Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
14.12.2019, godz. 11:00
Ruka HS-142
CoC

Miarka się przebrała. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wprowadza nadzór nad przygotowaniem skoczni do najważniejszych imprez.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"W przyszło¶ci podczas konkursów narciarskiego Pucharu ¦wiata w skokach stan przygotowania obiektów do zawodów nadzorować będ± dodatkowi przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej" - mówi Walter Hofer. Dyrektor Pucharu ¦wiata poinformował, że będ± oni przyjeżdżali do miejscowo¶ci gdzie będzie rozgrywany konkurs na kilka dni przed jego rozpoczęciem, aby sprawdzić stan obiektu i ewentualnie wprowadzić zmiany.

W grupie działaczy na Zakopane znaleĽli się Jan Kowal, Sandro Sambugaro, Berni Schoedler i Ralf Schmid. Będ± oni mieli za zadanie wspomaganie w pracy jury zawodów, w tym kontakty sędziów z trenerami ekip.

"Dotychczas pojawiali¶my się na obiekcie dopiero w przeddzień konkursu i nie było czasu na wprowadzenie korekt. W ostatnim sezonie takie sytuacje miały kilka razy miejsce, musimy w przyszło¶ci ich unikn±ć" - kończy Hofer.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
lilcia
Hmmm....... Może ma za dużo ludzi a stanowiska się pokończyły...no! to trzeba załatwić kolejnych "ekspertów" ... trochę jak z komisjami ¶ledczymi w naszej cudownej polityce.
A poza tym po co chc± się nam wozić i "nadzorować" jak i tam potem popełniaj± koszmarne błędy podczas samych konkursów :/
(24.08.2007, 10:28)
kociaczek555
Dobrze.Czasami nawet on pomy¶li ;)
(23.08.2007, 13:36)
ania23
ja wierze, ze gdy cala swita oglosi swoj werdykt, ze stan skoczni jest ok i wypusci na nia zawodnikow, wtedy i skoki powinny byc bezpieczniejsze.ale czy tak bedzie,to pokaze czas.nie kazda decyzje trzeba z gory krytykowac i przesadzac jej efekt. by cos mozna bylo powiedziec w tej kwestii trzeba zaczekac, az to wejdzie w zycie i okaze sie albo pozyteczne albo kompletna klapa.oby ten pomysl przyniosl korzysci, a nie byl tylko niepotrzebnym marnowaniem pieniazkow.
(08.08.2007, 22:41)
Daria
@Polonus
Zapomniałam !
Miło cie widzieć i serdecznie cię pozdrawiam !
(08.08.2007, 09:13)
Daria
@Polonus

A ja cię chyba znam :))
Ty mnie chyba też :)
Pomysl :)
I masz rację, za cos musi brac kasę :)
(08.08.2007, 09:11)
Shannen
No super!Hofer zawsze musi być w centrum uwagi:(( Niech się koronuje, czy co¶!
(07.08.2007, 20:33)
Polonus
@Daria
Sytuacja jest klarowna. Dlaczego miejsce ma przypa¶ć Polakom jak może Austriakom. Za co¶ hofer musi brac te pieni±dze, nie?
(07.08.2007, 19:25)
mięsista
walter juz nie raz pokazał "na co go stać", chociaż to zawsze osoby z wielk± odpowiedzialno¶ci± s± najbardziej krytykowani, a o trafnych decyzjach media specjalnie nie krzycz± bo i po co? przeciez im sie to nie opłaca. Czas pokaże czy dodatkowe miejsca pracy w "administracji" byly potrzebne.
(07.08.2007, 18:57)
Daria
Brawo ? dla kogo !

Wiele jest takich przykładów jego błędnych decyzji, zawodnicy mało się liczyli a szczególnie ich zdrowie.
Licz± się reklamy i wpływy reklamodawców aby za wszelka cene zawody się odbywały.
A w Kussamo w ub.sezonie ?
Cała czołówka wypadła poza 30-stkę, tak wiało, ze szok .
A Walter co powiedział wtedy ? Na pytaenie dziennikarzy dlaczego zawody nie zostały przerwane, powiedział, ze jak skakała czołowa dziesi±tka to on nie widział.
To gdzie on wtedy był ?
(07.08.2007, 17:32)
Maruda
oj oj bez przesady! Walter dobrze robi- czy jakakolwiek decyzja zle wplynela na skoki? bo mi sie jakos nie wydaje! bo tak naprawde jest wrecz przeciwnie!
Brawo- oby tak dalej!!!
(07.08.2007, 16:13)
daf
No tak, na zmianie limitów najbardziej pewnie skorzystaj± Norwegowie (na PN i liderowanie w P¦ i tak szans nie mieli, a w PK rz±dz±), nie strac± Austriacy (pewne miejsce z PN odbij± sobie w PK). Pozostali raczej strac± niż zyskaj± na zmianie.
(07.08.2007, 10:21)
Daria
Nie jestem pewna, ze bedzie lepiej.
A Pan Walter umocnil swoja pozycje, on juz przez ostanie kilka lat podejmował tyle kontrowersyjnych decyzji, ze mało przed TV mnie szlag nie trafił :))
Teraz jego słowo będzie i tak decydujace. Bleeee :)
MNie niepokoi tez inna zmiana.
Od soboty juz zaczynaj± obowi±zywac nowe przepisy,
FIS zniósł przywilej lidera P¦, który dostarczał dodatkowe miejsca swojej druzynie, taki sam przywilej znie¶li odno¶nie zawodów druzynowych.
Zamiast tego zwiększono do trzech limit skoczków, którzy będ± mogli wchodzić do P¦ z Pucharu Kontynentalnego.
Austria nie zginie oni maja tylu zawodników, ze szok.
Przepisy obowi±zuja juz od poczatku LGP.


(07.08.2007, 09:32)
Elite27.12.
Mam nadzieję, że te zmiany faktycznie wyjd± na dobre. W końcu bardzo często to od przygotowania skoczni zależy wynik zawodów..
Oby tylko nie było tak, jak pisze @krwisty..
Zobaczymy, co będzie:)))
(07.08.2007, 09:04)
haliee
tak... a na kilka dni przed konkursem da się jeszcze tyyyyle zmian wprowadzić, że aż od przybytku głowa boli. ;]
(06.08.2007, 22:41)
krwisty
Ja bym sie tylko obawial jednej sprawy oby te pozorne ulepszenia w organizacji nie okazaly sie utrudnieniem lub nie wprowadzaly niepotrzebnego zamieszania....nie raz w swiecie bywalao ze dobre zastepowalo sie lepszym i wychodzilo przecietne albo gorsze....ale trzeba wierzyc ze panowie maja leb na karku i faktycznie sie polepszy...:-)
(06.08.2007, 19:53)
Ankamalyszomanka
Może to i dobrze? Sama nie wiem. organizatorzy bardziej będ± dbać o skocznię.
(06.08.2007, 17:40)
uskotko
brawa dla Waltera. Po raz kolejny pokazał, że w organizacji zawodów P¦ jest jeszcze wiele do poprawy. Tak trzymać!
(06.08.2007, 17:29)