Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Janne Ahonen, który z powodu startu w wy¶cigu drag racing zrezygnował z udziału w pierwszych dwóch konkursach cyklu Finlandia Veikkaus Tour, pojawił się we Vuokatti i zdeklasował rywali na skoczni HS100. Drugie miejsce w zawodach zaj±ł Jussi Hautamaeki, za¶ trzeci był Harri Olli.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W kategorii do lat 18-tu triumfował zwycięzca z Lahti i Kuopio, Niko Petjala, za nim za¶ uplasowali się Mats Piho i Sami Heiskanen (wszyscy trzej Puijon Hiihtoseura). Petjala oddał najdłuższe skoki obu serii - 99 i 100,5 m - i wygrał z przewag± dwudziestu punktów nad trenuj±cym w Kuopio Estończykiem Piho. Trzeci Heiskanen miał do zwycięzcy ponad 70 punktów. Seria juniorów stała na ¶rednim poziomie i w sumie widzieli¶my jedynie cztery skoki powyżej punktu K, a ich autorami byli wła¶nie Petjala i Piho. Petjala z ogromn± przewag± wygrał Veikkaus Tour w swojej kategorii wiekowej (737,3 pkt), Piho był drugi (657,5 pkt), za¶ Timo Leppaenen (także PHS) - trzeci (580,4 pkt).

Zawody seniorów wzbudziły więcej emocji, więc nieliczna publiczno¶ć mogła być zadowolona. Janne Ahonen był klas± sam dla siebie - jego wynik to 103,5 i 102,5 m oraz ponad 30 punktów przewagi nad drugim Jussim Hautamaekim. Hautamaeki uzyskał 96 i 91 m i wygrał z Harrim Ollim o blisko 15 punktów. "Moje skoki były takie, jakie do tej pory podczas lata. Od samego pocz±tku skakanie sprawiało mi przyjemno¶ć. Nie s± to doskonałe skoki, ale też nie słabe" powiedział Ahonen. "W przyszłym tygodniu jedziemy na konkursy LGP, startuję przynajmniej w pierwszych czterech: od Hinterzarten do Einsiedeln. O Zakopanem jeszcze nic nie mogę powiedzieć, możliwe, że i tam się pojawię."

"Dzisiaj skakało mi się lepiej niż na Puijo i w Lahti" podsumował Jussi Hautamaeki, "ale przede mn± jeszcze wiele pracy. Janne Ahonen skacze mniej więcej na poziomie ¶wiatowej czołówki, a ja straciłem dzi¶ do niego 33,5 punktu. Skoki wystarczyły na drugie miejsce w zawodach krajowych, jednak w Pucharze ¦wiata, gdzie poziom jest znacznie wyższy, byłaby to pewnie trzecia dziesi±tka."

Dopiero siódme miejsce zaj±ł Kalle Keituri, jednak przewaga z wcze¶niejszych konkursów pozwoliła mu wygrać cykl Veikkaus Tour (687,1 pkt) przed Harrim Ollim (680,7 pkt) i Arttu Lappim (667,4 pkt). W konkursie ponownie dobrze zaprezentowali się Janne Happonen, Arttu Lappi i Joonas Ikonen, którzy zajęli miejsca 4-6, a każdy z nich oddał po jednym skoku powyżej punktu K.

"Dzisiejsze skoki były moimi podstawowymi skokami. Nie czułem na sobie żadnej presji, po prostu starałem się skakać tak dobrze jak na treningach, co mi się w gruncie rzeczy udało" powiedział Keituri. "Półtorej tygodnia temu wróciłem z Niemiec, gdzie przez jaki¶ czas trenowałem. Skoki treningowe miałem naprawdę dobre i czuję, że moja forma znacznie wzrosła. Już na pocz±tku lata, kiedy jeszcze skakałem w Finlandii, poziom moich skoków był całkiem wysoki, ostatnie treningi jeszcze go umocniły. W najbliższy weekend startuję w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie, póĽniej biorę udział w pierwszych czterech konkursach LGP. Dalsze plany opracujemy na podstawie moich wyników."

W kadrze fińskiej na rozpoczynaj±c± się w przyszły weekend Letni± Grand Prix znaleĽli się: Janne Ahonen, Janne Happonen, Jussi Hautamaeki, Kalle Keituri, Harri Olli i Veli-Matti Lindstroem.


Finlandia Veikkaus Tour (3/3), Vuokatti, HS100:

1. Janne Ahonen (LHS) - 103,5/102,5 - 275
2. Jussi Hautamaeki (PHS) - 96/91 - 241
3. Harri Olli (OHS)- 92,5/88 - 227
4. Janne Happonen (PHS) - 89,5/90,5 - 222,5
5. Arttu Lappi (PHS) - 91/87 - 222
6. Joonas Ikonen (PHS) - 92,5/86 - 220,5
7. Kalle Keituri (LHS) - 85/92,5 - 218,5
8. Matti Hautamaeki (PHS) - 83,5/91,5 - 213
9. Veli-Matti Lindstroem (LHS) - 84,5/90 - 210,5
10. Sami Niemi (OHS) - 85/85 - 201
11. Ville Larinto (LHS) - 85/84,5 - 199,5
12. Olli Muotka (OHS) - 79/89 - 196
13. Kai Kovaljeff (LieHS) - 82/82 - 187,5
14. Herman Huczkowski (OHS) - 78,5/84,5 - 186
15. Kimmo Yliriesto (OHS) - 80,5/79 - 178,5
16. Anssi Ylipulli (OHS) - 76,5/81,5 - 173
17. Mika Kauhanen (PHS) - 70/79 - 150,5
18. Jere Kykkaenen (LHS) - 72/76 - 150
19. Mika Kulmala (LHS) - 73,5/72 - 143,5
20. Juha-Matti Ruuskanen (PHS) - 71,5/72 - 135
21. Jarkko Heikkonen (LHS) - 66/73,5 - 128
22. Jesper Ruuth (PHS) - 67,5/59,5 - 97,5
23. Joonas Haapala (Jouts.Kul.) - 62/56 - 74.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
Carla
Ja ci niczego nie bronię idorku... ale zachowaj jakie¶ strzępy kultury. Ja też wielu skoczków nie lubię, ale nigdy nie zniżyłam się do tego, aby odmawiać klasy sportowej np. Jandzie. B±dĽ tak uprzejmy i nie rób tego.
Cóż, nerwy mi pu¶ciły
(04.08.2007, 19:16)
indor
Jako¶ wam nie wychodzi ta ignorancja dziołszki :)
Popularno¶ć indora w¶ród laleczek ro¶nie heheheheheheheh
A tak poza tym - będę sobie pisał co będę chciał i gdzie będę chciał - i na pewno wasze "uwagi" tego nie zmieni±.
Pozdrawiam lodowato
(04.08.2007, 10:28)
myszka55.sabcia
@Carla
on juz tak ma... ignorowac ...jedyna rada..
(03.08.2007, 22:51)
Carla
@ indor
Człowieku, proszę cię, komentuj newsy na skijumping i przestań czepiać się upodobań innych. Nie lubisz Ahonena to zachowaj to dla siebie. Dziękuję.
Przepraszam, musiałam.
(03.08.2007, 13:34)
mk
Z tymi idiotami to lekka przesada:[ Pozdrowienia z Polnocy dla wszystkich...
(03.08.2007, 07:48)
mięsista
@Jade the Jedi
Hehe :D tez zauważyłam, ze jako¶ tak skromnie sie o sobie wypowiadaja...chociaż Jussi niestety moze mieć tu rację :/
Dziwi mnie decyzja trenerów o pozostawieniu Arttu w domu. Bior±c pod uwagę FVT bardziej zasługuje na udział w konkursach niż Vellu ;]
(02.08.2007, 20:39)
Ankamalyszomanka
@krwisty
ogólnie super napisale¶
Tylko ja powiedziałabym nie ,,wyci±gniemy bolida" tylko nasza rakieta sama wystartuje:))
(02.08.2007, 20:37)
katie^^
hmm...szkoda że ich nokautuje, lepiej by było jakby zrobili mu rywalicję, potem by mógł się odegrać na tym swoim super samochodziku..a tak..? w końcu ma ma niezniszczaln± maskę ;)
(02.08.2007, 20:32)
Maruda
@krwisty- jak pięknie to uj±łe¶ ;-) bardzo mi się podoba ;-) Będzie się działo- zgadzam się ( czy też- mam nadzieje!)
(02.08.2007, 20:22)
krwisty
..i odrywa sie taki koles od wyscigow na tych swoich autkach jak gdyby nigdy nic,naklada narty zasuwa po skoczni niczym bolid a leci jak F16 i co takiemu zrobic???nie ma mocnych..ale my wyciagniemy swojego bolida(Adama)ktory zjedzie po skoczni niczym F1 i poleci po chwili jak rakieta powietrze-ziemia!!! oj bedzie sie dzialo,bedzie....;-)
(02.08.2007, 20:12)
Maruda
ohhhh indor ;-) ;-)

Gratulacje dla Ahonena! Ciekawe jak wypadnie podczas LGP?! Bedzie ciekawie!
(02.08.2007, 18:19)
Daria
Wprost nie moge się doczekac :)
Tylu ¶wietnych zawodników bedzie, oj bedzie się działo,
a jakie emocje ?
Bardzo mi tego brakuje, tych dni, tygodni i miesięcy, kiedy co tydzień zasiadam przed TV aby przezywać każdy skok.
Szczególnie czekam zawsze na P¦ zim±, ale lato tez ważne.
(02.08.2007, 17:48)
Elite27.12.
Aho to jednak zawodnik! Przyjechał na ostatni konkurs i poustawiał wszystkich.. No, no.. będzie się działo podczas LGP, skoro i Janne i Anders Jacobsen w formie s± ¶wietnej. Adam - to już nawet nie piszę, bo wiadomo, że najlepszy... Oj.. będzie ciekawie, już się nie mogę doczekac!!
Gratulacje dla zwycięzców! Tego konkursu i całego cyklu:))
(02.08.2007, 15:04)
clio
Vuokatti jest znan± fińsk± (a może nawet ¶wiatow±? metropoli± skoków. Media center postanowiono nie otwierać. Internetu brak. Pozdrowienia z Północy - także dla idiotów!
(02.08.2007, 13:42)
Jade the Jedi
W końcu przyjechał Aho i zrobił porz±dek ;)))
Mocno zaskoczyła mnie wypowiedĽ Jussiego o zawodach - brzmiała zupełnie, jakby wyj±ł j± z ust młodszemu bratu. Czy to u Hautamaekich rodzinne, że jeżeli co¶ im się uda, zawsze komentuj± to w stylu: "moje skoki były co najwyżej poprawne, zrobiłem mnóstwo błędów tu, tu i tam, czeka mnie jeszcze sporo pracy, tak w ogóle to miałem szczę¶cie, przepraszam wszystkich, którzy się na mnie zawiedli"?...
Sk±d ten pesymizm i wróżenie sobie trzeciej dziesi±tki P¦? Fakt, że były to zawody krajowe, ale b±dĽ co b±dĽ Jussi wyprzedził Harriego, Arttu i Boskiego Havu, który przecież jest Najlepszy.
Może kto¶ uzna, że przesadzam i mylę pesymizm z realizmem, ale naprawdę nie mogę sobie przypomnieć żadnej wypowiedzi (zwłaszcza Mattiego), która zawierałaby frazę "jestem z siebie zadowolony"/"naprawd ę się cieszę"/"moje skoki były bardzo udane".
Tym niemniej gratuluję zwycięzcom i życzę całej fińskiej kadrze powodzenia zarówno na LGP, jak i podczas następnego Pucharu ¦wiata :D
(02.08.2007, 13:35)
indor
Ooo dopiero teraz ten news???
Co to się stało...
To do Clio niepodobne, kiedy wygrywa "Jasieniek on paras"
(02.08.2007, 12:47)
Ankamalyszomanka
Ahonen powraca do formy...jest dobrze:))
(02.08.2007, 12:11)
volkania
Brawo Janne :) oby tak dalej
(02.08.2007, 11:38)
adagio28
To się nazywa wej¶cie! =D Tylko mu pogratulować! =]
Gratulacje też dla Kalle (Kallego?? Nie wiem, jak się to odmienia xD) - dobrze się spisywałes chłopie! ;)
No i gratulację też dla całej pierwszej trójki!
I dla tych, którzy jad± na LGP oczywi¶cie też! ;) (wł±snie Janne - spróbuj nie przyjechać do nas! =P)
I gratulację też dla Velu... Za całokształt hehe! ;) ;*
(02.08.2007, 11:29)
daf
Ale czad. Jakby nie liczyć zapewne przypadkowych 96m Hautamaekiego w pierwszej serii, to Ahonen odleciał rywalom na ponad 10m, przy ci, którzy wycisnęli 92,5m drugi (pierwszy) skok mieli znacznie słabszy.
(02.08.2007, 10:52)
kociaczek555
Niech Ahonen spróbuje nie przyjechac na LGP do Zakopaego...;D.

On zawsze był dobry;)
(02.08.2007, 10:44)