Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Tylko rok po tym, jak Florian Liegl ogłosił powrót do skoków narciarskich, Austriak ostatecznie postanowił zakończyć karierę. W wywiadzie dla portalu Sport1 24-latek wyja¶nił, że zabrakło mu motywacji do kontynuowania sportowej kariery.

"Postanowiłem jeszcze raz spróbować swoich sił w skokach narciarskich, ale szybko stwierdziłem, że jest mi bardzo trudno o jak±kolwiek poprawę. Poza tym zabrakło mi motywacji i nie wierzyłem, że mogę kiedykolwiek doł±czyć do czołówki ¶wiatowej" mówi Liegl i dodaje: "To nie znaczy, że się poddałem - przez rok ciężko pracowałem, ale zauważyłem, że czego¶ mi brakuje. Musiałbym pracować nad sob± bardzo intensywnie, a do tego nie miałem sił".

Poza tym Liegl zacz±ł się zastanawiać nad przyszło¶ci±: "Gdy osi±gnie się pewien wiek, trzeba pomy¶leć nad tym, z czego się utrzymać - możesz albo spokojnie żyć za pieni±dze, jakie zarabiasz jako zawodowy sportowiec, albo musisz sobie znaleĽć co¶ innego". Mimo nieudanego comebacku tyrolczyk jest bardzo optymistycznie nastawiony do tego, "co go w życiu czeka" - jak zdradził w wywiadzie, ma już mnóstwo propozycji. "Będę się wci±ż kręcił w ¶wiecie skoków, zajmę się trenerstwem. Jednak o konkretach muszę jeszcze porozmawiać z Austriackim Zwi±zkiem Narciarskim" mówi na zakończenie Liegl.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
fanka_austrii
@fenerbahce
no....bo to prawda....sa wspaniali......;-*;-*;-*;-*
(03.05.2007, 16:27)
...wujek mi wyjechal do dunaujvaros
...przygotujcie juz sobie newsa na pazdziernik : "Florian Liegl wraca na skocznie !!!" ...
(03.05.2007, 15:35)
Labrador
Szkoda. Wcale nie szło mu tak Ľle...
(03.05.2007, 11:55)
Zossia
szkoda :(
(03.05.2007, 08:30)
fenerbahce
@ fanka _austrii
widać po nicku :)
(02.05.2007, 22:49)
fanka_austrii
;(;(;(;(;(ach....austriak....a ja ich uwielbiam......
(02.05.2007, 16:30)
Skoczniaczek
Stało się z nim to samo co z Ville Kantee. :-P
(02.05.2007, 15:11)
Usia
@Agusia
Trener nie ma być dla skoczków przykładem, on ma ich trenować. rzadko kiedy z wybitnych skoczków bywaj± wybitnni trenerzy. Wybitnemu skoczkowi z reguły "wszystko" samo i łatwo przychodziło a przeciętniak musił wiele kombinować by co¶ osi±gn±ć i jest bardziej otwarty na różne metody treningowe.
Popatrz an Kojonkoskiego, był tylko bardzo przęciętnym skoczkiem.
(02.05.2007, 14:04)
agusia1408
Szkoda mi go:/:/:/. Ale jak sam sportowiec przyznaje, że nie ma motywacji to chyba naprawdę nie ma... Zobaczymy co będzie z t± karier± trenera...Ale jak nie umie sobie ze swoim nastawieniemk do skoków poradzić to jak może innym służyć za przykład??? Ale żeby nie było - życzę mu jak najlepiej:P
(02.05.2007, 12:48)
U¦KA
No tak.Odszedł Hannawald, Ingebrigtsen, teraz Liegl
ja się chyba załamie...To kto następny?
dobrze, że chociaż Roar został.
(02.05.2007, 12:27)
fenerbahce
Przepisy go zniszczyły :/
Ale prawda jest taka, że wcze¶niej miał przewage nad innymi (195 cm > kombinezon do kolan :p > duża pow. no¶na)
(02.05.2007, 11:55)
Mega-aga
Taki skoczek przeszedł do już do historii jak Hannawaa...ld:(:(:( Takich skoczków tylko można wspominać w obłokach wisz±cych nad skoczniami.Piękne czasy to były...Ale cóz takie życie sportowców raz się udaje a raz nie.Jego czas już się skończył.Tak jak dla innych.Będzie nam ciebie brakowało na skoczniach:(:(:(:(:(:(
(02.05.2007, 10:46)
Gonia
Łeeeee..... buuuuuuu;(((
(02.05.2007, 09:34)
volkania
;;(
(02.05.2007, 08:34)
Reyes
Szkoda no. Ale z tymi kombinezonami załatwili go totalnie. Pamiętacie jak walczył z Hannavaldem i Małyszem o wygrane....... To były czasy ...............
(02.05.2007, 07:48)
Dota
:(:(:(:(:(:(:( Tak wierzyłam, że Ci sie uda.... szkoda...;(
(01.05.2007, 23:09)
robert
Zastanawiam sie czy Liegl ma wystarczajaco duzo doswiadczenia by byc trenerem
(01.05.2007, 23:07)
Usia
Podziwiam takiego człowieka. Wie, że już nic nie ugra i wybiera inn± droge życia. Może zostanie drugim Kojonkoskim?
(01.05.2007, 22:11)
Elmander
Florian Liegl skakał dobrze tylko wtedy, gdy dozwolone były poszerzane kombinezony, które sprawiały, że sylwetka skoczka miała duż± powierzchnię no¶n±. Florian jest wysoki (195 cm), więc był jednym słowem "latawcem", jeden raz wygrał konkurs P¦ i było to na mamucie w Kulm, a więc tam, gdzie te kombinezony działały najlepiej. Po zmianie przepisów już się nie pozbierał, a szkoda...