Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Harri Olli z Finlandii wygrał kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Hinterzarten. Dzięki skokowi n a odległo¶ć 101 metrów wicemistrz ¶wiata z Sapporo wystartuje w niedzielę w zielonym plastronie zwycięzcy serii kwalifikacyjnej. Drugie miejsce zaj±ł reprezentant gospodarzy Georg Spaeth (99,5 metra), a trzecie Shohei Tochimoto z Japonii (100,5 m).

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Olli nie był jednak zawodnikiem, który oddał najdalszy skok podczas serii kwalifikacyjnej. Lepsze wyniki uzyskali Gregor Schlierenzauer (103,5 m), Andreas Kofler, Martin Schmitt (po 102 metry) i Adam Małysz (101,5 m). Ci zawodnicy nie zostali jednak sklasyfikowani (o powodach w dalszej czę¶ci tekstu).

O bardzo dobrym występie mog± mówić Polacy, którzy w komplecie wyst±pi± w niedzielnych zawodach. Najlepiej z naszych zawodników skoczył Adam Małysz - 101,5 metra. Lider naszego zespołu miał jednak zapewnion± kwalifikację do konkursu i nie został sklasyfikowany. Kamil Stoch był dziewi±ty (95,5 metra), Piotr Żyła 21. (94 metry), a debiutuj±cy Maciej Kot 37. (90,5 m).

W serii kwalifikacyjnej za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowano aż sze¶ciu zawodników. O wielkim pechu może mówić reprezentacja Korei Południowej - wszyscy jej zawodnicy nie przeszli kontroli i w niedzielnym konkursie nie zobaczymy Yong Jik Choia, Heung Chul Choia, Chil Gu Kanga i Hyun Ki Kima. Ponadto zdyskwalifikowani zostali Benjamin Bourqui z Francji i Pavel Karelin z Rosji.

Warto zaznaczyć, że zmieniły się zasady kwalifikacji "z urzędu" dla skoczków najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze ¦wiata (czy też Letniej Grand Prix). Dotychczas kwalifikację mieli zapewnion± skoczkowie z czołowej piętnastki, a je¶li nie startowali wszyscy z tej grupy, to odpowiednio zmniejszała się liczba zawodników prekwalifikowanych. Obecnie start zapewniony ma zawsze dziesięciu zawodników znajduj±cych się najwyżej w klasyfikacji generalnej, niezależnie od zajmowanego miejsca. Dodatkowo zawodnicy prekwalifikowani mog± oddawać skoki w kwalifikacjach, ale nie s± oni klasyfikowani - nie maj± not punktowych.

Przed indywidualnym konkursem Grand Prix w Hinterzarten czeka nas jeszcze jednak rywalizacja drużynowa - już jutro od 18:30. Nasz serwis przeprowadzi relację na żywo z serii próbnej i konkursu - serdecznie zapraszamy!

Wszyscy zawodnicy skakali z 18 belki startowej. Podczas kwalifikacji padał deszcz oraz wiał umiarkowany wiatr o sile nieprzekraczaj±cej 1,5 m/s.

Wyniki kwalifikacji

zawodnik

odl.pkt
1

Harri Olli (Finlandia)

101.0
126.5
2

Georg Späth (Niemcy)

99.5
124.5

Shohei Tochimoto (Japonia)

100.5
124.5
4

Roman Koudelka (Czechy)

98.5
122.5
5

Jakub Janda (Czechy)

98.0
120.0
6

Ilja Rosliakov (Rosja)

97.0
118.0
7

Jernej Damjan (Słowenia)

96.5
115.5

Stephan Hocke (Niemcy)

96.0
115.5
9

Kamil Stoch (Polska)

95.5
115.0
10

Primoz Pikl (Słowenia)

96.0
114.5

Fumihisa Yumoto (Japonia)

96.0
114.5
12

Janne Happonen (Finlandia)

95.5
114.0
13

Radik Zhaparov (Kazachstan)

96.5
113.5

Takanobu Okabe (Japonia)

95.5
113.5

Pascal Bodmer (Niemcy)

95.5
113.5
16

Dimitry Ipatov (Rosja)

95.0
113.0

Michael Möllinger (Szwajcaria)

95.5
113.0
18

Emmanuel Chedal (Francja)

95.0
112.5
19

Kalle Keituri (Finlandia)

94.5
111.5
20

Henning Stensrud (Norwegia)

95.0
111.0
21

Piotr Żyła (Polska)

94.0
110.5

Jan Matura (Czechy)

94.0
110.5
23

Antonin Hajek (Czechy)

94.0
109.5

Thomas Lobben (Norwegia)

93.5
109.5
25

David Lazzaroni (Francja)

93.5
109.0
26

Kevin Horlacher (Niemcy)

92.5
106.5
27

Guido Landert (Szwajcaria)

92.5
106.0
28

Andreas Vilberg (Norwegia)

91.5
104.0
29

Mario Innauer (Austria)

91.5
103.5
30

Isak Grimholm (Szwecja)

91.0
103.0

Eirik Kjelstrup (Norwegia)

91.0
103.0

Gregory Baxter (Kanada)

91.0
103.0

Keita Umezaki (Japonia)

91.5
103.0
34

Balthasar Schneider (Austria)

90.5
102.5
35

Andreas Aren (Szwecja)

91.0
102.0

Nikolay Karpenko (Kazachstan)

90.5
102.0
37

Maciej Kot (Polska)

90.5
101.5
38

Jure Sinkovec (Słowenia)

89.5
100.0

Mitja Meznar (Słowenia)

90.0
100.0
40

Robert Kranjec (Słowenia)

89.5
99.0
41

Vincent Descombes Sevoie (Francja)

89.0
98.5
42

Jussi Hautamäki (Finlandia)

89.0
97.5
43

Martin Mesik (Słowacja)

88.5
96.5
44

Veli-Matti Lindström (Finlandia)

88.0
96.0
45

Stefan Read (Kanada)

87.5
94.5
46

Rok Urbanc (Słowenia)

86.5
92.5
47

Arthur Pauli (Austria)

86.0
91.5
48

Alexey Korolev (Kazachstan)

85.0
89.5
49

Jakob Grimholm (Szwecja)

84.0
88.0

Johan Erikson (Szwecja)

85.0
88.0
51

Ivan Karaulov (Kazachstan)

83.0
84.5
52

Felix Schoft (Niemcy)

81.0
81.0
53

Maksim Anisimov (Białoru¶)

76.0
63.0
54

Eric Renmaelmo (Norwegia)

72.0
55.5
55

Adam Małysz (Polska)

101.5
PQ

Gregor Schlierenzauer (Austria)

103.5
PQ

Andreas Küttel (Szwajcaria)

97.5
PQ

Thomas Morgenstern (Austria)

101.0
PQ

Andreas Kofler (Austria)

102.0
PQ

Janne Ahonen (Finlandia)

99.5
PQ

Wolfgang Loitzl (Austria)

98.5
PQ

Martin Schmitt (Niemcy)

102.0
PQ

Denis Kornilov (Rosja)

95.0
PQ
64

Simon Ammann (Szwajcaria)

DNS
DNS
65

Yong Jik Choi (Korea Pd.)

DSQ
DSQ

Heung Chul Choi (Korea Pd.)

DSQ
DSQ

Chil Gu Kang (Korea Pd.)

DSQ
DSQ

Benjamin Bourqui (Francja)

DSQ
DSQ

Pavel Karelin (Rosja)

DSQ
DSQ

Hyun Ki Kim (Korea Pd.)

DSQ
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Elite27.12.
A ja się cieszę, bo Japończycy całkiem nieĽle skacz±! Tochimoto dysponuje ¶wietn± formę, my¶lę, że będzie się liczył podczas całej LGP i mam nadzieję - także w P¦... Yumoto - no też całkiem całkiem... A Okabe - heh z Jego do¶wiadczeniem;)) Więc my¶lę, że w drużynówce zobaczymy Japończyków na podium ^_^
(11.08.2007, 16:50)
Ania J.
Jak na pocz±tku nie podobało mi się zmniejszenie z 15 do 10 zawodników, którzy nie musz± się kwalifikować tak teraz coraz bardziej zaczyna mi się to podobać. Dzięki za wytłumaczenie. Nie takie to głupie.
(11.08.2007, 13:14)
Fin
Mimo ze jestem za finami to obstawiam
1.Tothimoto
2.szlirenzauer
3.Moze wlasnie harry olli
(11.08.2007, 08:34)
Fin
Brawo dla Olliego.Niech wygra.Ciekawe tez jest to ze jeszcze niedawno w zawodach w finlandi Ahonen zmiazdzyl rywali a olliego az o 40pkt,a tu skacze jakos tak srednio wyzej ale znow bez blyku jak w ostatnim sezonie.
(11.08.2007, 08:32)
krwisty
@gratulacje dla Andrzeja Mysiaka za szybkie newsy oby tak dalej..a co do naszych to spokojnie..zobaczymy jutro jak to bedzie na zawodach ja narazie nie popadam w hura-optymizm ,lecz ze spokojem czekam na jutro i niedziele...sytuacja jest o tyle dobra ze to jednak zawody letnie(taka generalka przed zima) i tak jak Kamil podchodzi do nich na luzie(wyczytalem u konkurencji) tak pownni i inni podejsc..wtedy skoki beda radoch±...jutrzejszy dzien pokaze kogo nerwy skonsumuja..:-)
(10.08.2007, 20:45)
Vagabond
Jak na zło¶ć zdyskwalifikowali dwóch zawodników, któych formy byłam ciekawa w zawodach pierwszej ligi skoków tzn. Pavla Karelina i Heung Chul Choia. Obaj w miarę dobrze prezentowali się w PK...
Jutrzejsza drużynówka będzie bardzo emocjonuj±ca i my¶lę, że Polacy maj± realne szanse na miejse blisko podium, jeżeli nie na miejsce na podium... :) My¶lę, że mój optymizm jest wytłumaczalny - Adam ¶wietnie skakał w każdej z serii skoków przeprowadzonej na Adlerschanze, Kamil też obiecuj±co, my¶lę, że Maćka na wiele stać i godne pochwały s± jego dotychczasowe skoki w Hiza, w kratkę skacze Piotr, ale im więcej skoków na Adlerschnze, tym s± one dłuższe... A co do konkurencji dla naszych... my¶lę, że mał± tradycj± stało sie, że drużynówkę w Hiza wygraywaj± Austricy i patrz±c po wynikach jutro tez nie zamierzaja odpu¶cić, mocni mog± być Niemcy, Finowie, Japończycy, Czechów pewnie też na dużo stać... Poczekamy do jutra, zobaczymy co bedzie, oczywi¶cie trzymam mocno kciuki za Polaków :)) Pozdrawiam.
(10.08.2007, 19:35)
Maruda
Wow- Jernej Damjan, który przecież twierdzi że jest "bez formy" (no powiedzmy) przez kontuzje kolana- nieĽle sobie poradził!!! Super!
(10.08.2007, 19:22)
Daria
Ciesze się, ze cała nasza czwórka wystapi w konkursie w niedzielę,
milo patrzeć na naszego debiutanta, całkiem przyzwoite skoki, szczególnie w 1 treningu poleciał bardzo ładnie,
w drugim obnizono nieco belke i było nieco słabiej, ale dobrze patrzeć, zę kto¶ nareszcie postawił na młodego w naszej ekipie !
Będzie bardzo ciekawie zarówno jutro jak i w niedzielę !
(10.08.2007, 19:06)
mk
Hyvä Harri, toivottavasti kisakin menee hyvin...Dobrze zapowiada sie ten sezon;)
(10.08.2007, 18:56)
Ankamalyszomanka
Czyli jest suuuuuuper. Tak jak liczyłam w poprzednich komciach zobaczymy nasz team w komplecie!!! Z tym nieklasyfikowaniem to nawet dobry pomysł- daje się szansę innym. A zreszt± to dodaje im wiary w siebie, no bo przecież lepiej duchowo dla Kamila jest usłyszeć, że zaj±ł 9 miejsce w kwalifikacjach( bardzo mu gratuluję) niż jakby doliczyć zawodników PQ, którzy teoretycznie zajęliby miejsca przed nim. wtedy zajmowałby 17 miejsce!!!, które też by mnie cieszyło, no ale 9 przecież lepiej brzmi. Także mam nadzieję, że cały nasz team będzie optymistycznie nastawiony do jutrzejszej drużynówki i niedzielnego konkursu indywidualnego.
A je¶li chodzi o jutrzejsze warunki to moim zdaniem jutro powinno być lepiej niż dzi¶, bo cały ten niż przechodzi na Polskę. Z jednej strony dobrze, bo chłopaki będ± mogli sobie ¶wietnie skakać, z drugiej gorzej dla nas, bo je¶li jutro będzie burza( przez co nie mogłam i dzisiaj wcze¶niej napisać notki) to nie wiem czy ogl±danie TV w burzę to będzie dobry pomysł;) Ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok i w Hinterzarten i u nas:))
(10.08.2007, 18:55)
myszka55.sabcia
bedzie dobrze w druzynowce:)
(10.08.2007, 18:49)
uskotko
Olli od reniferów wygrywa kwalki, ale inni skakali też dobrze. Schlieri jest w formie, Morgi, Oczywi¶cie Adam Małysz... mój Janne też bardzo okej. No i cieszy piękny skok (oby nie przypadkowy) Martina :)))
(10.08.2007, 18:17)
uskotko
:|