Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Jako że podium drugiego konkursu LGP w Zakopanem miało skład identyczny jak dzień wcześniej, na konferencji prasowej po zawodach zjawili się tak samo Adam Małysz, Thomas Morgenstern oraz Wolfgang Loitzl.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Adam Małysz wyraził wdzięczność dla zakopiańskiej publiczności i podkreślił jej wkład w swoje wspaniałe wyniki, ponieważ oczekiwania kibiców bardzo wpłynęły na jego motywację i zmobilizowały. Dodał jednak, że jego dzisiejsze skoki nie były perfekcyjne - jego forma wciąż sie waha i nie jest w stanie powiedzieć, kiedy uda mu się osiągnąć pełną stabilizację, musi jednak wierzyć w siebie i ludzi, którzy go przygotowują. Zapytany, na ile starty w sezonie letnim mogą wpłynąć na jego dyspozycję, Małysz odparł, że zawody są odpoczynkiem od cięższych treningów i zgrupowań. Małysz wyraził radość z dobrej postawy pozostałych reprezentantów Polski i nadzieję, że zimą będą oni regularnie punktować w konkursach oraz drużynowo walczyć o najwyższe lokaty. Zapytany o plany polskiej reprezentacji, Małysz poinformował o wrześniowych zgrupowaniach - w Austrii oraz Zakopanem - a także o startach w dwóch ostatnich konkursach LGP (Klingenthal i Oberhof). O nadchodzącym sezonie zimowym Adam powiedział, że będzie walczył, by utrzymać wysoką formę i wygrywać, nie koncentruje się wszakże na tym, by wyrównać rekord zwycięstw Mattiego Nykaenena - cieszy go jednak fakt, że ma trenera, który kiedyś trenował właśnie wspaniałego skoczka z Finlandii.

Thomas Morgenstern powiedział, że nie zaskoczył go świetny występ Małysza. Zapowiedział, że da z siebie wszystko i będzie walczył o zwycięstwo w klasyfikacji letniej. Podkreślił jednak, że jego przewaga nad Adamem nie jest duża, zaś w ciągu miesiąca może zdarzyć się bardzo wiele. Morgenstern również pochwalił zakopiańską publiczność i panującą na skoczni atmosferę, która momentami przypomina dyskotekę. Narzekał jednak na hałas na ulicach, który przeszkadza skoczkom w odpoczynku.

Wolfgang Loitzl powiedział, że zawsze chętnie przyjeżdża do Zakopanego, gdzie jest najlepsza publiczność na świecie i gdzie lubi startować cała czołówka skoków. W Zakopanem zawsze skakało mu się dobrze, także ten weekend zalicza do udanych. Aktualną wysoką formę Loitzl wytłumaczył intensywnym treningiem, a także faktem, że latem zawsze skacze mu się lepiej niż zimą, czego nie potrafi do końca wyjaśnić. Dodał, że podczas ostatniej zimy miał problemy zdrowotne, ma jednak nadzieję, że tegoroczne letnie występy zaowocują także wysoką formą podczas sezonu zimowego.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Daria
@JK

To ty go uwielbiasz tylko wtedy kiedy wygrywa ?
A czy ty rozumiesz, że Adam to nie maszyna do wqygrywania ?
On nie programuje swoich nóg na wygrywanie ale ciężko trenuje.
A w sporcie raz się wygrywa raz przegrywa. To co napisałeś, to nie miłe z twojej strony.
Bo ja jestem z nim od 13-stu lat ! Wlasnie w tych najtrudniejszych chwilach swej kariery najbardziej go wspierałam, nie tylko kiedy stoi na 1 stopniu podium !
(30.08.2007, 20:43)
JK
Chyba przestalbym uwielbiac Malysza gdyby nie wygral!
(29.08.2007, 17:45)
Daria
Kiedy przyjechałam obejrzałam konkurs z kasety, nagrałam go,
Adam stwierdził, że muzyka wcale mu nie przeszkadza na stadionie, wręcz przeciwnie tak go nakręca, że dodaje mu energii.
To były przepiekne konkursy a my mamy wspaniałego sportowca.
I tylu Polaków w finale ! tego jeszcze nie było !
Fantastyczne konkursy,
(28.08.2007, 11:02)
@szwajcarka
ale Loitzl się dziewczynom podpisywał, tyle, że na kwalifikacjach...l
(27.08.2007, 17:49)
Ankamalyszomanka
dyskoteka na trybunach- to mi sie spodobało, chyba ustawię jako opis gg- hehe. No , ale dużo sie Morgi nie mylił, bo ja na przykład to tak sobie płuca wyrobiłam od tej trąbki:)) Moim zdaniem atmosfera była cudowna, a te dopingowanie for all to chyba sie zdarza tylko w Zakopcu:)) No już o burzy na trybunach podczas startu Adama nie wspominam- bo każdy może sobie to wyobrazić:)))
Dziękuję Adamowi za świetny konkurs!!!
(27.08.2007, 12:47)
ania
Mike który prowadził imprezę jest człowiekiem Beach Soccer Polska, organizaotr imprez w plażową odmianę piłki nożnej. rozkrecil zakopane latem tak jak zima. było czadowo
(27.08.2007, 12:22)
szwajcarka
Fakt, że skoczkowie zamieszkali w niezwykle hałaślwym miejscu. Wcale się Thomasowi nie dziwię, bo po skokach w piątek tłumy ludzi halasowały praktycznie do rana, a zawodnicy chcieli sie wyspać przed zawodami w sobote. Ale cóż, trzeba było wybrać nieco spokojniejsze miejsce!
A co do Wolfganga to rzeczywiście, nie wyglądał na takiego, któremu się strasznie podobają tłumy kibiców... Mógł chociaż dać autografy a nie... Thomas i koledzy z reprezentacji (Kofler i Koch) zasługują na pochwałę! Ci to widać, że cieszą się skacząc w Zakopcu!
A Małysz ma klasę!
(27.08.2007, 11:54)
Maruda
@indor: Adam ;-)
(27.08.2007, 01:37)
lilcia
No Loitzl to ma ciekawe wspomnienia =P
A Thomas już niech tak nie przesadza z tym hałasem =P
wiadomo,że Zakopiańska publiczność jest super.
Bo u nas podczas skoków to jest po prostu jedna, wielka impreza!
=D
(26.08.2007, 22:36)
Elite27.12.
@Kasia... masz rację, niektórzy tak piszą. Ale takich osób jest bardzo niewiele (przynajmniej na tej stronie, nie wiem, jak u konkurencji, bo dawno nie zaglądałam ze względu na okropny brak czasu..). A jak już ktoś z czymś takim wyskakuje, to zazwyczaj jest to osoba z zewnątrz (czyt. bywająca tu sporadycznie lub będąca tu po raz pierwszy). Jednak Twoją wypowiedź całkowicie popieram:) Adam to Mistrz! Wielki Człowiek! Dla mnie i dla wielu zawsze będzie numerem 1, a dla sporej części skoczków wzorem. Pozdawiam Cię Kasiu ;))
(26.08.2007, 16:58)
grzegorz
Adam Małysz-1 seria----------> 139,5m WYRÓWNANY REKORD SKOCZNI!!! ( 5 not: 19,5 pkt), 2 seria ---------------> 133,5 metra (3 razy 19,5 pkt 2 razy 19,0 pkt)!!! GRATULUJE!!! :) Czy w klasyfikacji gemeralnej wygra Adam Małysz? Odpowiedz w pażdzierniku!
(26.08.2007, 16:29)
marmi
nick: jak nie wiesz kogo z czołówki nie było to kiepski z Ciebie kibic...
(26.08.2007, 13:06)
kociaczek555
Adam jak zwykle świetnie. OPd tylu lat utrzymuuje się w czołówce,wygrywa... A nam fanom ciągle mało ;)
(26.08.2007, 12:19)
nick
a kogo z czolowki niby nie bylo??
(26.08.2007, 11:08)
KASIULA
tYLE REKORDOW POBIJA,TAK DALEKO SIE WYBIJA.
CIEZKIEGO TRENINGU SIE NIE BOI,TRENUJE BY ZONE,CORKE I KIBICOW DOBRYMI SKOKAMI ZADOWOLIC-ADAM MALYSZ
(26.08.2007, 10:12)
Kasia
wielu fanow skokow narciarskich wymaga od pana Adama Malysza ciaglych zwyciestw i po mniej udanych wystepach Orla z Wisly mowi ze On cienko skacze itd itp...
Przeciez Adam Malysz tyle lat jest w czolowce swiatowej!!!czego wiecej wymagac!!TO JEST OGROMNY SUKCES!!!
Skoki Narciarskie sa THE BEst :p
(26.08.2007, 10:08)
Justyna
Brawo chłopcy!!!:)
Świetnie było wczoraj...cudownie...xD:):):)
(26.08.2007, 09:13)
Fin
Dobra ŚCIEMA Loitlz.Mówi ze zawsze lubi przyjezdzac do zakopanego ze świetna atmosfera-mówi tak bo wszyscy tak mowia,ale w 2004 roku kiedy zjechal na tylku z najazdu to puzniej puscil focha ze polacy sie z niego smiali
(26.08.2007, 09:09)
JK
Brawo Adam!Jeszcze pol metra i wyrownalbys oficjalny rekord skoczni Hannawalda!
(26.08.2007, 03:39)
obiektywny
Tak Wolfi, latem jest o 8-10 skoczków z czołowki mniej :P To i łatwiej wejśc na podium.
(26.08.2007, 00:12)
indor
A kto powiedział to zdanie cytowane w tytule??
Bo nie mogę się doszukać.
(26.08.2007, 00:07)