Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Na nieoficjalnych treningach w Zakopanem, przed Mistrzostwami Polski na igelicie rewelacyjnie skakał Klimek Murańka - czasem nawet dalej od samego Adama Małysza. Czy to zapowiedź niespodzianki?W środę Klimek latał po 138 i 137 metrów (najdalej ze wszystkich) z 12 belki. Dzień później młodzian także nie ustępował Mistrzowi. Z 10 belki Małysz i Klimek skakali w okolicach 130 metra.

Dzisiaj Murańka, Małysz i Stoch skakali po 128, 127 metrów z 11 belki, przy beznadziejnej ciszy ze strony wiatru (każdy zatem miał takie same warunki). Nieźle spisywali się również Żyła i Mateja (obaj lądowali w okolicach 120 metra). Niestety w słabszej formie są nasi pozostali reprezentanci. Maciej Kot uzyskał 118 metrów.
Klimek od dawna uważany jest za największy młody talent wśród naszej młodzieży. Ostatnio na skoczni w Bischofshofen (K-125) pobił swój rekord życiowy, skacząc 142 metry! W zawodach o Puchar Solidarności, który odbył się pod koniec września b.r. Klimek zajął 9 miejsce wśród seniorów, pokonując m.in. Tomisława Tajnera, Tomasza Pochwałę czy Stefana Hulę.

Program zawodów o MP:

sobota, 13 października 2007
12:45 - seria próbna
13:45 - kwalifikacje
14:45 - konkurs na Wielkiej Krokwi

niedziela, 14 października 2007
09:00 - seria próbna
09:30 - konkurs na Średniej Krokwi
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
nootxd
No i młody Klimek ma już medal seniorskich MŚ!
(01.03.2015, 20:47)
Ammannka
@Anika- on chyba teraz bardzo podobnie wygląda:D
(14.10.2007, 19:09)
Daria
http://www.itvp.pl/

Tutaj bedzie relacja live w całości z MP !
(13.10.2007, 12:51)
on
Prosze was abyscie dali elacjie LIVE na www.skokinrciarskie.live.pl od 12.45!
(13.10.2007, 12:39)
Anika
A nie macie czasem jakiegoś aktualnego zdjęcia Klimka? Opatrywanie artykułu starą fotką, gdy ktoś był tam na miejscu u mógł pstryknąć zdjęcie, to...trochę dziwne. W dodatku na tym zdjęciu Klimek wygląda jak dzidziuś, a teraz chyba już trochę inaczej?
(13.10.2007, 11:59)
nebbia
@Ankamałyszomanka. Masz 100% racji! Sport to radość i póki można trzeba z niego czerpać pełną garścią! Nigdy nie wiadomo co będzie potem! I o to chodzi! A nie o gdybanie , co będzie za 100 lat!
(13.10.2007, 11:30)
nebbia
@Daria. Wszystko rozumiem, ale... Czy jesteś pewna, ze zachowanie Klimka, które cię zbulwersowało to efekt uboczny jego sukcesów na skoczni? Wątpię ;)... Nie upraszczajmy wszystkiego, bo dojdziemy do złych wniosków.Ja myślę (a właściwie: jestem o tym przekonana), że uznanie na skoczni i ciepło okazane temu chłopcu zaprocentuje mocno - będzie korzystne i dla Klimka jako sportowca, i dla Klimka jako zwykłego chłopca, który jest przecież dopiero w jakimś tam procesie wychowawczym. Nie uogólniajmy wszystkiego! Druga sprawa. Nikt nie pisze, ze Klimek jest lepszy od Małysza w ogóle, ale jedynie w niektórych skokach na treningach - trzeba brać tytuł artykułu w odniesieniu do treści w nim zawartej :) Aż dziwie się, że taki skąpy w słowa artykuł wywołał u Ciebie tyle emocji. No i na koniec dodam tylko: Daria, Adam to także mój idol i ulubieniec :) Zresztą Klimek i cała reszta Polaków też :) Pozdrawiam i proszę : spójrz na to wszystko bardziej z różowej strony:) Chodzi nam wszystkim o to samo, ale jakoś mówimy różnymi słowami :)
(13.10.2007, 11:27)
Ankamalyszomanka
A ja jednak poczekam sobie do oficjalnych treningów i z chęcią obejrzę sobie MP w TV, szkoda tylko, że w wersji okrojonej, no ale cóż...
Do Klimka nie miałabym nic przeciwko, gdyby zajął miejsce na podium. Niech skocze jak najlepiej póki może. Teraz Murańka ma najlepsze parametry do skakania. Niech więc wygrywa ile się da i niech czerpie z tego radość:))) Wiadomo, że jak zacznie rosnąc nie będzie już tak kolorowo. Tak więc niech teraz wygrywa ile może, niech zgarnia wszystko co jest do wzięcia, niech się chłopak cieszy. Żeby później, jak wszystko z jego wzrostem się z powrotem unormuje, żeby mógł sobie przypomnieć, ze wygrywał wszystko, że był w świetnej formie i żeby do takiej formy jaką teraz prezentuje mógł wrócić, gdy będzie w PŚ walczył z najlepszymi:)))
(13.10.2007, 11:18)
Daria
@nebbia

Wogóle sie nie zroumiałysmy tym razem.
Może ty widzisz Klimka z innej strony natomiast ja miałam okazje sie juz przekonać, co to za gwiazdeczka z niego na własnej skórze i uwierzmi, że nie było to dla mnie miłe.
Bo nawet żaden mój starszy syn mi tak nie odpowiedział jak ten mały smyk, a mam juz synów bardzo dorosłych i nie przywykłam do takich odpowiedzi.
Widać, że jest pomalutku psuty obym sie nie myliła ale mam pewne obawy co do jego dalszej przyszłości ale poczekajmy za 3 lub 4 lata mozna bedzie cos więcej napisać.
Bo łatwo jest teraz pisać Klimek lepszy od Małysza prawda ?
To lepiej brzmi i artykuł lepiej sie sprzeda !
Moim zdanie z takimi prównywaniami, że jest on lepszy od samego Mistrza Świata nalezy poczekać, jeszcze conajmniej kilka lat !
Bez urazy ale ja to tak widzę i to nie ma nic współnego z tym, ze Adam to mój idol i ulubieniec.
(13.10.2007, 11:07)
nebbia
@szwajcarka. To wszystko tylko sprawa nazewnictwa ("szukamy następców Małysza" - to tylko hasło rzucone przez organizatorów przy okazji konkursów dla dzieci i służyć ma ono do zachęty dzieciaków do uprawiania tego sportu). Samo życie jest takie, ze dzieciństwo i młodość to tylko wstęp do dorosłego życia. W sporcie jest tak samo. I co to przeszkadza w podawaniu wyników treningów? Czy dzieci nie można chwalić, bo im sie w głowach poprzewraca? Nie jestem zwolenniczką "zimnego chowu" i w życiu, i w sporcie....
(13.10.2007, 10:26)
szwajcarka
No jasne, że Klimek jest dobry, ma talent i w ogole, ale w zasadzie przyjmuje się, że treningi i różnego rodzaju zawody dla dzieci służą ich przygotowaniu się do późniejszych startów w kategorii dorosłych... A nie do końca służą wyłonieniu przewidywanego "następcy", zrobieniu z niego gwiazdy i po tem dziwieniu się: jak to się stało, że nic znacznego nie osiągnął (patrz historia Rutkowskiego)...
(13.10.2007, 10:19)
nebbia
@ Daria. Nie rozumiem zupełnie Twoich obaw. Jeśli dla Ciebie podawanie i zestawienie wyników na stronie poświęconej przecież temu sportowi jest nie na miejscu, to o czym pisać? Tylko o tych, którzy już są na stałe wpisani w ten sport? Nie pisać o młodych zdolnych? To po co oni skaczą? Dla siebie? W sporcie wyniki są interesujące te, które już są, a nie te , które kiedyś tam będą. Dzisiaj Murańka jest rewelacyjny, to piszemy dzisiaj . Jak będzie tak samo za 4 lata, to napiszemy za 4 lata. Cisza medialna to zabójstwo dla zawodnika. Dlaczego bawisz sie w proroka i gdybasz? O jakim Ty gwiazdorstwie piszesz? Znam dobrze Klimka i wiem, ze nie w głowie mu gwiazdorzenie, nie ten charakter! Widzę , że strasznie denerwuje Cię , że kiedyś ktoś może pokonać Adama. Dziwne, bo sam Adam widzi w Klimku swojego następcę. Czasem odnoszę wrażenie , ze Twoja miłość kibicowska do Małysza sprawia, ze widzisz wszystko w krzywym zwierciadle. Sport ma do siebie to, ze jedni odchodzą, drudzy przychodzą. Kiedyś i ten moment spotka Małysza. On do tego podchodzi z wielkim spokojem i rozsądkiem - jak na wielkiego mistrza przystało. A Klimek? Cieszy go skakanie teraz. Odnosi sukcesy. Jak będzie w najbliższych konkursach- nie wiem.Ale I trzreba zauważać jego talent i wielką pracę już teraz. Jak to się dalej potoczy - nikt nie wie. Wiele czynników o tym zdecyduje. Nie jestem prorokiem, aby mówić, co bedzie za 4 lata. Cieszę się tym, co dzisiaj widzę. I tylko tyle.
(13.10.2007, 10:00)
nebbia
@Polonus. Masz 100 % racji! Wreszcie ktoś napisał mądrze i prawdziwie o Robercie Matei! Czasem internet traktowany jest jak śmietnik dla niemądrych wypowiedzi. A prawda jest taka, ze Mateja zrobił wiele dobrego dla polskich skoków! O tym sie zapomina, a wielu nawet pewnie nie ma o tym zielonego pojęcia. Jest wielu "fanów przyklaskowiczów" . To ci, co klaszczą ile sił jak ktoś wygra, a za chwilę obrzucą najpodlejszym błotem jak coś nie wyjdzie. Nawet Małysz odczuł to kiedyś....
(13.10.2007, 09:42)
lilcia
hehehehe :P
I wszyscy się chcieli nad Klimkiem porozpływac..
A tu Daria Wam ostudziła chęci do zabawy ^^
Nie no fakt - młody ma wielki talent! ;)
(13.10.2007, 08:51)
Polonus
ssss
żeby nie narazić się na kolejną wycinkę (dwie w ciągu tygodnia to dobry wynik, co?) napiszę tak:
To, że redakcja uważa, że twoje słowa nie sa obraźliwe (a moje w stosunku do Ciebie za takowe raczyła uważać) nie oznacza jeszcze, że tak jest naprawdę.
Tu nie chodzi, młody człowieku, o Twój ewidentny brak szacunku dla wieloletniego i ZASŁUZONEGO reprezentanta Polski. Tu chodzi o elemntarny brak wiedzy z dziedziny, w której sie wypowiadasz. Robert Mateja, który nie wiedzieć czemu, stał sie dla internetowych smarkaczy i totalnych narciarskich laików chłopcem do bicia, jest, jakby na sprawę nie patrzeć, drugim skoczkiem w historii ostatnich 15-tu lat polskich skoków narciarskich. O jego dokonaniach mozna przeczytać, jesli się umie posługiwać komputerem, na pierwszej lepszej stronie pierwszego lepszego portalu o skokach. Przeczytaj dziecko taki tekst, a potem dopiero bierz sie za komentarze. Myślę, że lektura takiej biografii skłoni Cię do zmiany stanowiska. jesli nie to domagam sie od redakcji przywrócenia mojego komentarza na Twój temat.
(13.10.2007, 08:03)
Daria
@nebbia

Ja nie odbieram Klimkowi talentu bo to z mojej strony byloby wstrętne :) nie o to mi chodziło, on ma talent i to wielki, ja to widzę i wiem,
lecz martwi mnie to pisanie, że może juz pokonac samego Małysza, to wychwalanie go za każdym razem kiedy ktoś podpatrzy trening jego i naszej kadry, to wieczne porównywanie go,
ta cała otoczka, którą wytworzyli ludzie, dziennikarze i po części sami kibice, moga doprowadzić do tego, że ta gwiazda zgasnie i nigdy nie doczeka się chocby w połowie tego co zdobył Małysz.
Dlatego twierdzę, nie mówic tyle , nie pisac , chwalić owszem ale ostroznie, bo chłopak obrasta w pióra gwiazdorstwa a ma dopiero 13 lat a co bedzie dalej ?
On powinien byc izolowany od tego całego szumu, niech trenuje, niech bierze udział w zawodach , niech nabiera doświadzczenia ale wszystko w swoim czasie, stopniowo.
Pisanie już teraz, ze może pokonac samego Adama uważam za wielkie nieporozumienie, jak sami wiemy Adam w treningach nie daje z siebie 100%, dwa tygodnie wogole nie trenował a Klimek tak,
zawody dadzą wiekszy obraz a nie treningi.
On ma telent ale obawiam się, że szum jaki sie wokół niego robi może go kiedyś zniszczyć, kto wie, może już własnie ten proces się zaczał ?
A co bedzie jak bedzie dojrzewał? jego parametry się będą zmieniać, bedzie musiał się dostosowywać, zmieniac technikę, dosłownie wszystko, więc mówię ostroznie, bo jesli bedzie miał kiedys problemy to tylko przez nadgorliwych fanów i dziennikarzy.
(12.10.2007, 23:28)
anonimowy
Któzy skomentowalki bardzo dobry występ Murańki, zapomnieli o Adamie Małyszu..., że 4-krotny zdobywca Pucharu Świata miał bardzo trudne problemy rodzinne... Proszę pomyślec nad tym!
(12.10.2007, 22:20)
nebbia
@ammannka. Ależ jedno nie przeczy drugiemu! Bardzo kibicuje i Olkowi i Klimkowi!!! To dwóch bardzo obiecujących młodych skoczków! Wierzę w jednego i drugiego! To nie jest tak, ze jak sie pisze o jednym, to zapomina o drugim! Bądżmy rozsądni - mamy Małysza, Murańkę, Zniszczoła, Stocha, Kota etc...Mamy jeszcze Byrta, Słowioka, Cieslarów, Miętusa! Za nich wszystkich mocno trzymam kciuki i wierzę, że przez kolejne lata będą nam przynosić wiele radości i wzruszeń na polu sportowym !!! Bardzo mnie cieszą osiągnięcia naszych młodych i uważam, ze trzeba ich promować, kibicować, chwalić, wspierać, pilnować itd Cieszmy sie nimi, a nie przeciwstawiajmy jednego drugiemu.
(12.10.2007, 21:26)
krwisty
@szwajcarka co to za tekst hi hi kosmici albo sasiedzi zza wschodniej granicy to pisali???he he he ale polalem@ammanka..ja podobnie jak ty ta mniejszosc reprezentuje ..moze temu ze Olek z moich stron, a moze to ze czuje ,ze w nim tez taka mala bomba cyka...he he
(12.10.2007, 20:11)
Ammannka
Klimek może rzeczywiście jest dobrym skoczkiem. W dużo mierze decydują jednak warunki.
Co do tego naglego wzrastania, Klimek może jeszcze 1-2 przezyc:) Chłopak jest na razie leciutki i to dobrze. Wygrywa z rówieśnikami, ma dobry sprzęt, talent, "plecy"..... Z Małyszem jednak nie wygra.
Boję się też, co będzie w późniejszych latach z Klimkiem, co z jego zdrowiem:(
Można mi tu oczywiscie zarzucic, że patrzę subiektywnie, reprezentuję przecież "Mniejszosc Zniszczolowską"
(Ole k też talent:))
(12.10.2007, 20:03)
szwajcarka
fun ski jumping
bedyie transmisja 2 serii o 15.30 w sobote na tvp1
(12.10.2007, 19:32)
szwajcarka
Bey pryesadz, wsyzstko si moe jesycye ymieni! W pryzpadku tak modzch skocykw, nie mona jesycye nicyego pryewidyiec... chociay, ocyzwiscie, powinno sie go sykolic... duyo bzlo takich, co ya mlodu uwayani bzli ya yastepcow krajowzch mistryow, a takimi nie yostali, chociaybz nasy rutkowski, wiec bey pryesadz, nie robmz y niego jesycye gwiaydz!!!
(12.10.2007, 19:31)
Carla
Jeśli Klimek zajmie dobre miejsce, to będę bardzo się cieszyć, bo to wielki talent i śledzę jego poczynania z zainteresowaniem. Jednak nie sądzę, żeby okazał się lepszym od Małysza. Doświadczenie nie to.
(12.10.2007, 18:58)
nebbia
@Daria. A co powiesz na zawody młodych rozgrywane przy okazji LGP? Widziałam Klimka jak skacze z zawodnikami z różnych państw, jak walczył z Austriakiem Kraftem (pokonując go). Wygrał cały cykl rok temu, wygrał w tym roku. Mało? Sam Adam Małysz zna wartość Klimka i nie ma to nic wspólnego z jakimiś nierealnymi marzeniami! Więcej wiary w naszych :). A jak myslisz: po co akurat Małysz właśnie z Murańką byli w Portugalii? Przypadek, czy ślepota szkoleniowców? Może jednak widzą taki potencjał w tym zawodniku, jakiego brak u innych? Nikt nie wymaga od Klimka, aby juz teraz przeskakiwał i gromił Adama. Nie o to tu chodzi. Warto jednak zauważyć wspaniałe predyspozycje młodego, jego czucie tego sportu, talent. Widzi to Adam, widzi to Lepistoe, widzą to kibice. Zobacz i Ty....
(12.10.2007, 18:42)
Stary otrzeźwiej
klim już zapomniałeś o kolegach z klasy a o Mariolce stary żenada
(12.10.2007, 18:40)
krwisty
@Daria ostro dowalilas choc po czesci masz troche racji..ale wiesz to jednak cieszy jak taki maly chocby na treningach skoczy lepiej od mistrza....zobaczymy w najblizszych latach jak zacznie rosnac i zmieniac sie z Klimka w Klemensa, pojawia sie wtedy problemy z waga i ogolnie parametrami, nie mowiac o psychice ktora tez sie zmienia ..takze przed malym Klimkiem NIE LADA WYZWANIE W PRZYSZLOSCI...nie jakies tam zawody czy puchary..lecz burzliwy okres dojrzewania i zwiazane z tym problemy...
(12.10.2007, 18:36)
Polonus
autorka
Myslę, że na zawodach Klimek przegra z kilkoma zawodnikami. Ale może byc w 6-tce. I to powinien byc powód, dla którego powinien dostac szanse na regularne wystepy w zawodach międzynarodowych. Na przykład w PK.
Jeśli ta pierwsza 6-tha w wykonaniu Klimka stanie sise faktem to liczę na honor jego zawziętych krytyków. Po wczesniejszym odszczekaniu przez nich tej masy plwocin, którymi obrzucaja chłopaka, bedę od nich żądał przeprosin za to, że musiałem wyczytywać te ich bzdety na łamach 2-ch, co najmniej, portali. Od co najmniej 2 lat.
@Daria
Żebys sie nie zdziwiła. Adam nie skończy kariery przez najbliższe 3 lata. Jednym z nielicznych, który bedzie mógł w tym czasie z nim wygrać moze okazać się, na przykład, 16-letni Murańka. Skoro wygrywał z nim 16-letni Schlieri to czemu nie może Klimek?
Jedynym problemem może okazać się szybki wzrost zakopiańczyka. To może byc w najblizszym czasie glówny powód gorszego skakania Klimka.
(12.10.2007, 18:32)
fun ski jumping
Mam pytanie: czy MP będzie transmitowane w jakiejś telewizji?
(12.10.2007, 18:25)
Daria
Jezu, juz dalibyscie spokoj to juz staje się naprawdę żenujące z tym Klimkiem.
Czy naprawdę myslicie, że pozwola mu skakać na dużej skoczni ? no chyba że jest cos o czym nie wiem ale wątpię.
I czy naprawdę ktoś mysli, że może on pokonac samego Małysza ? Chyba kiedy ten drugi zakonczy kariere kiedyś.Jak na polskie realia to jest on wielkim talentem.
Ale juz w zawodach takich jak FIS CUP to juz gorzej.
No bo jak mozna mówic o jakims bombardowaniu innych jesli w tychże zawodach nie mieści się w pioerwszej dziesiątce ?
Najpierw niech zacznie się sprawdzac na zawodach miedzynarodowych wystepując w takim chocby PK a potem mozna mówić o tym i pisac, że MOZE on kiedys pokonac samego Adama.
Narazie to tylko jego i innych nadgorliwych jego fanów marzenia.
Ale jak to sie mówi pomarzyć mozna prawda ?


(12.10.2007, 18:08)
ssss
ten smyk ma juz wiecej osiagniec niz Mateja :D
(12.10.2007, 18:02)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Treningi MP: Murańka lepszy niż Małysz
Treningi MP: Murańka lepszy niż Małysz

Treningi MP: Murańka lepszy niż Małysz

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Pascal Sommer (1992)
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich