Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Aż 14 drużyn stanie jutro do rywalizacji w konkursie drużynowym Letniej Grand Prix w Hinterzarten. Do zawodów zgłosiły się ekipy z Korei, Szwecji, Francji, Kazachstanu, Japonii, Słowenii, Czech, Rosji, Niemiec, Polski, Finlandii, Szwajcarii, Norwegii i Austrii.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W doborowym i licznym towarzystwie reprezentantom Polski niew±tpliwie trudno będzie walczyć o podium. Miejmy jednak nadzieję, że Kot i Żyła stan± na wysoko¶ci zadania i pozwol± naszej kadrze awansować do II serii.

Faworytami s± oczywi¶cie Austriacy, którzy wyst±pi± w składzie: Loitzl, Morgenstern, Kofler i Schlierenzauer. Powalczyć z nimi mog± Finowie w do¶ć eksperymentalnym składzie: Ahonen, Olli, Keituri i Happonen, a także gospodarze, w¶ród których dobrze prezentuj± się Hocke i Spaeth.

Czarnym koniem zawodów mog± zostać Japończycy, którzy przywieĽli do Niemiec znacznie odmłodzony skład. Umezaki, Yumoto, Tochimoto to nowa siła Kraju Kwitn±cej Wi¶ni. W poł±czeniu z najstarszym zawodnikiem - Okabe, mog± pokusić się o niespodziankę.

Konkurs rozpocznie się w sobotę o 18:30. Poprzedzi go seria próbna.

Relację od 18:30 będzie można ogl±dać na antenie Eurosportu, słuchać na antenie TopStacji na kanale OLD topstacja.pl oraz ¶ledzić wyniki na żywo w Internecie od 17:30 na live.skokinarciarskie.pl

Lista startowa

zawodnik

1

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

2

Isak Grimholm (Szwecja)

3

David Lazzaroni (Francja)

4

Radik Zhaparov (Kazachstan)

5

Shohei Tochimoto (Japonia)

6

Primoz Pikl (Słowenia)

7

Antonin Hajek (Czechy)

8

Dimitry Vassiliev (Rosja)

9

Pascal Bodmer (Niemcy)

10

Piotr Żyła (Polska)

11

Janne Happonen (Finlandia)

12

Guido Landert (Szwajcaria)

13

Thomas Lobben (Norwegia)

14

Wolfgang Loitzl (Austria)

   
15

Hyun Ki Kim (Korea Pd.)

16

Johan Erikson (Szwecja)

17

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

18

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

19

Keita Umezaki (Japonia)

20

Jure Sinkovec (Słowenia)

21

Roman Koudelka (Czechy)

22

Dimitry Ipatov (Rosja)

23

Stephan Hocke (Niemcy)

24

Kamil Stoch (Polska)

25

Harri Olli (Finlandia)

26

Michael Möllinger (Szwajcaria)

27

Eirik Kjelstrup (Norwegia)

28

Thomas Morgenstern (Austria)

   
29

Chil Gu Kang (Korea Pd.)

30

Jakob Grimholm (Szwecja)

31

Benjamin Bourqui (Francja)

32

Ivan Karaulov (Kazachstan)

33

Fumihisa Yumoto (Japonia)

34

Mitja Meznar (Słowenia)

35

Martin Cikl (Czechy)

36

Denis Kornilov (Rosja)

37

Martin Schmitt (Niemcy)

38

Maciej Kot (Polska)

39

Kalle Keituri (Finlandia)

40

Andreas Küttel (Szwajcaria)

41

Andreas Vilberg (Norwegia)

42

Andreas Kofler (Austria)

   
43

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

44

Andreas Aren (Szwecja)

45

Emmanuel Chedal (Francja)

46

Alexey Korolev (Kazachstan)

47

Takanobu Okabe (Japonia)

48

Jernej Damjan (Słowenia)

49

Jakub Janda (Czechy)

50

Ilja Rosliakov (Rosja)

51

Georg Späth (Niemcy)

52

Adam Małysz (Polska)

53

Janne Ahonen (Finlandia)

54

Simon Ammann (Szwajcaria)

55

Henning Stensrud (Norwegia)

56

Gregor Schlierenzauer (Austria)

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
krwisty
@daf rozumiem ,ale tylko niektorzy wykorzystuj± to potem by poszpanowac przed innymi jakcy to madrzy sa, szkoda ze ty tego nie rozumiesz!
(12.08.2007, 21:02)
daf
@krwisty
typownie to zabawa, a nie przyczynek do chwalenia się wiedz±. Szkoda, że tego nie rozumiesz.
(12.08.2007, 05:05)
krwisty
Ja nie bede bawil sie w Wernyhore i powstrzymam sie od typowania bo za 2 godzinki sie wyjasni ktora z druzyn ma wiecej do "powiedzenia".Moglby m oczywiscie cos tam obstawic i jak bym trafil to chwalilbym sie na stronce jaki to bystry jestem i jaki uswiadomiony w temacie...:-)ale niestety skoki to czesto loteria i wole skomentowc wyniki po fakcie niz gdybac w powietrze...czekam na show!!!;-)))
(11.08.2007, 17:27)
Elite27.12.
A ja obstawiam tek:
1. Austria (na nich nie ma mocnych, nie ma co się łudzic, z takim składem, to inne drużyny nie maj± co marzyc... chyba że jakim¶ cudem Austriacy się rozchoruj± i wtedy... będziemy ¶wiadkiem .. nienaturalnego zjawiska)
2. Finlandia ( maj± Ahonena w ¶wietnej formie - ten człowiek jest niesamowity - pamiętacie, co było podczas niedawnych mistrzostw Finlandii.. zjawił się ni st±d ni z ow±t i... rozgonił towarzystwo;) Jest jeszcze Olli - mistrz olimpijski, no cóż... Happonen - cicha woda brzegi rwie, no i aktualny mistrz Finlandii - Kalle:), więc co tu dużo mówic..)
3. Japonia (wydaje mi się, że to też taka cicha woda. Oni już od jakiego¶ czasu osi±gaj± coraz lepsze wyniki, podnosz± się z dołka, w który parę sezonów temu tak nieszcze¶nie wpadli;(... więc my¶lę, że maj± spore szanse. Na marginesie - ja im zawsze kibicuję)

A Polacy... uważam, że będ± na 5, 6 lub 7 miejscu. Biorę tu pod uwagę Rosję, Szwajcarię i Niemcy. Ale co tu się rozpisywac, za parę godzin wszystko się wyja¶ni=)
(11.08.2007, 17:06)
Turysta
HeH :-) Moim zdaniem Polska będzie pi±ta, za:
1. Austria
2. Niemcy
3. Rosja
4. Finlandia
Oczywi¶cie może zdarzyć się wszystko, dlatego uważajmy na Japończyków, Szwajcarów, oraz ¶wietnie spisuj±cych sie Czechów!!
(11.08.2007, 15:58)
myszka55.sabcia

ja mysle ze 4 czy 5 miejsce jest jak najbardziej realne.. jesli chodzi o podium to musieliby oddac 8 rownych skokow(kazdy na swoje mozliwosci oczywiscie)..a nie wiem czy malysz bedzie wstanie odrobic skoki macka czy piotrka jesli zdarzy im sie jeden slabszy... chociaz z drugiej strony to K.95..wiec straty nie beda az tak duze:)...eh troche namotalam ale wiecie o co chodzi:P
(11.08.2007, 15:20)
Ankamalyszomanka
@pencCzy ty aby na pewno ogl±dałe¶ kiedykolwiek skoki narciarskie w wykonaniu Polaków? Co¶ mi się nie wydaje. Mówisz "Polska 11" a ja ci powiem, że Polska mogłaby być jedenasta tylko wtedy , gdy cały team reprezentowałby tylko Małysz!!! A gdzie reszta drużyny??? Moim zdaniem Polacy mog± spokojnie walczyć o pierwsz± pi±tkę, a gdyby zepchnęli z 3 stopnia podium Finów( bo trzecie miejsce wydaje mi się być odpowiednim na teraĽniejsze możliwo¶ci teamu Jasia Ahonena) zdziwiłabym się mniej niż gdyby to Finowie mieli wygrać (tak jak ty obstawiasz!) Moim zdaniem podium dla reniferków jak najbardziej możliwe (ale na pewno nie victoria) przynajmniej na razie:)))
(11.08.2007, 15:04)
Ania J.
Daria zgadzam się z tob± w zupełno¶ci!
(11.08.2007, 14:36)
Daria
Dlaczego nikt nie widzi Polaków na podium ?
Myslicie, ze to nie4 realne ?
Wcale sie nie dziwie po tylu latach posuchy :) iz poza Adamem nie mamy nikogo w druzynie,
przyzwyczailismy sie do tego, zę Polska chyba nigdy nie stanie na podium.
Ja natomiast widze to inaczej, mamy Mistrza ¦wiata, bardzo zdolnego i juz utytułowanego zawodnika, na którym zawsze mozna polegac,
mamy Kamila, który jak chce to potrafi,
mamy Piotrka Żyłę, który narazie jest bardzo niestabilny ale jak trafi w prób, to leci,
i wreszcie mamy młodziutkiego Macka, 16-sto latka, który debiutuje tak naprawdę w drużynie.Poprzedniego startu narazie nie liczę :)
I co my tu mamy, mamy czwórke wspaniałych zawodników , bo nawet ten mlodziutki Kotek wczoraj skoczył dalej od Piotrka,
i jesli każdemu z nich wyjda dzis dwa dobre skoki, to jestesmy wstanie nawet stan±ć na podium.
Głęboko w to wierzę, nasxza druzyna pomału się krystalizuje i to od dawna, sęk w tym, ze do tej pory nie mielismy trenera, który podchodziłby do wszystkiego z głow±.
Teraz mamy ! Wierzę, ze nasza druzyna powalczy o podium jesli nie teraz to zim± !
(11.08.2007, 10:31)
penc
finy wygraj± przed austi± i japonia polska11
(11.08.2007, 09:51)
fan skoków
Tradycyjnie zrobiłem pewne wyliczenia dotycz±ce szans poszczególnych drużyn bior±c pod uwagę treningi i kwalifikacje i wyszło mi:
1. Austria 994 pkt
2. Niemcy 946
3 Finlandia 922
4. Szwajcaria 906
4. Polska 906 (jak widać Małysz i Stoch s± w stanie odrobić Kota i Żyły straty)
6.Czechy 898
7.Japonia 888
8.Rosja 880,5
9. Korea Płd. 872
10. Norwegia 868
11. Słowenia 832
12. Szwecja 778
13. Francja 776
14. Kazachstan 774
Miejmy nadzieję że nasi wyniki z treningów przełoż± na dobry wynik w konkursie.
(11.08.2007, 09:49)
Fin
widze 4 zespoly walczace o podjum
austria finlandia japonia i niemcy
(11.08.2007, 08:37)
Polonus
Paradoksalnie: gdyby Kota zast±pił w tej chwili Bachleda to najprawdopodobniej mogliby¶my z powodzeniem walczyć o podium. ale:
1. to nie o to powinno nam chodzić i cieszę się, że Lepistoe potrafił to przeforsować i wprowadzić w życie
2. przez ostatnie 4 lata Bachleda w każdej formie partoli skoki w zawodach I ligi

Dlatego sklad jest optymalny. Żeby tylko pozostala mlodzież oprócz Kota dostała szansę startów w zawodach klasy mistrzowskiej, tak by przynajmniej móc wyst±pić w styczniu w Zakopanem. Czyli trzeba punktować w FIS-ie, a potem w PK. Je¶li czego¶ nie poknociłem.
(11.08.2007, 07:40)
daf
A co do Niemców - skoro "dobrze prezentuj± się Hocke i Spaeth", to co powiedzieć o Schmitcie, który skakał najdalej i najrówniej.
(11.08.2007, 05:07)
daf
No moim zdaniem Finowie raczej nie powalcz± o zwycięstwo, mało tego - mog± przegrać nawet podium.
Austriacy raczej poza zasięgiem, o drugie miejsce pewnie stocz± bój Niemcy (je¶li Bodmer nie zawali skoków) i Finowie ze wskazaniem na Niemców.
Pzy odrobinie szczę¶cia na najniższy stopień podium załapać mog± się zarówno Rosjanie, Szwajcarzy, Czesi, Japończycy jak i Polacy (no my musimy mieć nieco więcej farta niż Rosjanie).
Nie powinno być natomiast problemu z wej¶ciem naszej drużyny do drugiej serii.
Spore straty punktowe w PN zapewne zanotuj± na starcie Norwegowie, bo przysłali mocno przeciętn± drużynę, która może nawet nie zapunktować. Nie będ± się także liczyć Słoweńcy. Zarówno oni jak i Norwegowie mog± się okazać za słabi na Koreańczyków, o ile ci poprawi± kombinezony.
Mój typ na podium (mimo wszystko):
1. Austria
2. Niemcy
3. Finlandia
Przy czym Austriacy wyprzedz± Niemców nieznacznie, a Finowie będ± mieć sporo szczę¶cia (i dobrze dysponowanego Ahonena).
(11.08.2007, 05:05)
uskotko
osobi¶cie mam nadzieję, że Niemcy powalcz± :) Byłoby to miłe :)
(10.08.2007, 23:08)