Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Po męczacym Turnieju Czterech Narodów - pierwszej fazie Letniej Grand Prix 2007 - skoczkowie do Zakopanego zawitaj± w okrojonych składach, a tyczy się to przynajmniej Skandynawów. Norwegów reprezentować będ± Henning Stensrud, Thomas Lobben, Andreas Vilberg oraz Jon Aaraas. Już w pocz±tku lata Mika Kojonkoski, zapowiedział, że tego lata kadra A Norwegów koncentruje się na spokojnych ćwiczeniach, nie za¶ na startach w konkursach. Reprezentacja narodowa brała udział jedynie w konkursie w Courchevel, gdzie odbywała zgrupowanie, oraz w Pragelato.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Finowie pojawi± się pod Giewontem nieco silniejsz± ekip±. Janne Happonena oraz Harriego Olliego, którzy udanie zapunktowali w LGP, wesprze Arttu Lappi, pauzuj±cy dotychczas z uwagi na pourazow± rehabilitację kostki. Czwartym do brydża będzie 17-letni Ville Larinto. Reprezentant Lahden Hiihtoseura zdobył uznanie w oczach szkoleniowców, zajmuj±c pi±te miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które w ubiegły weekend odbyły się w Lillehammer.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Elite27.12.
@Ankamalyszomanka - masz rację, nie mam co narzekac. Do zimy w sumie nie tak daleko i przynajmniej mam na co czekac. Za pół roku będę z pewno¶ci± i kto wie... może na siebie trafimy ;) pozka ;**
(24.08.2007, 11:04)
Ankamalyszomanka
@Elite
Nie przejmuj się- do zimy da się wytrzymać:))) Ja czekałam 3 lata i wreszcie w tym roku uda sie pojechać. A czekać 3 lata, a niecałe pół roku do zimy to jest różnica:))) Szybko zleci, a ważne jest to, że pojedziesz:))) A może jak wszystko będzie ok to zim± sie spotkamy???:* Pzdr :)))
(23.08.2007, 16:26)
Elite27.12.
@Ankamalyszomana
Ja też się cieszę, że zobaczymy A. Lappiego!! Super, że wrócił ;))
Tylko szkoda, że nie zobaczę skoków w Zako na żywo... Miałam jechac, wszystko mieli¶my z moimi ziomkami znajomkami zaplanowane, a tu TRACH... Wszystko się sypło;( Bo mi jakie¶ zawody WKKW wypadły akurat w sobotę... Niech to szlag... Ale trudno się mówi, zim± sobie pojadę.. Pozdrawiam Cię ;**
(22.08.2007, 15:35)
obserwator
@Zdrawko Zdrawkow
Akurat z Bachleda to nie trafiles.Gostek ma dopiero 25 lat a wy juz na niego stary dziadek czy "junior".A i prezentuje sie zdecydowanie lepiej niz juniorzy z Rutkowskim na czele.Podobnie jak niewiele mlodszy od niego Sliz.Potwierdzeniem tego byly konkursy PK.Co do Dlugopolskiego,Pochwaly i Tajnera zgadzam sie w 100%.Ale do wystawiania tych slabiakow w konkursie musimy sie przyzwyczaic.W koncu to pupilki PZN-u.
(22.08.2007, 15:23)
Ankamalyszomanka
poprawka
A ja bym chciała, żeby moje przewidywania co do składu sie NIE sprawdziły....

oj ostatnio to robię dużo błędów i poprawek- co¶ chyba sie za dużo rozmarzyłam- ¶nię na jawie. A to może dlatego, ze 1 raz pojadę na konkurs skoków do Zakopanego??? Gdyby to było tym spowodowane to na pewno szybko mi nie przejdzie:))) Bo potem s± wspomnienia, przy których też można się rozmarzyć:D I czego tu więcej chcieć od życia?.....
(22.08.2007, 13:31)
Ankamalyszomanka
@Zdrawko Zdrawkow
Tak, tak - masz rację, z tak± jakże "odmłodzon±" kadr± na pewno polecimy.... Znaj±c zapał naszych "juniorów" preferowałabym, aby lepiej kontrolowali tyły. Bo jak do finałowej sie nie dostan± to lepiej do nich, bo kto¶ mógłby jeszcze uwierzyć, że takim "faworytom do podium" mógł po prostu nie wyj¶ć jeden skok:)) A jakby w razie się dostali do "30" i zawalili też drugi skok- to wtedy dopiero byłaby polewka:D
A tak w ogóle to jestem ciekawa kogo wystawi±, bo je¶li będzie to pół naszej oldboy'owej kadry to na pewno będzie tak, że nasi przedskoczkowie (znaj±c szalone pomysły PZN'u, będ± to wspaniale się teraz spisuj±cy Klimek, Tomek, Alex, Adam i Grzesiek) będ± oddawali dłuższe skoki niż nasi wystawieni do konkursu "weterani":))
W tedy PZN będzie żałować- no, ale kto by się tym przejmował, bo wyst±pi przecież idol polskich fanów- Tonio Tajner z ekip±:)) Ach ta polska rzeczywisto¶ć. Czasami lepiej pomarzyć...
A ja bym chciała, żeby moje przewidywania co do składu sie sprawdziły.... <marzy> ....
Zdrawko- pozdrawiam:))
(22.08.2007, 11:47)
mk
No, nareszcie co¶ zostało porz±dnie powiedziane:D:D
(22.08.2007, 11:36)
daf
Choć mnie też się co¶ tłukło po głowie, że Finów do Skandynawii zalicza się raczej zwyczajowo.

Ale zmieniaj±c temat - jak o mnie chodzi, to rezerwy Norwegów wcale mnie nie martwi±, choć bardziej bym się ucieszył, gdyby Pointner zapowiedział na Zakopane kadrę B. Jest przynajmniej spora szansa na kolejne punkty Kota, Stocha i być może wreszcie Żyły do punktacji LGP i rankingu WRL.
(22.08.2007, 08:59)
daf
A wła¶ciwie to kogo to obchodzi, czy Finlandia leży w Skandynawii? Niech się martwi± Finowie, pod kogo się "podczepić"...
(22.08.2007, 08:55)
:P
Finlandia geograficznie, geologicznie i językowo, to nie jest kraj skandynawski, choć często jest tak podawane. To chyba naleciało¶c przeszło¶ci, gdy finskie terytorium nalezalo do Szwecji.
(21.08.2007, 23:16)
mk
A najlepiej skończmy tę dyskusję...
(21.08.2007, 22:28)
mk
Z t± uni± to poważne przegięcie!Spójrz człowieku na ówczesn± mapę Europy i powiedz, co Finlandia miała to gadania:[
(21.08.2007, 22:28)
Anila
Ech... ja to wyjasnie - Finlandia nie lezy na polwyspie skandynawskim ale jest krajem skandynawskim (patrz np unia kalmarska i podobienstwo flag:D ) teraz juz jest jasne? :)
(21.08.2007, 22:12)
mally
W szkole dzieci ucz± się, że Finowie należ± do grupy ugrofińskiej, natomiast Norwegowie, Szwedzi, Duńczycy itd. to ludy skandynawskie. Ale w powszechnym rozumieniu nikt nie zwraca na to uwagi...
(21.08.2007, 21:59)
krwisty
@lintunia toz to widze nowa mape swiata ukladasz ze to niby finowie to nie skandynawia???to niby co moze afryka??no tak tylko kolor skory tamtejszej ludnosci sie nie zgadza...moze jak juz tworzysz ta nowa mape to umowmy sie ze Polska jest wyspa w srodku europy, a tatry sa dwa razy wieksze od alp....dobra nie chcialem byc taki uszczypliwy i sie czepiac ...moglas sie pomylic:-)
(21.08.2007, 21:05)
mk
Ja patrzę też pod względem lingwistycznym. Choć pod wzgl. sportowym raczej należy.
(21.08.2007, 21:01)
mk
...gdyż podziały s± różne.
(21.08.2007, 21:00)
mk
Chodzi wła¶nie o to "jak najbardziej"...
(21.08.2007, 21:00)
Clio
cóż, Finlandia jak najbardziej należy do Skandynawii, choć oczywi¶cie podziały s± różne...
(21.08.2007, 20:35)
mk
W pewnym sensie Finlandia NIE należy do Skandynawii...
(21.08.2007, 20:07)
Vancouver
@Zdrawko
Toż to nasz "Team Vancouver" !!!
Zobaczysz niedlugo sie dowiemy ze Ci skoczkowie zostali powolanio do kadry olimpijskiej i beda otrzymywac przez 3 lata grube stypendium!
(21.08.2007, 17:11)
adagio28
*pokaż naczy się =P
(21.08.2007, 16:26)
adagio28
Finlandia należy do skandynawii. ;)
Dobrze, że trenerzy stawiaj± na młodych - gdzie¶ musza nabrać do¶wiadczenia! Także Suomi - pokarz, na co Cię stać! ;)
(21.08.2007, 16:25)
Lintunia
Fajnie, tyle, że Finlandia to nie skandynawia ;) Szkoda, że Vellu nie będzie, ale cóż... nie można mieć wszystkiego :)
(21.08.2007, 16:00)
Zdrawko Zdrawkow
@Klimkofan
zaraz zaraz 5 juniorow w konkursie ? ale o jakim my konkursie mowimy, czy tez piszemy, bo w LGP oczywiscie musi pojawic sie "junior" Mateja, rowniez nieodzowny bedzie "junior" Bachleda, do tego paru "mlokosow", a wiec Pochwala, Dlugopolski i moze Tonio Tajner i wtedy nasz sklad bedzie optymalny i co wazne perspektywiczny :))) toz to niemal "zoltodzioby" :)) a Larinto w swym debiucie nie omieszka zapewne zapunktowac do LGP, Finowie zawsze startowali z kopyta, tyle swietnych debiutow malo ktora nacja miala, a Arttu Lappi i jego niegdysiejszy debiut jest tego odpowiednim przykladem...
(21.08.2007, 15:52)
Ankamalyszomanka
A ja się ciesze, że Lappi powraca!!!
(21.08.2007, 15:51)
wow
O brawa za Larinto :)
Mam nadzieję, że z Niemców będ± Bogner, Bodmer i Schoft ;)
(21.08.2007, 15:40)
martula
a ja jestem ciekawa w jakim skladzie przyjada Austriacy...
(21.08.2007, 15:00)
Klimkofan
Będzie ciekawie jak na tle tego Fina Larinto wypadn± nasi juniorzy Z M.Kotem i Klimkiem Murańk± na czele!
Mam nzdzieję że nasi trenerzy przynajmniej z 5-ciu juniorów wystawi± do konkursu!!!
(21.08.2007, 14:54)