Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

W ubiegły weekend została zdemolowana skocznia w niemieckim Oberhofie. Nieznani sprawcy, rzucaj±c na skocznię kamienie, ławki, deski i szkło, zniszczyli zarówno zeskok jak i tory najazdowe. W macie igelitowej na skutek działań wandali powstały duże dziury, uszkodzone zostały też czę¶ci ceramiczne torów najazdowych. Szkody oszacowano na 15-20 tysięcy euro.

Skocznia ta była wykorzystywana do częstych treningów przez skoczków głównie z Turyngii. "Szkody powstałe w macie igelitowej już zostały usunięte. Staramy się też szybko naprawić ceramiczne czę¶ci torów, aby trenuj±cy tu zwykle zawodnicy nie mieli zbyt długiej przerwy. My¶lę, że do przyszłego tygodnia uporamy się ze wszystkimi naprawami" - powiedział Wolfgang Filbrich, szef Centrum Sportów Zimowych w Turyngii.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Debbie
Hi! Nice site! I wish you well!
(05.11.2007, 12:18)
mcmacix
Jak demoluj± takie skocznie to gdzie Stoch będzie wygrywał?
(15.10.2007, 21:20)
Polonus
trochę off topic, ale nie do końca

Wandalizm niekoniecznie musi ujawniac sie w formie, która wybrano w Oberhofie. Czasem dokonuje sie wandalizmu na słowie na przykład. Lub na tek¶cie, ogólnie mówi±c.
I to jest jeszcze gorszy rodzaj wandalizmu. Bo niepoliczalny.
Proste jak konmstrukcja cepa, a dla niektórych niezrozumiałe.
(15.10.2007, 20:48)
myszka55.sabcia
co sie dziwicie..... wandalizm jest teraz wszedzie...
(15.10.2007, 20:02)
Ankamalyszomanka
Ja nie rozumiem co to dało tym ludziom, od razu poczuli się bardziej szanowani w ¶rodowisku, bo zdemolowali skocznię???
Tego wła¶nie nigdy poj±ć nie mogę: po co im to??? Bo je¶li dla rozrywki to znaczy, że ci ludzie nie s± po prostu ludĽmi, to bezwarto¶ciowe istoty!!!
(15.10.2007, 19:25)
mięsista
@hmmm
nie uważasz, ze "nasi rodacy" mieli bliżej na Krokiew? dlaczego odrazu nasuneło Ci się, że to Polacy? głupi rodz± się wszędzie. Tylko jaki interes mieli ci ludzie rozwalaj±c tę skocznię? w pale się nie miesci...
(15.10.2007, 18:31)
hmmm
Czyżby nasi rodacy?
smutne ale możliwe
(15.10.2007, 17:50)
Carla
Potwierdza się teoria, że nic nie może być w całoci, bo dla niektórych wygl±da za ładnie :/
(15.10.2007, 16:27)
dawdzior
Wprost nie do uwierzenia!!!
(15.10.2007, 15:27)
volkania
wprost nie moge w to uwierzyc :/ dlaczego tak zrobili? jestem w szoku :0
(15.10.2007, 14:55)
haliee
Czy na takich obiektach nie powinno być monitoringu 24 h na dobę?! Czy na nasz± Wielk± Krokiew też w każdej chwili można sobie wej¶ć i j± zdemolować?! O zgrozo! :/
(15.10.2007, 12:35)
Daria
Mam nadzieję, że szybko ich złapi± i odpowiednio ukaraj±,
powinni pokryc koszty naprawy skoczni i sami brać udział w jej naprawie.
A je¶li s± niepełnoletni to niech ich rodzice pokrywaja koszty, po co wychowali takich wandali.
Może to ich czego¶ nauczy.
(15.10.2007, 11:42)
MilQa
idioci się rodz± czy siej±? nieprawdopodobne po prostu.
(15.10.2007, 07:53)
marmi
Co za barany, jak ich złapi± to powinni za to zapłacić a oprócz tego pomagać przy naprawie...