Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Miarka się przebrała. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wprowadza nadzór nad przygotowaniem skoczni do najważniejszych imprez.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
"W przyszło¶ci podczas konkursów narciarskiego Pucharu ¦wiata w skokach stan przygotowania obiektów do zawodów nadzorować będ± dodatkowi przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej" - mówi Walter Hofer. Dyrektor Pucharu ¦wiata poinformował, że będ± oni przyjeżdżali do miejscowo¶ci gdzie będzie rozgrywany konkurs na kilka dni przed jego rozpoczęciem, aby sprawdzić stan obiektu i ewentualnie wprowadzić zmiany.

W grupie działaczy na Zakopane znaleĽli się Jan Kowal, Sandro Sambugaro, Berni Schoedler i Ralf Schmid. Będ± oni mieli za zadanie wspomaganie w pracy jury zawodów, w tym kontakty sędziów z trenerami ekip.

"Dotychczas pojawiali¶my się na obiekcie dopiero w przeddzień konkursu i nie było czasu na wprowadzenie korekt. W ostatnim sezonie takie sytuacje miały kilka razy miejsce, musimy w przyszło¶ci ich unikn±ć" - kończy Hofer.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
lilcia
Hmmm....... Może ma za dużo ludzi a stanowiska się pokończyły...no! to trzeba załatwić kolejnych "ekspertów" ... trochę jak z komisjami ¶ledczymi w naszej cudownej polityce.
A poza tym po co chc± się nam wozić i "nadzorować" jak i tam potem popełniaj± koszmarne błędy podczas samych konkursów :/
(24.08.2007, 10:28)
kociaczek555
Dobrze.Czasami nawet on pomy¶li ;)
(23.08.2007, 13:36)
ania23
ja wierze, ze gdy cala swita oglosi swoj werdykt, ze stan skoczni jest ok i wypusci na nia zawodnikow, wtedy i skoki powinny byc bezpieczniejsze.ale czy tak bedzie,to pokaze czas.nie kazda decyzje trzeba z gory krytykowac i przesadzac jej efekt. by cos mozna bylo powiedziec w tej kwestii trzeba zaczekac, az to wejdzie w zycie i okaze sie albo pozyteczne albo kompletna klapa.oby ten pomysl przyniosl korzysci, a nie byl tylko niepotrzebnym marnowaniem pieniazkow.
(08.08.2007, 22:41)
Daria
@Polonus
Zapomniałam !
Miło cie widzieć i serdecznie cię pozdrawiam !
(08.08.2007, 09:13)
Daria
@Polonus

A ja cię chyba znam :))
Ty mnie chyba też :)
Pomysl :)
I masz rację, za cos musi brac kasę :)
(08.08.2007, 09:11)
Shannen
No super!Hofer zawsze musi być w centrum uwagi:(( Niech się koronuje, czy co¶!
(07.08.2007, 20:33)
Polonus
@Daria
Sytuacja jest klarowna. Dlaczego miejsce ma przypa¶ć Polakom jak może Austriakom. Za co¶ hofer musi brac te pieni±dze, nie?
(07.08.2007, 19:25)
mięsista
walter juz nie raz pokazał "na co go stać", chociaż to zawsze osoby z wielk± odpowiedzialno¶ci± s± najbardziej krytykowani, a o trafnych decyzjach media specjalnie nie krzycz± bo i po co? przeciez im sie to nie opłaca. Czas pokaże czy dodatkowe miejsca pracy w "administracji" byly potrzebne.
(07.08.2007, 18:57)
Daria
Brawo ? dla kogo !

Wiele jest takich przykładów jego błędnych decyzji, zawodnicy mało się liczyli a szczególnie ich zdrowie.
Licz± się reklamy i wpływy reklamodawców aby za wszelka cene zawody się odbywały.
A w Kussamo w ub.sezonie ?
Cała czołówka wypadła poza 30-stkę, tak wiało, ze szok .
A Walter co powiedział wtedy ? Na pytaenie dziennikarzy dlaczego zawody nie zostały przerwane, powiedział, ze jak skakała czołowa dziesi±tka to on nie widział.
To gdzie on wtedy był ?
(07.08.2007, 17:32)
Maruda
oj oj bez przesady! Walter dobrze robi- czy jakakolwiek decyzja zle wplynela na skoki? bo mi sie jakos nie wydaje! bo tak naprawde jest wrecz przeciwnie!
Brawo- oby tak dalej!!!
(07.08.2007, 16:13)
daf
No tak, na zmianie limitów najbardziej pewnie skorzystaj± Norwegowie (na PN i liderowanie w P¦ i tak szans nie mieli, a w PK rz±dz±), nie strac± Austriacy (pewne miejsce z PN odbij± sobie w PK). Pozostali raczej strac± niż zyskaj± na zmianie.
(07.08.2007, 10:21)
Daria
Nie jestem pewna, ze bedzie lepiej.
A Pan Walter umocnil swoja pozycje, on juz przez ostanie kilka lat podejmował tyle kontrowersyjnych decyzji, ze mało przed TV mnie szlag nie trafił :))
Teraz jego słowo będzie i tak decydujace. Bleeee :)
MNie niepokoi tez inna zmiana.
Od soboty juz zaczynaj± obowi±zywac nowe przepisy,
FIS zniósł przywilej lidera P¦, który dostarczał dodatkowe miejsca swojej druzynie, taki sam przywilej znie¶li odno¶nie zawodów druzynowych.
Zamiast tego zwiększono do trzech limit skoczków, którzy będ± mogli wchodzić do P¦ z Pucharu Kontynentalnego.
Austria nie zginie oni maja tylu zawodników, ze szok.
Przepisy obowi±zuja juz od poczatku LGP.


(07.08.2007, 09:32)
Elite27.12.
Mam nadzieję, że te zmiany faktycznie wyjd± na dobre. W końcu bardzo często to od przygotowania skoczni zależy wynik zawodów..
Oby tylko nie było tak, jak pisze @krwisty..
Zobaczymy, co będzie:)))
(07.08.2007, 09:04)
haliee
tak... a na kilka dni przed konkursem da się jeszcze tyyyyle zmian wprowadzić, że aż od przybytku głowa boli. ;]
(06.08.2007, 22:41)
krwisty
Ja bym sie tylko obawial jednej sprawy oby te pozorne ulepszenia w organizacji nie okazaly sie utrudnieniem lub nie wprowadzaly niepotrzebnego zamieszania....nie raz w swiecie bywalao ze dobre zastepowalo sie lepszym i wychodzilo przecietne albo gorsze....ale trzeba wierzyc ze panowie maja leb na karku i faktycznie sie polepszy...:-)
(06.08.2007, 19:53)
Ankamalyszomanka
Może to i dobrze? Sama nie wiem. organizatorzy bardziej będ± dbać o skocznię.
(06.08.2007, 17:40)
uskotko
brawa dla Waltera. Po raz kolejny pokazał, że w organizacji zawodów P¦ jest jeszcze wiele do poprawy. Tak trzymać!
(06.08.2007, 17:29)