Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
23.02.2020, godz. 09:00
Val di Fiemme HS-104
CoC

Dzi¶ na przedpołudnie zaplanowano treningi i kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Jednak na skoczni w Innsbrucku wiał bardzo silny wiatr, który uniemożliwiał sprawne przeprowadzenie zawodów. Po skokach 24 zawodników zebrało się jury, które miało podj±ć decyzję o dalszym losie serii treningowych.



Wstępnie ustalono, że treningi zostan± wznowione o 12:30. Potem zmieniono godzinę na 12:45. Ostatecznie jednak odwołano zarówno treningi jak i kwalifikacje. Przeniesiono je na jutro. Znów nie będzie zatem systemu KO.
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher

Wyniki przerwanego treningu

zawodnik

odl.
1

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

125.0
2

Thomas Thurnbichler (Austria)

124.0
3

Stefan Kaiser (Austria)

122.0
4

Balthasar Schneider (Austria)

121.5
5

Roland Mueller (Austria)

119.0
6

Felix Schoft (Niemcy)

118.5
7

Mario Innauer (Austria)

118.0
8

Radik Zhaparov (Kazachstan)

117.5

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

117.5

Marcin Bachleda (Polska)

117.5
11

Sami Niemi (Finlandia)

116.0
12

Dimitry Ipatov (Rosja)

115.5
13

Johan Erikson (Szwecja)

111.5
14

Andrea Morassi (Włochy)

110.5
15

Fumihisa Yumoto (Japonia)

109.5

Maciej Kot (Polska)

109.5
17

Severin Freund (Niemcy)

102.0
18

Alexey Korolev (Kazachstan)

99.5
19

Martin Mesik (Słowacja)

97.5
20

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

94.0
21

Illimar Paern (Estonia)

79.5
22

Vitaliy Shumbarets (Ukraina)

DNS

Volodymyr Boschuk (Ukraina)

DNS

Maksim Anisimov (Białoru¶)

DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2008 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
@myszka55.sabcia
1)Dla mnie wła¶nie niesprawiedliwo¶ć polega na tym że kto¶ miał wynik w "30" nie awansuje, a kto¶ kto nie miał awansuje, a Małysz wtedy na awans nie zasłużył!!! A to nie zmienia fakt że oddał dobry skok w kwalifikacjach.
2)No ok z tym Zont± nie był trafiony przykład, pamiętałem o upadku, ale wydawało mi się że dużo krócej skoczył.
3)Sprawa Schmitt, to samo co z Małyszem tylko w drug± stronę, a poprostu to utkwiło mi w pamięci, bo Schmittowi kibicuje, a prawie do końca był w 5 przegranych i było mi go żal.
4)Nie tak wielka była ta loteria, bym powiedział wręcz że to tylko w kilku przypadkach konkurs wypatrzyło. A Długopolski, Anisimov i Pieper słabo skakali i poprostu mieli szczę¶cie, przecież zbyt wielu punktów w swej karierze nie zdobyli. Anisimowv i Długopolski chyba w sumie więcej niż 5 razy nie punktowali. Pieper trochę lepszy od tych 2 pod tym względem ale też bez rewelacji.
(05.01.2008, 18:27)
daf
@myszka
Do tak drastycznej sytuacji pewnie jeszcze nie doszło, le łatwo może doj¶ć - wystarczy, że sze¶ćiu zawodników z pierwszej dziesi±tki P¦ odpu¶ci kwalifikacje. No i kto¶ z tej pierwszej szóstki albo z najlepszej szóstki kwalifikacji obejdzie się smakiem...

Moim zdaniem TCS już sam w sobie jes tak prestiżowy, że nie trzeba poprawiać mu poziomu emocji systemem KO - i bez tego popularno¶ć turnieju się utrzyma.
System KO można by wprowadzićw zawodach, gdzie zazwyczaj jest kiepskie zainteresowanie w¶ród pbliczno¶ci na trybunach (Japonia, Włochy, pewnie niektóre zawody Fińskie czy USA, je¶li wróc± do łask).

Ja nie mogę się oprzeć wrażeniu, że zwłaszcza zawodnicy klasyfikowanych nieco niżej, bardziej staraj± się wygrać parę, niż oddać maksymalnie dobry skok. Je¶li pierwszy zawodnik pary skacze 99m to drugiemu trudno się zmusić, żeby pój¶ć "na cało¶ć" skoro ma w ¶wiadomo¶ci, że wystarczy mu nie upa¶ć, żeby wej¶ć do drugiej serii. No i po skoku w zasadzie kończ± się dla obu emocje. A bez system musieliby czekać praktycznie do końca I serii żeby się przekonać, czy wejd± do drugiej czy nie.
No i kwalifikacje maj± zbyt duży wpływ na to, że pierwsza dziesi±tka P¦ często skacze w bardzo dużych odstępach czasowych między sob±, a to powoduje, że mog± mieć do¶ć znacznie różni±ce się warunki pogodowe.
Przykad hipototyczny:
Kwalfikacje wygrywa Schlierenzauer, Ahonen jest 6. a Morgenstern psuje skok (przecież i jemu się zdarza) i jest dopiero 12. Efekt? Morgenstern skacze o prawie pół godziny wcze¶niej od Schlieriego - normalnie skakaliby po sobie.
(05.01.2008, 03:55)
Reyes19
"Ga-Pa 2003, je¶li tak dobrze pamiętasz ten konkurs to pewnie pamiętasz daleki skok zonty z upadkiem , bez KO również by awansowal, gdyz jego skok miał 95% najdłuższego skoku.wiec w tym przypadku wogole nie wiem o co ci chodzi"

W 2003 roku wystarczyło mieć 90 % najdłuższej odległo¶ci
(04.01.2008, 20:14)
myszka55.sabcia
@simi17
zalezy dla kogo:P....zreszta pytam poraz kolejny: kiedy miala ostatnio miejsce taka drastyczna sytuacja? czy wogole?
@fan skokow
ale ja wcale nie twierdze ze jest sprawiedliwy....
zreszta czy zycie jest sprawiedliwe?:P life is brutal:P
a co do twoich przykladow...
1)małysz miał ten przywilej skakac ze słabszym wtedy kuettelem ze względu na miejsce w kwalifikacjach, przywilej lepszych…
fakt ze mial szczescie… czasami się to zdarza ale rozchodzi się tylko i wył±cznie o miejsca pod koniec trzeciej 10 …wiec je¶li chodzi o czolowke to wyniki w żaden sposób nie SA niesprawiedliwe….
2) Ga-Pa 2003, je¶li tak dobrze pamiętasz ten konkurs to pewnie pamiętasz daleki skok zonty z upadkiem , bez KO również by awansowal, gdyz jego skok miał 95% najdłuższego skoku.wiec w tym przypadku wogole nie wiem o co ci chodzi….
3 również Ga-Pa Schmidt….. i co z tego ze dlugo prowadzil w¶ród lucky luserow? Czy z tego powodu należał mu się awans? Jego skok nie była na tyle dobry wiec nie rozumiem jakie to ma znaczenie ze akurat zawodnicy z dwoch ostatnich par go wyprzedzili?..zreszta nie tylko bo jeszcze Jussilainen, wiec był dopiero 8 w¶ród przegranych….owszem bez KO zajal by miejsce w drugiej seri ale byloby to pod koniec 30…
Czasami się tak zdarza….
4) Oberstdorfu 2004 …nie wiem czy o ten konkurs chodzi i czy dobrze pamiętam ale była to wielka loteria…wiatr krecil każdemu inaczej….


&#8222;. Prawda jest taka że ten system jest nie do końca sprawiedliwy< Dodam to tego jeszcze ze chodzi wył±cznie o miejsca pod koniec 30>
, ale to jest jego urok, dobrze że jest co¶ takiego ale na szczę¶cie okazyjnie.&#8221; To jest najlepsze podsumowanie &#8230;.
(04.01.2008, 11:41)
Klimkofan
W Kranji zaczyna sie trening -przy słabszej obsadzie brak Finów i azjatów oraz krajowej kwoty austriaków(SZnejder,Muller,Kai ser itd) nasza czwórka ma szanse zapunktować?
(04.01.2008, 08:20)
fan skoków
Oczywi¶cie że system K.O. nie jest do końca sprawiedliwy niemal w każdym konkursie się znajd± jacy¶, którzy bez systemu K.O. by awansowali, conajmniej 2 razy był nim m.in. Mateja. Małysza w Insbrucku 2004 uratowała wygrana ze słabym Kuettelem. Mnie osobi¶cie 2 konkursy zapadły pod tym względem najbardziej w pamięć: Garmisch-Partenkirchen 2003: Zonta 42. wynik I serii, ale pokonuje słabego M.Bachledę, Schmitt bardzo długo był na 5. miejscu w¶ród przegranych dopiero Koch i Morgenstern (2 ostatni) go zepchnęli, gdyby nie K.O. byłby w II serii. Drugi przykład to Oberstdorf 2004: ostatni 3 którzy awansowali do II serii, według wyniku gdyby nie systemu K.O.: 36.Długopolski, 40.Anisimov, 42.Pieper. Prawda jest taka że ten system jest nie do końca sprawiedliwy, ale to jest jego urok, dobrze że jest co¶ takiego ale na szczę¶cie okazyjnie.
(03.01.2008, 23:40)
casprrr.
Lubię system KO. Nie przepadałabym za nim, gdy obowi±zywalby w każdym zawodach, ale cztery razy na sezon to miło popatrzeć.
Znowu wiatr!
Konkurs MUSI się odbyć. :)
(03.01.2008, 21:56)
mcmacix
Co do KO to faktycznie nie jest zawsze fair, pamiętam w Ga-Pa kilka lat temu, że w parze skakali chyba Ammann i jaki¶ Japończyk (bodajże Funaki), jeden skoczył 98 m, drugi 99 m. i który¶ musiał wej¶ć. A czy nie będzie można rozegrać dwóch konkursów w Bischofschofen?
(03.01.2008, 21:36)
Morgi_Austria
Znowu wiatr. Oberstdorf - dobre warunki, bez żadnych przeszkód. Ga - Pa - ostatni dzień w roku był zły, ale już w nowy rok warunki były dobre (żeby to tak jutro było w Insbrucku. Więc rok temu to takich warunków nie było(tylko w Ga-Pa, jedna seria konkursowa) teraz więc odwrotnie, zeszłym roku organizatorzy mieli kłopoty z pocz±tkiem sezonu(nie wiem jakie to były zawody) a TCS przebiegał dobrze. A teraz P¦ (już dawno nie było tak dobrze przeprowadzane konkursy i kwalifikacje) no i TCS kłopoty s± !! :D. Więc w sprawie kwalifikacje, założę się, że jak jutro wróce ze szkoły to zobacze dobry skok Morgiego i Małysza. A propo tych skoków z treningów na skoczni Austriackiej Insbruck nasi skoczkowie skoczyli żle (ocena w skali 1- 6, wynosi "3").



JEDYNE MARZENIE, PROSZĘ CIĘ BOŻE ŻEBY JUTRO BYŁY ZGODNE WARUNKI DO SKAKANIA.
(03.01.2008, 20:23)
simi17
@myszka55. sabcia

można mieć dwunasty wynik i nie awansować do II serii - dwunaste miejsce nie jest miejscem dobrym?
(03.01.2008, 19:55)
myszka55.sabcia
daf
to tylko gdybanie....podaj kiedy ostatnio zdarzyla sie taka sytuacja?:P zreszta
jezeli ktos oddaje skok ktory nie pozwala mu sie znalezc wsrod lucky luserów to o jakim dobrym miejscu tu mozna mowic?
(03.01.2008, 19:20)
sas1992
ech znowu bez ko
(03.01.2008, 18:50)
lilcia
@Martyna - oni tam pij± na legalu od 16 ^^
Ale teoria dobra ;)
Szkoda - Bergiesel to taka ¶wietna skocznia a tu pogoda wszystko psuje .... choć swoj± drog± - nie cierpię kiedy zawody odbywaj± się o 13:30 i to w dzień powszedni ;/
(03.01.2008, 18:16)
Martyna
Wydaje mi się iż Austryjacy jutro powróc± do optymalnej formy. Otóż przyczyn± ich wtorkowej niedyspozycji był (rzecz oczywista) SYLWESTER. Tak więc cała drużyna nieco przesadziła w ucztowaniu :) a Schlieri jak wiadomo nie miał jeszcze osiemnastki więc mu nie polali :))) Podsumowuj±c Gregor zaprezentował się najlepiej z grona skacowanych skoczków i dlatego zwyciężył :P
(03.01.2008, 17:38)
scj@jfjdjfjdkjf
szkoda kwalifikacji do innsbrucku
(03.01.2008, 17:24)
kibic mentalny
@def

jesli ktos ZA słabo skoczyl to powinien miec pretensje do siebie przede wszystkim (ew. wiatru)
(03.01.2008, 16:59)
Reyes19
Rzeczywi¶cie KO nie jest zawsze sprawiedliwe, ale ma swój urok i jest fajny klimat i bardzo lubie T4S i KO, zawsze jakas odmiana, a co do wynikow to trzeba miec szczescie
(03.01.2008, 16:57)
krys302
system KO jest ciekawy, ale szanse naszych zawodników(oprócz Małysza i Stocha)na awans do 30 s± nikłe, bo oczywi¶cie niektórzy wielcy mistrzowie nie startuj± w kwalifikacjach i zawalaj± tylko miejsca Lucky Looser'ów przez co przegrywaj±cy wiecznie Polacy nie mog± się przebić
(03.01.2008, 16:48)
Adam Malysz
Szkoda
(03.01.2008, 16:42)
Kaspersk
ja tam lubie KO jest tylko 4 konkursy z systemem KO dla mnie Ľle że niebędzie
(03.01.2008, 16:07)
daf
A ja się wyj±tkowo zgadzam z @uskotko - KO fałszuje wyniki w kontek¶cie klasyfikacji ł±cznej.
Hipotetyczna sytuacja:
Zawodnik X skoczył 130m ale przegrał w parze z rywalem. Niestety okazał się także szósty w¶ród Lucky Looser'ów. Tymczasem w innej obaj zawodnicy skoczyli słabiutko, żaden nie doleciał do punktu K. Nierealne? Moim zdaniem realne. No i teraz szansę na drugi skok w konkursie kto dostaje?
Skoczek X być może zamkn±ł sobie drogę do wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej, bo ł±cznie w TCS oddał "tylko" 7 skoków...
Mówcie co chcecie - pojedyncze konkursy mogę przeboleć, ale KO wypacza wyniki ł±czne TCS.
(03.01.2008, 16:03)
miki@:)
oby w bischofshofen była pogoda,żeby był KO
(03.01.2008, 15:41)
metereolog
jutro w innsbrucku przed południem ma być 3,5 m/s na bok, a po południu 4 m/s w plecy - wtedy jedynym ratunkiem byłoby przeniesienie konkursu gdzie indziej (nie wyobrażam sobie odwołania konkursu)
(03.01.2008, 15:39)
miki@:)
szkoda że odwołali bo ja lubie ten KO
(03.01.2008, 15:36)
Marcin
KO nie jest niesprawiedliwy. Daje jedynie większe możliwo¶ci tym, którzy dobrze skoczyli w kwalifikacjach. Niesprawiedliwy byłby jakby pierwszy z kwalifikacji skakał z drugim, trzeci z czwartym itd.
A tak jak jest obecnie to i tak najsilniejsi wchodz± do 30 (choć oczywi¶cie s± wyj±tki, które jednak się rzadko zdarzaj±).
(03.01.2008, 15:21)
Fanka
@ uskotko
I gdzie Ty szukasz sprawiedliwo¶ci, idealistko? Popatrz choćby na wyniki noworocznego konkursu i miejsca Janne (wiem, że Go bardzo lubisz) i Adama :-(. Że o M. Bachledzie nie wspomnę.
A ten system jest rzeczywi¶cie niesprawiedliwy, może tylko w grupie zawodników, którzy zajęli w kwalifikacjach miejsca 20-30. Maj± mniej więcej wyrównane szanse.
(03.01.2008, 13:38)
uskotko
jesli nie przeniosa konkursu do Bischofshofen, o czym sie juz mowi - wtedy w B'hofen odbylyby sie dwa... a KO mogliby w ogole zniesc, bo wyklucza jakakolwiek sprawiedliwosc.
(03.01.2008, 13:25)
ADAM
MASZ RACJE, system KO moglby byc nie tylko na TCS, ale i na TN! Podniosloby to tej imprezie prestiz.
(03.01.2008, 13:14)
fan skoków
Szkoda, że bez K.O., swoj± drog± TN też mogliby systemem K.O. Pamiętam że na 2000 rok na LGP wymy¶lono oryginalny system na: kwalifikacje, ćwierćfinał, półfinał i finał, 48 skoczków w konkursie, a zawodnicy byli podzieleni na grupy po 12 skoczków.
(03.01.2008, 13:07)
antek45
Brak pogody brak emocji szkoda co za rok.
(03.01.2008, 12:44)
paweł
no szkoda TCS BEZ KO to przecież psuje widowisko no lae lepiej żeby nie bylo kwalifikacji bo wyniki i tak byłby wypaczone
(03.01.2008, 12:44)
ADAM
CO TO ZA TCS BEZ SYSTEMU KO!!! :(
Czuje sie jakby to byly zwykle zawody :((
(03.01.2008, 12:43)
Fanka
No i "pięknie"! Na sport result pojawiła się informacja: training and qualification cancelled for today :-(. Ale lepiej niech nie będzie, niż żeby doszło do powtórki skoku Janka Mazocha, np.
(03.01.2008, 12:32)