Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Po kilkumiesięcznej przerwie już niedługo w niemieckim Hinterzarten znów obejrzymy najlepszych skoczków ¶wiata. Z tej okazji Słoweński Zwi±zek Narciarski dzi¶ zorganizował konferencję prasow±, by podzielić się wrażeniami z dotychczasowych przygotowań oraz pomówić cele kadry na lato.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Trener drużyny słoweńskiej miał nie lada problem skompletować kadrę na najbliższe zawody. Niedawno karierę zakończył Mistrz ¦wiata z Oberstdorfu, 21-letni Rok Benkovic, za¶ reszta kadry szczególn± form± na razie nie błyszczy. Inni lecz± kontuzje. Do Hinterzarten pojad± Primoz Pikl, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Rok Urbanc oraz Mitja Meznar.

"Jestem zadowolony z dotychczasowego okresu przygotowawczego. Niedawno zakończyli¶my zgrupowanie w Kuopio, gdzie mieli¶my ¶wietne warunki. Podczas tygodniowego treningu na skoczni Puijo każdy z zawodników oddał po 70 skoków, które jako¶ciowo jak na ten okres były całkiem niezłe. Cieszę się, że nikt nie odniósł żadnej kontuzji i że wszyscy czuj± się dobrze. Je¶li chodzi o cele na Letni± Grand Prix, to będę zadowolony gdy jeden z chłopców będzie na końcu cyklu sklasyfikowany w pierwszej dwunastce, drużynowo za¶ uplasujemy się w pierwszej szóstce. Poza tym bardzo bym się cieszył z choć jednego podium" - stwierdził Ari-Pekka Nikola.

Nowy dyrektor sportowy dyscyplin nordyckich Franci Petek, na konferencji prasowej nie ukrywał, że bardzo cieszy się na sezon letni: "To będ± moje pierwsze ważniejsze zawody od kiedy zostałem dyrektorem sportowym. Czuję się podobnie jak wtedy gdy sam jeszcze skakałem. Wówczas nie mogłem się doczekać pocz±tku sezonu Pucharu ¦wiata. Jest to co prawda tylko sezon letni, ale udział w nim bior± najlepsi skoczkowie Pucharu ¦wiata. Podobnie jak trener jestem zadowolony z dotychczasowych przygotowań kadry, ale najistotniejsze jest teraz to, by zobaczyć gdzie stoimy w porównaniu z innymi kadrami. Po Letni± Grand Prix mamy czas by popracować nad błędami i w pełni przygotować się na zimę".

Petek zdradził również, że przez ostatnie kilka miesięcy pracował przede wszystkim nad tym, by poprawić stosunki i atmosferę pomiędzy zawodnikami w kadrze.

Na dzień dzisiejszy najlepsz± formę prezentuję Primoz Pikl, który zdradził, iż chciałby w lecie skakać możliwie najlepiej jak na swoje warunki. Je¶li chodzi o Roka Benkovica, to nikt jeszcze nie wie, jak± młody Słoweniec obierze drogę w najbliższym czasie, i czy wróci do aktywnego skakania. Peter Zonta, który również borykał się ostatnio z problemami, na razie trenuje indywidualnie z dala od kadry. Dyrektor sportowy Słoweńców jednak zapewnia, że je¶li będzie on w wystarczaj±co dobrej formie, to będzie występował w zawodach.

W Hinterzarten zobaczymy Jerneja Damjana, który jeszcze do niedawna
walczył z kontuzj± kolana, która uniemożliwiała mu treningi z reszt±
kadry. "Kolano nie sprawia mi już większych problemów, nie mam jednak pojęcia jak± prezentuję teraz formę, dlatego też nie mam żadnych oczekiwań wobec siebie na okres letni. Moje cele dotycz± jedynie sezonu zimowego, wówczas chciałbym wrócić do czołówki Pucharu ¦wiata, gdyż s±dzę, że tam jest moje miejsce" - przyznaje Damjan.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
krwisty
@elit swieta racja he he panowie tez maja racje jako zarcik to moze by i przeszlo takie karykaturalne znieksztalcanie poezji ale jak on naprawde wierzy w swoj talent a ludzie mu beda przytakiwac to zrobi± mu tylko krzywde i pozwola mu wierzyc w to ze jest zabawny i utalentowany ...musze mu tylko przyznac ze pisac to lubi...:-)
(10.08.2007, 20:10)
Elite27.12.
@Sebak85 - Nie no, oczywi¶cie, jakby spojrzec na to tak jak @indor i jak @daf, to nie ma sprawy - Twoja poezja jak najbardziej trzyma się kupy.
Skoro tak, to pozazdro¶cic poczucia humoru;))
No ale je¶li Ty twierdzisz, że jest to pie¶ń pochwalna ku Peterce i odbierasz j± całkiem poważnie (w co nie wierzę...) to cienko z Tob±.
(10.08.2007, 15:27)
Elite27.12.
Oj @Sebak85... Nie no, jak bardzo chcesz zwracac na siebie uwagę, to pisz wierszyki, pisz całe ich tomy;)
Tylko, mówię Ci to kolego szczerze - większo¶ci "tutejszych" (mówię większo¶ci, bo jak widac @indor przepada za takimi wypocinami) nie bardzo podchodzi Twoja jakże oryginalna twórczo¶c...
Starałam się powiedziec Ci to w sposób jak najbardziej delikatny, żeby Cię w żaden sposób nie urazic, ale mówię Ci: albo pisz rzeczy jako tako trzymaj±ce się kupy, albo... sam wiesz najlepiej;) pozdrawiam!!
(10.08.2007, 15:17)
daf
Wła¶nie, je¶liby potraktować ten wierszyk w kategorii pastiszu, to rzeczywi¶cie zgadzam się z @indorem - jest niezły. Ale tylko jako pastisz.

A ja obstawiam, że to będzie słaby sezon dla Słoweńców. Czkawk± odbije im się zamieszanie sprzed roku. Poza tym, trudno wytypować dzi¶ u nich lidera, w grę wchodz± chyba tylko Damjan i Pikl, a te nzawiska na kolana nie rzucaj±. Tak, że w PN tym razem Słownię typuję na odległej pozycji, pewnie nawet za Polakami i Czechami.
(10.08.2007, 00:09)
indor
A mi się podoba - go¶ć sobie zwyczajnie jaja robi, ale mozna się po¶miać.
Lepiej tak niż czyatć po raz stutysięczny - powodzenia Ada¶ itp.
(09.08.2007, 23:33)
krwisty
@sebak85 mialem cos juz napisac o twojej "poezji"ale widze ludzie odpowiednio zareagowali....nie katuj nas juz prosze bardzo mysle ze bystry z ciebie chlopak i nadmiarowi fantazji i mlodzienczego zapalu dasz upust w jakis innych zajeciach ..np.pomoz mamie przy sprzataniu,lub napraw cieknacy kran, albo przynajmniej z psem pobiegaj co rano,ponies torbe starszej sasiadce ale zaklinam cie na wszystko co dla ciebie swiete...nie pisz juz tego czegos co nazywasz wierszami a jak juz musisz to pisz na kartce i zaraz potem spal kazda by potomnosc tego nie czytala!dziekuje i pozdrawiam:-)
(09.08.2007, 19:48)
Ankamalyszomanka
@sebak
z tymi nie¶miesznymi wierszykami to do działu poezja.
A tak na poważnie to widać, że Słowenia to nie Austria,a bliżej im do Polski, bo też się u nich z ilo¶ci± zawodników nie przelewa:(
No i gdzie oni sobie w wakacje tyle kontuzji narobili? Widać musieli ciężko trenować:-)
Ale nie można znowu narzekać na ten skład, bo przecież najgorszy nie jest. A zreszt± kto wie może naszemu "zakopiańskiemu fenomenowi" Urbancowi znowu zachce się wygrywać:-)) No w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko po prostu życzyć mu sukcesu:))
(09.08.2007, 18:34)
obserwator
@Sebak85
Daj sobie spokoj dziecko z tymi rymowadlami.Akurat ta "tworczosc" oparta na koledach jest tutaj dobrze znana i rownie ganiona.Portal narciarski nie sluzy do zabaw i do wymyslania glupkowatych rymowadel.
(09.08.2007, 18:33)
****
@Sebak85
lepiej już sobie daj spokój z tymi "wierszykami"...
Od tego można szczęko¶cisku dostać!
(09.08.2007, 17:50)
Martyna
@Sebak85
napisałe¶:
"Dla Słoweni tez Wierszyk ja wymysliłem:"
a tu nie ma żadnego wierszyka...
(09.08.2007, 17:47)
Martyna
@kamil17
nie: "starzy wydzy", lecz tylko i wył±cznie: "stare wygi"
(09.08.2007, 17:44)
Sebak85
A co do newsa:
Kadra słoweni jest bardzo dobra.Sadze ze moga byc potega.Pewnie mnie wysmiejecie ale tak sadze trzymam na nich kciuki.!
(09.08.2007, 17:08)
Sebak85
Teraz o Primozu Peterce:
Primoż Peterka Primoz Peterka zagra dzisiaj w berka.Peterka sie rodzi Słoweńców oswobodzi.Anioły graj± Peterki lataja,Pastrzerze spiewaja Peterki klekaja.Peterka Peterka bawi sie w berka.Peterka sie rodzi Słowencow oswobodzi....

Naste pne wiersze pod new newsem
(09.08.2007, 17:03)
Sebak85
daf sam wymyslilem
(09.08.2007, 17:01)
kamil17
@kate
To Primoz Pikl chyba ;)
(09.08.2007, 14:05)
Ja
Ja tam uwielbiam Primka !myslicie ze jest jakas szansa zeby przyjechal do zakopca?
(09.08.2007, 13:55)
Kate
na pierwszy rzut oka na glownej stronie myslalam ze to Wisniewski, ze zagra jakis koncert przed ktoryms konkursem LGP, glupia mysl, w zyciu nie dalibysci go na pierwsza strone, hehehe pzdr!
(09.08.2007, 12:42)
daf
@sebak
gdzie ten wierszyk?
(09.08.2007, 12:06)
kamil17
Mam nadzieję, że jeszcze starzy wydzy, tacy jak choćby Peterka, pokaż± na co ich stać, pokaż±, że jeszcze mog± dobrze skakać, postrasz± młodych wilków! Niech Jernej, który ma problemy z kolanem wkrótce także pokaże na co go stać!
(09.08.2007, 11:46)
Sebak85
Dla Słoweni tez Wierszyk ja wymysliłem:
Słowenia taka jak Peterka.Peterka jest on taki bardzo owaki raz mu sie skoczyc udaje a raz niestety nie udaje.Rok Benkowic mistrz ¶wiata złoty sodówka mu do głowy wskoczyła.Jak ja bardzo lubie tych słoweńcow lecz niestety dobzi zbyt nie s±.SOrki ze taki krotki nastepnym razem bedzie wiekszy