TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

O zeszłym sezonie zimowym Słoweńcy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Najwyżej sklasyfikowanym skoczkiem z tego kraju był Jernej Damjan, który ostatecznie zaj±ł dopiero 23. miejsce w Pucharze ¦wiata. Zawiedli Rok Benkovic i Robert Kranjec, natomiast nowe twarze w drużynie - Primoz Pikl i Rok Urbanc (przypadkowy zwycięzca z Zakopanego), tak naprawdę nikogo nie zachwycili. Zupełnie pogubił się Primoz Peterka, a Peter Zonta dopiero dochodzi do siebie po długiej przerwie spowodowanej kontuzj±.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Tuż przed zakończeniem sezonu w Planicy, działacze tamtejszego zwi±zku narciarskiego zapowiedzieli zmiany w strukturze sztabu szkoleniowego, ale wbrew pozorom nie zatrudniono nowego trenera, zmieniono za to dyrektora sportowego. Primoz Ulaga, który dotychczas piastował owe stanowisko, został odsunięty od funkcji po głosowaniu, które odbyło się podczas posiedzenia Komitetu Słoweńskiego Zwi±zku Narciarskiego. Na stanowisku zast±pi go były skoczek narciarski Franci Petek.

Petek, Mistrz ¦wiata z Val di Fiemme z 1991 roku, otrzymał 42 głosów, a jego rywal Ulaga jedynie 3. Głównym zadaniem nowego dyrektora sportowego będzie uformowanie nowego sztabu szkoleniowego wokół Ari-Pekki Nikkoli, który prawdopodobnie pozostanie głównym trenerem ekipy słoweńskiej. Nowy dyrektor sportowy przekonał działaczy swoim długotrwałym planem, którym chce nie tylko pomóc wydostać skoczków słoweńskich z kryzysu, ale który przewiduje również zmiany pracy u podstaw.

"Musimy zbudować stabiln± piramidę - od podstaw - czyli od klubów narciarskich aż po kadrę narodow±. Bardzo ważne jest dla nas teraz by¶my od¶wieżyli system szkoleniowy, koncentruj±c się na szkoleniu najmłodszych. Należy im pomóc podczas najtrudniejszego okresu - gdy przechodz± z szeregu drużyn juniorskich do seniorów! Dlatego też od następnego sezonu odpowiedzialni za skoczków z kadry A będ± trzej trenerzy - a nie jak dotychczas - dwaj. Od głównego trenera oczekuje regularnych spotkań z osobistymi szkoleniowcami poszczególnych skoczków. Ja osobi¶cie jestem za tym, by trenerem pozostał Ari-Pekka, ale to już nie zależy tylko ode mnie - tym zajmuję się komitet, który musi potwierdzić, że pozostanie na stanowisku. Jednak nie s±dze by zast±pił go któs inny" - powiedział nowy dyrektor sporotwy Słoweńców, Franci Petek.

Primoz Ulaga, który w zeszłym sezonie był ostro krytkowany za to, że przyczynił się do odej¶cia Vasji Bajca z drużyny, zajmie się teraz sparawami marketingowymi.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2007 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków
Wcale się nie dziwie że zwolnili Ulagę i tak 3 głosy to sukces po tym co wyprawiał w ci±gu ostatnich 3 sezonów.
(26.04.2007, 00:21)
szwajcarka
Primoz Pikl to nowa twarz? Toć on już skacze ładnych pare lat...
(25.04.2007, 07:58)
przykro mi
@Redakcja
Skoro zawieszacie działalno¶ć portalu na lato, to chyba wypadałoby o tym poinformowac nas, kibiców. Nie s±dzicie?
Populatrno¶c portalu zależyod aktywno¶ci redaktorów a jak widać Wam nie zależy na popularno¶ci.
(25.04.2007, 07:43)
daf
No wła¶nie - kadry.
Co się dzieje ze Skupniem? NIe znalazł się w żadnej kadrze - nawet zakopiańskich nielotów i oldbojów!
(25.04.2007, 05:03)
?
S± juz znane składy kadr! czemu nie ma newsa?
(24.04.2007, 20:34)
:(
@konder
:(((
Szanuje tego człowieka jako skoczka, ale trener z niego beznadziejny, niestety.
(24.04.2007, 18:30)
konder
Przeciez mamy super trenera Piotra Fijasa !
(24.04.2007, 18:27)
marnowanie szans
Trzeba było rok temu zatrudnic u nas Ari Pekke nikkole do kadry B a to nasi by zdobyli złoto na M¦J a nie Słoweńcy. Niestety myslenie u nas "boli". U nas lepiej zmarnować młodych niż dać im szansę.
Nikkola zatrudniany do słoweńskiej kadry B z pewno¶cia kokosów nie zarabiał.
Potem zmarnowali¶my okazje zatrudnienia za"czapkę gruszek" jak to okresla mój znajomy Matjaza Zupana.
Teraz zmarnujmy następna okazję do zatrudnienia kogo¶ kto się zna na trenowaniu.
(24.04.2007, 18:24)
haliee
uwaga na gramatykę, Pani redaktor!!
(24.04.2007, 17:39)
daf
@Elmander
Ale wła¶nie taka praca z młodzież± mogłaby być swego rodzaju "odpoczynkiem" od wielkich skoków. Presja niewielka i filozofów, co to wiedz± lepiej niż trener - mniej. No i prasa się tak nie interesuje. Moim zdaniem to byłby idealny sposób na przeczekanie jednocze¶nie nie trac±c kontaktu z zawodem...
(24.04.2007, 15:56)
Elmander
Nie jestem pewien, czy Bajc zgodziłby się pracować w Polsce. Niedawno powiedział, że chce trochę odpocz±ć od trenowania, bo zajmuje się tym od 20 lat bez przerwy. Je¶li już miałby gdzie¶ pracować, to zapewne jako I trener, bo nie s±dzę, by chciał "rozmieniać się na drobne".
(24.04.2007, 15:15)
!!!
Bajc nie ma pracy. Na pewno zgodziłby się za mniej niz bierze Kruczek i Klimowski. Jak jeste¶ bez kasy, to każda mozliwo¶ć dorobienia to skarb. Tym bardziej praca ze skoczkami młodymi, gdzie nikt nie naciska na wyniki a masz okazję się wykazać.
(24.04.2007, 13:56)
Zula
@!!!
Nic by¶my nie stracili? Kasę, słonko, kasę na kolejnego trenera z zagranicy, który bierze z pewno¶ci± więcej niż nasi. Lepeij t± kasę wydać na szkolenie, sprzęt. Po co zawodnikom dobry trener jak nie maja na czym trenować, w czym i gdzie trenować?
Owszem zyskać by można, ale zbyt wiele rzeczy sie tu wyklucza.
(24.04.2007, 13:53)
!!!
Gdyby PZN był m±dry, to mogł by teraz Bajca prawie za darmo zatrudnić do naszych młodych i stworzyc kadtrę D dla pominietych w awansach skoczków z rocznika 86-89. Skoro z Jandy zrobił superskoczka, to u nas by też kogo¶ "odkopał". Nic bysmy nie stracili a wiele mogliby¶my zyskać.
(24.04.2007, 13:48)
Agatka
Zmiany s± konieczne, oby tylko wyszły na dobre nie kieszeniom a skokom...
(24.04.2007, 13:43)
Elmander
Odej¶cie Ulagi oznacza koniec zamieszania. Szkoda tylko, że Bajc już nie chce pracować ze Słoweńcami, przydałby się im...
(24.04.2007, 10:51)
Zula
No i co¶ pozytywnego zaczyna się dziać. Żeby tylko było pozytywne do samego końca!
(24.04.2007, 08:45)