TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Tylko rok po tym, jak Florian Liegl ogłosił powrót do skoków narciarskich, Austriak ostatecznie postanowił zakończyć karierę. W wywiadzie dla portalu Sport1 24-latek wyjaśnił, że zabrakło mu motywacji do kontynuowania sportowej kariery.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
"Postanowiłem jeszcze raz spróbować swoich sił w skokach narciarskich, ale szybko stwierdziłem, że jest mi bardzo trudno o jakąkolwiek poprawę. Poza tym zabrakło mi motywacji i nie wierzyłem, że mogę kiedykolwiek dołączyć do czołówki światowej" mówi Liegl i dodaje: "To nie znaczy, że się poddałem - przez rok ciężko pracowałem, ale zauważyłem, że czegoś mi brakuje. Musiałbym pracować nad sobą bardzo intensywnie, a do tego nie miałem sił".

Poza tym Liegl zaczął się zastanawiać nad przyszłością: "Gdy osiągnie się pewien wiek, trzeba pomyśleć nad tym, z czego się utrzymać - możesz albo spokojnie żyć za pieniądze, jakie zarabiasz jako zawodowy sportowiec, albo musisz sobie znaleźć coś innego". Mimo nieudanego comebacku tyrolczyk jest bardzo optymistycznie nastawiony do tego, "co go w życiu czeka" - jak zdradził w wywiadzie, ma już mnóstwo propozycji. "Będę się wciąż kręcił w świecie skoków, zajmę się trenerstwem. Jednak o konkretach muszę jeszcze porozmawiać z Austriackim Związkiem Narciarskim" mówi na zakończenie Liegl.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
fanka_austrii
@fenerbahce
no....bo to prawda....sa wspaniali......;-*;-*;-*;-*
(03.05.2007, 16:27)
...wujek mi wyjechal do dunaujvaros
...przygotujcie juz sobie newsa na pazdziernik : "Florian Liegl wraca na skocznie !!!" ...
(03.05.2007, 15:35)
Labrador
Szkoda. Wcale nie szło mu tak źle...
(03.05.2007, 11:55)
Zossia
szkoda :(
(03.05.2007, 08:30)
fenerbahce
@ fanka _austrii
widać po nicku :)
(02.05.2007, 22:49)
fanka_austrii
;(;(;(;(;(ach....austriak....a ja ich uwielbiam......
(02.05.2007, 16:30)
Skoczniaczek
Stało się z nim to samo co z Ville Kantee. :-P
(02.05.2007, 15:11)
Usia
@Agusia
Trener nie ma być dla skoczków przykładem, on ma ich trenować. rzadko kiedy z wybitnych skoczków bywają wybitnni trenerzy. Wybitnemu skoczkowi z reguły "wszystko" samo i łatwo przychodziło a przeciętniak musił wiele kombinować by coś osiągnąć i jest bardziej otwarty na różne metody treningowe.
Popatrz an Kojonkoskiego, był tylko bardzo przęciętnym skoczkiem.
(02.05.2007, 14:04)
agusia1408
Szkoda mi go:/:/:/. Ale jak sam sportowiec przyznaje, że nie ma motywacji to chyba naprawdę nie ma... Zobaczymy co będzie z tą karierą trenera...Ale jak nie umie sobie ze swoim nastawieniemk do skoków poradzić to jak może innym służyć za przykład??? Ale żeby nie było - życzę mu jak najlepiej:P
(02.05.2007, 12:48)
UŚKA
No tak.Odszedł Hannawald, Ingebrigtsen, teraz Liegl
ja się chyba załamie...To kto następny?
dobrze, że chociaż Roar został.
(02.05.2007, 12:27)
fenerbahce
Przepisy go zniszczyły :/
Ale prawda jest taka, że wcześniej miał przewage nad innymi (195 cm > kombinezon do kolan :p > duża pow. nośna)
(02.05.2007, 11:55)
Mega-aga
Taki skoczek przeszedł do już do historii jak Hannawaa...ld:(:(:( Takich skoczków tylko można wspominać w obłokach wiszących nad skoczniami.Piękne czasy to były...Ale cóz takie życie sportowców raz się udaje a raz nie.Jego czas już się skończył.Tak jak dla innych.Będzie nam ciebie brakowało na skoczniach:(:(:(:(:(:(
(02.05.2007, 10:46)
Gonia
Łeeeee..... buuuuuuu;(((
(02.05.2007, 09:34)
volkania
;;(
(02.05.2007, 08:34)
Reyes
Szkoda no. Ale z tymi kombinezonami załatwili go totalnie. Pamiętacie jak walczył z Hannavaldem i Małyszem o wygrane....... To były czasy ...............
(02.05.2007, 07:48)
Dota
:(:(:(:(:(:(:( Tak wierzyłam, że Ci sie uda.... szkoda...;(
(01.05.2007, 23:09)
robert
Zastanawiam sie czy Liegl ma wystarczajaco duzo doswiadczenia by byc trenerem
(01.05.2007, 23:07)
Usia
Podziwiam takiego człowieka. Wie, że już nic nie ugra i wybiera inną droge życia. Może zostanie drugim Kojonkoskim?
(01.05.2007, 22:11)
Elmander
Florian Liegl skakał dobrze tylko wtedy, gdy dozwolone były poszerzane kombinezony, które sprawiały, że sylwetka skoczka miała dużą powierzchnię nośną. Florian jest wysoki (195 cm), więc był jednym słowem "latawcem", jeden raz wygrał konkurs PŚ i było to na mamucie w Kulm, a więc tam, gdzie te kombinezony działały najlepiej. Po zmianie przepisów już się nie pozbierał, a szkoda...