Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
12.08.2022, godz. 16:30
Frenstat HS-106
FIS Cup

Steven Collins to najmłodszy skoczek, który wygrał konkurs Pucharu Świata. Kanadyjczyk w 1980 roku w Lahti pokonał rywali mając niespełna 16 lat. Z kolei wielka gwiazda skoków - Jens Weissflog - idol Adama Małysza w wieku 13 lat zaczął dopiero treningi w klubie Traktor. Kto miał większe sukcesy? Weissflog wygrywał prawie wszystko w swojej karierze, Collins błysnął tylko raz... Jaka jest więc recepta na sukces?

Po Mistrzostwach Polski na Średniej Krokwi i brązowym medalu, Klimek Murańka ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wszyscy zachwycają się młodym skoczkiem (łącznie ze mną). Lepistoe przejmuje nad nim opiekę, a media domagają się startu w Pucharze Świata. Czy jednak skoczek, który dopiero wkracza w wiek dojrzewania, ważący zaledwie 38,5 kg, może rywalizować z najlepszymi na K-120 jak równy z równym? Co w momencie, kiedy belka będzie wysoko, a silny wiatr będzie wiał w plecy? "Klimek jest bardzo lekki. Jak dostanie powietrza, to leci jak listek" - mówi Apoloniusz Tajner. Może należy na razie skupić się na występach w Pucharze Kontynentalnym, FIS Cupie, czy też wystawić młodziana na Mistrzostwach Świata juniorów?

Murańka nie ma jeszcze żadnych treningów siłowych, aby nie obciążać rozwijającego się w szybkim tempie układu kostnego. W ciągu roku urósł 8 cm. Ponieważ według przepisów długość nart dobierana jest ze względu na wzrost skoczka, narty są o wiele za krótkie pod koniec sezonu. Niestety, nie wiadomo, jak Klimek będzie wyglądał za cztery, pięć lat. Czy będzie nadawać się do skoków? Jeśli okaże się że nie, trudno mu się z tym będzie pogodzić.

13-letni skoczek ma wielką ambicję. Jak sam mówi, chce zdobyć Puchar Świata. Ma ku temu wszelkie predyspozycje. W wieku 9 lat wyrównał rekord Wielkiej Krokwi. W tym roku poleciał na 142 metry w Bischofshofen. To talent jakich mało w skokach. Ewenementem w skali światowej jest, by 13-latek zdobył medal w mistrzostwach seniorów.

Jeśli Klimek wystartowałby w Pucharze Świata, byłby najmłodszym skoczkiem w historii tego cyklu. Jest to możliwe, gdyż w przeciwieństwie do przepisów PZN, w Pucharze Świata nie ma dolnej granicy wieku.

"Rozmawialiśmy z trenerem Hannu Lepistö. Klimek pojedzie na zawody Pucharu Świata. Ale tylko na jeden konkurs, góra dwa" - mówi Józef Jarząbek. "Jakby chciał go wziąć na więcej, to i tak byśmy nie dali. Ale Klimek się do tego rwie" - kończy.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
PK
Czemu miernoty tak strasznie boja sie startu i weryfikacji swoich mozliwości i talentu w Pucharze Kontynentalnym?
Każdy polski skoczek powinien być najpierw przetestowany w Pucharze Kontynentalnym. Jesli tam staje na podium, wtedy dopiero powinien mieć prawo startu w Pucharze Świata. To nie powinien byc start dla Księgi Guinessa ale start bo jest bardzo dobrym skoczkiem! Tylko miedzynarodowy start na obcej skoczni może oddzielić ziarno od plew!
(21.10.2007, 10:07)
Polonus
@klimkofan
Twoje założenie jest naprawdę skrajnie pesymistyczne.
gdyby za rok klimek był numerem 2, to swiadczyc by to musiało o jednej z 2-ch rzeczy:
1. Adam skonczył karierę, lub
2. Kamil wrócił do przeciętności

Ja osobiście bym chciał, zeby Klimek za rok byl numerem 10 w Polsce, a jednocześnie, żeby lał wszystkich 16-latków na swiecie. Oznaczałoby to, ze Polska jest w skokach potęgą.
Bo to rzeczywiście skandal, zeby 13-latek, jaki by nie był dobry, wygrywał z Hulą, Żyłą, Kotem, o reszcie kadr wszelkich dorosłych nie mówiąc.
Za to temu całemu bractwu, moze poza kotem i jego rówiesnikami, zabralbym wszelkie stypendia. Az zaczna z Klimkiem wygrywac albo az sie okaże, że on jest w czołówce swiatowej w kategorii open. Wtedy z mety trzeba im je przywrócić.)))
(20.10.2007, 12:58)
klimkofan
Zajmując miejsce w pierszej trójce MP Klimek wywalczył sobie miejsce w reprezentacji na Konkursy PK i PŚ!!!
Jako zawodnik nr 3 w Polsce (a to będzie Klimek potwierdzał w kolejnych MP) ma prawo do najlepszych warunków treninmgu(z kadrą "A") a przede wszystkim do reprezentowania Polski za granicą.
Zakładamk że za rok Klimek będzie już nr 2 w Polsce.
Dlatego dalsze biadolenie czy i gdzie ma Klimek skakać proponuję zostawić to trenerowi kadry Hannu Lepistoe!
(20.10.2007, 10:52)
Daria
Canton

Przede wszystkim dodałeś mu lata.
Klimek w tym roku i to nie tak dawno skończył dopiero lat 13 !
Pozatym o jakiej formie my tu mówimy, przeciez chłopka sie dopiero rozwija, wszystko się u niego będzie zmieniać.
Już teraz ma skakać w PŚ ? A jak on to niby wyrobi fizycznie? Chyba, ze chodzi tylko o debiut, to jestem ZA !
Natomiast jego miejsce jest w PK, niech tam zdobywa punkty i jakże cenne doświadczenie a jak taki dobry to nie powinien mieć z tym kłopotów !
I w normalnym trybie niech sie pokazuje w PŚ a nie jakimis pokrętnymi drogami, aby tylko pokazać swiatu co to Polska ma za talent !
Czy o to tylko chodzi ?
To jak bedzie miał już 20 lat to bedzie musiał przejść na emeryturę !
(20.10.2007, 10:42)
Canton
Mi się wydaje, iż Murańka już w tym sezonie zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata. Ale po to tylko, by zadebiutować, a nie skakać cały sezon. Również po to, aby zapisać się jako najmłodszy zawodnik, który kiedykolwiek brał udział w zawodach Pucharu Świata. Nie pamiętam jaki, ale jakiś znany skoczek zaczął skakać w wieku 16 lat. Skoro Murańka już w wieku 14 lat, ma zadebiutować w konkursie Pucharu Świata to jest to, nie lada wyczyn. Mniej więcej za trzy-cztery lata przekonamy się, jak dużo dała Małyszomania. Talentów jest od groma. Młodzi zawodnicy z naszego kraju wygrywają konkursy zagraniczne, dostają więcej szans startów w poważnych zawodach.
Wszyscy się zastanawiają obecnie czy Murańka utrzyma swą formę przez długie lata. Teraz wszyscy martwią się tym, co będzie jak urośnie, jak przytyje. Nie ma co teraz się tym martwić. Debiut w wieku 14 lat w Pucharze Świata to wielki sukces tego skoczka. Wielki sukces jego trenerów. Głośno o nim już od 2004 roku, kiedy skoczył 135 metrów na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.
Tak jak teraz zastanawiamy się nad losami Murańki, tak niecały rok temu zastanawialiśmy się nad losami Schlirenzauera. Ma on 16-17 lat. Sezon minął, a Schlieri jest wymieniany w gronie kandydatów do zdobycia kryształowej kuli za Puchar Świata.
Murańka więc według mnie powinien występować w Pucharze Świata, ale tylko w jednym konkursie. By zapisać się w historii. By mówił o nim cały świat. Jest trzecim skoczkiem w Polsce. Lepsi są od niego tylko najlepszy z najlepszych - Małysz i ten następca Małysza - Stoch. Skoro Murańka na ostatnich mistrzostwach Polski przegrał tylko z dwoma skoczkami, pokonał resztę, to znaczy, że już powinien zadebiutować w Pucharze Świata. Już ma lepsze wyniki, niż wielu jego starszych kolegów, którzy także nie dają za wygraną i w nadchodzącym sezonie mogą być mocni. Ale póki co lepszych nie ma. Dlaczego mają startować inni skoro są gorsi. Niezrozumiałą dla mnie decyzją by było to, jakby w konkursach PŚ miało wystąpić dwóch-trzech skoczków, którzy wyraźnie przegrali z młodym talentem na ostatnich mistrzostwach kraju.
(19.10.2007, 20:54)
***
Artykuł o Klimku

sportsplanet .at
(19.10.2007, 11:20)
Daria
No i proszę, dziś czytam, że norweskie media juz trąbia o Klimku, jeszcze tego mu brakowało aby Norwegowie się do niego dorwali.
Chłopak musi mieć wolna głowę od tego typu spraw.
(18.10.2007, 20:05)
daf
@Daria
Na chybił trafił to niektórzy grają w totka i Polacy strzelili Portugalii dwa gole na wyjeździe.
Nawet jeśli Klimek nie wystartuje w Finlandii, to przynajmniej będzie miał okazję potrenować z najlepszymi na skoczni, na której pewnie jeszcze nie miał okazji skakać.
(18.10.2007, 03:59)
Daria
@daf

Czyli na chybił trafił:))
Wiesz kiedy tam była normalna pogoda i bezwietrzna ?
W 2002 roku i dwa konkursy, dwa razy bity rekord skoczni.
Bylo wtedy zupełnie bez wiatru ale mróz jak jasny gwint, -30 stopni!
Ale niech trenerzy robia co chcą właściwie, ufam Lepistoe mam nadzieję, że on wie co robi.
(17.10.2007, 19:59)
daf
@Daria
Słyszałaś kiedyś coś o prognozie pogody? A regulaminu nie musisz przypominać, bo wiem kiedy może, a kiedy nie może startować.
Kwalifikacje są na ogół w przeddzień konkursu, szansa na dobrą prognozę pogody jest więc duża. Wystarczy zabrać do Kuusamo pięciu skoczków - jeśli prognozy będą niepokojące, to Klimek do kwali nie przystąpi. I po kłopocie i stresie.
(17.10.2007, 12:21)
Daria
Bez względu na wiek " miało być :)
(17.10.2007, 11:06)
Daria
@daf

A jak oni to zagwarantują mu, że będą równe warunki, jak ?
Pogoda to pogoda, nie rozpieszcza nikogo na skoczni!
I jak już wspomniałam niżej, w grę wchodzą tylko starty drużynowe, tam może wystartowac bez względu na wiem.
Więc jest to albo Kuusamo, Willinge, Lahti lub Planica !
W indywidualnym konkursie PŚ nie może startować, bo nie ma pkt z PK.
Natomiast jeśli w druzynie startując nasza ekipa znajdzie sie do 8-go miejsca, to Klemens ma dozywotnio prawo startu w konkursach indywidualnych.
Punkty zdobyte w konkursie druzynowym liczą się dla każdego zawodnika oddzielnie, indywidualnie.
Ale jak zagwarantować Klimkowi odpowiednia aurę do skoku ?
(17.10.2007, 11:05)
Dorota
@Polonus... Bardzo proszę o kontakt na mój redakcyjny nr gg. Pozdrawiam!
(17.10.2007, 09:59)
daf
@krwisty
Uskotko zareagowała, bo nie byłaby sobą, gdyby przynajmniej nie spróbowała komuś przygryźć. Zgadzam się z @Polonusem, że akurat ona nie potrzebuje adwokata.

Co do Klimka - skoro w wieku 9 lat wyrównywał rekord Wielkiej Krokwi, to przecież to było 4 (CZTERY) lata temu. Dla takiego dzieciaka to połowa życia. Nic więc dziwnego, że potrzebuje większych wyzwań. Ja jestem za tym, aby dać mu szansę w konkursie PŚ pod warunkiem, że w konkursie, gdzie będą bezpieczne warunki pogodowe. Jeśli więc na drużynówkę miałoby wiać, to lepiej niech poczeka na inną okazję.
(17.10.2007, 09:51)
marmi
Polonus: nie masz racji, daj sobie to powiedzieć i przemyśl to sobie. Używaj emotikonek jak piszesz co innego niż myślisz, czyli np. żartujesz. To nie jest trudne a nie będzie nieporozumień.
(16.10.2007, 23:23)
haliee
kontynuując myśl poniżej...
dlatego też chwalmy wszystkie świętości, że Klemens trafił w ręce specjalistów i zaufajmy im, że go nie skrzywdzą. A krzyczenie o tym kto z nas - forumowiczów - ma rację, jest co najmniej śmieszne:] Każdy ma prawo do swojego zdania, ale "racje" zostawmy tym, którzy się na tym znają "troszkę" lepiej;) Chociaż humor poprawić sobie można, nie przeczę :)
Pozdrawiam ludzi, Szympansów i inne człekokształtne :P
(16.10.2007, 22:32)
Fin
@polonusy,,,@krwiste..@itd..co wy wiecie o fizjologi rozwoju.po prostu organizm jego moze nie wytrzymac,nie wspomne o psychice
(16.10.2007, 22:20)
jasiek96
Klimek nie powinien tam jechać. Jest jeszcze za młody. 3 lata temu pan Włodarczyk powiedział: "Na ten talent trzeba chuchać i dmuchać". Miał racje! Zwłaszcza, że nie wiadomo, jaka biędzie pogoda...
(16.10.2007, 21:55)
krwisty
@POLONUS....EH POLONUS..................TO TEZ NIE ODPOWIEM :-)
(16.10.2007, 21:04)
Polonus
@krwisty
Dla dobra naszych stosunków i po to, by nie podgrzewać wystarczająco gorącej atmosfery, nie odpowiem na twoja zaczepkę.
A @uskotki nie broń. I zauwaz, bo to nie takie trudne, że , jak zwykle zresztą, to ona zaczęła.
To, że teraz odpuszczam Twoją zaczepkę nie oznacza, że nastepnym razem znów to zrobię. Na koniec pytanie: naprawdę uważasz, że można mysleć, że Morgi jest bez techniki? I posądzasz mnie o takie stanowisko? Więcej pytań nie mam. Zresztą: weź je przeanalizuj w sobie. Odpowiadać nie musisz.
(16.10.2007, 20:57)
krwisty
...i ja sie wcale nie czepiam niech sobie nikt tak nie pomysli czasami....:-)
(16.10.2007, 20:48)
krwisty
Dziecko ma przeciez trenera i co najważniejsze rodziców i oni biora najwieksza odpowiedzialnosc za jego losy....naturalna sprawa jest to ze maly sie pali do skakania(dziwne jakby dziecko osiagajac takie sukcesy nie bylo w euforii ),lecz nie dziecku w ostatnim zdaniu decydowac tylko rodzicom i trenerowi bo oni biora odpowiedzialnosc za niego, rodzicielska,zawodową,moralna i prawną...i jezeli oni nie wykażą sie roztropnascia w tym przypadku to Klimek tym bardziej nie....a co zadecyduja to czas pokaże a my to poobserwujemy....oby decyzje byly podejmowane z głowa i rozwaga, a nie pod wplywem mediow,opinii publicznej, czy checi zrobienia furory i zablysniecia w swiecie..to na temat artykułu....a teraz do @Polonusa doceniam twoja biegłosc tematu,lekkosc pisania i nawet czasami nie komentuje twojego cietego jezyka..lecz teraz nasuwa mi sie tylko jedno slowo ''Chyba przeginasz"..sory to dwa slowa ale klade nacisk na to drugie:-)...po to wlasnie istnieja znaczki ,emotikonki slowa oznaczajace nastroje by ich używać,bo niestety nie widzimy sie i nie slyszymy i nikt nie bedzie zgadywal ,czy zartujesz ,czy nie ...i nie ma to nic wspolnego z inteligencja, lub szympansami(notabene bardzo madrymi zwierzakami).Rownie dobrze moglbym napisac ze Polonus nie potrafi pisac,lub jest(tu wstaw sobie dowolny obrażliwy epitet) i nie uzylbym zadnej usmiechnietej buzki ,czy nie uprzedził ze to żart...a ewentualnego obrazonego Polonusa pouczal lopatologicznie ,lub przyrownywal do Bogu ducha winnego szympansa:-)..wiec nie dziw sie kolego ze Uskotko tak zareagowala, bo to tylko wina twojej ze tak powiem prowokacyjnej wypowiedzi i sie na nia nie obrazaj, chyba ze lubisz prowokacje i klotnie dla sportu....jest jeszcze jedna opcja(az sie boje ja napisac:-) ) ze nasz" niemaluczki" Polonus poprostu strzelil gafe i teraz zgrabnymi tekstami wykreca sie zawoalowaując wszystko i obracając kota przyslowiowym ogonem???Czyżbyś pan,panie byl nieomylny,lub co gorsza pan panie uwazal sie za madrzejszego od wiekszosci forumowiczow(co po ostatnich twoich zdaniach śmiem z przykroscia wnioskowac)....troszke pokory wobec krytki tez by sie przydalo.....przyszly panie redaktorze;-/
(16.10.2007, 20:10)
Zula
Panie Lepistoe, wierzę, że Pan wie co robi.
(16.10.2007, 20:04)
Daria
Morgi i słaba technika ?
Ale teraz palnąłeś , @Polonusku, chyba coś się pomyliłeś.
On ma i miał wówczas doskonałą technikę, ale nie poadził sobie z tymi warunkami jakie wówczas panowały, mieli wtedy klopoty i nie tylko on, ale padło na niego.
Pogoda tam zawsze jest pokręcona, sa jeszcze inne konkursy druzynowe, w nadchodzącym sezonie,
Willingen , Lahti i Palnica :)
Jak tak się garnie to dlaczego nie w Planicy ? :))
Idąc tokiem rozumowania niektórych ludzi, dlaczego nie ?
(16.10.2007, 19:24)
Daria
@Polonus

Jakos ci nie wierzę, że nic by mu nie było.

Ja nie chciała bym być w roli zapalającego zielone światło mu, Tepes chyba bedzie miał pełne portki.....:))
Wystarczy jeden podmuch i malec leci na łeb na szyję, niem to chyba jakieś chore.
Jeśli szuka się sensacji to napewno ją znajdą.
Ale jeśli szuka się doskonałego i wspaniałego skoczka na przyszłośc to nie znajdą.
Przez takie poczynania napewno nie.
Przez dwa lata powinien skakać w PK, tam oskakiwac się ze skoczniami, przygotowac go na MŚJ, to powinien być cel.
@Polonus a pamietasz ubiegły sezon ? Kussamo ?
Czy Ahonnen nie ma doświadczenia ?
Przeciez mało nie spadł z rozbiegu bo go przytrzymało w torach, taka była pogoda, na siłę ciągnięto zawody,
czy myslisz, że ktoś by wtedy uważał na to, ze to 13-sto latek ?
Zabraliście go to niech skacze !
A skutki ? Nawet nie chce o tym mysleć.
(16.10.2007, 18:53)
tea
Sorry, ze nie na temat, ale czy wiecie, że są już w sprzedaży bilety na PŚ w Zako ?!
Kto z was jedzie na Puchar Świata i teraz sobie kupuje bilety !?
(16.10.2007, 17:43)
ZZ
@Polonus ktorys tam na dole z rzedu
to nie anaboliki, tylko alpejskie mleko... ech bufonada, ide stad :))
(16.10.2007, 16:26)
Polonus
@Henio
Podobno na Wielkiej Krokwi w pierwszym skoku miał wiatr z tylu i skoczył przepieknie. Więc nie do końca masz rację.
Zresztą: jak sie jest w formie to podobno żaden wiatr nie przeszkadza. Dowód: Stoch w Klingentahl. Kamil byl znany z tego co klimek. Jak wiatr pod narty to dobrze, jak z tyłu - tragedia. A teraz jest inaczej. Wiatr skąd bądź - Kamil w czolówce.
Oczywiście sa indywidualne predyspozycje. Adam lepiej skacze przy wietrze z tylu, Kamil i Klimek przy wietrze z przodu. Ale wszyscy trzej sa the best.
Z zachowaniem proporcji, oczywiście.
(16.10.2007, 16:25)
Polonus
@Anika
Nie masz racji. Uważam, że akurat w tym przypadku nikt tak nie myśli. Wiedza z jakim skarbem maja do czynienia. Do Kuusamo jedzie w nagrodę za najwybitniejszy w historii 13-latków wynik. A jesli wezma go na drużynówke do Finlandii to po to, żeby mógł wystartować w Zakopcu. A w zakopcu powinien móc miec mozliwość skakać. Z różnych przyczyn. I start w 1-nym konkursie niczego złego mu nie wyrządzi. Nie martwcie sie wszyscy o niego tak bardzo.
jedyna rzecz, jaka może na niego źle wpłynąć to geny. Nie wiemy, jak będzie rósł i zwiększał wagę. To jest wielka niewiadoma. W dużej części od nikogo niezależna. Jeśli pod tym względem sobie poradzi będziemy mieli drugiego Adama.
Wiem jak bardzo tego typu teksty irytuja róznego typu miłosników innych nacji, ale niespecjalnie mnie to wzrusza. Odejdzie Adam, a Polak znów będzie lał wszystkich dookoła. Iw dodatku ze stochowym i, byc może, Kotowym, wspomaganiem. I w to nam graj, nie?
(16.10.2007, 16:20)
Polonus
@lilcia
Ja nie chcę na wzór austriackiego. Ja wole bez anabolików.
(16.10.2007, 16:10)
Polonus
Dramat wielu blogowiczów polega na tym, że wszystko trzeba tłumaczyc im i pisać łopatologicznie. Bez zastosowania za każdym razem róznych znaczków nie zrozumieją, czy ktoś żartuje, czy jest smiertelnie powazny. Wsród nich jest równiez krytykantka mojego komentarza.
otóż: zapis, że morgi jest słaby technicznie sam w sobie jest na tyle absurdalny, że sugeruje jakis podtekst. potrafi tego dociec przeciętnie iinteligentny szympans. Łopatologicznie: zastosowanie takiej figury literackiej miało podkreślic jedynie jak wspaniałą technika dysponuje 13-letni Klimek.
Mogłem tego nie wyjasniać, zeby nie obrazać inteligencji tych, którzy to bez podpowiadania zrozumieli, ale postanowilem im sie narazić. W imie wyższych celów. Niech malutcy tez wiedzą, co autor mial na mysli.
A propos. Pozdro dla srednio i mało kumatych.
(16.10.2007, 16:09)
Anika
Jest takie stare brydżowe powiedzenie "bierz co swoje, i do domu". Oznacza ono, że należy brać lewy póki jest okazja, żeby jak najwięcej "ugrać", nie oglądając się na konsekwencje.
Jako żywo przypomina mi to aktualną sytuację z Klimkiem. Należy go wrzucić na głęboką wodę, niech daje z siebie wszystko (jest młodziutki i aż pali się do skakania), może wygra jakieś zawody PŚ, a wtedy będzie można się pochwalić znakomitymi osiągnięciami. Przecież dorastając może już nie być taki dobry, więc trzeba się śpieszyć, żeby jak najlepiej wykorzystać jego aktualny potencjał. Wykorzystać do maksimum to co teraz reprezentuje.
Życzę Klimkowi jak najlepiej, ale też jestem pełna obaw co do jego dalszych losów.
(16.10.2007, 16:03)
Henio
@ Stawy
Chyba się rąbnałeś co do wiatru?
Przy wietrze z tyłu Klimek raczej daleko nie zaleci(słabe wybicie) ale przy wiaterku pod narty to rzeczywiście dzięki dobrej technice lotu Klimek leci prawie jak Małysz!
Natomiast pod narty
A Tajner nioech się sam odchudzi bo mimo że ma wygląd "Balona" to raczej daleko takimi głupawymi opiniami nie zaleci
(16.10.2007, 14:35)
lilcia
dzieciak jest niesamowity po prostu! A już tak mi się marzyło zobaczyć go w PŚ.... no! Marzenia się spełniają ^^
3mam za niego kciuki (może wreszcie zajmiemy jakieś ładnie miejsce w drużynówce...?)
Klimek zbieraj kolegów i montujemy drugi dream-team na wzór austriackiego!
;)
(16.10.2007, 14:18)
Squeal
No więc kiedy Klimek urośnie, może być fizycznie niezdolny do dalekiego skakania.

Więc jakim prawem niektórzy chcą mu odmówić szansy pokazania się w PŚ, póki może? Najlepsi gimnastycy i gimnastyczki to też w większości nastolatki - czy ktoś na świecie robi z tego problem?
(16.10.2007, 13:27)
uskotko
w Ruce nigdy nie wieje. Hannu tak powiedzial.
*rotfl*
Morgi i slaba technika... Nie ma to jak opinia eksperta. I sady publiczne. Brawo.
(16.10.2007, 13:24)
martula
tylko aby nic zlego sie nie stalo!! on jest jeszcze młody i moze sobie z tak wielka presja nie poradzic.... mam nadzieje, ze za kilka lat bedzie tak wspanialym skoczkiem jak Adam:)
(16.10.2007, 12:40)
Polonus
@Daria
Morgenstern mial słabą technikę, to się potłókl. Klimek ma lepszą. Znacznie. Nic mu nie będzie.
(16.10.2007, 12:29)
Daria
@Polonus

POd jednym warunkiem, owszem niechby tam wystartował w drużynówce, ale warunek musiałby być jeden, znając aurę w Kuusamo,
że nie bedzie tam wiało ! Bo ja sobie tego nie wyobrażam aby te 38 kg w takich warunkach miało tam skakać, a pamiętam cały czas co stało się z Morgensternem, choc ten ważył więcej.
Klemens nie ma doświadczenia w skakaniu na takich obiektach o tak skomplikowanej pogodzie.
Więc ja jestem stanowczo przeciw.
(16.10.2007, 11:34)
uskotko
swietny tekst, wielkie brawa dla Redaktora Naczelnego! Bardzo dobrze przedstawiona sytuacja mlodego zawodnika - dziecka jeszcze, o czym nie wolno zapominac.
(16.10.2007, 11:01)
Polonus
Jeden cel
Klimek nie ma startować w PŚ. On ma jechać do Kuusamo tylko w jednym celu. Zapewnić sobie, na zasadzie M.Kota, prawo startu w PŚ w następnych 2-ch sezonach. Po to, aby móc na przyklad wystartować w Zakopcu. A od szlifowania formy ma FC i PK.
(16.10.2007, 10:59)
Daria
Klimek się do tego rwie !

Ale trzeba go powstrzymać, moje stanowisko w tym względzie jest jednoznaczne, on ma wielki talent, to nie ulega wątpliwości ale na PŚ jest zbyt wcześnie a jak dojdzie do tragedii ? Kto bedzie wtedy za to odpowiadał ? Przecież z taka wagą 38 kg wszystko może sie zdarzyć.
Myslę, że dla zwykłej sensacji aby pokazac światu iz to Polska ma najmłodszego zawodniak w PŚ, nie ma co go posyłać. Trzeba na trzeżwo wszystko rozważyć, nic na siłę ani dla sensacji, wszystko powolutku, on ma czas.
Narazie przygotowywac go do startów w PK i na MŚJ, to powinien być cel numer jeden, a za trzy lata PŚ, nie wcześniej, bo może to się skonczyc jedną wielka katastrofą
I ten cały szum medialny , po co to ? Wczoraj w Faktach na TVN juz póścili film o KLimku, wychwalając pod niebiosa porównując z samym Malyszem, matko święta, aż mnie poskręcało jak to widziałam, i wcale nie chodziło mi o te porównania, bo to dopiero bedzie mozna uczynić za lat 10 czy 15 ! Ale, że dzieciakowi nie dają spokoju a rodzice się na to zgadzają, bo inaczej jak nakręcili ten film ?
Izolować go wszelkimi sposobami jak się da od mediów, dziennikarzy , którzy szukaja sensacji aby artykuly się sprzedawały bo zanim ta gwiazda na dobre rozbłysnie, to zgasnie.
Tak jak to było z Mateuszem Rutkowskim.
Chlopiec w tym wieku powinien się bawić tym sportem czerpac radośc, a dojdzie do sytuacji, ze bedzie się od niego coś oczekiwać i co wtedy jeśli temu nie sprosta ?
(16.10.2007, 10:57)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Murańka w Pucharze Świata
Murańka w Pucharze Świata

Murańka w Pucharze Świata

Najbliższe zawody
12 sierpnia 2022 (piątek)
12:30
FIS Cup Frenstat
odprawa techniczna
14:00
FIS Cup Frenstat
oficjalny trening
16:30
FIS Cup Frenstat
konkurs ind.
13 sierpnia 2022 (sobota)
09:00
FIS Cup Frenstat
seria próbna
10:00
FIS Cup Frenstat
konkurs ind.
19 sierpnia 2022 (piątek)
00:00
FIS Cup Szczyrk
odprawa techniczna K/M
20 sierpnia 2022 (sobota)
09:30
FIS Cup Szczyrk
oficjalny trening K
10:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
11:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. K
15:00
FIS Cup Szczyrk
oficjalny trening M
16:00
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
17:00
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. M
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich