opatrznosci Bozej nie zapominaj±c.";-)
(09.01.2008, 17:37)
Żaneta
Nie no z Zakopanem to musz± go wystawić. Błagam ...:))
(09.01.2008, 17:33)
Żaneta
ja jestem za tym by wystawili go na P¦!!! Z pewno¶ci± lepiej będzie skakał od inych polskich skoczków (oprócz Stocha i Małysza) no ale bez urazy. Mama nadzieję, że go wystawi±, my¶lę, że by sobie poradził. Może nie na każde zawody, ale na niektóre, czemu nie???
:*************dla Schlieriego
(09.01.2008, 17:33)
Carla
@ nebbia
P¶ i PK to dwie różne rzeczy. Starty w P¶ wi±ż± się z większ± pesj±, do tego trzeba dojrzeć. Wła¶nie dlatego niektórzy ¶wietnie spisuj±cy się w PK zawodnicy w P¶ sobie nie radz±. Puchar ¶wiata to inna bajka, wyższa półka. Junior temu nie podoła, po prostu,
(09.01.2008, 17:28)
Emilia Pustelnik
Zdecydowanie nie. To jest jeszcze dziecko, bez względu na poziom jeog skoków to jeszcze zbyt ¶wieży materiał aby wystawiać go na tak siln± konfrontację jak zawody P¦. Dajmy mu mimowszystko być dzieckiem. Trzeba budować stabilny, silny sportowy organizm po to by potem uzyskać stabilnego zawodnika. Jeżeli p-rzesadzi się teraz z presj± czy oczekiwaniami a już na pewno ze startami w P¦, to potem będzie można miec pretensje tylko do siebie. Zmarnować zawodnika można bardzo łatwo, jest bardzo cienka granica między faktycznie potrzebnymi krokami a przesad±.
(09.01.2008, 17:10)
Daria
A trenerom radze lepiej pilnowac jego wagi, ktora bedzie się zmieniać jak w kalejdoskopie, bo nastepnej dyskwalifikacji chyba nie zniosę.
Tego niech pilnuj±.
(09.01.2008, 17:05)
Daria
@nebbia

Czy cos się Tobie przypadkowo nie pokręciło ?
Czy starty w PK lun na M¦ juniorów to sa starty w ciszy i przy zgaszonych ¶wiatłach ?
Wybacz, ale chyba ogl±dasz inne konkursy może na Marsie :) takie prowadz±, nie wiem, w kazdym razie na ziemi to s± tak samo prestizowe zawody jak P¦.
Kto¶ chce popsuc naszego młodego zawodnika, przestrzegaj± nas o tym, ale my to taki dziwaczny naród, za wszelka cene robimy po swojemu oby za 3,4 lata nie beczeli jak te owce.
Bo wszystko może się zmienić kiedy chłopak bedzie zmieniał swoje parametry,na to trzeba zwrócić szczególna uwagę i tego pilnowac jak oka w głowie.
Ale Polska to dziwny kraj, za wszelk± cenę ale jakim kosztem ?
Austria tak głupia nie jest moze dlatego maj± tylu znakomitych młodych zawodników.
Co mu da start w jednym P¦ w Zakopanem ? Nic !
Bo ¶wiat juz go zna, więc o co chodzi ?
(09.01.2008, 17:02)
kibic
oby klimek wystartowal w zakopanem na P¦
(09.01.2008, 16:22)
kibic
koniecznie klimek ma wysartować w zakopanem , to jego skocznia .
(09.01.2008, 16:17)
Henio
Ludzie troszkę my¶leć.
O startach Klimka nie powinien decydować już wiek ,zdanie fanek , cz przede wszystkim kombinacje Apoloniusza Tajnera( w aspekcie pociotków etc).
O startach Klimka winny decydować :
1.poziom sportowy,
2.osi±gane wyniki.
Tak w pierwszym i drugim przypadku Klimekjest w stanie powalczyć o podium w CoC(ani więcej ani mniej)
Dlatego osobi¶cie uważam ,że na P¦ w Zakopcu klęski nie będzie ,ale sukces np na wej¶cie do finału też nie można realnie liczyć.
Forma i umiejętno¶ci uzasadniaj± cvałkowicie start Klimka nie w P¦ nie w FC ale przede wszystkim w CoC
(09.01.2008, 15:57)
szwajcarka
MIka Kojonkoski tez byl super jak byl dzieckiem (mial bodaj 15 lat), trenerzy chcieli go zabrac na Igrzyska, ale rodzice go nie puscili bo stwierdzili, ze jest za maly. potem przytyl i wszystko sie skonczylo... na igrzyskach mogl naprawde dobrze wypasc... skoro wiec klimek jest dobry juz teraz, po co czekac, az przytyje...
(09.01.2008, 15:55)
killerusss
Moje zdanie jest takie: Klimka mozna wystawic do PS np w Zakopanem bo uwazam ze trzeba sie pochwalic takim talentem, ale na tym wystepie powinno sie poprzestać. Puchar ¶wiata to jest "liga" duzo trudniejsza niz jakis tam PK czy FIS. Nie bez znaczenia jest rownież fakt ze organizm Klimka dopiero sie rozwija i moze nie znie¶c takich obci±zeń jakie sa na treningach zawodnikow występuj±cych w PS. Wiec proponuje jednorazowe wystawienie go w PS a pozniej niech sie rozwija w innych turniejach typu FIS lub Mistrostwa Swiata Juniorów
(09.01.2008, 15:27)
Josh
Dajcie sobie skoczyć Klimkowi w Zakopanym w P¦ jak będ± dobre warunki wietrzne w innym wypadku nie można go narażać jest jeszcze młodym chłopcem niech się rozwija i łapie do¶wiadczenie w PK . Na stały pobyt w P¦ może jeszcze poczekać.
(09.01.2008, 15:26)
Kama fanka Bernara
Moim zdaniem trzeba korzystać póki można powinno się pokazywać młodych skoczków. Klimek ma wielki talent i ogromne możliwo¶ci a jego medale nie wzięły się z niczego. Jego zdolno¶ci ceni± najlepsi fachowcy i skoczkowie. Warto byłoby pozwolić mu na występ w P¦ bo choć mamy wielu juniorów mało który może się pochwalić takim dorobkiem jak Klimek. :))
(09.01.2008, 14:21)
Henio
Je¶li Klimek w Zakopcu na P¦ wygra ze Stchem a nie daj Boże z Małyszem to ja też będę za wysyłaniem Klimka na P¦ !!!
Dzi¶ jednak szkoda ,że Klimek zamiast robić duże pkty wJaponii i ew.pracować nad zwiększeniem limitu w CoC dla oldbojów będzie skakał o pietruszkę w FC !!!
(09.01.2008, 14:10)
I like ski jumping
Mam nadzieję, że Klimek nie wystratuje w żadnym Pucarze ¦waiata, aż nie osi±gnie 18 lat. Wg mnie na parwdziwe zawody powinni starotwać pełnoletni zawodnicy. Kloimek niech skacze wraz z juniorami, albo dziecmi, tam jest jego miejsce. Przecież to dzieciak!!!
(09.01.2008, 13:49)
necik
Moim zdaniem Klimek nie powinien startować w P¦ z prostej przyczyny. Na PK jego skoki s± bardzo dobre, ale z czołówk± P¦ może sobie nie poradzić. Oczywi¶cie nic złego by się wtedy nie stało ale dla nas kibiców, trenerów. Ale Klimek ma dopiero 13 lat i wg mnie nie ma jeszcze zbyt mocnej psychiki. A niezbyt dobry występ mógłby go troszeczkę podłamać.
(09.01.2008, 13:46)
nebbia
@Pinklon... Kręgosłupowi jest raczej obojętne, czy jego własciciel skacze na k-120 w P¦, czy PK, czy treningu :P @ stary człowiek i może... zrozumiałam , co napisałe¶. Moje poparcie dotyczyło kwestii Heinza :) Dalsze zdanie to moja własna dygresja na temat PS i Pk.
(09.01.2008, 13:21)
BAR
A pamiętacie jeszcze nasze talenty przed kilku lat? Chodzi mi o Jana Ciapałe i Dawida Kowala. Jan Ciapała z jakie¶ 3-5 lat temu był 3 chyba w Pucharze Prezesa Tatrzańskiego a tam przecież startowała czołówka polska wraz z Adamem Małyszem na czele. Dawid Kowal też z 2-3 lata temu był 3 na Mistrzostwa Polski a teraz jego sukcesy to zdobycie kilku punktów na PK jak go wystawi±.
(09.01.2008, 13:20)
stary człowiek i może
@nebbia
Ale ja wcale nie napisałem, że klimek ma w tym roku skakać w P¦. Raczej, oprócz Zakopanego, nie powinien. Z prostej przyczyny. Na zblizonych skoczniach może skakac w PK, a z duzo lepszymi rezultatami. Po co ma dostawać lanie jak moze odnosić sukcesy?
Pozdro
(09.01.2008, 13:01)
Pinklon
Ciekawe czy kto¶ pomy¶lał o jego kręgosłupie. Niedługo zacznie szybko rosn±ć, a poddany dużym obci±żeniom może się żle ukształtować
(09.01.2008, 12:56)
nebbia
c.d. (komputer mi szaleje, sorry) 1.Dlaczego Klimek "jest za młody na starty w P¦", a wolno mu skakać na PK? Przeciez to takie same skocznie? 2. Czym różni się zebranie do¶wiadczenia na PK od zebrania doswiadczenia na PS? Kto zmierzy i jak to do¶wiadczenie? W czym się ono wyraża? W technice skakania? W odległo¶ciach? W mocnej psychice?
(09.01.2008, 12:40)
nebbia
@stary człowiek i może, @Klimkofan, @sieniu... zgadzam się z Wami. Oczywi¶cie nikt Klimka na siłę wbrew jego woli nie ci±gnie na największe imprezy. Chłopak ma po prostu wielk± frajdę ze skakania, z mozliwosci poznania innych skoczni niż Krokiew, z mozliwo¶ci zmierzenia się z najlepszymi. Przecież sport to rywalizacja i wieczne sprawdzanie się, a skoki to nie szachy, to sport kochaj±cy publikę.Dlaczego akurat Klimek powinien to robić w ciszy i przy zgaszonych swiatłach? Z@Dari± nie dyskutuję (ze względów powszechnie wiadomych). Do @Carli mam tylko takie pytania;
(09.01.2008, 12:36)
Carla
Maj± rację. Kilmek jest jeszcze za młody na starty w P¶. Zgadzam się z Dari±: niech skacze w PK i zdobywa do¶wiadczenie. To wielki talent, ale nie ma co za wcze¶nie wypuszczać go na tak głębok± wodę.
I nie ma co powoływać się na to, w jakim wieku startował Schlierenzauer: przypomnę, że on zaczynaj±c stary w P¶ miał lat szesna¶cie, Murańka ma trzyna¶cie. Trzy lata w wypadku skoczka to moim zdaniem duża różnica.
(09.01.2008, 12:03)
sieniu
całkowicie się z nim nie zgadzam!!!
niech sie lepiej zajm± skoczkami w swoim kraju nikt im nie podpowiadał kiedy wypu¶cić na skocznię P¦ Szliriego
bowiem jak jego talent już ¶wieci to pokażmy go całemu ¶wiatu, bo potem może być tak jak mówi że może przytyć urosn±ć itd. i nie wiadomo jak bedzie skakał.
w tym sporcie kuje się żelazo póki gor±ce!!!
(09.01.2008, 11:10)
stary człowiek i może
Kuttin się boi, bo klimek leje wszystkich jego 17-to i 18-toletnich podopiecznych:). A za rok-dwa zacznie lać wszystkich niemieckuich seniorów:) i jak bedzie wygladał Kuttin?
(09.01.2008, 11:09)
Klimkofan
Ja też się z nimi zgadzam ,że Klimek i uro¶nie i przytyje.(odkryli Amerykę)
I co z tego?
Starty Klimka w lidze szkolnej ,treningi przez cał± zimę na sali gimnastycznej + zawistmi starsi "koledzy" to wła¶ciwa droga do zmarnowania talentu.
Klimek oczywi¶cie nie musi skakać w tym roku w P¦ ,ale powinien trenować w kadrze "A" skakać w PK i zdobywać do¶wiadczenie na zagranicznych obiektach.
Skacz±c w kraju na K-20m czy nawet k-40 b.szybko złapie forme ala Tonio-nielot czy technikę ala Mateja.
(09.01.2008, 10:32)
Daria
Całkowicie sie z nimi zgadzam, nic dodac nic uj±ć.
Ale to kogo to trafi ?
Do Panów z PZN, którzy chc± wpisac się do historii skoków jako kraj, który wystawia najmłodszego zawodnika na ¶wiecie, napewno nie.
Oni pragn± tego rekordu i zapewnie tak się stanie.
Klimek swietnie się zaprezentował w PK i to tam powienien nadal skakać, zdobywac do¶wiadczenie, jakże cenne na przyszło¶ć.
Pozatym niedługo s± M¦ juniorów, to tam powienien zabłysn±ć, start w P¦ nic mu nie da, da tylko tyle, żę cały swiat bedzie skierowane miał oczy na najmłodszego zawodnika, Polaka ale czy o to tu chodzi ?
I co potem ?
(09.01.2008, 09:42)